Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

emjee
31. mar 2009

lactacyd nie 😉 lepsie je omyvat len cistou vodou (aspon tak mi bolo povedane na predporodnom kurze)

miluska.h
31. mar 2009

emjee dakujeme za infosku 🙂 predsa je len lepsie, ak nam poradi maminka, ktora uz na antolske rodila

zuzkad
31. mar 2009

ahoj miluska...sme si trochen mysleli, ze uuuz 😉 😉 😉 ale jasne, este troska pockaaaj 😉 😉 ...hlavne sa nestresuj..lebo naozaj to nestihnes..lebo porodis skor...kv. stresovaniu...neboj podla mna sa ti kazdy doky bude pozdavat ...neviem o nikom, ktory by tam bol neprijemny, chladny, drsny...a tvoje miminko bude v super rukach odbornika 😉 😉 ..noo Miluska este troska zadrz a mozno sa naozaj na Antolskej stretneme...ja uvidim v pondelok co mi doky povie...ale po pravde mam riadnu tremu uz...az zaludocnu nervozitu mam 😨 😨
ja som tiez pocula o tom sprchaci na intimnu hygienu ale zase o chilli intime...zevraj to nejaky doky priamo z Antolskej odporucil, ze sa dezinfikuje rana a rychlo sa hoji...ale zase sto ludi...sto chuti 😅 😅 kazdy sa sam rozhodne 😉 😉

Juuuj ako by som aj ja chcela mat rychly porod ale ja som smoliarka a je mozne, ze si to odskacem ako vsetko 😖 😖 ale za mojho anielika mi to stojiiiii 🙂 🙂

tehula
31. mar 2009

miluska> emjee na Antolskej rodila 😉

Dievcata, od kedy Vam zacalo brutal tvrdnut brucho? MNe asi od zac 28tt hoci som zrona vtedy zacala brat magnezium.
Ake davky magnezia ste uzivali na tvrdnutie vy?

zuzkad
31. mar 2009

tehula ahoj 😉 😉

ja som mavala tvrdnutie bruska jedno obdobie castejsie asi okolo 30tt..a to som magnezium brala od zaciatku 3 tbl denne a potom aj 4xdenne...ale tvrdlo..potom to nejak preslo a teraz ..klop klop klop mi brusko vobec netvrdne...co som rada 😉 😉 ale je pravda, ze bolesti maternice mi prejdu hned ked si dam magnezium...len neviem este ako dlho ho mam brat, lebo z neho sa zevraj prenasa...a ja stale este beriem 4xdenne magne B6

maminahenika
31. mar 2009

zuzka: aj ja mám velikánsku tašku...neboojj 🙂 aj ja mám radšek ak mám všetko pri sebe 😉
miluska: ten pohreb bolo hrozné..... 😖 som taká unavená, že až. ☹ Malá, čiže moja väčšia dcérka, tam bola s nami, lebo mala starkého veľmi rada. Videla som, že to pre manžela bolo veľmi OK. 🙂

Miluska: nestraš sa, nájdeš dobrého pôrodníka 🙂 určite. A potom sa tam ešte možno aj stretneme, aj so Zuzkou 😀 😀 😀

no na dnes sa dám spať...majte sa, .....a s tým tvrdnutím bruška....ja to mám iba od 33tt.

zuzkad
31. mar 2009

henika ahoj..asi aj uz dobru noc 😉 😉

ten pohreb to ti nezavidim...je mi to luto, ze si musela v tehu prezit taku smutnu udalost ☹ ...ale mas to za sebou a teraz sa hlaavne na miminko sustred...ozaj chcela som sa opytat ako tvoja mala reaguje na to, ze bude mat sestricku ?? Podla mna je to idealny rozdiel..a mas hned dve deticky za sebou,,,ja uvidim ako dopadnem..ako a kedy a ci vobec este jedno babo bude 😖 😖
Nooo mozno by sme sa naozaj mohli stretnut...to by som bola naozaj rada...henika teba by som asi spovedala denne ako uz mamicku co a ako a kde ...by si nam s miluskou mohla davat rady do zivota...noo naplanoane to celkom mam, len uz pockat kedy nas to chmatne 😉 😉

miluska.h
31. mar 2009

tehula: mne tvrdne brusko od 31.tt a preto ma dokyna vypisala na matersku 8 tyzdnov pred terminom porodu. beriem Magnerot 3x denne, ale podla mna to dost dobre nefunguje. ked sa postavim z postele alebo zo sedacky, tak mam brucho ako kamen.

henika, zuzi: tak sa mozno v nemocke stretneme. henika ma naplanovany CS na termin, tak my dve to musime potiahnut 😀

zuzkad
31. mar 2009

miluska : ja som brala najskor nejake tbl magnezia, ale po nich som mala strasne tocaky a bolela ma hlava, tak som skusila ine mgne B6..to mi poradili v lekarni, ze to su priamo pre tehulky,..a tie mi hned zabrali a pomahaju a ani zle mi nie je po nich 😝 😝 a na kedy ma Henika naplanovany termin CS ?? To som asi prehliadla 😕

miluska.h
31. mar 2009

zuzi: henika ma naplanovany porod na 20.aprila, vtedy ma aj oficialny termin. inak ja mam z tych tabletiek strasne nizky tlak a slabost. ale uz to nebudem menit, ved od 38.tt by som uz nemala brat nic. som zvedava co povie zajtra doktorka v poradni... 😒

diddi
31. mar 2009

inac magnezium je vseliek na gynekologii,na lozkovom....hocico vam moze byt,tak vam prasknu magnezium do zily....a aby nebolo luto,tak kazde 4hod.....a ze to fakt pali do tej zily....mne takto 5dni pichali,kazde 4hod....na lavej ruke mi zily uz nevydrzali.....tak posledne 2 dni do pravacky....neprijemna bolest ten magnezium.....auuuu

zuzkad
1. apr 2009

diddi ...ten magnezium asi naozaj vseliek...aspon mne pomaha na viecero problemov, alebo si to aspon myslim 😉 😉 ..nezavidim ti to pichanie do zily...verim, ze to muselo byt riadneee stiplave aaaaaa....aspon viem comu som sa vyhla, lebo ked som bola cca v 25tt a skratil sa mi krcok, maly sa moc posunul...a ja som denne mala bolesti ako pri menstrulacii..doky ma chcela nechat v nemocke...ze mi napichnu magnezium a budem lezat..tak som slubila, ze budem doma len lezat, ze radsej nech doma som....tak som dostala vyssiu davku mgnezia na domov 4xdenne tbl ..a drzim sa 2 v1 do teraz 😉 😉

miluska..nooo tak to by som aj mohla pockat na heniku 😉 to ja budem prave 38 tt koncit a zacinat 39tt 😉 😉 cize moznoooo by to aj mohlo byt...len neviem, ci davaja maminy po sekcii a maminy s normal porodom spolu na izbu ?? 🙂 🙂

Ozaj maminy, co uz ste rodili na Antolskej ...chcem sa opytat...pocula som, ze po porode chodia zeny cikat do sprchy...ze je to tam normalne, lebo pri sadnuti by sa mohli stehy potrhat a ze po cikani sa hned kv. hygiene umyju vodou v sprche...ze tam vlastne sprcha ide stale 😕 😕 kto tam bol viete nieco o tom ??

sarianah
1. apr 2009

zuzi maminy po sekcii, nechaju ten den ked jej robili sekciu na zvlast izbe a potom ju uz daju na normalnu izbu, kde su aj "prirodzene" maminy..

..s tou sprchou je to tak, preto je urcite dobre mat aj papuce do vody..je to ale na Tebe ako sa budes citit, ci budes chodit do sprchy, alebo na wcko..urcite uz vies ze je tam jedna kupelna pre 2 izby, kde dokopy su 4 maminy..je bezne ze sa tam maminy sprchovali stale, aj kazdu hodinu.. ja som bola po sekcii, tak mne nerobilo problem wcko..ale vacsinou sa vyuzival cas na sprchovanie medzi vizitami normalnymi, detskymi, medzi ranajkami, obedmi, vecerou a ostatnymi vysetreniami bud Teba alebo babetka..

zuzkad
1. apr 2009

sarianah : dakujeeem...nevedela som ci je to v pohode, ze by som sla do sprchy cikat,, keby ma rana po nastrihnuti velmi bolela...aby ma druhe maminy nesprdli, ze co to robim, ale ako hovorim, pocula som od maminy co tam rodila, ze je to uplne normalne...tak je to pravda...viem si predstavit, ze sprcha tam asi ide stale...ved aj ja ked dostanem mrchu..sa rada sprchujem tak sa citim najcistejsia..len aby som to stihala pri malom 😉 😉 😉

vdaka vam maminkam co ste uz rodili a pisete tu ako to tam chodi..neuverite, ale ja sa zacinam uz aj tesit do tej nemocky 😉 😉 ...este dostat na izbu fajn maminy co nebudu jedovite, ked moj maly bude vrieskat...lebo ja nebudem hned vediet co robit...a bude to uuuplne supiiis 😉 😉

emjee
1. apr 2009

zuzkad to sa neboj, tam je plac neustaly, a ty budes vnimat len plac toho svojho 😉 tak ako ostatne maminy

marrrka
1. apr 2009

tiez som sa cudovala preco stale aj v noci ide sprcha a potom mi to doslo ze maminy co rodili prirodzene chodia cikat 😀 😎

quetka
1. apr 2009

caute, no ja asi coskoro pojdem rodit 😒 vcera vecer ma na posteli chytili kontrakcie, ani neviem ci to zase boli kontrakcie, ale trosku ma zase boleli krize a potom podbrusko, ale nebolo to silne.
Zacalo mi aj tvrdnut viacej brusko aspon sa mi zdalo. Mala som vcera sice poradnu, ale doky nic nepovedal, pred tyzdnom mi este napisal magnezium, lebo mi zmakol krcok, aby som este tyzden vydrzala. Tak som si ho nasadila, a brala som 3x denne, rano dve tabletky na obed 1 a vecer podla toho ci babo velmi kopalo a ci mi tvrdlo brusko tak tiez 2 az 1. Po cas tyzdna mi uz bolo lepsie, menej tvrdlo, ale vcera sa to dako zmenilo, neviem ci je to po tej kontrole, alebo to ze som viacej chodila, vecer som este sla kuknut svokrovcov.
Este aspon tyzden chcem vydrzat, nech sa trosku otepli 🙂 drzte mi palce nech to potiahnem....

Ten magnezium je teda vseliek, to sa smiala aj vrchna sestra na rizikovom ked som lezala s prvym babom. Nic sa tam nepicha len magnezko a este zelezo 🙂 Ja som si tiez uzila litre magnezia do zil, ale vraj sa z magnezia neda predavkovat.

zuzkad
1. apr 2009

emjee aj na to som myslela, ze ak bude plakat viac miminiek naraz...ako budem vediet ci place aj to moje 😀 😀 ale asi to je materinsky cit...ze to hned budem vediet, ze je to moje 😅 😅 jasne, ze sa pozriem, ale tak v noci..ked zaplacka jedno z babatiek...ci hned zistim, ze place moje, alebo spolubyvajucej 😉 😉

marrka takze je to normalne ...dobre vediet... 😉 😉

naco sa dava maminam este po porode zelezo ? Ked mam este svoje nemozem si to davat dalej, kedze viem, ze to moje ma uuurcite nezapecie...???,

quetka drzime paste ...troska pokecaj s mimcom, popros ho, nech este troska pocka 😉 😉 ...ina teplucko ma byt uz teraz od piatku...slniecko a 17C .. 😉 😉 😎 😎

sarianah
1. apr 2009

zuzi plac svojho babetka budes urcite poznat..kazda mamina si pozna toho svojho drobca..mne ked maly zacal pri uchu prvy krat plakat, tak to bol fakt zazitok, myslela som ze som nadobro ohluchla..to moje stvoreniatko ma taky neuveritelny hlas, este aj sestricky sa divili, si robili srandu ze bude spevak, lebo on dokaze tak revat od hladu ze mu utekam rychlo rychlo dat, aby mi pohare vo vitrine nepraskli..fakt nevymyslam 😉 ..a ked som bola v nemocke na obede, maly spinkal na izbe a zrazu spustil, bola som od izby asi 10 metrov a okolo plakalo kopu deti, ale hned som rozoznala ten moj uzlicek a vedela ze to je on..
A co sa spolubyvajucej tyka..bola som ubolena a pomaly nevladna po sekcii, mala som si este 2 dni oddychnut, vyspat sa, o babo sa mi starali sestricky,ale bola som na izbe s maminou co mala malo mlieka a jej malicka plakala nonstop den a noc, takze po dvoch dnoch a nociach ked mi priniesli maleho som bola unavenejsia nez tesne po operacii.Posledny den ked sme isli domov, skusili dat sestricky tej malej umele mlieko a mala spala ako drevo..

zuzkad
1. apr 2009

sarianah to si moooc pekne napisala...no mozno nakoniec naozaj rastie z neho maly slavik 😉 😉 😉 ...uvidime aky plac da ten moj drobcek...

a ked ste isli jest, alebo do sprchy, davali ste babatko do tej jednej miestnosti, ci ste ho mali stale na izbe ?? ...ja len, ze kto ho na ten cas strazi ??
s tym mlieckom je to ako u mojej sestry...ona sice kojila, ale mala velmi slabe mliecko a mala jej stale plakala, lebo jej to netacilo...potom ked naozaj presvedcila sestricky, ze jej mlieko je naozaj slabucke..tak zacala dostavat aj na dokrmenie...a mimi bolo spokojne 😉 😉

asi sa neda nic robit pre to, aby bolo mliecko poriadne a postacujuce pre babo..to je asi individualne od kazdej z nas vsak ? ...alebo je nejaky dobre recept na silne mliecko ?? 😉 😉

katka1981
1. apr 2009

Pekne prosim o radu. Aky ma vplyv velkost panvy na porod? Ja mam sirokaaansku panvu, aspon myslim podla tych cisiel. Je sanca ze budem mat lahsi porod, alebo to s tym nesuvisi? Ved mam kamosky co su uzucke a porodili do troch hodin. Nezavisi to aj od velkosti prirodzenia?

sarianah
1. apr 2009

zuzi
..do tej miestnosti (niekde som citala ze sa tomu hovori "uschovna" 😀) sa babetka davaju len ked ides na navstevu von na chodbu, prip. tam babo je ked sa Ti o neho sestricky staraju, ze si po cisarskom, alebo si este slaba aby si sa o maleho starala sama, alebo tak.. Ked sa ides sprchovat, tak babo je normalne na izbe, ste tam 2 maminy, tak si pomahate a kym sa ty sprchujes ona na babetka dozrie, potom na oplatku dozries Ty na jej..babena su ale este malicke, su to novorodeniatka a skoro stale spinkaju, zobudia sa len na papanie a prebalenie..napapaju sa, odgrgnu a hned zase zaspinkaju..no a ked ides na obed, tak ked babeno spi, nechas ho hajat na izbe a nechas otvorene dvere, aby si ho pocula ked zacne plakat a ked by nehajalo, tak si ho zoberies so sebou na obed, niekde pri sebe zaparkujes a hotovo..

sarianah
1. apr 2009

..a k tomu mliecku este..hlavne sa netreba stresovat, to znizuje tvorbu mliecka, treba pravidelne a vydatne papat a pit dostatok tekutin, ale to vsetko Vam bude hovorit primar na tej prednaske pred odchodom domov..
Ja som o kojeni nevedela absolutne nic, dnes uz viem vsetko co potrebujem, lebo som sa o to zaujimala a aj skusenosti casom ziskas, ale po prichode domov som dodrziavala len to co nam primar hovoril a uspesne kojime dodnes 😉

katka1981
..velkost panvy je dolezita vzhladom na velkost babetka..ked mas uzku panvu a aj babeno je male, resp. normalne cca 3000 g, tak nieje problem a rodis normalne..ale ked mas uzku panvu a babeno rozmerovo vacsie napr. 3700 g, je predpoklad moznych komlikacii pri porode a robi sa cisarsky..

katka1981
1. apr 2009

sarianah, ja mam siroku az az, chcem vediet ci mi to moze ulahcit porod, chcem sa ukludnit, ci to ze neznasam svoje siroke boky, mozem konecne zuzitkovat, alebo porod zavidi aj od inych faktorov. Bojim sa ze sa cela dotrham, lebo niekedy aj zavadzanie normalneho tamponu, ma boli.

tehula
1. apr 2009

dievcata, ja som citala, ze po nastrihu si urcite netreba pri cikani sadat, ze radsej lyziarsky postoj zaujat a tak na wcko chodit. No netusila som, ze sa cika v sprche 😀
Tak uz budem vediet.

Katka1981> ked citam o tych tamponoch, tak ja som skor patrila k tym, co na Super frcali.....trochu spolieham, ze to dolom vyhuci aj bez nastrihu. Inak trochu nechutne, ale neopuchli vam pocas tehu genitalie trochu? Ja mam pocit , ako keby som tam mala kilo navyse 😖

sarianah
1. apr 2009

..siroke boky pri porode su urcite vyhoda, ale zalezi aj ake velke bude babo, ako bude otocene, ako sa budes Ty otvarat, je tam urcite viac faktorov, ktore musia byt zladene aby si mala "lahky" porod..
..a teraz sa nestresuj tym ci sa cela dotrhas, alebo nie, to teraz aj tak neovplyvnis, to posudi Tvoj lekar..Ty bud teraz v pohode, tes sa na babo a nezatazuj sa porodom, prezilo to kopu dalsich zien pred tebou, tak to ber ze to bude o.k...

miluska.h
1. apr 2009

ahojte kocky 🙂 tak dne som bola u mojej doktorky na poslednej poradni, povedala, ze sa este neotvaram, tazke to je v poriadku... zajtra este posledny krat na krv (budu mi brat aj na EPI) a na EKG. v piatok uz sa mam hlasit na antolskej u dr. Bertoldovej.

katka1981: udajne zalezi od toho posledneho cisla uvedeneho v tehotenskom preukaze. ja tam mam 22 a mne dr. nic nehovorila k tomu. niekde som citala, ze by to malo byt nad 20. ale ja osobne si myslim, ze ked je panva siroka, nemusi to znamenat lahky porod. ale to by ti najlepsie povedal nejaky porodnik....

tehula
1. apr 2009

dievky, mne panvu nikto nikdy na poradni nemeral a to chodim priamo na Antolsku do poradne 🙄

miluska.h
1. apr 2009

este k tej panve... najdolezitejsi rozmer je ked sa pelvimetrom meria zpredu od lonovej kosti po zadok /tu kost/, takze nie rozmer bokov.

katka1981
1. apr 2009

tehula, tehulka moja ylata, ja som doteray bola v tom, ye budem mat CS kvoli ociam, ale vraj mam ok ocne poyadie, ye nie je dovod na CS. Panvu mam jak velrzba, takye ma asi normalnz porod neminie, strasne sa bojim, ye sa dotrham ay neviem kam ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre