Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

skovka
8. apr 2009

ahoj zuzi, hej, presne tam by mala byt ta prednaska, dvere su zamknute, takze ked tam prides, tak tam asi uz zopar tehuliek uvidis.

tehula
8. apr 2009

ahojte kocky.
majka: ja chodim k ocnej tak ci onak, lebo aspon na preventivky. Myslim, ze moj doki ani netusi, ze som slepa jak patron 😀 no pred porodom este k nej pojdem pre nejaky papier, ako som na tom s tym klasickym porodom.....

Prave som prisla z Antolskej, dokino mi vybavil jednu strasne milu doktorku na 5.posch a ultrazvukovali ma tam. Tak malicku mam otocenu hlavickou dole, este mi skontrolovali umiestnenie placenty, lebo mi od zaciatku pisu, ze je nizko, tak som chcela mat istotu, ze mozem cvicit a neporodim pritom 😖
Vsetko mi odobrili, strasne mili boli.....
No a mala vazi 1400gr. Tak mi napiste, kolko vase deturence mali na konci 30tt vahu cca.

miluska.h
8. apr 2009

Ahojte babulky 🙂

majka: to ocne vysetrenie je potrebne vtedy, ak su komplikacie s ocami, napr. operacia, velmi silne dioptrie a hlavne vysoky ocny tlak. pri "normalnom porode" by pri tlaceni mohlo prist k odtrhnutiu sietnice, pripadne zhorsenie stavu oci...

Dnes som sa definitivne dozvedela, ze budem rodit cisarskym, mam viacero indikacii a rano mi to podpisal prednosta gyn.por. kliniky.
"Chybicka krasy" je vsak v tom, ze budem rodit v Ruzinove, sice u skveleho lekara, ktory mi bol na poslednu chvilu odporuceny, ale predsa len v ruzinove..... ☹ tak velmi som chcela ist na antolsku... ale nevadi, ked budeme s malinkym zdravi, tak mi to bude uz potom jedno, kde budeme lezat. V duchu vsak budem s Vami na antolskej a budeme v kontakte 🙂
Ozaj, rodim na buduci tyzden v stredu.

tehula
8. apr 2009

miluska: wow, tak to mas uz o chvilinku a je super, ze az po sviatkoch.
Nerozumiem ale, ze preco teda nakoniec do Ruzinova? Ved aj na Antolskej je kopec odbornikov, co robia super sekcie. Napr aj moj dokino....preto som si jeho vybrala, ze ak sa daco dobabre, tak sekciu urobi dobre a vie aj kliestovat ako jediny v nemocke. 😖

majka86
8. apr 2009

dakujem..tak asi radsej pojdem, uz som davno nebola u ocnej, ale viem, ze som dost slepa 😒
zuzkad, ja som tiez chcela ist dnes na tu prednasku, ale sa mi nechce, tak to necham asi na ten dalsi tyzden.

to sa fakt tak dlho caka na ultrazvuk?? no pekne..to aby som zajtra volala radsej a objednala sa, aby som to stihla

ja vam tak zavidim, ze uz budete rodit..miluska :o).. aj ja by som uz chcela, strasne sa bojim, ale uz by som to chcela mat za sebou.

majka86
8. apr 2009

tehula a ku komu chodis?

tehula
8. apr 2009

majka86: nie je to s tym cakanim na ultrazvuk, ale tak mne sa to teraz aj viac hodi, ked ma hore na oddelenie zobere a sup sup som jednou nohou tam a druhou hned v praci.
Ja chodim k Oravcovi

Aj ja uz by som to chcela mat za sebou, ale zas na druhej strane, zas ma chytala panika z tej nemocnice...boze, tam je taky ruch jak na stanici na tom oddeleni

majka86
8. apr 2009

tehulka..no ja mam paniku uz teraz z tej nemocnice a to som ta bola len na vysetreni :io)) ved sa mi aj dr. smial,ze to moje dieta je tiez take vyplasene ako ja.. ked ja mam taku malu fobiu z nemocnic, z lekarov a tak, najme preto by som to chcela uz mat za sebou..

tehula
8. apr 2009

majka86: asi sa to fakt odraza aj na miminku lebo moja mala kope jak kobylka takmer v kuse, ale jak mile ideme k doktorovi, ja tlak porad 150 😀 a ona ani nemukne 😅 . Aj ked sme boli 3D natacat, tak sa tvarila, ze spi, len rucicky si pred tvaricku davala a obcas v nose vrtala, ale inak sa ani nehla.....a ked sme odisli, taky humbuk v bruchu 😀 😀 😀
Dnes detto, v aute kopance, ze som ledva obsedela a na ultrazvuku nehybnej brouk 😅

majka86
8. apr 2009

prefiikana je :o)))

ja som zistila, ze moja ma asi rada sladke..lebo inak je cely den klud, akonahle si dam cokoladku, alebo nieco tak sa tak zacne mrvit, ze mam pocit, ze tancuje :o) a tiez ked idem spat, tak vtedy ako naschval si da hodinovy rytmus :o)

tehulka nevies ako je to s pritomnostou bielkovin v moci? ja som si az doma vsimla, ze mi dr. napisal do karty, ze boli pritomne ako B+..trochu som sa nalakala a neviem,ze co a ako, len sa utesujem tym, ze ked nic nehovoril, ze je to asi ok. Ja som bola na antolskej prvy krat a neviem, zatial sa mi to moc nepozdava, asi som rozmaznana mojim sukr. lekarom, ktory mi vzdy vsetko povedal, vysvetlil, ani som sa pytat nemusela a tu..bum..pravy opak,na vsetko sa pytat, inak nic neviem... ale asi je to bezne.

miluska.h
8. apr 2009

kocky, ten ruzinov preto, lebo na antolskej v podstate nikoho nepoznam, len citam o nich tu na MK. povodne som si chcela zazmluvnit jednu dr., ktoru mi odporucila moja gynekologicka. lenze nastal problem, ze moja gynekologicka ma az do 37.tt nechala u seba, pritom som uz minimalne od 36.tt mala chodit na antolsku.... 😀 lenze ja som vlastne tu dr. na antolskej mala navstivit az teraz v piatok a neuvedomila som si, ze je sviatok a poradna nebude...tiez som si uvedomilai, ze ked ma moja gynekologicka posiela za nejakou porodnickou, tak jej mohla aspon zavolat.. tak som sa nasr...a 😀 . hned ako som dostala odporucanie od ortopeda na sekciu, zacala som si vybavovat ineho dr. Tento robi v sukromnom centre, poznam ho (aj ked malinko), doverujem mu lebo mam na neho skutocne dobre referencie od znamych, akurat, skoda ze rodi v ruzinove....
takze takto.... inak sa tesim uz na malinkeho, ale sa aj sekcie booooojiiiiiim....(ale aj normalneho porodu by som sa bala 😀 )

miluska.h
8. apr 2009

tehula: ja ked som bola na 4D, tak maly bol strasne nespokojny, daval si stale rucicky pred tvaricku a suchal si ocka... ked ten ultrazvuk dlho nataca, tak to zohrieva plodovu vodu. asi to tie babetka chudatka pali...

janne6969
8. apr 2009

Ahojte baby.
Neviete mi prosim povedat kde je na antolskej ultrazvuk? Mala by som tam ist na prietoky, len som na nete nenasla ziaden kontakt.
Dik.

pikino
8. apr 2009

ahoj baby.

takmne dnes zrusila cisarsky dokina a povedala, ze ideme rodit normalne napriek tomu ze sme zadkom. no co uz. nejako to prezijeme. 😖

a ja to lanove semienko nekusem normalne ho zhltnem a zapijem vela vody. dolezity je ten sliz.

janne ultrazvuk je vo vedlajsom vchode ako je lekaren, ked vylezies na tu terasu k hlavnemu vchodu tak napravo sa das dozadu. dvere č.24 treba sa tam objednat.

janne6969
8. apr 2009

Fuuu pikino budem drzat palce....
Dakujem, tak sa tam zastavim a objednam sa.
A este som zvedava a nechce sa mi citat dozadu, ale naco je to lanove semienko dobre?

pikino
8. apr 2009

vytvara sliz co pomoze babu lahsie preklznut porodnymi cestami.

tu je link keby ste boli zvedave:

http://www.mymamy.sk/porod.htm#predpriprava

pikino
8. apr 2009

jaaaj a este som zabudla ze ja som bola u ocneho, sa ma spytal doki co nosim brile a automaticky ma poslalana vysetrenie.

janne6969
8. apr 2009

Dakujem, idem studovat. 😉

zuzkad
8. apr 2009

ahojte babulky,

mam este horuce spravy od Heniky....zajtra je jej den D ...o 7,30 ide na cisarak a uz zajtra z nej bude maminka 😅 😅 😅 ...ma strach sice, ale tesi sa ...tak som jej slubila, ze je tu na MK budeme drzat paste, aby vsetko dobre dopadlo 😉 😉 😉

miluska ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 dnes mi odpadla Henika a este som jej hovorila, ze mam v zalohe teba a teraz si citam, ze ides do Ruzinova ☹ ☹ skooooda....ale hlavne, ze bude vsetko v poriadku 🙂 🙂 ...ja si tam uz nejaku partacku najdem 😉 😉

ozaj prednasku o EPI mam uz za sebou...uspesne absolvovana...polovicu som sice ani nepocula, lebo pani dr. rozprava tichucko a dost sa tam kecalo....ale stretla som skovku 😉 😉 super babulku 😉 😉 ....poucena uz som ...mozem ist rodit 🙂 🙂 ozaj nieco dolezite som sa tam zabudla opytat, ci to staci ist zaplatit az v den porodu, ked budem platit aj kamosku pri porode ?? neviete ??

miluska.h
8. apr 2009

Ahoj Zuzi 🙂
no super, Henika uz zajtra rodiiii 🙂 teraz som jej napisala smsku, ze jej drzim palceky.
Takze v porodnici sa asi nestretneme, ale mohli by sme si po tom vsetkom dat nejake stretko v lete, vsetky maminky aj s drobcami 🙂 🙂 🙂

zuzkad
8. apr 2009

jasne Miluska, dame stretko niekde a pokecame 😉 😉 😉

Henika sa urcite potesila sms od teba...som jej slubila, ze vam dam vediet a budeme mysliet na nu zajtra..juuj u nas v majovkach dnes porodila prva od nas...ma dievcatko 😅 😅 tak mi dochadza, ze den D tu bude coskoro..ani verit sa mi nechceeee..aj tebe sa to riadne kraaati....paaani aj na teba budem mooooc mysliet drzim paste 😉 😉 😉 😉

tehula
8. apr 2009

majka86> ja ladujem tolko sladkeho do seba pocas dna, ze hladina cukru je furt stabilna 😀 S bielkovinami neviem poradit, ale ozaj, ked ti doki nic nepovedal, tak by to malo byt v norme. Dokinov sa pytaj kludne, ja sa furt pytam, ze ved odkial to mam vediet.....lebo oni si myslia, ze dnes maju tehule vsetko nacitane, tak mne tiez nevykladaju zbytocne vela. Na tu nizkopolozenu placentu som sa sama pytala, tak pre istotu mi urobili aj ten vaginalny ultrazvuk, aby to poriadne checkli.

miluska> uz to teda chapem....hm a v teme Ruzinov si bola? Cize toho dokiho aspon trochu poznas. Tak to sa potom neboj nicoho....moje kamosky rodili v RUzinove a nestazovali si.

pikino> no dovi dopo.....a preco to zrazu zrusili? Neboj sa, zvladnes to aj zadockom. Ake velke je bejby cca?
usela si od ocneho priniest nejaky konkretny papier, alebo ti znacil daco v tehu knizke?

Zuzkad> budem na maminuHeniku mysliet, to je super hentak rano a ma to za sebou. Juj, posielam jej vela energie

Ach babule, zavidim vam, ze uz to mate tak blizko. Mna sa doki pytal, ze ako sa citim, ja ze super, len keby do roboty som uz nemusela chodit a ze sa tesim na matersku a taka doktorka zlata hovori, ze aj ona by hned isla, ale ze este nezohnala toho tatka pre bejby 😀 😀 😀 Dokino kukal jak puk

zuzkad
8. apr 2009

tehula 😉 😉 😉 som sa pousmiala, ked som si precitala..ze ako nam zavidis, ze to mame za par...ja som takto nedavno pisala ked bola na "cakacke" emjee, janula ....a spol 😉 😉 ...a ani neviem ako to ubehlo a uz som na ich mieste pomaly ja a pisem tu tebe, ze aj tebe to coskoro ubehne...ver mi 😉 😉

miluska.h
8. apr 2009

zuzi: presne si to vystihla. aj ja som v tejto teme len sledovala, ktora kedy porodi... ale ked som bola tak v 30tt tak som sa vobec nestresovala. potom to tak postupne prichadzalo, ze ved preboha za chvilu rodim 😀

tehula: temu ruzinov som si zacala citat, ale neprispievam tam... musim vsak povedat, ze je to fakt rozdiel. antolsku kazda chvali a na ruzinov je vela negativnych reakcii... tak neviem, uvidime. urcite Vam potom napisem ako tam bolo...

takze to stretko by sme potom mohli dat niekedy v auguste, aby nas bolo co najvia 🙂 🙂 🙂

zuzkad
8. apr 2009

miluska : pockaj za chvilu tu zacnu nabiehat prispevky...o nasom porode, ake mame deticky, prve pocity atd....aj ked prispievat budeme tak trochen...lebo asi nebude tolko casu...to vidim podla emjee aj Januly....nejak dlhooo sa nik neozval od maminiek 😉 😉
Ruzinova sa neboooj...ja mam v majovkach jednu spolucakatelku a ide tiez rodit do Ruzinova a kedze tam rodila prvy krat ..ide aj teraz...lebo bola maximalne spokojna a este som pocula o jednej kocke, ktora tam ide a tiez, zevraj je mooc spokojna... 😉 😉

stretkoooo jasne...aby sa mohli pridat aj kocky, co budu po nas, aby sme boli velkaaa patria...uz teraz sa tesiiim 😅 😅 😅

majka86
9. apr 2009

🙂

pikino
9. apr 2009

tehula zrusili ma preto, zevraj primar nesce robit sekcie pri KP. asi maju problemy s poistovnami. takze najprv ta nechaju vytrapit a potom je uz sekcia mozna lebo to bol problemovy porod. 😠

a ocna mi normalne napisala papier s vysledkami a ten som ukazala mojmu gyndovy a hotovo.

katka1981
9. apr 2009

pikino, ciye uynali papier od ocnej_

emjee
9. apr 2009

spomen certa a je tu 😀
baby nestresujte sa, ja som maleho uz v presviedcala, aby siel von a on nakoniec sa nechal presvedcit 😀 a hoci sa to nezda, porod nebol az taky hrozny (alebo mi uz zlyhala pamat alebo mam ovela vacsie stresy teraz po porode 😀)
vsetkym coskoro rodiacim zelam siroke a klzke porodne cesty, zdrave babatka a rychle zotavenie sa 🙂

pikino
9. apr 2009

bral ho na vedomie, ale ja som mala iba hranicny ocny tlak, a aj ocna povedala ze je to v pohode. takze nemali dovod nieco uznavat.

emjeee a este pevne nervy. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre