Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

wiola
22. apr 2009

mam 🙂 ,,.je to vlastne aj moj gynekolog,...takze dufam v same pozitiva,..prof.Borovsky,...a ty? Uz si to urcite spominala,..ale nepamatam si 😝

majka86
22. apr 2009

🙂 ja tiez, sice este neviem, ci je uz podpisana, uvidim zajtra..ja dr. Rozemberga.. a tiez som zvedava a velmi dufam v same pozitiva pri mojom porode :o))
najhorsie je, ze ja som taka vyplasena z nemocnic,z lekarov, sestriciek, takze mam stale nejake dilemy a strach 😖 🙂

prajem dobru noc, idem uz tusim do perin 🙂

wiola
22. apr 2009

neboj,,urcite bude vsetko v poriadku 🙂 😉

ja mam inak rovnaky problem,,,mam totalny strach z nemocnicneho prostredia,... 😅 😅 😅

prajem ti dobru nocku a idem ta nasledovat do hajan tiez,,

ja tu zmluvu idem zajtra zacvaknut,...spojim to asi aj s epiduralkou uz,..

dula_renka
22. apr 2009

tehula, možeš stúpať aj po chodbe, neboj sa, veď si neurobila nič zlé, ideš do pôrodnice, nikto ťa tam nebude väzniť 🙂
skovka, babatko tam nebude nasucho, neboj sa, plodova voda sa tvori. Niektorým žinekam ucvrkáva voda aj dlhšie. Aj keď utečie naraz veľa stihneš dôjsť do pôrodnice

janne6969
23. apr 2009

Ahojte baby.
Vcera som bola na ultrazvuku a myslela som, ze ma tam porazi. Bola som objednana na 10:30 a ked ma konecne zobrali, tak bolo skoro 12:30. Mala uz takmer vyskocila z brucha. Sa jej to tiez nepacilo, ze tam tolko sedime.

inka04
23. apr 2009
leahl
23. apr 2009

inka: mrzí ma, že si mala taký negatívny zážitok z tejto nemocnice..na niektoré veci sa budeš časom pozerať inak a na to zlé sa rýchlo zabúda.. Máte to za sebou, teš sa z toho, že ste doma a že ste zdraví. Ale ako vidíš, ked si sa ukludnila ty a bola v pohode (na nadštandarde) bábo sa chovalo úplne inak, tak sa už nezaoberaj zlými vecami, nerozčuluj pre maličkosti. Vela zdravíčka a pohody obom želám.

inka04
23. apr 2009

Leahl dakujem, ...ja len dokial mamicky budu vzdy len cusat, nikdy sa nic nezmeni ☹

leahl
23. apr 2009

to je pravda, ale treba sa brániť a nenachať si na seba kydať, vela vecí by som si tiež nenechala pre seba ale s odstupom času sa nad niektorými vecami len pousmejem..ked som bola s prvou v pôrodnici tak ma moja zazmluvnená doktorka priviedla až na odd kde som mala ležať, že tam si ma preberie sestrička a dá na izbu (no bolo to odd pre rizikové pacientky lebo inde miesto nemali)..medzitým tam doletel nejaký nasratý doktor, ktorý po mne štekal, že čo tam ja chcem...nezmohla som sa na slovo a kukala na neho ako teliatko...teraz by som mu asi jednu tresla alebo aspon povedala, že doma to už poznám tak som prišla tam..niektoré veci nezmeníš, zober, že sú mizerne platení z našich daní a podla toho sa k pacientom aj správajú, niekedy je to lepšie, niekedy horšie..teraz si užívaj bábo, máte krásneho syna a zabudni na to čo bolo...

sarianah
23. apr 2009

inka gratulujem k babetku, nech ste zdravi a spokojni.. 😉
..k tym veciam na antolskej..vsetko co opisujes tam je kazdodenna rutina a ja som to tiez tak mala, ale brala som to v pohode, asi zalezi aj na hladine hormonov, ako velmi si precitlivela a tak..ja som bola po cisarskom a prve dni som tiez nemohla dvihat babo, nevladala som vstat z tej vysokanskej postele, no nic, ale vsetci brali na to ohlad, boli mili, babo mi nosili na kojenie, pomahali, radili a prve dni sa mi o neho starali sestricky..ale bola som prvorodicka a ked som nieco nevedela, alebo si nebola ista, tak som si nechala poradit, co som nevedela som sa spytala a povedali mi, necakala som kym si ma niekto vsimne, proste co ma zaujimalo za tym som si isla a nemala som problem, isla som aj cez tu chodbu kde bol prievan, vsetky mamicky tam tak chodili, boli tam lekari, sestricky, tak preco by som bola vynimka..buchanie dveri je tam normalne, tiez mi to vadilo, ale mojmu malemu a aj spolubyvajucej malej to bolo tak suma fuk, ci tam nieco buchlo alebo nie, spali jak drevo, spokojne, napapane si odfukovali, trieskanie-netrieskanie..prievan bol, ale babo som si vzdy tak zabalila, ze mu to nevadilo, ocka sa mu zapalili 2 dni po prichode domov, byva to ked sa pri porode babetku dostane do ociek plodova voda, kvapkali sme opthalmo-septonex 1 den a bolo zase dobre, byva to bezne u novorodencov..
..s vizitami a poriadkom na izbach je to tak v kazdej nemocnici, lezala som pred rokom na kramaroch a tam ani skrine na izbach neboli, nic, len ta malilinka nemocnicna skrinocka pri posteli, tam som mala natlacene veci na oblecenie a topanky, inak len krpata izba, natlacene 4 postele a mala si mat izbu vybliskanu bez tasiek pod postelami a inych veci naokolo, proste akoby si tam ani nelezala..tak ked som prisla na antolsku, som nechapala ze su tam skrine, sa mi to zdal uplny luxus 😀 , o wckach ani nehovorim, na kramaroch bolo jedno wcko na chodbe pre vsetkych.. 😖
..mojej spolubyvajucej tiez casto plakalo babo, bola stale hrozne vystresovana a nervozna, ze nestiha hento a tamto a ze preco mala stale place a ked isla domov, tak ten den babo ani nezaplakalo, ona uz bola kludna babo to citilo tak bolo aj ono v pohode..
..pri vizitach si babo par krat rozbalili sami, ja som bola rada, lebo keby bolo nieco zle, upozornili by ma a dala by som si na to pozor, ved babetko je take zranitelne a ja ako prvorodicka som bola neskusena, tak som bola jak spongia a nasavala vsetky rady..
Kazdy sme iny a co nevadi mne, druhemu vadit moze, ale treba si uvedomit ze je to nemocnica a maju tam toho vela,ale snazia sa pre nas a nase babetka robit max. aby sme boli zdravi..tych par dni sa to da zvladnut a potom si uz cely zivot uzivame jeden druheho v klude doma..

dzuzu83
23. apr 2009

ahojte kocky...ja sa chcem spytat ci niektora z vas nema skusenosti s doktorom Divekym...???
a inak ja mam termin 7.7, je tu este niekto taky?

frida330
23. apr 2009

Ahojte baby.Idem sa pridat k vam o Antolskej.Ja som tam rodila pred rokom a pol a neviem si to tam vynachvalit 🙂 Bolo tam perfektne a s hviezdickou k tomu 🙂 Od porodnice,cez sestonedelie,lekarov a sestricky.

frida330
23. apr 2009

Dzudzu83 o doktorovi Divekym som pocula len v dobrom 🙂

terezka044
23. apr 2009

inka to je hrozne ☹
ja sa tohoto tak strasne bojim. ze sa budu takto spravat.. navyse povysenecky a nechutne, lebo som dost mlada a vobec.. ja tam asi psychicky skolabujem na tom 6nedeli 😕 😔 😔
ja sa viem ozvat, ale co mi to pomoze, ked pristup nezmenia??

inka04
23. apr 2009

sarianah, samozrejme, kazdy to preziva inac... nemoze byt vsetko idealne...ja len, ze kazdy si antolsku chvali... pre mna to bolo sklamanie 😒 a navyse ma udivuje s akou ochotou mamicky sa podriaduju a ospravedlnuju tento slovensky zdravotnicky system (najma co sa tyka pristupu), a len par km za hranicami (Rakusania...a pod. dalej na zapad) je pristup v zdravotnictve neporovnatelny... nas nadstandard je u nich min. standard... sestra rodila v Nemecku - podotykam pred 12 rokmi - a ked opisovala starostlivost u nich... a to nezaplatila ani korunu... tu clovek necha v nemocnici kopec poplatkov, aj tak je len pacient a nie osoba... ja na lekarov nemozem povedat nic zle, to ze mi nesadol humor uja doktora a dotkla sa ma poznamka pediatricky...budis...ale aby mi sanitarka rozkazovala ako soplavemu decku...tak to si myslim, ze je moc 😒 ale samozrejme zabudneme a bude dobre... ale stale naivne verim, ze ked budem rodit 2. dieta, tak sa system znova pohne o kusok dalej... a este k tomu (co mi pride naozaj luto), ze ked sme boli posledny den na nadstandarde, aj pristup personalu bol uplne iny... pred manzelom si nikto ziadne poznamky takehoto typu nedovolil... cize o com som viac clovekom, ked lezim na nadstandarde? ... rozdiel by mal byt vo vybaveni izby a nie v pristupe ☹ ☹ ☹

frida330
23. apr 2009

Terezka ked sa ti nieco nebude pacit urcite sa ozvi!!!

monr
23. apr 2009

dzuzu, pridaj sa k júlovkám, ide nás tam 8 na antolskú,

akejka
23. apr 2009

miluska, keď sa ti mliečko spustilo na 3. deň to je úplne super... 😉 Mnohým sa spustí omnoho neskôr. A ako teraz s dojčením ? Ide to v pohode ?

tehula, majka: mne plod. vodu prepichovali až na pôrodnom stole. A pri 1. pôrode (pred 7 rokmi) mi odtiekla celá - naraz tesne pred tlačením...prechádzala som sa a komplet som im ju porozlievala po zemi, po schodíkoch na pôrod. stôl...jedna pôr. asistentka - veľmi nepríjemná Moraváčka (dúfam, že na Antolskej už nerobí) mi vynadala, že kto to po mne bude upratovať...tak ma dala ľahnúť na chrbát, na monitor...naschvál, aby som sa nemohla prechádzať...a to šialene bolelo - tie kontrakcie, keď ležíte na chrbte...potom ma vyhnala do sprchy, nepomohla mi zísť zo stola, ja som sa šmykla na tej plod. vode, udrela som si zadok a stehná, až som tam mala na 2. deň obrovské fialové modriny. Všimol si to prednosta a primár na vizite a strašne jej vynadali...ešte bola hnusná, keď tam volal nadránom môj muž, či som už porodila, tak mu vynadal, nech nevyrušuje, že tam spia...nech volá cez deň, nie v noci...

frida330
23. apr 2009

Inka Antolska je prikl. oproti Ruzinovu neporovnatelna.Izby su uplna pohodicka,je tam rovno wc a sprcha,co v ruzinove nie je tak.Tak si myslim,ze da sa v pohodicke vydrzat aj na normalnej izbe tych par dni.Aj tak sa kazda mamina venuje svojmu dietatku a cas tam leti rychlo.

frida330
23. apr 2009

A vela spravi aj to,ked je tam s vami partner.Nikto si k vam tak nedovouje 😝

certica
23. apr 2009

terezka, preco si stale myslis, ze by mal niekto brat do uvahy tvoj vek?
teda 10 hadam nemas... 😀

inka04
23. apr 2009

terezka ja nechcem strasit... ja som napisala len svoje prezivanie... tiez som ocakavala, ake je to tam super, lebo si mnoho mamiciek antolsku chvali... keby som vedela, ze je to tak, nic neocakavam a pripravim sa na horsie... ja len kvoli tomu... mozno objektivne povedane, netreba ockavat, ze sa o teba budu starat ako o kralovnu... jednoducho si musis urobit vsetko sama... aj napriek tomu, ze si po porode a citis sa zle, si nevyspata a pod. ... my sme sa s manzelom spoliehali, ze bude volny nadstandard (lebo sme mali super referencie), tak asi preto ten sok...

certica
23. apr 2009

inka, tak sanitarka - kapitola sama o sebe. nechcem byt sprosta, ale fakt dolezitejsia nez 5-metrove h....
mala som s nou aj mensiu vymenu nazorov. u takych ludi plati jedine totalne odignorovat alebo odpovedat podobnym stylom.
lekari a sestricky u mna v pohode

sarianah
23. apr 2009

inka
..viem ake su nemocnice v rakusku, nemecku a vobec v zapadnych statoch, lenze neda sa porovnavat neporovnatelne..sme totiz stale na Slovensku, kde nefunguje "zakaznik nas pan", kde auto na ceste nezastavi, aby preslo dieta cez cestu, kde na uliciach nemozu byt najnovsie noviny zavesene v igelite na stlpe a za 20 centov si ich mozes zobrat, alebo kde mame na benzinkach vybliskane, vonave WCka..proste niesme zapadna, bohata, vyspela krajina, tak sa treba tesit z toho co tu mame..samozrejme pristup ludi by sa dal zmenit a to aj mna velmi mrzi, ze to je tak ako to je..
Ja som isla na antolsku, lebo je to najlepsia nemocnica v porovnani s ostatnymi v Bratislave, ostatne casti slovenska som si nezistovala a aj ma tam o tom presvedcili co sa profesionality tyka..a ked ide o vybavenie, a starostlivost v Rakusku, aj keby som mala zvysnych 50 tis. (tolko stoji nekomplikovany porod v rakusku),by som tam nesla rodit, lebo rakusania vedia byt rovnako zakerni ako ludia tu, ked vidia ze si zo slovenska, spravaju sa k Tebe este horsie ako u nas, povysenecky, pohrdavo, ako si napisala, sotva o Teba zakopnu a lekari si tam na Tebe vybijaju nervy, lebo Ta beru jak odpad co tam nema co hladat..

rybca
23. apr 2009

ja si myslim, ze by sme nemali ist do nemocnice s pocitom, ze ideme do hotela, v nemocnici nie sme zakaznik, ktory si za vsetko zaplati, treba si uvedomit, ze keby sme si mali celu tu starostlivost a pobyt zaplatit z vlastneho vrecka, tak sa nedoplatime,

ale tiez nemozem suhlasit s tym, ze pristup zdravotnikov by sme mali ospravedlnovaat ich prijmom, my ich prijem neovplyvnime, tak preco by si mali vybijat svoju zlost na nas, pacientoch? slabe prijmy v zdravotnictve su odjakziva, tak ten, ktory nechce tolko zarabat, tak nech tam nepracuje, su zamestnania, ktore sa robia viac z presvedcenia ako pre zarobok a toto je jedno z nich

a verte mi, ja som si neprijemnych skusenosti s doktormi prezila dost, a hlavne teraz pocas tehotenstva, mozno aj preto to viem zobrat s nadhladom, ja si uz len hovorim, ze vsetko dobre dopadne, treba si povedat, ze ked budeme robit danu vec tolky krat, kolky osoba, ktora nas kritizuje, ze to tiez urobime na vybornu..🙂

a este nieco, myslim si, ze pokial babatko zvladne cestu porodnym kanalom, tak zvladne aj nase zaciatocne trosku neohrabane zaobchadzanie, ja sama sa toho obavam, ale na druhej strane si uvedomujem, ze taketo stresovanie nie je dobre ani pre babatko, ani pre mna a okolie

janka30
23. apr 2009

Ahojte, vcera ma doktorka poslala do poradne na Antolsku.
Chcela by som sa spytat, kedy je najlepsie ist? Vraj su tam poradne v stredu a vo stvrtok od osmej od rana? Treba ist hned rano, alebo je lepsie neskor? Dakujem.

majka86
23. apr 2009

ono to naozaj zavisi od povahy, ja som tiez taka rozklepana a urcite viem, ze mna by tiez taky odmerany a drzy pristup od niekoho z personalu mrzel, necakam, ze niekto bude okolo mna behat, ale cakam,ze nikto nebude mat blble povysenecke poznamky na moju osobu..alebo skor dufam :o)

je inak zaujimave,ze ked su tie nadstandarty take obsadene v jednom kuse,preco takych izieb neurobia viac..aspon dalsie dve este.

tehula
23. apr 2009

terezka: s vekom nestresuj, na mna uz parkrat najma na ultrazvuku pozerali jak na chuda slobodnu mamicku s lutostou v ociach.....lebo muz nemoze odbiehat z prace hocikedy, tak som tam chodila sama.....ine mamicky tam doviezol manzel, bol s nimi aj na ultrazvuku male pozerat.....mna odtipli na slob. matku, este sa ma ktory si lekar aj pytal, ci je to zelane tehotenstvo 😀 😀 😀

Dievky, mam inu otazku a nechcem zakladat temu, ale ste tu uz aj druho a viac rodicky, tak budete vediet poradit. Uz druhy den mam nenormalnu hnacku, som uz totalne odvodnena a mam take divne pocity v bruchu obcas. NIektore ste tu pisali, ze ste zacali hnackovat pred porodom a tak vam ani klistyr nedavali.....
Myslite, ze to s tehu vobec nesuvisi tie moje stavy? Navyse beriem uz asi 3tt zelezo, z ktoreho skor zvykne zapekat, no ja lietam na hawai neustale. Inak sa citim ok. Zajtra mam poradnu, ale tak vytahovat to tam asi nebudem, len sa chcem u vas uistit 😒

certica
23. apr 2009

tehula, mna maltofer tiez viac menej prehanal

katka1981
23. apr 2009

Ahojte, mam najnovsie info z Antolskej. Svagrina mala cisarak u Mudr. Havaldu, nevie si ho vynachvalit. Dal jej vstrebatelne stichy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre