Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

gertka
14. máj 2009

mne sa zda sympatickejsia Dubcakova. ale vsetci chvalia Oravca aky je skvely a odbornik.
tak mam nad cim este rozmyslat do pondelka..... 🙄

katka1981
14. máj 2009

kukenzi, a dobre si sa zahojila po porode? Ja som sa ho pytala, ze cvicim s epinom (zial uz tyzden nemozem lebo mam asi kvasinky) a uz mam zrely krcok, som sa pytala ci uz nesmiem cvicit, povedal ze mozem, ze mne uz nic neublizi kvoli tomu krcku. A som sa ho pytala na nastrih a on sa zacal smiat, ze a kto by to potom sil, kto by ma strihal. Vies ako ma velmi upokojil? Ze zavisi od hlavicky ako sa prisposobi a ze ked tak max. 1 cm. A ake mal maly miery. Vahu a aku hlavicku? Joj ty si ma tak strasne upokojila, ty si zlata. Strasne ti dakujem.

kukenzi
14. máj 2009

gertka a to uz ides na antolsku? mne sa zda, ze niektori beru az od 36tt

mneme
14. máj 2009

skovka, tak uz fakt naposledy 😀 : drz sa, nech dalsie a len pozitivne spravy podas az po navrate z porodky s rozbalenym darcekom 🙂 viem si predstavit, ze to pre teba musi uz byt aj trochu zaberak na nervy, ale na druhej strane je fajn, ze si asi vacsinu casu odkrutis este v domacom prostredi. takze drzim palce 😵

wiole srdecne gratulujem a maminke i syncekovi zelam vela zdravia 🙂 .

zuzkad, si ma potesila s tym dychanim, lebo to je presne to, coho sa obavam - ze vsetky nacvicene typy dychania zabudnem akonahle pride do tuheho 😝 inak, ako sa vam s drobcekom dari?

gertka, s tym vyberom porodnika je to vzdy dilema a asi ti ziadna z nas neporadi, lebo to by fakt musela rodit u oboch. a aj to by mozno tazko zhodnotila, kedze kazdy porod je iny. zavisi aj od toho, nakolko doverujes svojmu gynekologovi - ja som mala od rodiciek ine referencie, ale kedze mojmu gynekologovi absolutne verim a on mi odporucil oravca, tak som dalej neriesila. navyse, akejka z tohto fora ma svojimi skusenostami s nim definitivne presvedcila. ja osobne nepotrebujem porodnika-kamosa a preto sa mi paci jeho vecnost a priamost, robi na mna dojem, ze vie riesit situacie s chladnou hlavou. myslim, ze tvoj lekar vie lepsie posudit odbornost, pravda ale je, ze ludsky pristup zas dokaze skor zhodnotit zena, ktora u toho-ktoreho lekara rodila. vidim, ze si este "len" v 32 tt, tak mozno skoc do poradne k obom a rozhodni sa podla vlastnych pocitov 😉 .

kukenzi
14. máj 2009

kati maly mal 4450g a 36cm obvod hlavicky 😉 a nastrih bol naozaj do 1cm 😉 ja tam teraz nic nevidim

mneme
14. máj 2009

kukenzi, to len kukam 😝 paradne miery, a skvelo si to zvladla 🙂 tak teraz dievcatko by mala byt uz pre teba len malina 😉

katka1981
14. máj 2009

kukenzi, ty brdo. Tak to bol kus chlapa. No parada, tak asi dost zavisi od lekara, ze? Ved to si mala iny porod. Nebojis sa ze Natalka z teba teraz vyleti sama? Dievcatka maju mensie hlavicky, takze to uz bude pre teba teraz malina. A v kt. tyzdni si rodila prvykrat? Ja prave kvoli tej velkosti nechcem prenasat a najradsej by som to mala hned z krku.

katka1981
14. máj 2009

mneme, my tusim mame rovnake myslienky s malinami 😀

kukenzi
14. máj 2009

no malina, uvidime, dr. havalda vravel, ze ked bolo prve dieta take velke, tak druhe uz ma "vytvorenu cestu" a pojde rychlejsie, no ale podla jeho hmatou uz teraz ma 3,5kg, takze asi mi je sudene nemat malicke babatko. uvidim, co mi povedia v utorok na uzv

gertka
14. máj 2009

zda sa vam ist skoro do nemocnice v 33tt? mne tak navigovala znama, ze mam este v maji prist aby ma pozreli.
kedy ste isli prvy krat? a treba nieco so sebou zobrat? moc... a pod? 🙂

kukenzi
14. máj 2009

rodila som presne na termin, takze som akurat ukoncila 40tt.

ja som jedla mesiac pred porodom lanove semena, aj teraz ich jem aj malinnikovy caj pijem a chcem tentokrat vyskusat aj arnicu... na kolko mi to pomohlo k pomerne lahkemu porodu neviem. doktor je urcite velka pomoc, ale pri spontannom porode je v podstate len asistent, rodis sama... jaaaj a on mi hned na zaciatku povedal, ze ide o velke babo, tak budeme rodit pomalicky, aby sme sa nepotrhali a tempo si budem urcovat sama a aj to tak bolo

kukenzi
14. máj 2009

gertka, ja som bola tento utorok prvykrat. urcite musis mat so sebou moc, tehu knizku a seba 😉

kukenzi
14. máj 2009

idem sa venovat tornadu. zatial pa

katka1981
14. máj 2009

gertka, ja som isla v 29.tt. ale dalej som chodila k mojmu gyndovi, s tym, ze keby som chcela rovno chodit k havaldovi, on by ma v pohode vzal, ale usudil ze mi bude lepsie chodit k mojmu gyndovi, ze tam nemusim cakat. Chod sa teraz dohodnut a lekar ti povie co dalej.

mneme
14. máj 2009

mam pocit, ze dievcata zvyknu byvat trochu mensie ako chlapci, na druhej strane vraj existuje taky jav (neviem, ako sa to odborne vola), ze kazde dalsie dieta je trochu vacsie ako to predchadzajuce. ale napr. u mojej mamy to neplatilo - ja som posledna z troch a bola som vraj najmensia.

jeej, kati - ked uz o tom hovoris, ja prave pijem caj z malinika 😉

katka1981
14. máj 2009

kukenzi ahoj. Dufam, ze ta tu este odchytim, este mam zopar otazok a moc ti dakujem, doteraz ma nikto tak neupokojil ako ty. Ked pojdem do poradne a spytam sa, bude mi vediet odhadnut malej vahu cca?

katka1981
14. máj 2009

mneme, mne sa ho nechce varit, som sprosta, ze? Asi si ho idem uvarit a budem pit aj nasilu, na coho mam, ze? Aj semeno vobec nejem. 😀

akejka
14. máj 2009

skovka aj tak dobre, že nemáš tie kontrakcie nejaké bolestivé 😉 Snáď to tak budeš mať až do 2. doby pôrodnej a potom len šup šup vytlačíš bábo 😀
Tak keď tam bude pravidelnosť cca 5 minútová, tak bežkaj do tej pôrodnice...
Napíš priebežne, ako sa doma darí 😉

mneme
14. máj 2009

kati, podla vysetrenia hmatom asi bude vediet trafit odhad vahy na kila - aspon oravec mi povedal, ze podla neho ma uz babatko cez tri kila. vsak uz sa tolko nebojkaj - robis predsa vsetko pre to, aby si mala ty aj babo pohodovy porod, tak to nekaz zbytocne stresom 😉

mneme
14. máj 2009

tak ja malinik poctivo pijem aj kvoli tomu, ze som cajovy maniak a zeleny caj mi uz v 3. trimestri nerobil dobre, takze teraz si kazdy den supnem tak 1,5 l maliniku. a lanove semiacko je super aj na travenie, davam si ho kazde rano nalacno. mozno si len tak nahovaram, ze mi to vsetko pomoze, ale jeden nikdy nevie, tak to skus - nie je to az taka velka robota 😉

katka1981
14. máj 2009

mneme, a ty ho aj pozujes? Ja ked to nemam s cerealiami, tak ma napina a na cerealie chut moc nemam. Zeleny caj som v tehu vobec nepila pre istotu. Ale zacnem poctivo s maliinikom, je urcite zdravsi ako dzus kvoli cukrom. Ty ides tiez k havaldovi?

katka1981
14. máj 2009

mneme ale prd ved vidim ze oravec, ja som mimo. Idem si uvarit malinik 😀

katka1981
14. máj 2009

Mne doktor povedal ze by bolo dobre este vydrzat tyzden, dva, tak dufam, ze mala nie je este ako slon.

mneme
14. máj 2009

nie, semiacka nezujem - dam si polievkovu lyzicu a v celku to zapijem vlaznou vodou. dolezite je dat si ich nalacno. robievala som to obcas aj pred tehu, ked som mala spomalene travenie, takze som zvyknuta.

katka1981
14. máj 2009

mneme, ok skusim aj ja zapit nalacno, ajked ma z toho trochu napina, ja mam tie podrvene. Ak tvrdis ze ajtak ti pomahaju tak to bude robit aj ja. Ved mam doma velku pixlu nech to zuzitkujem. Idem varit malinik. Uvarim aj tebe. 😀

mneme
14. máj 2009

ok, ale vypijem si az poobede, teraz uz musim bezkat do prace 🙂

kukenzi
14. máj 2009

baby, mne doki povedal, ze vacsie deti sa rodia lepsie ako mensie. velke dieta krasne rotuje a ide von pomalicky. mensie ide rychlo a ako valec.

inac tie kontrakcie treba ozaj predychat, nie ako pri inych bolestiach sa zatat. chceme predsa babatku pomoct na svet, predychavanim sa pekne otvarate, naopak pri zatati zubov zostanete strnule a spomalujete otvaranie. ked vam doktor povie netlacit, tak ozaj netlacte, lebo pokial nie ste otvorene na 10cm a tlacite, nastane opuch a skomplikuje sa tlacenie... je to ozaj zbytocne

inac ja si lanove semena meliem na makovom mlynceku, zalejem horucou vodou, necham vyluhovat a vsetko to vypijem. tusim ich treba poriadne zapit, lebo inac sposobuju zapchu.

katka1981
14. máj 2009

kukenzi a ked mas lezat na porodnom kresle tak odkedy je pri tebe porodnik?

katka1981
14. máj 2009

kukenzi este je otazne ake dieta je vacsie a ake mensie. Myslim v cislach.

kukenzi
14. máj 2009

mensie su myslim tie pod 3kg 😕

kati, nerozumela som otazke o 14.37

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre