Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kukenzi
18. máj 2009

ahojte babule, prosim vas, ktore ste nedavno rodili, nechavali vam po porode tehotenske knizky? lebo mne pred 2 rokmi nie, ja som si ju na pamiatku prefotila a dnes som si bola prefotit aj tuto druhu a stretla som sa tam s babou, ktora rodila pred 2 mesiacmi na antolskej a vraj jej ju nechali.

kukenzi
18. máj 2009

rybca, to si ako myslela, ze hlavicka este nepresiahla 10cm? 😕 vsak normalny obvod hlavicky pri porode je 34-36cm 😕

link na tie ordinacne hodiny je stary, teda napr. dr. havalda ordinuje uplne inac 😉

rybca
18. máj 2009

kukenzi - ale na sone nemas obvod ale priemer hlavicky..🙂

kukenzi
18. máj 2009

rybca, jasne 😀 ale aj tak budes tlacit cely obvod, nie priemer, preto som sa pytala

kukenzi
18. máj 2009

a s tou tehu knizkou neviete prosim?

anjelik7
18. máj 2009

Tehotenska knizka ostava v chorobopise ako doklad.

rybca
18. máj 2009

kukenzi - no cak to je jasne...🙂 ale ak je priemer do 10, tak obvod by nemusel byt nad 34 cm..🙂 co je stale norma..🙂 hovori sa tomu matematika..🙂))))))))) obvod sa rovna priemer krat pi....🙂)))))))))

kukenzi
18. máj 2009

rybca musim kuk do mojej knizky, kde mam napisany priemer, ale aj tak bude urcite zas 36 😖

... matematika 😀 jasne, to mi nieco hovori 😀

terezka044
18. máj 2009

baby chodi niekto ku dr. rozembergovi? nasla som na ineternete toto:
Štvrtok 11:00 12:30 prenatálna starostlivosť

sedi to ?

rybca
18. máj 2009

kukenzi - aj mne nieco vzdialene, to moj priatel ma vzorce v malicku....🙂))))))))))))))

kukenzi
18. máj 2009

takze sa musim dostat priemerom do 11,5cm, najlepsie do 10,8 😖 no som zvedava, co ukaze zajtrajsie sono.

kukenzi
18. máj 2009

terezka, netusim

rybca
18. máj 2009

kukenzi - a na poslednom sone si mala kolko?

terezka044
18. máj 2009

nevadi kukenzi aj tak dakujem, zajdem tam 😉

kukenzi
18. máj 2009

rybca, idem kuk.

kukenzi
18. máj 2009

terezka, ale zajtra tam idem, tak kuknem. v akych dverach sedi? ja to odfotim a pridam na kona

tehula
18. máj 2009

hehe, jake matematicky sa tu z vas ukazali 🙂
Dievky, viete poradit s tym cervix skore? Akoze do porodu by malo na aku hodnotu dojst? A priemerne ako rychlo sa tie zmeny na krcku deju? Predpokladam, ze v 40tt by nemal byt nula a ked je tak co?

rybca
18. máj 2009

tehula - tak v tomto parametre ja vobec nie som doma..🙂

kukenzi
18. máj 2009

rybca, kde najdem ten udaj? 😅

rybca
18. máj 2009

pri znacke BPD

kukenzi
18. máj 2009

tehula, taketo "blbosti" ma nikdy nezaujimali, ale ak ma niekto info, nech poda 😉

inac, ma teraz napadlo, ze aj tak ta hlavicka musi prejst 10cm otvorom, takze hlavicka sa prisposobi, fontanelky sa uzasne do seba pozasuvaju... drahy ked bol pri porode vravel, ze kukam, kukam, ze co to vychadza... videl som len taky sulec a doktor, ze hlavicka 😀

kukenzi
18. máj 2009

rybca, pri BPD som mala v 31tt hodnotu 79

kukenzi
18. máj 2009

takze obvod 24,8cm, ak dobre pocitam, ze? no som zvedava, kolko bude zajtra

tehula
18. máj 2009

no, ved ja som sa doteraz tiez o to nestarala, ale ked vidim, ze skore mam rovnake od 20tt, a ma byt ja neviem 5, tak ze ako rychlo sa to meni 😖

ano, vdaka panu za tie fontanely 🙂

rybca
18. máj 2009

kukenzi - tak nejak...🙂 ja sa akurat kukam na zaznamy sona a neviem co predstavuje pojem - postavenie, mala som tam II a teraz je tam I

rybca
18. máj 2009

co su fontanely?

kukenzi
18. máj 2009

rybca, fontanela je uzasny vynalez prirody, hlavička je v mieste fontanel veľmi pružná a prispôsobivá, a teda môže bezpečne prejsť úzkym pôrodným kanálom. Ak sa aj nejako počas tejto cesty zdeformuje, za pár dní je opäť krásna. my sme mali riadnu sisku, ale teraz mame krasnu gulatu hlavicku. pri porode sa fontanely krasne do seba zasunu.
http://www.blog-salud.com/1942-que-son-las-font...

rybca
18. máj 2009

jaj to uz viem, to je ta cas kde nie je lebecna kost, treba na to davat pozor, obe mladsie sestry to mali..🙂

rybca
18. máj 2009

no dievcata, idem ja uz spat, zajtra nas caka vylet do rakuska...🙂 dobru nocku..🙂

tehula
18. máj 2009

dobru rybca, a neporod u rakusakov 😀
s postavenim neviem, aj som mala naposledy v 30tt tiez II

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre