Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ajuskamimi
10. máj 2007

MUDr. Scholtza, je primarom na Antolskej

ajuskamimi
10. máj 2007

je od zaciatku tehu mojim gynekologom, tak som si dala jeho a obzvlast, ked je teraz taky stav na Antolskej, ze beru iba zmluvne a nevyzera, ze by to dokoncili aj do konca maja, tak pre istotu. Ak ma ma niekto rezat, tak nech ma reze niekto, komu verim a poznam ho 😉

certica
10. máj 2007

jaaj, uz si spominam. on je myslim fajn

ajuskamimi
10. máj 2007

hej chvalia ho, vraj je dobry odbornik. Uvidime. Ale rozhodne je mily, ochotny a sympaticky, takze pohoda, dufam. Velmi sa bojim cisaraku, ale co uz, ked maly bude asi poriadny chlapisko a moja panva nie je na takeho chlapa stavana 😀

certica
10. máj 2007

ajus, neboj, neni to zas take strasne. neviem porovnat, ale kludne by som si ho zopakovala 😉 . zbytocne by si sa trapila a nakoniec aj tak isla sekciou, este by sa ti mohlo aj dieta pridusit a pod., takto to bude "cista robota", pre dieta urcite lepsie v tomto pripade. ja som mala Scholtza tiez pri mojom cisaraku, aj ked len asistujuceho

ajuskamimi
10. máj 2007

no sak uvidime, len si to neviem predstavit, lebo ja som fakt "padavka". Ked braskovi operovali slepak, uz pri pohlade na zahojenu jazvu mi prislo zle, preto si take nieco u seba neviem ani len predstavit. Ale zasa na druhej strane, je to pre dobro mojho velkeho drobca, takze co by som si kvoli nemu nevytrpela, no nie? 😀

lusil2005
10. máj 2007

ajuska mne ked daval lekar cislo, tak mi povedal ze keby bol akykolvek problem, hned mam volat. a to som mu vtedy zmluvu este ani nespominala. a teraz, ked jeho poradne vysli na utorok - cize dve volna po sebe, kazal mi zavolat na mobil a dohodli sme sa na stvrtkoch - no a vo stvrtok som prisla, on dobehol, urobil mi poradnu a bezal prec. takze myslim ze ked mas nejake podozrenie, otazku alebo cokolvek, volaj. radsej zavolat kvoli planemu poplachu ako zanedbat nieco co by mohlo byt problem.

mimochodom baby - JA UZ CHCEM RODIT!!!! ☹
pol tehotenstva som len oddychovala lebo mala bola nizko, ja som sa otvarala a neviem co, a teraz, tyzden pred porodom mam brucho "pod bradou" a vobec sa nezda ze by sa malo nieco v priebehu tyzdna stat 😖

certica
10. máj 2007

no lusil, som na teba predvcerom zrovna myslela, ze kedy to mas vlastne termin, tak som ti kukla do pasu, ci nahodou uz niekde nerodis 😀 . to uz vydrzis, aj ked sa prichystaj, ze to kludne bude nejakych tych par dni po termine

ajuskamimi
10. máj 2007

LUSIL neboj, ty to budes mat coskoro za sebou, to ja si este musim pockat. Aj ked podla babiek vraj do dvoch tyzdnov urcite porodim, lekar vcera tvrdil, ze porodim v termine, tak som zvedava, kto ma pravdu, ci lekar alebo babky 😀 ozaj, ked uz budes mat potom, nezabudni tu dat vediet, co a ako, hej? 😉 drzime paluchy, nech vsetko prebehne bez problemov a hladko 😉

lejla77
10. máj 2007

Kocky a co sa deje na Antolskej? Nemam prehlad a nechce sa mi to tu cele citat. Aky havarijny stav, ci co? 😕

certica
10. máj 2007

lejli, no od aprila maluju - najprv porodnicu, teraz sestonedelie... takze rodia sa len zazmluvnene pacientky+nejake naliehave pripady a ostatne rodicky su docasne presunute na kramare, resp.ruzinov

lejla77
10. máj 2007

certica:
aha, tak mna sa to nebude tykat. A ked tam niekde dojde v noci akoze rodi, tak ho poslu prec? 😕

ivka07
10. máj 2007

lejla, neboj teba to nezastihne do augusta to budu mať hotové, nemusíš sa strachovať. maju to stihnut do konca mája ale to si len oni myslia ze to stihnu.

lejla77
10. máj 2007

ivka07:
a ty tam u koho rodis?

certica
10. máj 2007

tak minimalne ten mesiac pred porodom sa chodi do poradne v nemocke, takze tam uz tehulkam daju instrukcie o moment. situacii
ked tam samozrejme pride baba, otvorena na 8cm a bude pomaly hlavicku vidiet 😲 , urcite ju neobratia a neposlu spat...

lejla77
10. máj 2007

lusil2005:
uz si s dr. podpisala nejaku tu zmluvu? Ak ano, tak v kolkatom tt? Budes rodit s epi? To si si tiez nejako dohodla?

lusil2005
10. máj 2007

certica oh ja uz neviem. mam tyzden do porodu a zda sa mi ze som este nepostrehla jediny priznak!!! baba jedna neposlusna je ta moja prvorodena 😀

mno, prave som sa vratila z poradne... :/ Dr. povedal len "no, je to trosku lepsie..." ale mam podozrenie ze to len preto lebo som ho pred prehliadkou varovala ze chcem pocut dobre spravy... 😀 a hned dodal "ale nieje to naspadnutie..."
ale co je horsie - vraj mam strasne vysoky fibrinogen cize zrazanlivost krvy 😲 no pekne ma vystrasil... poslal ma na hematologiu, tam mi zas robili krvne testy a povedali ze mam to zvysene ale nie kriticke 😖 neviete nahodou co to moze ovplyvnit pri porode? lebo odpovedi na tuto otazku sa sikovne vsade vyhli...
a mimochodom - aky ste mali tlak pred porodom? mne z klasickych 115/60 pomaly presiel na 125/80 ☹ je to ok?

lejla podpisala, a akurat dnes som ju bola dat odobrit na riaditelstvo nemocnice. podpisovala som ju v 37tt tusim. Epi by som rada, preto mi robili teraz tie testy z ktorych mi vysiel ten vysoky fibrinogen ci jak sa to vola. ale myslim ze by to malo byt v pohode lebo zda sa mi ze epi nedavaju len ked ti daju na tu vysoku zrazanlivost nejake lieky co ti zriedia krv a ty to uzijes menej ako 24 hod pred porodom. to ked chces epi, lekar ti vypise taky listocek, pojdes na prednasku na anesteziologicke, tam ti daju peciatku ze to mas absolvovane, potom ti spravia tieto krvne testy a nakoniec zaplatis v pokladni 2.500,- ale to mozes aj ked pojdes rodit - pokladna je tam nonstop.

Uf ale som ukecana 😎

ajuskamimi
10. máj 2007

LUSIL aj ja som dnes bola na Antolskej na riaditelsve zaniest zmluvu a baba mi povedala, ze sa so zmluvami vrece roztrhlo 😉 tak ale dalo sa to cakat, ked neberu nikoho iba zmluvne, alebo akutne aj to iba ak uz dietatku trci hlavicka. Pokial si otvorena a lekar vidi, ze prevoz zvladnes, sanitkou ta poslu na Kramare alebo Ruzinov.

LEJLA77 takyto stav by mal trvat vraj do konca maja, ale podla slov lekarov a sestriciek a rodiciek, to nestihnu ani do konca maja, takze kvoli tomu je tam momentalne havarijny stav.

katulilinka
10. máj 2007

lusil2005
poslala som ti IP k tomu fibrinogenu. zistili nam totiz to iste.

certica
10. máj 2007

no tam snad budu fakt ornamenty po stenach 😎 😅

na tu zrazanlivost su bud lieky alebo aj injekcie sa tusim do ramena pichaju, ked je to kritickejsie. jedna baba musela chodit na tie injekcie, ale v pohode a rodila dokonca s epi, aj ked ju nechcela. sam porodnik jej ju ale odporucil vzhladom na velkost dietata (4600g)

lusil2005
10. máj 2007

certica kaslem im ornamenty! 😀 ale uz mi to je aj jedno. aj keby sme styri boli na izbe. uz to chcem mat za sebou.

mne nic nepredpisali na to. vraj to nieje kriticke tak dufam ze sa nemylia 😠

katulili dik za info 😉

ajuska hej hej aj mne to hovorila ta sekretarka. inac - ukecana baba ze? 😀

certica
10. máj 2007

lusil, prezijes, mozno bude sranda. daj potom vedieeeeet, ked ta to chyti a nepusti 😀

lucqa
10. máj 2007

Ajuska, prepac, ze az tak neskoro, ale mame PC v oprave, tak som rada, ze som sa aspon na chvilocku pripojila.
Ked mas doktora zazmluvneneho, tak mu mozes volat kedykolvek. Ja som mala tiez s tym problem, ale ved za to ma zaplatene. Ja som mojej doktorke volala uz aj teraz po porode, ked som mala zapal prsnika, 39 stupnove horucky a maleho hladneho. Bola som stastna, ze mi poradila a viem, ze jej mozem zavolat aj nabuduce 🙂

lusil2005
10. máj 2007

certica jasneeee neboj 🙂 budete to mat kvetnato opisane 😀

lucqa caaaaf 🙂 oh zapalil sa ti prsnik? 😒 chuudatko. pocula som ze to je dooost neprijemne. inac dnes som videla dubcakovu 😀 som si na teba spomenula 😝

kika76
11. máj 2007

ahojte dievcata, prajem vam pekny novy den 🙂 vonku svieti slniecko

golemocka
11. máj 2007

Ahojte, takze ja som uz tiez absolvovala navstevu u porodnika na Antolskej. Bola som u dr. Cierneho, velmi mily bol. Nesli sme cez zmluvu, ale priamo s nim sme sa dohodli, dali flasu slivovice, nejaku obalku a je to. Ja som mala mat termin 30.5., porodnik, ze 25.5. takze to bude skor, a teraz mi povedal, ze tak tyzden vydrzim a ide to. Takze teraz neviem ci sa mam bat alebo tesit. 🙂)
Sestricka mi povedala, ze uz pridem do vymalovaneho, tak sa tesim, takze by to mali stihnut nejako v priebehu tyzdna, dvoch, to malovanie.
Takze mi drzte palceky, lebo neviem co ma caka :(

micula
11. máj 2007

golemocka- ja chodim tiez dr.ciernemu a je super! Budem u neho asi aj rodit, tak dufam ze potom napises skusenosti s nim.

ivka07
11. máj 2007

golemocka, a to ste sa dohodli ze ti porod vyvola alebo priridzene sa ti to blizi. A budes ho mat aj priporode. Tak to ti gratulujem super si dopadla, ja som nemala na nich nervy tak som sla na kramare.

golemocka
11. máj 2007

No este sme sa nedohodli na vyvolani porodu. Pri porode ho mat budem. Dal mi cislo na mobil, ze ked nieco bude, mam mu zavolat a ked nebude mat sluzbu tak dobehne. takze som trosku kludnejsia. Akoze si nemala nervy? podla mna su tam mili ludia.

certica
11. máj 2007

dr.cierny je dobry odbornik
inak by ma ale asi by nepotesilo, precitat si toto na verejnom fore 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre