Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

terezka044
28. máj 2009

😀 jo ja som sa posledne dva tyzdne pred porodom ani nevyspala, vsetko ma bolelo.. teraz sice tiez moc toho nenaspim ale aspon ma uz vsetko neboli 😀

mneme dakujeme snad ano 🙂 🙂

baby drzim vam palce nech to coskoro pride, ja idem hajat 🙂 ahojte drzte sa 🙂

kukenzi
28. máj 2009

terezka, jasne, ze si najdes partnera, ved chlapov je veeeeeeela, len najst toho spravneho 😉 a dobru nocku

hav
28. máj 2009

tehula, dik za info 🙂

jasminet
29. máj 2009

jejda, kukenzi, na to lezanie na bruchu sa tesim aj ja...toho sa uz neviem dockat
inak, na toho otca pri porode, ze by som ho chcela dopredu zaplatit som sa pytala nervnej tetule pokladnicky aj ja, ale povedala, ze az s vymennym listkom od sestier...

emjee
29. máj 2009

nechcem vam brat iluzie, ale lezanie na bruchu po porode nehrozi 😀 s naliatymi prsami neviem lezat ani na boku, cele noci spim len na chrbte 😉

terezka044
29. máj 2009

emjee ja napriklad spavam normalne na bruchu, trosku na boku, ale neboli ma to, nemam ich take naliate. kazdopadne akykolvek spanok (ci uz ten trojhodinovy) je teraz ovela prijemnejsi ako kedykolvek v tehotenstve. 🙂

akejka
29. máj 2009

terezka všetko super zvládneš, aspoň máš podporu u maminy. Ja by som tiež svoje dcéry podržala, keby sa im to stalo...a veľmi rada by som im s bábätkom pomohla.
Inak moja sestra tiež rodila mladučká - v 18 rokoch, ale má partnera, stihli sa zobrať, ešte kým bola tehu. Chodila s tým chalanom len 2-3 mesiace, ale on mal vtedy 25 rokov a dieťatko už aj pomaly chcel...to skôr moja sestra uvažovala nad interupciou. Nakoniec sme ju všetci presvedčili, nech to nerobí...a je rada 😉
A to sestra ešte ako 16 ročná vykrikovala, že nechce nikdy deti, ani muža, že si chce užívať celý život a nepotrebuje sa o nikoho starať...teraz má 20 rokov, stará sa o dieťa, aj muža, vie perfektne variť... 😕

A partnera, ktorý vás oboch bude mať rád, si určite nájdeš 😉 Mimochodom obaja moji švagrovia sú v partnerstve so ženami, ktoré už mali deti z iných vzťahov...a strajú sa o ne lepšie ako ich biologickí otcovia...

tehula
29. máj 2009

ahojte tehusky. obehala som ocnu aj u Oravca som bola, no zdrtena som riadne. Zacina sa to schylovat k planovanej sekcii. Ja mam z toho fobiu, ze normalne poviem, kebyze viem, ze bude cisarak....neviem, ci s dietatkom este nepockam, az to nejak prekonam. 😢 Doki ma poslal na predoperacne vysetrenia, ze aby boli hotove ak by primar, ci kto rozhodol o tom, ze tu sekciu mi schvalia ☹

Viete mi povedat, co sa take robi na predoperacnych vysetreniach okrem krvi? A zaroven poradit, co robit, aby sa porod rozbehol necakane a klasicky, ze nebude cas sekciu riesit?

inak CS som uz dnes mala 2, vraj to zacina maknut a pripravuje sa to vsetko. Tak ak sa da, rada to posurim, nech to skonci klasickym porodom.

jasminet
29. máj 2009

okrem odberov ti asi aj ekg budu robit..inac asi nic

katrin79
29. máj 2009

tehula: to myslis vazne? fuha a preco cisarsky? nechapem, su nejake komplikacie?

tehula
29. máj 2009

jasminet: vidis, to EKG maju robit aj tak a zatial som nemala ziadne pocas tehu.

katrin: no moze sa mi odtrhnut sietnica pri silnom tlaceni. Neviem, ci sa to da potom zoperovat, a zas oslepnut nechcem a nikto si to na triko nezoberie. Ja som s tym ale absolutne nepocitala. By som sa vyfackala, ze som vobec moju slepost dokimu spominala. VSetko islo tak super, mala je pekne natocena, prosto podla mna by to slo fajn klasicky.....este teda nie je rozhodnute o tej sekcii, ale zas kopec navyse vysetreni a stresov. Boze, ja som s tym nepocitala absolutne, mam nenormalny strach, stres, paniku. Je mi do placu normalne

katrin79
29. máj 2009

aha, takze kvoli ociam...ale zase si zober, ze fakt by sa ti nieco stalo pri tlaceni s ocami a potom co? to si lekar nemoze dovolit nechat to bez povsimnutia, len skoda, ze ste to neriesili skor a nie o pat minut dvanast

katrin79
29. máj 2009

a teraz co? aky je zaver? kedy ti da vediet ci teda cisarsky ano alebo nie?

katrin79
29. máj 2009

a teda k odtrhnutej sietnici ti mozem povedat svoje, moj otec mal odtrhnutu sietnicu na jednom oku pred tromi rokmi, na druhom oku pred dvomi, nechci vediet, co sme si zazili, vobec nevidel na to oko je jedna vec, operovali mu to na trikrat, lebo dvakrat mu to dovrzali a to mu robili v specializovanej ocnej klinike v b.bystrici, a dalsia vec, ked sa ti to stane raz, tak mozem cakat hocikedy, ze sa ti to zacne trhat, staci mala namaha, ono ked uz raz sa ti niekto v oku "hrabe" nikdy ho nebudes mat ako predtym.....takze z toho mi vyplyva, ze ja by som vobec nebola nestastna, ze bude babo rodene cisarskym, skor by som sa bala prirodzeneho porodu aby sa ti fakt nieco nestalo

tehula
29. máj 2009

katrin> ja to chapem, ale tak pisali tu aj baby s vyssimi dioptriami a s horsim zdr. stavom....nehovorim o polohe KP....a nechali ich rodit klasicky. Ja som necakala, ze u mna by niekto cisara zvazoval.

No, doki mi vybavuje termin u ocneho na Antolskej, nech ma este on vysetri a zaujme stanovisko. Ked som bola na poradni, nedovolal sa mu, bude skusat a da mi vediet, kedy tam mam ist, Ale zatial ma poslal objednat sa na tie predoperacne.... boze, modlim sa, nech sa rychlo cosi stane. Bud porod necakany, alebo nech ma ten ociar vezme co najskor. Drzte mi palce, lebo ma klepne 😒

mneme
29. máj 2009

tehula, je mi luto, co som si prave precitala 😢 . ale hlavne nepanikar. som presvedcena o tom, ze oravec by ta nelamal na sekciu, keby nebol presvedceny o tom, ze je to pre teba lepsie. neviem, ci by za tychto okolnosti bolo dobre, keby si sa to snazila posurit, aby to slo prirodzene a ratala s tym, ze v rychlosti ti nestihnu urobit sekciu. mysli na to, ze po porode sa musis kvoli babu dostat rychlo do formy a ziadne zdravotne komplikacie nepotrebujes.

inak ta uplne chapem, ze ti je z toho do revu, ale myslim, ze ide najma o to vyrovnat sa so skutocnostou, ze porody jednoducho nemusia prebiehat podla nasich predstav. cele tehotenstvo som sa priravovala na maximalne prirodzeny a co najmenej medicinsky vedeny porod. ale ked som v stredu odchadzala z antolskej s vyhliadkou vyvolavaneho porodu pocas hospitalizacie v nemocnici, tiez som nemala daleko od revu. nie preto, ze sa hovori, ze vyvolavany porod je ovela bolestivejsi, ale preto, ze sa vela z nich konci s asistenciou vakuumextraktora, kliestov alebo urgentou sekciou ☹ ako mi to tak preslo hlavou, vyspala som sa na to a posledny predpokladany termin porodu uz je prec, nervozita zo mna opadla. hlavne chcem mat svoje babo uz v naruci - trebars aj za cenu hororu, ktory pre mna hospitalizacia predstavuje. zajtra idem do porodky na ctg, utz a neviem co este vsetko a oravec mi povedal, nech si pre istotu vezmem aj tasku. ak si ma tam aj zajtra nenecha, v stredu ma to uz neminie ☹ tak skus mysliet pozitivne, kopec bab si tu na mk sekciu pochvaluje - okrem toho, je to predsa cesta, na ktorej konci ta caka tvoja babula 😉

katrin79
29. máj 2009

neboj nic, vsetko dobre dopadne a na tie vysetrenia predoperacne ides v pondelok?

kukenzi
29. máj 2009

tehula, sucitim s tebou, hlavne sa teraz ukludni a mysli pozitivne. urcite doki rozhodol spravne pre teba aj babatko

kukenzi
29. máj 2009

mnenme, drzim zajtra palce. to ides v sobotu? to ti budu ctg a utz robit na 5 posch?

tehula
29. máj 2009

mneme> dakujem za podporu. Mas uplnu pravdu vo vsetkom. Ja len ze fakt by som asi potrebovala aj psychologa, lebo ten moj strach z nemocky a nejakeho operacneho zakroku je panicky. Ja som na to prosto nebola vobec pripravena, mozno ked si o tom nieco precitam, sa aj ukludnim trosku. Zas by mi asi dali termin a prosto pridem, rozrezu ma a nemusim sa zaoberat, ci tam budem skuvinat 15-20hodin a ako to dopadne.
Ale aj tak.....
Tebe drzim silno palce, budem na teba mysliet, aby sa ti to rozbehlo este dnes, nech to mas v klude bez vyvolavaciek

Katrin: na predoperacne mali termin az 8.6, predtym este zoberu krv. Ale je to blbe, lebo keby sa to teda dovtedy rozbehlo, tak vysledky mat nebudem. Cize pocitam aj tak aj tak.
Neistota je horor.

mneme
29. máj 2009

kukenzi, hej, oravec ma zajtra sluzbu, ze vraj bude mat na mna viacej casu. kazal mi prist na 3. posch., tak dufam, ze som to nepoplietla. a dik za palceky 🙂

kukenzi
29. máj 2009

ja nechapem, preco sa predoperacne nerobia automaticky, ved kazdy jeden porod moze v pripade nejakych komplikacii skoncit CS... vtedy robia CS len tak? 😕 no asi ano, kedze napr. ja nemam ziadne predoperacne vysetrenia, pocita sa so spontannym porodom

kukenzi
29. máj 2009

mneme, ja ti prajem, aby sa to rozbehlo spontanne, aby vyvolavacky nemuseli byt... das nam vediet, vsak? mas na niekoho mobil?

mneme
29. máj 2009

kukenzi, ale ked si to tak vezmes - moc ti kontroluju pravidelne, nejake to ekg mas tiez, krv ti brali kvoli epi... zase uplne bez vysetreni nie si 😉

mneme
29. máj 2009

kukenzi, jasne ze dam vediet, ale som presvedcena, ze zajtra sa este z nemocky vratim domov 2v1 a potom sa to uz rozbehne same - to je ta sila pozitivneho myslenia 😀 ak by sa ti chcelo, hod mi pre pripad cislo do ip

kukenzi
29. máj 2009

mneme ekg nemam ziadne

mneme
29. máj 2009

mna oravec poslal na ekg hned na prvej poradni, ked som k nemu v 37tt prisla 😕

kukenzi
29. máj 2009

idem si poznacit do poznamok, spytat sa dokiho na to ekg, kedze k nemu chodim len 2-3 tyzdne a predosli gyndos mi to nerobil 🙄 minule mi to nerobil tiez, len na moje poziadanie a aj to mal kopu poznamok

tehula
29. máj 2009

mneme> na 3.posch ma tusim lekarsku izbu....ved odtial ta vezme do jednej z vysetrovni. Drzim ti palce, ja pevne verim, ze to skonci bez vyvolavacky 😉

co sa tyka predoperacnych, som sa tam tej sestricky pytala, vravela, ze krv na epi je nedostacujuca, lebo potrebuju aj biochemiu, a ta sa nerobi s krvou na epi a krvny obraz.....a ja som pisala, ze mna nikto pocas celeho tehu na EKG neposlal, cize napr. ja ho nemam robeny. inak okrem toho sa uz nic nebude robit? Neviete?

kukenzi
29. máj 2009

tehula, ja netusim, ci sa este nieco okrem toho robi 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre