Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zpkorunka
1. jún 2009

Ahojte, neviete mi poradit ako mam postupovat, ked potrebujem to poucenie o epiduralke na Antolskej? Platilo by mi aj keby som to absolvovala v inej nemocnici? Dakujem!🙂

katrin79
1. jún 2009

zpkorunka: musis ist na poucenie na Antolskej, oni neuznavaju potvrdenia z inej nemocnice, poucenie byva kazdu stredu o 14.00 na ARO oddeleni v nemocnicnej casti

babatko37
1. jún 2009

Neviete mi poradiť, kedy budú najbližšie predpôrodné kurzy na Antolskej pre oteckov, ktorí chcú byť pri pôrode alebo kde to zistím? Ďakujem.

akejka
1. jún 2009

babatko: otecko, ani nikto iný, kto bude ako doprovod pri pôrode nemusí mať žiadny predpôrodný kurz...môžeš si zobrať koho chceš, hoci aj kamošku a iba zaňho zaplatíš poplatok 500 SKk po pôrode (ak odpadne pri pôrode ako môj manžel, platiť nemusíš 😝)

skovka
1. jún 2009

Rybca, Terezka gratulujem 🙂 🙂 Mneme sup sup, nech nas cim skor dohonis 😉
Nestihla som moc precitat co sa popisalo, tak dufam, ze na nejaku maminku, co uz tiez nie je kinderko a ma doma maleho drobceka som nezabudla, ak ano, tak blahozelam vsetyyym 🙂
A pripajam sa k ZuzkeD, tehule spite a spite kolko sa len da, lebo potom to uz bude naozaj vzacnost. Zuzi aj my mavame tazsie vecere, cez den sa to este da, ale na vecer je mala nejaka nespokojna, kolko raz tahame aj 12 hodin vkuse ze sme hore, napapkame sa, ale moc sa tym neukludni, len mrncime a placeme, potom sme ako uzlicek nervov a utisit sa nijako nedame , ale dufam, ze to nebude dlho trvat a zachvilku si najdeme aj my nejaky rezim, aspon trosku 🙂
Babatko kurzy byvaju vyvesene na dverach ambulancii, pozri c. 22, tam ich mali urcite napisane. Byvaju v pondelky, myslim, ze kazdy druhy pondelok o 12:30. Ale nie je to povinnos -, absolvovat prednasku, ak chce byt tatino pri porode, je to dobrovolne, ale celkom dobre info sa tam dozvies, takze odporucam.

skovka
1. jún 2009

Rybca az teraz som si precitala tvoj popis porodu, zlatko moje, klobuk dole, nebolo to asi lahke, ale zvladli ste to na jednotku a mas krasneho chlapceka doma, tak prajem kopec krasnych zazitkov s nim a na porod sa rychlo zabuda, ja uz ani neviem, ze som rodila, uz ani stehy ma nebolia 😉

kobolova
1. jún 2009

Je to buduci pondelok 8.6. o 12:30. Tiez sa tam chystame... 😀

mneme
1. jún 2009

akejka, dik za podporu, vzdy je dobre pocut o svetlych prikladoch. moja sestra tipla porod na stredu popoludni 😀 - ja sa vlastne nejako extremne nebojim, len ma trosku trapi, ze to nebude velmi prirodzeny porod ☹ ale poviem ti, ako som si tehotenstvo cely cas uzivala, teraz sa uz neviem dockat, aby sa skoncilo, takze uvitam akukolvek alternativu so zdravym babatkom 🙂

rybca, jasne, ze aj vyvolavane porody su individualne, ale tvoje komplikacie zrejme nesuvisia s cyklom - s tym skor suvisi to, ze si prenasala. tak neblbni, ze je to v tebe 🙂 v sobotu som sa pytala dokiho, cim to je, ze babo je uz v bruchu hotovy clovek a moje porodne cesty na to nijako nereaguju. a on mi na to povedal, ze doteraz celkom nevedia, ci porodnu cinnost startuje babatko alebo matka, ale ze to vyzera, ze to zavisi od babatka. ber to tak, ze este pred par desatrociami by nikto prenasanie neriesil - ved normalny termin porodu je plus-minus dva tyzdne. ale mna idu napriek dobremu monitoru, prietokom i funkcii placenty hospitalizovat 6 dni po predpokladanom termine 😒 na jednej strane som rada, ze bude vsetko pod kontrolou a babo co najskor na svete, na druhej strane sa mi to zda trochu prehnane fusovat prirode do remesla. a rybca, este som sa ta chcela spytat, mam ist zajtra rano do nemocky radsej nalacno, aby mohli na mne zacat hned "pracovat"? alebo preco si tam kvoli tomu, ze si bola naranajkovana musela prvy den len tak trcat?

skovka, ta tvoja terezka, je nadherne babo, mne sa stale sniva, ze budem mat tiez ciernu vlasanu ako som vraj bola po narodeni ja - tak som zvedava.

mneme
1. jún 2009

tehula, cakame na spravy od teba - ved ty uz mas porodne stavy par tyzdnov, tak by ta sekcia bola fakt skoda 😉

zpkorunka
1. jún 2009

Katrin, dakujem za info, asi sa tam hned v stredu vyberem. Ty budes tiez rodit na Antolskej? u koho az smiem vediet, ja teraz vyberam porodnicu a porodnika a neviem sa rozhodnut🙂 este raz dik

rybca
1. jún 2009

akejka - uz je to lepsie, uz ma aj jazva menej boli..🙂 mam stastie, ze som vystihla akurat doc. Korbela, mna za nim dokonca aj moja gynekologycka posielala a ked si precital odkial som zahlasil, ze vsak hadam pomozeme susede..🙂 a potom jedna sestricka prezradila, ze vo vedlajsej ulici, mozno si aj do okien vidime..🙂 a ano, dal mi vstrebatelne stehy, mam tam len taku zhrubnutu ciaru, spolubyvajuca na izbe bola tiez sekciou a mala vyberatelne stehy

skovka - dakujem

mneme - ja som mala z vyzaru doktora taky pocit, ze keby som prisla na lacno, tak ma hned poslu na ten test pripravenosti, nabuduce by som sla nalacno, pripadne by som si zabalila ranajky do batoziny

tehula
1. jún 2009

ahojte tehulky aj maminky. Tak sa hlasim od ocneho doktora. Idem prave z vysetreni, natesena a poloslepa, lebo ma aj rozkvapkal, tak oci mam ako prvotriedny hulic 😀 ledva som na autobus trafila.
Zaver znie, ze sekcia nie je potrebna, vraj sietnice mam v poriadku a nehrozi, ze by sa pri tlaku odtrhli. Dal mi to aj pisomne, tak si to asi zaramovat necham 😀 Som velmi natesena, len este musim zistit od doktora, co teraz s tymi objednaniami na predoperacne. ci to mam zrusit, alebo tam ist, alebo len neprist.....
Dufam, ze nebudem pri klasickom porode nakoniec vyplakavat a modlikat o sekciu, ze aby sa to nevlieklo ako rybce 😖

Inak moje stavy....mneme....nic sa nemeni, respektive, len to nabera grady. Ja uz skutocne len na zadku mozem sediet, vcera ma strasne ostre bolesti v bruchu a krizoch chytali v nejakych sledoch pocas prechadzky, ze som musela rozdychavat. Brucho ma silno boli aj ked som v klude tymi menstruacnymi bolestami, nepomaha ani vana. A navyse mam taky pocit, ze ci o chvilu voda nepraskne. No vyslovene sa citim ako nahnisany drbak, co cakate, kedy pukne a hnis vyleze 😝 Uz nech je to za mnou, lebo nevydrzim sama so sebou 😀

katrin79
1. jún 2009

zpkorunka: ano, budem rodit na Antolskej, ja som si zazmluvnila Havaldu, zajtra idem na poradnu, tak uvidime co nove, ale citim sa, ako keby som sa ani rodit nechystala 🙂 nic zvlastne sa nedeje, tak asi mi ani nic nove nepovie, uvidime...

katrin79
1. jún 2009

tehula: ahojky, no supeeeer teda, som na teba myslela, ze ako si pochodila dnes, tak vidis, zbytocne si sa kvoli tomu stresovala, tak potom asi tie predoperacne vysetrenia ani nebudes musiet absolvovat, kedy ides teraz na poradnu?

mneme
1. jún 2009

tehula, super spravy - tak uz ti v porode nic nebrani. ale opovaz to mat za sebou skor ako ja 😀

tehula
1. jún 2009

Katrin> na poradnu idem az v piatok, no musim dovtedy zistit, co s tymi predoperacnymi poriesit, lebo vo stvrtok ma objednali na krv. Ja odbery moc nemusim.....ale asi by sa patrilo sa nejako odhlasit odtial, nei len nedojst
Daj zajtra vediet, ako si dopadla, zvedava som aj na skore 😀

katrin79
1. jún 2009

tehula: ved zavolaj dokimu, ze ci tam mas vobec chodit, podla mna ti povie, ze netreba...no jasne, dam vediet co nove, aj ked si nemyslim, ze by nieco bolo, asi bude CS:O 😉 malej sa nechce ...

dadka212
1. jún 2009

ahojte pisem z porodnice 29.05. o 23:55 sa nam narodila Danielka mala 3050g a 50cm... Vsetko je tu super len jedna vec ma rozcarovala...aj ma poznaju z MK ze sem pisem takze sranda...ked pridem domov tak vam napisem nas "pribeh" 😀

katrin79
1. jún 2009

ahoj dadka: super gratulujem k Danielke, tak uz zavidim, ze to mas uspesne za sebou, drzte sa 😉

monkula
1. jún 2009

dadka, blahoželám.....

a som zvedavá na váš príbeh.. aj na to, kto Ťa spoznal 😉

katka1981
1. jún 2009

tehula zlatko, ty si ako dlho cakala aby ta prijal ten ocny? To na Antolskej? Ja chcem zajtra na poradni poprosit Havaldu aby ma poslal k ocnemu pre istotu, ale nech mi vybavi terminm, lebo ja som chodila do Excimeru a termin mi daju mozno v auguste....... prosim odpis.

katka1981
1. jún 2009

dadka, drz sa, myslim na teba a prechadzky po parku v PK. 😀

iba
1. jún 2009

ahojte, kto vie -

je na Antolskej mozne mat babo hned po porode u seba skin to skin aspon na 15-20 min? Prikladaju aj hned k prsniku? Prestrihavaju pupocnu snuru az ked dotepe?

kukenzi
1. jún 2009

iba, jasne, ze snuru prestrihuju az po dotepani. a mozes ziadat prilozenie. k prisniku mi ho dali po merani, vazeni, ale urcite sa da dohodnut.

kukenzi
1. jún 2009

dadka, huraaaaaaa, tesim sa s tebou. jasne, ze ta poznaju, sestricky z antolskej si to tu bezne citaju a tvoja hriva je podla mna nezabudnutelna. som zvedava na tvoj pribeh porodu

kukenzi
1. jún 2009

dadka zagratulovat som ti chcela k malej bambulke. srdecne blahozelam.

iba
1. jún 2009

kukenzi: a nemozu babo odmerat a odvazit az potom ako mi ho nechaju na bruchu aspon tych 15min? prva tzv. zlata hodina je vraj najdolezitejsia a myslim, ze sestram moze byt jedno, kedy babo odmeraju, ved nenarastie za tych 15 min... myslis, ze sa da s nimi o tom vobec diskutovat?

kukenzi
1. jún 2009

iba, podla mna mozu, tiez si myslim, ze ani neschudne, ani nepriberie, ani nenarastie... otazka je ci mozu odmerat Apgar skore aj takto na hrudi, lebo to sa meria po 5 a po 10 minutach a este robia aj odsavanie tusim plodovej vody... ale ak je zdrave babo... no podla mna sa da dohodnut... oni su diskusii otvorene, ale podla mna je dobre sa dohodnut s lekarom vopred, nie na sale

kukenzi
1. jún 2009

boze, to moje vyjadrovanie.... podla mna 3x za sebou 😖

mneme
1. jún 2009

dadka, gratulujem k dcerenke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre