Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

baluu
11. jún 2009

Tak som sa tesila predcasne. Tiez som tomu nechcela verit. Zabudla som sa tej kocky spytat odkial to ma. Tych 74 centov je fakt vysmech.

Tu skoricu asi mletu zaliat ako caj vriacou vodou, ale ten jemny pracok moze drazdit na kasel, tak asi by som vyskusala povarit celu dlhsie, ako ked sa vari na vino. Kamoska si to dala, ale jej to nepomohlo isla na vyvolavacku. Ale ktovie mozno vam zaberie, drzim palce nech to nielen rozbehne ale aj urychli porod.

luc2
11. jún 2009

ahojte. ja som tiež počula o tých prídavkoch na dieťa. hovorili to v správach, že chcú zvyšovať minimálnu mzdu a od toho je aj rodičovský a ešte niečo. takže by sa mal aj ten zvyšovať od septembra. ale bolo to iba v správach, takže čo je na tom pravdy, to neviem.
a k tomu pôrodu, včera som volala s kamoškou a tá si oba pôrody vyvovala predčasne horúcim kúpelom. ale dozvedela sa to až pri druhom pôrode, keď sa jej lekárka pýtala čo robila deň pred tým a ona, že sa kúpala. tak lekárka jej povedala, že to tým kúpelom sa urýchlilo.

inneska
11. jún 2009

ahojte babulky 🙂

dnes som bola bez netu, drahý si vzal do práce, tak až teraz 🙂

ešte stále nikto nič?? baby, tým vašim bábätkám sa fakt nechce 😀

gertka
11. jún 2009

inn...aby sme tak aj my nedopadli 🙂

gertka
11. jún 2009

balluu.... tak to sa asi stretneme 🙂

kukides skusat ako dostat kukinku von? 🙂

inneska
11. jún 2009

gerti..aj to je možné, že ešte o mesiac si tu budeme vypisovať, ako dostať tie naše detičky na svet 😀 😀

baruskah
11. jún 2009

baby, nestraste....ja uz by som bola najradsej keby bol vonku...

kukenzi
11. jún 2009

tertka, nie nejdem skusat, dala som si sice teplejsiu sprchu, ale ja takymto uga-šaga urychlovakom neverim 😅, tomu sexu a teplej vode ano, ale inac eee

kukenzi
11. jún 2009

gertka, pardon 😔

inneska
11. jún 2009

kuki...ale za skúšku nič nedáš a možno by to fakt zabralo 😀

kukenzi
11. jún 2009

inn ja sice, chcem, aby tu uz malicka bola, ale nejako to nechcem urychlovat, verim, ze ona sa na termin ohlasi sama, az ked budem prenasat, zacnem panikarit, ale verim, ze to ma necaka

inneska
11. jún 2009

kuki...ešte má nejakých pár dní rezervu 😉 tak určite si vyberie ten najlepší a najvhodnejší deň 😉

ninimimi
11. jún 2009

Ja som tiež počula že je dobrá škorica na vyvolanie porodu.A to práškovaná škorica vo víne-na 1dl vína na hrot noža škorice,tak neviem 🙂 No ja som mala termín na 12.apríla no celodenným chodením po obchodoch /Kika a Ikea/ sa dostavil výsledok.A to som si robila srandu že mám ešte týždeň čas a pác 5-teho ráno o pol 6 som začala mat kontrakcie a malá sa narodila o 20:40hod. takže vtedy vypochodovala ona mna 🙂 Takže odporúčam až na tu bolesť nožičiek a čo trepem bolelo ma všetko. 😀

kukenzi
11. jún 2009

ninimimi, tak alkoholu som sa cele tehu nedotkla a na konci by som si ho tiez nedala, boooze, ved by som sa aj z toho deci opila a prisla ozrata na salu 😝

ninimimi, moj prvy sa popytal na den terminu, v noci, porodila som na druhy den, tak snad aj teraz do nedele porodim

ninimimi
11. jún 2009

Kukenzi: tak s tým alkoholom som bola na tom rovnako 🙂 len som zacítila vonu alkoholu a striasalo ma dalšiu hodinu 🙄 . No veď ja som si myslela že keby som ju dlho prenáša tak by som to zriedila s vodou 😖.Ale aj tak som dúfala že to príde skor a neohlásenie, lebo by som bola asi dosť nervozna keby som mala termín a čakalo kedy to začne 🙂 No vidím že ty to máš tiež už pred dverami, tak malinkú popros nech už ide von a cez víkend je to najlepšie lebo nemusíš ísť na príjem a vypisovať papiere 🙂 ja som sa tiež tešila že bola sobota a išla som priamo na sálu 😉

kukenzi
11. jún 2009

praveze cez vikend sme sli cez prijem, tiez som rodila v sobotu. ja som nepila alkohol kvoli tomu, ze som nechcela ublizit babatku. z prevareneho vina by sa mohol vyparit alkohol, ale ani to by som si nedala, to radsej skoricu do caju.

tehula
11. jún 2009

no ja som minule aj tu horucu vanu skusila, ale to preto, ze doki mi povedal, ze nist sa nedeje a ja bolesti jak v umuceni krista. Tak efekt bol asi taky, ze som skoro vo vani zaspala naveky, ledva sa odtial vykydala do postele, ale aspon na bolesti to zabralo.

Chlast by som nemohla, ja uz vlastne ani nejem, by som sa nielen ozrala, ale asi aj poblila z toho 😖

Kuki, ty mas normal apetit este? Ja uz fungujem jak anorekticka 😲

kukenzi
11. jún 2009

tehula aky apetit mas na mysli? som hovorila o jedle? ale ano, jest mi chuti.

tehula
11. jún 2009

kuki, na jedlo sa pytam. Lebo mne je uz fest zle od zaludka, ked konecne nieco zjem, je mi na zvracanie. Uz ten stav trva pomaly 2tyzdne, uz aj preto by som rada porodila, lebo ved chuda mala hladuje asi tiez.
Tak mozno skoncim ako kamoska, co tehu zacinala a koncila uplne totozne - grcackami 😀

inneska
12. jún 2009

dobré ránko 🙂

ešte všetky kinderká?? žiadny pôrod počas nočných hodín 😅 dnes poradňa, potom sa ozvem 😉 papa holky moje a kým sa vrátim, nech máme najaké bejbinko na svete 😉 😉 😉

certica
12. jún 2009

narychlo som preletela...nikto nist??? neverim 😨 nejak to flakate 😀

dendulka999
12. jún 2009

No nikto nič... a ja by som tak rada išla na víkend tam...

baruskah
12. jún 2009

dendulka, to ti nezavidim, inak sa ako citis?

dendulka999
12. jún 2009

No inak sa cítim uplne v pohode, až na tie bolesti krížov a tak.. ale to som mávala stále, tak ja už fakt neviem, že čo robit, ani teplá voda ani nič nezaberá... už som dokonca počula, že mám pit tonic a chynín vyvoláva stahy maternice, ale nič...
Jej sa tam páči v tom brušku....
Ale zase sa bojím aby tam nebola dlho, vieš...

katka1981
12. jún 2009

Ahojte, konecne som si nasla cas, tak Vam pisem, aky som mala porod. 2.6. som bola velmi aktivna, aby som si privolala porod, tak som upratovala ako diva, ved ked uz ma nedusi kasel, tak mozem… a tak som umyvala dlazku, schody, ako diva az zrazu moja chodza po styroch skoncila ukrutnymi bolestami v chrbte, v oblasti obliciek, zlcnika… Myslela som, ze to bude zapal nervu, ze ma ofuklo, lebo bol otvoreny balkon. Bolesti sa stupnovali, manzel hovoril, ze to budu asi kontrakcie, lebo som kricala od bolesti, nakolko som nemohla dychat a kazdy nadych predstavoval bolest ako ked vas niekto pichne nozom pod rebra a vystrelovalo to do celej pravej polovici trupu. Dobalila som si veci do porodnice, manzel ma oholil a isli sme do vane, ci sa to rozbehne alebo nie. Ked som v klude lezala, nic mi nebolo, takze sme kontrakcie vylucili. Nasledujuci den som len lezala, cez den sa to trosku zmiernilo, ale na vecer, ked malinka zacala byt aktivnejsia, bolesti zosilneli este viac a ja som uz normalne myslela ze sa zabijem, lebo to bolo uz neunosne. Vedela som, ze kontrakcie sa maju predychavat, ale ako, ked mi bolest vyrazala dych? Tak nam doslo, ze to mam niekde pricviknty nerv, malinka mi niekde strasne tlacila, tak som hned rano volala Dr. Havaldovi, ze ja musim cim skor porodit, lebo tu bolest uz nevydrzim. Povedal, aby som prisla, ze dostanem nfuziu od bolesti a ostanem na 5.poschodi. Tak som si dala sprchu, cela stastna, ze ma zbavia bolesti a isli sme do porodnice v maximalnej pohode. Prisli sme na 3.poschodie, zrovna doctor vychadzal na chodbu, pozera, ze ved som usmiata, a ja ze jasne, ze som, ked povedal, ze dostanem infuziu a ja sa neviem dockat, ze ma to prestane boliet. Zacali ma vysetrovat, teplota 37,6, tlak 140/80, zacali vylucovat ci nemam zapal oblicky a dali ma na monitor. Tam zistili, ze mam kontrakcie, naco som sa smiala, lebo ja som o tom nevedela, ze to tvrdnutie su kontrakcie. Zrusili 5. poschodie, ze pojdem na salu. Este sa nevedelo, ci bud moct byt manzelpri porode, asi sa zvazoval aj cisar. Medzi tym prisla Dr. Ballova, ze ma na sale pichne, zatial len mezokain, aby sa nezastavili kontrakcie a potom mi da Epi. Bola som cela stastna, ze prave ona mi zavedie epiduralku. Zacali mi robit pripravu, klystir a vsetko mi robila PA Iva Kubicova, krstna mama mojej spoluziacky zo ZS, moja rodacka, spoznala som ju az pocas pripravy na porod. Klystir bol uplne v pohode, ziadne kontrakcie nic, sedela som sin a wcku ako doma a hrala hru na mobile. Potom prisiel doctor, ze ci mozeme ist na salu a vzal mi tasku. Pustil mi plodovu vodu, kontrkacie ziadne. Dr. Ballova mi zaviedla epi, az na 3.krat vdaka mojej super skolioze. Bolo to neprijemne, ale o nic vacsia bolest ako som cakala. Kontrakcie neprichadzali, tak som dostala oxytocin a zacali sa pravidelne asi kazde 2-3 minuty. Uz som sa nevedela dockat, kedy sa Dr. Havalda a Dr. Ballova zo sekcie. Pekne rychlo som sa zacala otvarat a po pichnuti epiduralky, boli kontrakcie podla monitoru silnejsie a silnejsie ale ja som ich vnimala ako bezne menstruacne bolesti, dokonca sme si medzi kontrakciami s muzom aj smiali a ja som cely cas hovorila, ze snad bude taky porod aj odkonca, ze je to pohoda. Vsetko prebiehalo perfekntne, len uz prestavala ucinkovat epiduralka a tym padom sa zvysovali bolesti, lekar sa spytal, ci chcem este epiduralku, ale ze uzposlednu (druhu) davku, ja ze jasne. Tak sa mi zas krasne ulavilo, muz sledoval monitor aby som spravne dychala, medzitym som si hopsala na fit lopte, to bola parada, lebo chodit sa mi nechcelo a lekar mi povedal, ze fit lopta mi masiruje hradzu. Ked prisli tlaky, lekar mi na chvilu stopol infuziu s oxytiocinom, ze aby som tak netrpela, ci to nepojde same aj bez neho a mala som sa prejst. Lenze bez infuzie som kontrakcie nemala, tak mi ju PA pustila dalej, ledva som sa vratila z konca chodby, vyhopsla na kreslo a hovorim muzovi, ze ja to uz nevydrzim, nech rychlo zavola lekara. Ten sedel pri pocitaci a cakal len kedy ho ohlasime. Prisla PA, nastavila kreslo, ja som jej len hovorila ako strasne to boli a ze sa bojim, ze sa pocikam a ona ze nech sa sustredim, ze babatko to boli este viac. Bolest nebola az taka velka, skor ten starch, ze co pride. Manzel ma drzal za hlavu, stale som myslela na to, ze musim mat zatvorene oci (lebo mne lahko praskaju cievy v ociach), ja som dokonca kazdu kontrakciu predychavala so zatvorenymi ocami, aby som nezabudla pri tlakoch mat oci zatvorene. No a vysla hlavicka, na plieckach sa mala nejak sprajcla, vnimala som len pokyny PA a povzbudzovanie mojho manzela, bola to obrovska opora. Potom som zacitila ako mi PA zatlacila na rebra, ale necitila som ziadnu bolest, skor len dotyk a uz mi len vyhrnuli koselu a polozili malu na brucho. To bol najkrajsi zazitok v zivote, citit to teple telicko. Pozrela som na doktora a spytala som sa, ci ma bude sit. On ze nic nestrihal, ja ze mu neverim a muz mi to potvrdil, ze ved on nemal ani noznice nachystane. Ale ze pre istotu ma skontroluje s tymi cudnymi zelezami, a ze je tam len jeden oter ale ze sit netreba, tak som sa tesila. Potom mi dali malinku prisat, povedali miery (3460 g, 52 cm, hlavicka 34 cm, brusko 33 cm). Ja som zavolala mame, ze ma tretie vnuca, ta mi nechela verit, neverila ani PA ani mojmu muzovi, lebo ja som jej este 2 hodiny predtym volala z pordonej saly, ze som doma a uz mi je super. Po dvoch hodinach, co mi manzel drzal brusko na sale, priniesli mi veceru. Super spagety, najlepsie jedlo, co som mala na Antolskej. Sadla som si do tureckeho sedu a jedla, dala som aj muzovi, aj jemu chutili, robil si srandu, ze su dobre ale ze za 500 Sk by si k nim dal aj malinovku. Vsetci na okolo pozerali a nechapavo sa pytali, ze ako mozem sediet. Ja som sa len usmievala, posielala smsky a potom mi volala kamoska, ze ci ju nahodou nedvyhnem a ked som jej hovorila, aky som mala porod, tak nechapala, ze sa s nou bavim akoby som obed varila, ze som uplne v pohode. V ten moment som chcela odist domov, upratat a ulozit malu do postielky. Prisiel sanitar, som ho uzemnila, ze ja si vyhopsnem na ten vozik sama, ze mi nic nie je, lebo aby mi nahodou niekam nevidel. Ten sa strasne rehotal, ze to este nezazil a hovorim mu, ze nech ide pomalsie, ze ta jeho rychla jazda je horsia ako porod. Porodne bolesti trvali 4 hodiny ale najhorsia bola prva hodina alebo pol hodina bez epiduralky a potom asi to tlaky, ale nebolo to zdaleka tak strasne ako som cakala. Priviezol ma na izbu a tam ma cakala perfektna spolubyvajuca Mirka (neskor sme zistili, ze rodila hodinu predo mnou a ja som na nu pozerala ako sa vonku prechadza, lebo nebol volny box a ona videla ako si hopsam na fitlopte), kecali sme spolu ako stari manzelia. Sestricky boli skvele, bolo vidno, ze miluju babatka a aj stokrat nam vysvetlili co sme chceli, nerobilo im to ziadne problemy. Na treti den sa mi strasne naliali prsia, mala nechcela pit a ja som myslela, ze sa od bolesti zblaznim. Zacali mi pichat oxytocin, velmi mi pomohla jedna sestricka, zial neviem meno, ale nikde jej nezabudnem ako mi pomohla, lebo radila mi kazda, ale nic nepomahalo, ale ona bola ozaj ta, co mi pomohla. V porodnici bolo super, naozaj, moju spolubyvajuci nepustili domov, lebo jej malinka mala zvyseny bilirubin, tak som ostala na izbe dlhsie, aby jej nebolo smutno, a potom sestricka Majka malej prepichla uska a isli sme domov. Koniec krasnej rozpravky, kt. bude mat asi aj pokracovanie. Velke dakujem Mudr. Havaldovi, PA Ive Kubicovej, Mudr. Ballovej, sestricke Majke (Anjelik7), mojej spolubyvajucej Mirke, ale aj ostatnym skvelym sestrickam a lekarom s kt. som sa stretla. Prepacte, tento dlhy roman, ale musela som sa s Vami o tom podelit. (S epiduralkou sa da rodit s usmevom – Mudr. Ballova, ja dodavam, ze ak dobre zaberia, tak urcite ano).

luc2
12. jún 2009

ahoj Katka, veľmi ti gratulujem k uzlíčku a som rada, že tu je kladný ohlas na EPI a že sa dá pichnúť aj keď je skolióza. to som veľmi rada. ešte raz gratulujem.

katka1981
12. jún 2009

luc2, podarilo sa to na treti pokus, lebo raz som sa strasne mikla. Nemala som ziadne vedlajsie ucinky. Bolest po vpichu som citila este na druhy den, ale to ma boli aj po odbere krvi. A ta ulava, to je zazrak. Ak by som isla opat rodit, jedine s epiduralom. Takto mam na porod krasne spomienky.

dendulka999
12. jún 2009

Gratulujem Katka, perfektný pôrod si mala..

akejka
12. jún 2009

katka ešte raz gratulujem k Sophinke ! Super pôrod, hlavne vďaka EPI, ako som čítala...no vidíš a nenatrhla si sa vôbec, ako si sa toho predtým bála ! Som rada, že to tak super dopadlo !
Katka a mimochodom, nevieš, čo je s mneme ? Nestretla si ju tam v pôrodnici ? Dlho sa tu neozvala...

kukenzi
12. jún 2009

katka, este raz takto osobne srdecna gratulacia k sofinke, krasny roman si napisala. a veru epidural je maly zazrak 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre