Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dadka212
1. júl 2009

Katrin malé bábätká do 6 mesiacov nie je vhodné krémovať opaľovacím krémom, treba ich iba chrániť pred slnkom 😉 a ja malej obliekam iba ponožky a bodyčko s krátkym rukávom a prikryjem tenkou prikrývkou alebo plienkou 🙂

ja monitor dychu nemám, kúpila by som ho iba v prípade, ak by bábo bolo nedonosené alebo malo nejaké problémy s dýchaním...aj tak malá spáva so mnou v posteli lebo postielku bojkotuje 😝 a cez deň buď na mne alebo v kočíku...

Tehula ja malú vnoci nebudím ona stáva tak po cca 5 hodinách ani malého som nebudila on mi prespal vnoci 9 hodín vkuse a potom sa zobudil na kojenie a potom ešte potiahol 3 hodiny 😀 a priberal krásne, dokonca lepšie ako keď sa začal vnoci budiť na kojenie 😝

Kaska no ja som pri prvom mala týždňové chlpy a vraj som krásne oholená 😅 a teraz som mala 5 dňové a tiež ma neholili 🙂

kukenzi
1. júl 2009

dadka, ja som tiez monitor pri prvom nemala, ale moja princezna mi hned prvy den urobila v porodnici soky, tak som si ho teraz kupila.

moj maly sa sice narodil 4,45kg, ale potom menej priberal a preto mi ho dokina kazala budit kazde 3h, tiez by som dieta nebudila, ked pekne pribera... ale moje druhe je teda riadny zrutik, takze asi ju tiez prestanem budit v noci, hoci ona uz je sama nacasovana a sme zosinchronizovane tak, ze akonahle ma papat, tak mne zacnu tiect mliekarne

dadka212
1. júl 2009

Kukenzi tak to by som ho tiež kúpila, preto hovorím, ak by neboli žiadne problémy...
a tiež to mám tak, že mi každé 2 hodiny začnú tiecť cecočky 😅 ale vnoci to nevnímam, som taká unavená po celom dni s krpcami, že som rada, že spím, ledva ma malá zobudí 😅

olivka_zlatko
1. júl 2009

vy sem davate tolko dobrych rad, ze kym sa nas malicky narodi, tak budem ako chodiaca encyklopedia 😵 juj to je dobre, len tak dalej mamicky sikovne 😵
tak to s tym holenim je fakt riadny des, ja sa ani do vane nezmestim poriadne, zdkadlo funguje. Ale co uz, ja si neviem predstavit uz mat tam pralesik 😝 a teraz aj v tom teple. Aj ked to uz dole tak vabne nevyzera, asi lepsie ako keby to mala to chuda sestricka sekat macetou 😒

kukenzi
1. júl 2009

sekat macetou 😀 😀

veronikap
1. júl 2009

😀 😀 aj ja som sa pobavila

diapozitiv, veď choď a uvidíš.. ja keď som išla k nemu prvý krát, nebola som objednaná a zobral ma.. aj keď som musela asi hodinu čakať, čo bral najskôr objednané...

kukenzi
1. júl 2009

baby, nemate niekto bratislavsku pravdu z 18.6.? som si zabudla kupit 😖 ☹

beju
1. júl 2009

Ahojte dievčence! Jáj nestíham to tu sledovať.

Takže žiadne správy o kobolke - určite už je po.
Innes spolu somnou je ešte 2v1. Ak si to naše bábätká nerozmyslia do piatku, stretávame sa na poradni u MUDr.Oravca. Ja dúfam, že to už bude na pôrod vyzerať aspoň trošku. Bojím sa prenášania a vyvolaného pôrodu. Jáj nechcem stresovať - doteraz som bola ozaj kľudná, ale ja by som to už baby tak chcela mať za sebou .... V noci už takmer nespím, čo si nijakovsky neviem nájsť polohu a do toho toto strašné teplo, no uff.

gertka
1. júl 2009

ahojte maminky, tak vy si uz uzivate s drobcekami.
tak ma napadlo, ci ste si brali k porodu aj nocnu koselu (nejaku staru) alebo ste dostali v nemocke
ci mam este hladat

inneska
1. júl 2009

beju..my dve kinderká 😉 volala som s mojím gyndošom a odporučil mi popíjať tonik, tak popíjam...zatial mám len taký ten že limonáda s príchuťou toniku, ale manžel mi donesie teraz po ceste z práce origo tonik...a spravila som si čaj a dala do toho vyluhovať celú škoricu....tak som zvedavko, či čosi zaberie...už by som chcela v piatok(ak sa to do vtedy nerozbehne samo)zostať v nemocke...bojím sa, že to ešte na pôrod nebude a pošle ma domov...už ma nebaví chodiť hore dole, a popravde už by som to chcela mať za sebou 🙂

katka1981
1. júl 2009

Ja by som bez monitoru dychu zosalela, manzelova sestra aj bratranec zomreli na SIDS. Je to ta najlepsia vec co sme kupili pre malu.

inneska
1. júl 2009

ja mám tiež monitor dychu doma, proste mi to nedalo ho nekúpiť...pri paťkovi som ho nemala, ale teraz z obavy som ho kúpila, alebo skôr ako prevencia, aby som nemala pocit, že som niečo zanedbala..

inneska
1. júl 2009

až teraz som dočítavala, že či náhodou nerodím 😀 😀 ešte ee...včera sme od doobedia do večera boli u svokry, mm mal dovolenku, tak sme boli tam...a dnes mi zase dobre, a predpokladám aj zajtra...ale keby čosi, tak posielam správu, nebojte sa 😉 😉

gertka
1. júl 2009

inn..myslis ze skorica zabera? ja si robim kazdy tyzden skoricovu kasu a nic 🙂 cele tehu

a toho toniku by som sa bala. co vlasnte sposobuje chinin? ked som mala menzes, tak som pila tonik s citronom, aby som nemala take bolesti a pomahalo

olivka_zlatko
1. júl 2009

boze to je strasne ze zomreli. To by som urcite aj ja kupila. Ja som teda o tomto vobec neuvazovala. Ja ratam s tym, ze ked budem stale pri nom, tak sa nic nemoze stat. Lebo ja ho budem asi stale sledovat 😀 No baby ale ved ja ani neviem co by som robila keby sa to nedajboze stalo, ved ja by som mu nevedela poskytnut prvu pomoc ☹ Ci vtedy sa len vola hned zachranka?No vobec neviem co by som robila. Vy viete?

pikino
1. júl 2009

ahojky

ja mam tiez monitordychu a uz sa mi aj zopar krat spustil, takze ja uz by som bez neho ani nezaspala, je to super vec. navyse nasa mala sa lubi v noci dusit zvratkami, uz mala parkrat na male.

inneska
1. júl 2009

gerti...na začiatku tehu to môže vyvolať potrat, ale takto ku koncu vlastne môže vyvolať kontrakcie....včera mi to môj doki poradil, aby som ho popíjala...tak snád by mi sprostosť neporadil 😅
a škorica vraj tiež pomáha, vlastne všetky aromatické koreniny....a poradili mi aj rozmarýnovi kúpel... 🙂

kukenzi
1. júl 2009

poznam jednu zenu, ktora pila chinin a jej dieta ostalo poskodene, ona ho pila cele tehu 😖 to je asi dolezite pocas prvych troch mesiacov, kedy prebieha organogeneza ho nepit, neviem, to som len pocula a dievcatko videla na vlastne oci, ruky aj nohy stocene dovnutra... ak mam zle info, tak sa ospravedlnujem, ale podla mna ten chinin min. v prvych 3 mesiacoch eee. na konci tehu to uz podla mna nevadi.

olivka, zadusit v zvratkoch sa moze aj uplne zdrave dieta a mozes byt pri nom non-stop. primar vravel, ked sa ho niekto pytal na monitor, co si o tom mysli, ze vie, ze teraz sa robi biznis so vsetkym, ale ze podla neho je to zase aj istym sposobom istota... ved vela nasich deticiek /neviem ci vsetky/ ho malo uz v porodnici pripojeny na postielke 😉 ... ja som ho kupila a dufam, ze nikdy nebudem pocut ten hnusny signal... ono aj ked je dieta chore je to super vec.

inn, tak ked som videla, ze si tu, mala som pocit, ze bluznim, alebo ze uz pises rozdvojena z porodnice.

olivka_zlatko
1. júl 2009

je to hrozne, a kde ste tie monitory kupili?cez net?tak uz aj ja teraz uvazujem,ked tak citam.boze,az som sa vystrasila.Ja som myslela,ze ked das babatko odgrgnut, tak uz potom nevracka. No este tusim mam co studovat,este ze mam tie tri tyzdne k dobru.

inneska
1. júl 2009

olivka...ja som si ho odtialto objednávala, tu je aj najlacnejší 🙂 http://www.docsimon.sk/tovar/baby-monitor-bm02-...
oli...no ani je neviem, čo robiť, ked mi začne pípať a malý fakt nebude dýchať, ale ked budeme na poradni u pediatra, tak sa ho na to spýtam, aj ako poskytnúť prvú pomoc...

kuki..no snád len do štvrtku tu postraším a v piatok sa už z poradne nevrátim 🙂

tehula
1. júl 2009

ahojte, ja som sa dnes zabudla na vychadzke, 3hodiny som sa trajdala s kocikom. Mala mi cestou domov uz rucala jak tur od hladu 😅 Musim si viac sledovat cas.

Inneska, Oravec ti radi dobre, a ak sa da, dajte aj tutuli mutuli 😉

Katrin> ja malu nenatieram, davam plienku na kocik, aby don nesvietilo. Ked vidim, ake je slnko agresivne, babu by nestacila asi ani stovka faktor. Mna usmazilo strasne.
Zatial obliekam malej body s dlhym rukavom, ale veru uvazujem nad kratkym rukavom 😖

kukenzi
1. júl 2009

tehula, ja zajtra davam kratky rukav, prave som sa vratila z vychadzky a malej bolo tak horuco, ze sme domov prisli len v plienke a vrchom dlhorukavovom body, nohavice ficali dole 😝

aj ja som objednavala na docsimon

a prvu pomoc babu neviem poskytnut ani ja ☹

inac musim zohnat tenucku ciapocku, v tychto sa poti a uplne tenulinke su jej velke a vyzera v nich ako kyblik zo 7 trpaslikov a aj tak jej potom fuka do usiek, takze ucel neplnia

katrin79
1. júl 2009

ja teda tiez zajtra vyskusam kratky rukav...my sme sa dnes chystali von, ale rano som nestihala, potom cez obed som nechcela ist, ze aky hic velky bol a cele poobedie mi mala revala, jedla snad kazdu hodinu, vzdy mi zaspi pri jedeni a ako nahle ju polozim do postielky za 2 minuty je hore a reve a reve...teraz som sa s nou pol hodinu hojdala na fitlopte, zaspala, tak som ju odlozila do postielky a pocitam, kolko sekund tam este vydrzi bez placu, neviem, co sa deje, takze dnes prechadzka nehrozila....vase babatka vam nezvyknu plakat? ked tu citam, mam pocit, ze len moja mala je taka uplakana

inneska
1. júl 2009

babulky, ja by som dávala určite krátky rukáv na von ... mala v taške kabátik(aj dupačky, tepláčky), keby sa schladí...a prikryť plienočkou, alebo tenkou dekou 🙂 ja som tak chodievala s paťkom min. rok/jún, júl/

katrin...neviem, ako ostatné maminky, ale aj ja som s paťkom mala také dni, že nehrozilo ísť von...stále sa budil, a ked ležal v kočári, tak plakal, tak sme neprešli ani 100m a vracali sme sa späť...tak proste som musela vyčíhnuť, ked zaspal, aby sme sa aspoň pol hodky povozili...a ked sa prebral, začal byť nepokojný a plakať..tak niekedy to bol zážitok taká prechádzka..

kukenzi
1. júl 2009

katrin, v kociku je mala ticho, pokial jej nie je horuco

kukenzi
1. júl 2009

inn, mas pravdu s tym obliekanim, len ked doteraz stale prsalo a zrazu taki hic, ze clovek ani sam seba nevie obliect, okrem tepleho a letneho oblecenia musim mat vzdy po ruke aj prsiplast na kocik.

kaska
1. júl 2009

No ja som si dnes tak brutal spalila nohy, ze umieram teraz od bolesti. A to som si davala pozor. Dnes bol teda riadny hic.
Olivka aj ja som sa teraz vystresovala a asi to idem objednat ten monitor dychu. Sak keby sa malemu nieco stalo, tak by som sa pod vlak hned isla hodit. Aj ja si to tu rada citam, co pisu druhe maminy, je to super, kopec novych informacii. 😉
A tiez sa holim so zrkadlom, je to skvela pomocka, do vane sa tiez ledva zmestim, som ako velryba a o zachode ani nevravim 😀
Tusim aj zacnem ten tonik popijat..

inneska
1. júl 2009

kuki...je pravda, že teraz je to také premenlivé, ani keby bol apríl 😒 radšej zobrať vecičky do tašky, ak sa schladí, príp. obliecť a potom ked bude teplo, tak sa vyzlečie 🙂

kaska...a to si čo robila, alebo kde bola, ked si si nožky spálila?? 😕

diapozitiv01
1. júl 2009

Veronikap
nakoniec asi na 100.pokus som sa dovolala, sestricka ze ma dnes cakali, a ja ze dojdem zajtra poobede a ona ze ok.
Zase nas asi bude vela objednanych. Tu je taky system ze vsetkych objednava na 12:30 a potom asi podla sympatie, ci znamosti, ci podla tyzdna v ktorom si ta volaju dnu. zo 3-4 razy v pohode tak do 1 hod sme sa vybavili ale posledny a predosledny raz som cakala skoro 2 hodky, skoro som sa tam roztopila.. 😖
Uvidime co bude zajtra, asi tiez nas tam bude hodne, ale je pravda ze Doc. Korbel to neflaka aj ked je nas tam pozehnane.
No uvidime zajtra, tak sa tam vidime 🙂

mneme
1. júl 2009

katrin, ak ta to upokoji, moja dcerenka je tiez dost "temperamentna" - ak sa nevozi v kociku cez den toho vela nenaspi, skor drieme a ked ju hocico vyrusi, spusti rev a ja ju bezim tisit. kedze nie som fandom nazoru, ze dieta treba nechat vyrevat, tiez toho vela nestiham. navyse ju chudatko trapieva brusko - to uz viem, ze nevymysla, ale ma ozajstne bolesti. dnes som jej rano aj vecer, ked dostavala zachvaty, nahrievala brusko gelovym vankusikom a pustala jej bacha - nechcem zakriknut, ale myslim, ze to zabralo a po kupani a krmeni konecne krasne zaspala - ktovie dokedy 😅 neplace ti laura prave kvoli tomu castemu krmeniu - ze nestiha mliecko za taky kratky cas stravit? moja s tym niekedy mava problemy, ze po 10 min. kojenia sa sice este dozaduje prsnicka, ale ked jej ho dam, spusti rev a upokoji sa az ked ju dam do zvislej polohy. kvoli kolikam ju nekrmim castejsie ako kazde 3 hodiny a radsej jej ponuknem dudlik 😒

no a k tomu obliekaniu - my sme dnes tiez boli vonku a obliekla som jej body s kratkym rukavom a tenucke polodupacky (jasne, ze v taske zbaleny kabatik a pre sicher aj ciapocku). po chvili som jej vsak aj tie vyzliekla, lebo bola cela spotena - ved ked svieti slnko su tie kociky ako sauna. inak mam pri tomto blaznivom pocasi vzdy v kociku zabaleny okrem sietky proti hmyzu aj prsiplast 😒

inneska, pozeram, ze ty mas termin prave ked bude mat moja mala 1 mesiac, tak drzim palce, nech to vyjde okolo terminu a co najhladsie 😉 inak, mne ziadne babske recepty na spustenie porodu bohuzial nepomohli 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre