Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
8. júl 2009

tak dnes aj Heidi vyvadzala vonku. nakoniec to skoncilo, ze som ju niesla na rukach a kamoska tlacila prazdny kocik
V restike sme s nou uz boli, tak som ju hompalala na jednej ruke a druhou lovila jedlo na vidlicku. Baby, mne tak uz ani jest nechuti. Zistujem, ze moc toho teda nejem 😖 , zato mala ma doji az no 😀

katrin79
8. júl 2009

dadka: no to ale tvoja mala ma rada dudel, moja by to vyplula rychlostou blesku 😀

akinomka
8. júl 2009

dadka... tak drzim palce, nech uz buduci tyzden mate po vysetreni a nech je vsetko ok. potom ak budes mat cas, prosim napis ako prebiehalo vysetrenie a kde sa ma s dietatkom prist.

katrin79
8. júl 2009

tehula: no to moja mala by sa tiez len na rukach rada niesla, dnes cele poobedie vymyslala, akonahle som ju polozila uz revala a teraz vecer detto, spat nebude ani keby co bolo

ja tiez jem strasne malo a kg ma furt navyse, ani neni kedy jest pri malej, len rychlo nahadzem do seba ranajky, obed a veceru a na ine nie je cas

certica
8. júl 2009

tehula, katrin... a neuvazovali ste nad babysatkou? berte to ako tip. ja len, ze prva vec, co mi napadla..., ked vas tak citam 🙂

mneme
8. júl 2009

beju, vidim, ze uz mas namale, tak drzim palce nech mas porod co najviac v poho a rychlo za sebou 🙂

tehula, na antolsku sa objednavat netreba, staci tam prist v pondelok alebo stvrtok po 8:00, my sme tam boli tento pondelok a cakali sme asi 10 min. - skratka, uplna pohoda 😀 skoro som z toho soku odpadla, lebo doteraz mam v cerstvej pamati tie sialene cakacky v tehu poradni 😖

beju
8. júl 2009

Dnes som poobede zaspala na 3 hodiny!!! Jáj to bolo super, keď som sa zobudila. V noci som toho moc nenaspala. Vraj bol spln mesiaca.

Na tú chirurgiu som sa vykašľala. Už si do toho nedám šprtať, lebo si fakt neviem prestaviť môj pobyt v nemocke s obviazanou nohou - hlavne teda to sprchovanie. Dúfam,že mi dovtedy tá podliatinka znova nepraskne.

Zatiaľ sa cítim fajn. Dnes znova predmenštruačné slabé bolesti počas spánku.

Neviem,kto sa to tu pýtal, ale ja som mala tašku pripravenú od 36 týždňa - ako som začala chodiť na poradňu do nemocky.

danka_ba
8. júl 2009

Na tu tasku som sa pytala ja 🙂
takze tento vikend idem nakupovat - pre istotu. Uz som bola aj na prednaske ohladne epiduralky - tak sa tesim ze to mam za sebou, aj zaplatene. Hned mi je lepsie 🙂

katrin79
8. júl 2009

certica: presne sme sa s muzom prave dnes bavili o tej satke, budem si musiet nejake info ohladne toho pozriet, malej by sa to asi pacilo, lebo ja ju uz tak dlho nevladzem nosit na rukach, 4 kg je uz dost, ona by sa nosila cely den najradsej...a ty si pouzivala satku?

certica
8. júl 2009

katrin, poslem ti potom radsej IP 🙂 ...lebo tato tema antolska ma uz pomaly 400 stran a z nich min. 330 "out of topic" 😅

juvimail
9. júl 2009

Ahojte, rada by som sa Vas opytala ako je to na Antolskej s pripravou na porod? Mozno ste to tu uz spominali ale precitat tych uz takmer 400 stran da zabrat a potom uz ani nevnimam co citam (mozno moja lenivost 😅 ). U koho to treba vybavovat? Ako skoro pred porodom a kde to prebieha? Treba sa nejak objednavat dopredu telefonicky? Na Antolskej sa chystam rodit, ale velmi sa tam nevyznam, bola som tam zatial len 2x v ambulancii a na ultrazvuk a ked som tam len tak tyzden lezala, ked rozmyslali, ci ma zasiju alebo nie (nakoniec nezasili), tak mi nikto nic o tom nevedel povedat, ze si to musim zistit inde 😨
Ak niektora nieco vie, tak prosim, poradte, nechcem nieco zanedbat...
DAKUJEM

jankaw
9. júl 2009

Ahoj Juvimail, na tehotensku pripravu sa treba objednat u pani Ježíkovej, cislo: 02/68673403 a dovolas sa tam iba cez prac. dni medzi 7.00 - 8.00 mne sa to podarilo az na 10 krat 🙂) ale co som si citala na internete tak berie az po 30tt, ja som tam zacala chodit asi od 34tt. Musis mat od svojho gynekologa potvrdenie ze si zdravotne ok a ze ti to povoluje. Priprava trva hodinu a pol a z toho sa bud cvicia take lahke cviky na dychanie alebo nam rozprava o porode... Za jednu tu "hodinu" sa plati 1,99 eur a ty si mozes pri prvom cviceni nahlasit kolko krat to chces absolvovat, ja som si zaplatila 4.

juvimail
9. júl 2009

jankaw, dakujem, no ja budem rada, ked s tymi mojimi velkymi dvojcatami do 30tt vydrzim :D Ved skusime zavolat, opytame sa🙂

gertka
9. júl 2009

ahojte,

tak inneska asi uz dnes rodi, odtiekla jej plodovka po vyvolavacke..... 🙂

jaj babulky vy uz pekne riesite babatkovske ....pekne sa to cita...len piste 🙂 uz nech aj my to mame za sebou
🙂

dadka212
9. júl 2009

Katrin moja malá nechce dudel, ale dokážem jej ho niekedy vnútiť, keď tam nakvapkám sab simplex 😅

Certica no ja mám babyšatku, ale v nej malá vrieska ona chce byť iba na rukách 😝

Ineske držíme palce, nech to má čo najskôr za sebou 😵

janalel
9. júl 2009

ahojte,
viete mi poradit ohladom partnera pri porode? dopocula som sa, ze na Krmaroch nemoze byt manzel pri zene v 1. porodnej faze len v druhej.
nemate info ako to chodi na antolskej?
dakujem

akejka
9. júl 2009

inneska, držíme palčeky, nech už je Eričko na svete 😉

dadka, aj Lucka bola taká, že sa prvé mesiace stále nosila len na rukách. Niektoré detičky sú také, prvorodená si nosenie vôbec nevyžadovala, ale Lucka len a len ruky...už mi rodina, známi vyčítali, že bude rozmaznaná, nech ju nechám plakať...ale ona vrieskala viac a viac, bolo mi jej ľúto, tak som ju nenechávala vyplakať...
pri Lucke som zistila, že fakt niektoré detičky si to nosenie do 1 roka, alebo kým nezačnú štvornožkovať...vyžadujú a nepomôže žiadne vyplakanie...a ani to neznamená, že budú rozmaznané...

beju
9. júl 2009

Ahojte,

Tak hlásim po včerajšku stav nemenný - ešte stále sme s Julinkou pokope. Nepredpokladám, že sa do zajtra narodíme (už som aj trošku zmierená), takže zajtra ráno nastupujeme rovno do nemocky. Začnú so záťažovým testom,tak uvidíme ako dopadneme. V nedeľu mi zrejme šupnú tabletku a keď nič, tak najneskôr v pondelok sa rozbehneme vyvolávačkou.

Bože nech už je to za nami.

innes už isto bude mať malého pri sebe. Od rána naňu myslím. 🙂 Len nech je všetko v poriadku.

So mnou bude rodiť môj brat - je lekár-internista v Piešťanskej nemocnici. Bude to zaujímavé teda.Môj manžel totiž nie je typ, ktorý by sa vedel odosobniť od nemocničného prostredia. Ale uvidíme ako dopadneme.

dadka212
9. júl 2009

Akejka ja viem, ja som si to zažila už s prvým, tak som dúfala, že druhé bude iné...no ale nevadí, šak ponosím čo mám robiť, ale všetci mi hovoria, že som sprostá, že som ju naučila na ruky, ale ja nedokážem nechať bábo plakať, príde mi to ako týranie 😅

Beju držím palce aj tebe nech sa to už čoskoro začne 😉 a že brat, čo je také nezvyčajné 🙂

beju
9. júl 2009

dadka s bratom mám veľmi blízky vzťah.

dadka212
9. júl 2009

Beju tak to je super 😵 ja mám taký so sestrou, s bratom už menej, ale medzi nami je väčší vekový rozdiel to preto 😝

janalel
9. júl 2009

beju, kedze mas pred porodom vies mi aspon ty poradit, ci bude moct byt moj mazel pri mne v prvej dobe porodnej.
od vcera som napisala zopra spraviciek a zatial ziadne info
dakujemmmmmmmmm

dadka212
9. júl 2009

Janalel no asi nie...až po klystíre, monitore atď.proste po vyšetreniach a keď budeš na vzdychačke tak tam tiež nemôže ísť...oni aj hovoria na príprave, že môže, ale nepustili až keď pôjdeš na pôrodný box, vtedy už môže byť pri tebe...

janalel
9. júl 2009

dakujem dadka, to je skoda lebo mne by pomohol najviac prave v tej prvej dobe
😢
ja chodim na pripravu do Galanty a tak praveze manzel moze byt a tak som dost sklamana, ze na antolskej nie

kukenzi
9. júl 2009

baby, co tak zalozit novu temu baby z antolskej, ktore uz maju po porode... lebo tak ako pise certica tato tema by mala byt o porodnici a my sa tu dost casto vykecavame mimo temy

podla mna babo nosit na rukach nie je ziadne rozmaznavanie... je to jednoducho moje dieta a porodom ho od seba neotrhnem... ja ziadne vyplakavanie nepraktizujem, ked sa chce nosit, tak ju budem nosit aj prveho som si vzala na ruky, ked bolo treba ... a uvazujem o ergon. nosici. uz mam jeden vo vyhlade a v dohladnej dobe ho musim kupit.

... idem zalozit novu temu, co vy na to?

susy
9. júl 2009

o.k.

kukenzi
9. júl 2009

inac podla mna je riadna haluz, ak moze byt "sprievodna" osoba pri porode len v 2. dobe... vsak podporu zena potrebuje od zaciatku a hlavne v 1. dobe... potom to tlacenie je rychle.

dadka212
9. júl 2009

Kuki super nápad, len sem hoď link 😉

a presne aj dr. Divinec nám hovoril ako som porodila Maťka na tej prednáške o dojčení, že máme dieťatko stále mať pri sebe, nech nás cíti ako ho lúbime atď. ja som malého nikdy nenechala vyplakať keď bol malinké bábo a nebudem to robiť ani teraz, až keď bude velká 😀

akinomka
9. júl 2009

beju...ja som myslela ze uz ste isli do porodnice, ked si sa rano neozvala. tak sa drzte a zajtra to zvladnite. nepch mas co najkratsi porod a julinku co najskor pri sebe.

baby, ja som tiez prveho drobca nosila stale na rukach a rovnako mi vsetci hovorili ze si na to zvykne a uz sa bude chciet len nosit. opak bol pravdou, v 11. mesiacoch zacal sam chodit a pytal sa na ruky ked bol unaveny. nezniesla som ked plakal, raz som ho nechala vyplakat 2 hodiny, podla zarucenych rad starych mam a povedala som si ze nikdy viac. ten plac bol hrozny.

kukenzi
9. júl 2009

no neviem, kde som to mala supnut, tak so to supla do spolocneho terminu 😅 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre