Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
13. júl 2009

Dadka> ano, pojdem k Oravcovi. A budem aj s malickou, len som sa aj so svokrou dohadovala, ze ona bude kocikovat vonku a ja cakat. Ale tak ved mozem ju zobrat hucat aj do cakarne 😀 😀

majkas
13. júl 2009

ahojte,

gratulujem aj ja vsetkym novym maminkam. inneska klobuk dole 😉 hlavne nech ste obaja zdravi

jankaw
13. júl 2009

Ja som bola dnes u dr. Oravca a bola som prva, sice som tam bola uz od 7.00 lebo som nevedela ako to tam chodi 😀 ale prisiel asi az okolo 8.30 a potom tam uz bolo dost bab.

diapozitiv01
14. júl 2009

Ahojte babule,
dnes som absolvovala kontrolu u mojho gyndosa,
vo stvrtok zaciname 32 tyzden a nedopadli sme prave najlepsie.
Krcok mame opotrebovany a sme otvoreny na 2cm, po vysetreni sme este navyse zacali krvacat, co uz ale vobec neni normalne na 31 tyzden.
Zajtra utekame na Antolsku, chodim Doc. Korbelovi, ten ma ale dovolenku ale zastupovat by ho mala Niznanska alebo Havalda, tak uvidime co povedia.
Som dost mimo z toho, tak som zvedava.
Termin mame az 18. septembra a vobec to nevyzera ze sa vobec k septembru priblizime.
Pred tyzdnom sme boli na 3 D ultrazvuku a Maxik uz mal 1,440 kg.
No uvidime

veronikap
14. júl 2009

dia, hlavne treba myslieť pozitívne a neprepadať panike.. uvidíš, čo ti zajtra povedia.. držím palce nech sú to len dobré správy

ja som bola u Korbela minulý týždeň a povedal, že už k nemu nemusím chodiť, keďže ešte chodím ku svojej lekárke.. lebo aj druhá kontrola na diabetológii dopadla dobre... tak sa teším, rozumný to chlap, že načo tam budem zabíjať v čakárni ďalší čas v tých teplách 😎
ku svojej lekárke idem ešte 4.8. a potom by som už mala chodiť na Antolskú... lekára si nejdem dohadovať žiadneho, tak tam pôjdem asi len tak naslepo a kto bude ordinovať, tak k tomu pôjdem..

tehula
14. júl 2009

Dia, neboj, hlavne sa setri. Su tu aj baby, co sa otvarali skoro a krcok mali skrateny aj od 5mes. a nakoniec este prenasali. Drzim palce, vsetko dobre dopadne

diapozitiv01
14. júl 2009

Baby dikes za podporu,
ale nebolo mi vsetko jedno ked moj gynekos zvrastil celo a zacal rozpravat co vsetko neni tak ako by malo byt. Ja chodim na prehliadky do TT a este skrz cukrovku aj ku Korbelovi.
Moj doktor ako na zaver dodal ze mam ist ku Korbelovi, nech sa rozhodne co so mnou. Ze som rizikova pacientka 😨
Akurat som si balo prevziat balicek na poste, prisli mi nejake plenuchy a plienkove nohavicky pre mrnouska tak sa vytesujem, ale uz idem hajusat, nech mi moc netlaci na ten mini krcok,

akinomka
14. júl 2009

diapozitiv... aj my drzime palce a neboj, vsetko bude v poriadku. hlavne mysli pozitivne, a setri sa. moja kamaratka bola otvorena na 4 cm uz od 30 tyzdna, lezala, oddychovala a porodila tyzden pred terminom. urcite to bude aj u teba. kedze mas problem s inzulinom je to vacsia zataz na tvoj organizmus, ale vy to s maxikom zvladnete.

tehula... ty mas dr. Oravca ako gynekologa, alebo si ho mala pri porode a ides k nemu na kontrolu.

mneme
14. júl 2009

diapozitiv, drzim palce, fakt uz bolo v tejto teme kopec bab, ktore sa skoro otvarali a potiahli to do uspesneho konca 😉 ale urcite by som vzhladom na pristup tvojho lekara uvazovala o zmene gynekologa 😒

jankaw
14. júl 2009

Moja znama sa zacala tiez otvarat velmi skoro, neviem v ktorom tyzdni, ale bolo to nejako okolo siesteho mesiaca. Termin mala 13. aprila a dr. jej vravela ze do konca marca urcite porodi a nakoniec sa maly narodil 15. aprila, tak ze este aj dva dni prenasala, hlavne sa nestresuj avsetko dopadne dobre...

elly111
14. júl 2009

dia hlavne pokoj, ritku hore podložiť vankúšmi a oddychovať
ja som sa začala otvárať v 32tt, poctivo som ležala do 38tt, iba na wc a pre jedlo do kuchyne a nakoniec sme prenášali a pôrod mi vyvolávali...
držím palce neboj dobre to dopadne 🙂

tehula
14. júl 2009

akinomka> ano, ja k nemu chodievam aj riadne do ordinacie. Som s nim velmi spokojna, mala som pred tym taku gynekologicku, ze tajne dufam, ze uz jej odobrali diplom. Bola som happy, ked ma vzal, lebo ved tam maju stale natresk a navyse som vtedy byvala aj uplne v inom obvode, ze do Petrzalky som ani nepatrila.

akinomka
14. júl 2009

tehula...uplne ta chapem. mala som ho pri porode a vdaka nemu som stastna ze porod bol taky skvely. navyse dobre odhadol, ze uz je lepsie porod vyvolat, kedze som bola po termine a uz aj nazelenanu plodovku. povodneho gynekologa som tiez vymenila, ked mi v 20. tyzdni povedal ze o malicku mozno pridem, nevedel sice preco sa babetko tlaci dole, ani co mi je, dokonca ani precitat spravu z morfologie. vraj som sa mala pytat ked mi morfologicky ultrazvuk robili a nie jeho... no a najvacsi vrchol bol, ked som sa bala o malicku a nemohla vkuse 3 noci spavat, mala bolesti v krizoch, tak mi povedal ze ani jeho zena nespava. to uz som nastastie bola objednana k inemu, ktory ma uistil ze je vsetko ok s babetkom aj so mnou. nechapem preco niektori gynekologovia robia tuto robotu ked ich nebavi. este ze je viac takych ako oravec.

alikaa
15. júl 2009

Ahojte, poznate niekto dr. Durinovu na Antolskej? Rodili ste niektora u nej? Mne ju odporucala jedna znama, ale neviem ci mam dat na jeden nazor. Chcem odist od mojej normalnej lekarky a ist uz ku niekomu, u koho by som rodila. Koho odporucate?

saskax
15. júl 2009

ahojte, chcem sa spytat - mame ist na Antolsku na sono kvoli klbikom - tam sa treba telefonicky objednat alebo tam mam rano prist a ide sa do poradia? Ak sa tam telefonicky objednava, viete mi dat aj telefonne cislo? A kde sa to vlastne ma ist? Dakujem Vam za vsetky infosky... 🙂

mneme
15. júl 2009

sasax, objednavat sa nemusis, staci prist v podelok alebo stvrtok na 8:00 - 8:30. je to v poliklinike na prizemi, v chodbe oproti gynekologickym ambulanciam 😉

guapa103
15. júl 2009

ahojte, tak si vas tu uz dlhsiu dobu citam a myslim, ze o antolskej uz viem vdaka vam uplne vsetko 🙂
pre mna je tusim antolska, ale uplne zakliata, aj ked po troch hospitalizaciach som do teraz s nou nemala problem... teraz ma, ale traja lekari odmietli, ze v case mojho terminu maju dovolenku a stvrty mal teraz uraz a zostane dlhsiu dobu na PN. aspon tak mi teda povedali. skoncila som nakoniec nahodou u Dr. Greksovej. preto sa chcem opytat, ci ste sa niektora s nou stretli bud v poradni alebo v nemocnici a aka je. kedze nejde o lekarku, ktoru som si povodne chcela zazmluvnit a neviem o nej vobec nic, zvazujem co teraz urobit. pomohli by mi vase nazory... 😉

dadka212
15. júl 2009

Guapa ja som rodila prvý krát s dr. Greksovou a bola úúúúžasná 😵 strašne milá, všetko mi vysvetlovala čo a prečo robí a perfektne ma zašila, ja ju jednoznačne odporúčam 😉

guapa103
15. júl 2009

dadka212 dakujem.. uf som si vydychla... 🙂

saskax
15. júl 2009

mneme dakujem...a nevies ako dlho sa tam caka?

mneme
15. júl 2009

guapa, mne robila 1x ultrazvuk a bola velmi prijemna

saskax, my sme cakali cca 15 min.

tehula
15. júl 2009

MUDr. Greksova je super. mne robila raz ultrazvuk velmi mila a proficka. 😉 😉

MNeme, a ked pridem na to sono az o deviatej, to je neskoro?

mneme
15. júl 2009

tehula, ja som tam bola o 8:30 a po mne este chodili dalsie mamicky, takze je to asi v poho aj na deviatu. len neviem, dokedy ordinuju 😉

beruska.zuzanka
16. júl 2009

Ahojte maminky i budúce maminky 🙂
Tak ja váham, či ísť rodiť na Antolskú, či Kramáre... Ružinov som zamietla, nemám s ním dobré skúsenosti spred roka z gyn. pooperačného, kde som ležala, teda možno vedľa na pôrodnici je to iné... ale predsa 🙂
Ja viem že mám ešte času dosť na výber, no zisťujem pre a proti oboch nemociek 🙂
Dočítala som sa tu veľa, ďakujem za info, že ste také ochotné poradiť 😉
Ešte mám otázku ohľadne 3D ultrazvuku, boli ste niektorá? Robia to trebárs aj na Antolskej potom v poradni, ak mamička chce? Napr. v Ružinove je taká možnosť som počula...
Ďakujeeem 🙂

tehula
16. júl 2009

mneme> tak som bola na deviatu, lebo sme sli pesi a hodinu mi trva cesta a sestricka hned "mila", ze NA OSMU SA CHODI, ale vzali nas a to je hlavne. Ordinuju do 10.30

lenca30
16. júl 2009

ineska a tehula...ahojte baby, povedzte mi prosim ake skusenosti mate s Dr. Oravcom. dakujem

lenca30
16. júl 2009

a novopecene maminky, prosim ktora ste rodili pred nadavnom na antolskej, napiste sem skusenosti s porodom, ako to vyzera na sale a na sestonedeli.potrebujem nejake aktualne info. Velmi pekne dakujem

tehula
16. júl 2009

beruska> na Antolskej 3D ultrazvuk nemaju, kazda sme sa objednavali v sukromnych zariadeniach na 3D
lenca30> no, ked si trosku citALA, tak vies, ze MUdr. Oravec a MUDr. Havalda tu maju asi najvacsi funclub. Obaja su sikovni a maju super pristup.
AkinomkA ma v albume aj fotky z izby

akinomka
16. júl 2009

beruska... mne robili ultrazvuk v GYNFIVE, najdes to na nete. je to na zahradnickej, a robili mi ho az v 28.tt, co uz vacsina povie, ze sa vtedy nerobi. trval cca hodinu a boli tam velmi mili - v cene je CD s fotkami aj videami babetka.
lenca...tak ako pise tehula dr. Oravca aj Havaldu by ti tu kazda mamicka odporucila.

beruska.zuzanka
16. júl 2009

Dakujem baby 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre