Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

janzurka
16. dec 2009

Ufko,

ja som mala odporucania na Dr. Rozemberga a tak som sa vybrala v case jeho ordinacnych hodin: stvrtok od cca 10.00 do 11.30 hod do ambulancie c. 27 v casti poliklinika. Tam som ho poziadala o zazmluvnenie a suhlasil. Dal mi zmluvu a nejake pokyny s cislom na seba, keby nieco. Co sa tyka veku, tak ma do styridsat rokov. Je to vyborny odbornik s perfektnym pristupom, urcite odporucam aj ja 😎

Babatka sa ukazuju cez sklo vchodovych dveri na oddelenie sestonedelia. Navsteva neprichadza s babatkom do styku z dovodu chorob atd... co je v tomto obdobi urcite len dobre 🙂

loginka
16. dec 2009

alika, ona je zlata, viem ze bude k dispozicii az od polky januara, tak to na nu pockame vsetci traja 🙂 mne bude prijemny ten pocit, ze je to clovek ktory ma pozna

ozaj a brali ste do porodky aj nejaku deku, rukavicky a ciapocku, keby bolo babu zima?
ja mam take podlozky pod seba (5ks) z lekarne neviem ci to treba ale mozem ich pouzit aj pre babo pripadne

ufko som pocula ze deticky cez sklo

metlonka
16. dec 2009

ahojte...aj ja sa pridavam ku gratulaciam novopecenym maminkam....alex a rybka blahozelame 🙂 🙂
som rada ze to mate uz uspesne za sebou... 😉
tak sa drzte ... teraz pridu na rad tie krasne radosti a starosti 😉
ozaj alex ako si na tom s kojenim? viem ze si sa toho dost obavala....

certica
16. dec 2009

loginka, pokial je dr. durinova tvoja gyn., si s nou spokojna, myslim, ze nemas dovod vahat resp. rozmyslat nad niekym inym. urcite je vyhoda, ked ju poznas a ona teba + tvoj zdrav. stav, ako aj priebeh celeho tehu 😉

alex, nemas za co. ja sa naozaj velmi tesim, ze to mas uspesne a stastne za sebou 😎 , ze ste zdravi a v neposlednom rade ma tesi aj skutocnost, ze si bola s rozim spokojen 🙂

a rybka, ked budes mat niekedy chvilocku, ozvi sa tiez. som zvedava, ako si vnimala sc. a zvedava som aj na emku
🙂

ufko
16. dec 2009

janzurka dakujem moc za spravicky!!! 😉

a nie je to malo, jeden krat za tyzden a len hodinu a pol na tolko rodiciek ??? zrejme dost kociek chodi k rozembergerovi a to stiha ?? ale mi odporucite prist o 9.00 a naprazdno tam cakat aby ked na tu 10.00 prisiel som bola prva ??? 😉 a mozno ani to nebudem 🙂

janzurka
16. dec 2009

Ufko, myslim, ze ordinuje aj v utorok. Je tam vzdy plna cakaren, ale ako pises, je lepsie prist skor a mat viac - menej istotu, ze sa k nemu dostanes. Mne sa to podarilo vzdy. Tak drzim palce 😉

certica
16. dec 2009

ufko, mal by tam byt aj v utorok 11-12.30h

tehula
16. dec 2009

ufko, ja som rodila u Oravca a zazmluvnim si ho aj nabuduce. Ale ked jedna babka povedala, sa tu narozpravalo o kadekom vselico. Nechcem nejak pichlavo, ale si len v 27tt, mas este cas si precitat aj nejake skorsie stranky, kde baby pisu o roznych lekaroch. Takze len ak by nahodou Rozi nevysiel, ze je z coho este vyberat 😉

alex, gratulujem, porod teda nic moc, ale hlavne, ze uz to mate za sebou a ste doma. Co sa tyka tych prachov, si zober, ze gyndo ma od mnohych rodiciek tych 5tis a taky anesteziolog, ktory ma nastarosti PEDA a spinal dostane trt makovy, takze zas netreba prehanat, ze 5litrov je dokimu malo a sama pises, ze ked nastali komplikacie, zbehla sa cela banda lekarov a tym tiez nic z toho zazmluvnenia neslo.
Rovnako ako jasminet pisem, ked niekto chce, nech da aj pomimo zazmluvnenia dokimu, ked nie, netreba.

ufko, na poradni sa skontroluje moc, zmeria tlak, vysetri odspodu a preberu pripadne otazky. Nemas tam co robit dlhsie, na ultrazvuk sa chodi v inych terminoch a holt, dokino to musi stihat vsetky tehulky. Niekedy robievaju aj nadcas ordinacnych hodin, aspon u Oravca som zazila, ked potiahol dobre navyse, aby vsetky baby stihol vysetrit

cicimon
16. dec 2009

caute,

neviete ako je s tymi kurzami u p. jezikovej? chodil tam niekto? a su zadara ci nie? dik

zuzkat1
17. dec 2009

cicimon
ahoj..ja sice nechodim k p.jezikovej, ale bola som tam pozriet a jedno cvicenie je za 3 eura..baby co tam sedeli vraveli ze dojdes a ona ti potom vypise doklad ktory zaplatis niekde v pokladni ci kde... myslim ze mozes zaplatit aj viac sedeni dopredu. k nej sa treba objednat, medzi 7.00-7.45 alebo 12.15-13.00. inokedy ma tie kurzy a nedovolas sa tam. odporucam volat medzi 7.30-7.45, ja som volala vtedy a hned mi to zdvihla.

jasminet
17. dec 2009

ufko, jednorazova podlozka pod pacienta - to si ber hlavne pre seba, na postel, ked budes krvacat. pre babo neviem na co to moze byt. ja som to svojej nedavala v nemocnici vobec - pod hlavou v postielke mala plienku. mozno tak na prebalovacom pulte to mali baby. ale doma ich mame vsade, na gauci sme mali, na prebalovaku...

alexandrah
17. dec 2009

mata, veru, jak som odchadzala v piatok, tak im dosiel nejaky vynos, ze uz nedavat postolky, tak to zabalili, akurat som to ja stihla, ja balim nasiroko, aspon mi nepocura veci 😀 aj ked ma klby ok, na ortopediu ideme o mesiac, a pol, tak asi dovtedy, to neuskodi ...
ufka - janzurka ti uz vsetko napisala, akurat opravim, ma 36 rokov 😀 taky vysoky modrooky mily ako povedala rybka macko, ja som k nemu sla v 36 tt, som mu predtym volala, a je tam vzdy ten stvrtok od 10-12.30, ma pisane aj utorky, ale to tam casto neni ...staci ti dojst tak pred 10... no je to malo, ale nezabudaj, ze on chodi k potodom, potom ma sluzbu na sestonedeli, na rizikovom, a to teda vsetci lekari idu na ambulanciu, ked maju cas, my s rybkou sme dokonca rodili, ked mal 2 dni volna, jeden den ja, druhy rybka, a u mne bol dokonca chudacik po nocnej ...mne vzdy vravel, aby som dosla vo stvrtok, to tam ma asi volnejsie, stacilo, ked som dosla medzi pol a 3/4 na 10, a bola som aj prva k nemu ...podlozky kupis v DM ke, tusim znacka babylove, vola sa to nemecky Unterlagen. presne ako pise jasminet, pre teba do postele, + na prebalovak pre babatko.
certica - emka je fakt pekna, pusu krasnu, cierne oci aj vlasy, kocka!!!!!!!
metlonka - diky moc, napokon mam kopec mleika, zatial, nastastie 😀 ako sa dari tebe? ako filipko? co v noci? spi? kojite a prebalujete? kolko pospi? inak, po mesiaci uz spia babatka dlhsie?? alebo az po 3. mesiacoch? moj pospi tak 3-4 hod, co je podla mna docela dost, nie??

cicimon
17. dec 2009

zuzka - diki moc...inac..predpokladam, ze tie kurzy su asi doobedu, ze? a nevies, od ktoreho tt sa na ne chodi?

zuzkat1
17. dec 2009

cicimon
to neviem ci je to aj poobede, ale doobeda zacina prva skupina hned o 8mej ... ja som jej volala, ked som bola asi v 25tom tyzdni a povedala mi ze je to este skoro ze mam zavolat neskor tak som jej zas volala zaciatkom decembra, to som bola asi v 33tom tyzdni a uz mi dala termin... mozno skus tak 30ty tyzden, lebo aj termin mne dala az dva tyzdne nato ako som volala, neviem ci som este stale volala skoro alebo ma plno🙂

zuzkat1
17. dec 2009

alexandrah
ahoj..teda uz vobec nebalia nasiroko? ani ked mas o to zaujem? ja by som rada aspon do prvej kontroly u ortopeda balila nasiroko, viem ze v zahranici to nerobia ale ja si myslim ze na nieco to je dobre..

rybka13
17. dec 2009

ahojte babule, len nakukam, vidim ze alex uz je tu 🙂 ozvem sa, ozvem, len nevladzem este, zapalila sa mi rana po cisaraku a chytila som aj zapal mocovych ciest ☹ tak papam antibiotika..
a stale poriadne nekojime, emka sa nechce prisat, mam aj dost malo mlieka, tak prikrmujem
😢
hadam sa dam dokopy do par dni.. majte sa zatial

janzurka
17. dec 2009

Rybka13, ak sa mala nechce prisat, skus chranice bradaviek. Na mojho to zafungovalo 🙂

ufko
17. dec 2009

ahojte kocky..

dakujem dakujem, stale viac a viac mi to vychadza na rozembergera🙂 ale do porodu sa mi to moze este vsetko zmenit🙂

janzurka dnes som bola s kamoskou co pred 3 rokmi rodila na antolskej u Dr. Stencla, ale ze na izbe bola s babou, co ju rodil rozemberg a zevraj si od nej narovinu vypytal prasule 😲 😲 😲 zevraj 20 tis. Sk vtedy..
dobre nie?preto mi je to divne, ze alex mu nic nedavala navyse, resp. si nic "nepytal"
u Teba nieco chcel navyse alebo nie stacilo len tych 7tis. ???

zuzka1Jezikovej sa snazim uz druhy den dovolat..od siedmej volam skoro stale az do doobedia a stala nikto nezdviha..mam dobre cislo ???02/ 68673403..chcela by som k nej chodit a "objednat sa" hned od zaciatku roka, to budem v 30tt..neviete ako to bude prebiehat hned v januari ???
a co tam vlastne robite ?? dakujem dakujem

janzurka
17. dec 2009

Ufko,

ja som sa rozhodla pre Dr. Rozemberga na zaklade velmi pozitivnych skusenosti mojej kamaratky. Sama som ho neoznala a riskla som to. Je naozaj super, pojdem k nemu opat.
Odbornici su tam snad vsetci lekari, ale on je kombinacia odbornik a zaroven prijemny clovek, ktory dodava pohodu a pocit istoty aj v tych najdivokejsich chvilach. Mne sa dokonca skomplikovalo poporodne hojenie a chodila som k nemu potom este dalsi mesiac na kontroly.
Rozhodne si nic nepytal, ani si to neviem predstavit 😖

ufko
17. dec 2009

Janzurka dakujem..takze staci len k nemu bez ohlasenie prist, sadnut si do cakarne ked ordinuje a cakat, ze ma zoberie??? nepotrebujem ziadne odporucanie od nikoho ? resp. ci berie hocikoho 😉

A je to tak, ze ked si ho zazmluvnim, pride aj o polnoci, resp. ked nema sluzbu ??? alebo ked to na mna necakane pride odrodi ma ten kto ma sluzbu ??? dal ti cislo na seba na mobil ked si si ho zazmluvnila ???
Od ktoreho tyzdna sa vlastne chodi k porodnikovi ??

viem ze zahranam vela otazkami a mozno dost predcasne, ale som taka, ze organizujem si vsetko radsej dopredu 🙂
tak prepacte ak otravujem 😉

janzurka
17. dec 2009

Ufko,
ja som isla prvy krat na Antolsku do poradne v 36 tyzdni a kedze som vedela, ze by som si chcela zazmluvnit jeho, tak som tam isla v jeho ordinacnych hodinach. (Odporucanie netreba, staci prist s tehotenskou knizkou bez objednania a s močom v ampulke) 🙂. Tam som ho poziadala o zazmluvnenie a okrem zmluvy, dal mi potrebne informacie a cislo na seba.
Ked si lekara zazmluvnis, mal by prist kedykolvek, ked to na Teba pride 😉 . Ale to Ti vysvetli lekar sam 😎

ufko
17. dec 2009

Janzurka, super DAKUJEM!!!..takto nejako by som to chcela aj jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

Nateraz si davam s porodnicou pokoj 🙂 mam to dopredu zistene a teraz sa mozem venovat pozeranie krasny detsky veciciek na nete 🙂
pekny vecer zelam

alexandrah
18. dec 2009

zuzka, uz nebalia, ale je to na tebe, babatko mas pri sebe, tak si ho zabalis, ako budes chciet!!!!!!
ufko, to fakt?? to sa mi ani verit nechce ... ako ho poznam, neviem ... nejak mi to k nemu nesedi, vobec ale vobec ... neviem si ho predstavit ... inak stencl je velmi nesympaticky, je to sef rizikoveho, bol tam kazdy den, a teda jeho by som nechcela ... alebo, no velmi, trochu nesympaticky, mozno som ho len malo poznala ... ani rybka nic nedavala rozimu, len podakovala, a odisiel ... treba ist tak v 36 tt, netreba ziadne odporucanie, ja som mu normalne vysvetlila, ze cez intetnet som na neho pocula dobre referencie, a ze aj ako na odbornika, aj na cloveka, zobral to normalne, a vzal ma, mobil ti da potom na seba, a dojde aj o polnoci, u nas s rybkou nemal sluzbu ani jeden den, a odrodil nas, u mna bol dokonca chudak po nocnej, len sa siel na 3 hod. vyspat, ale poziadal inu lekarku, nech na mna da specialne pozor, a fakt ma kontrolovala, dokonca aj po porode dosla, tusim lambrechtova, alebo tak neak sa vola ked uz to vyzeralo nadejne, tak mu zavolala,, a hned bol u mna!!!!! dokonca ja uz dśom dostavala infuzky, tak on volala mojho muza, ze ma dojst ... a ked som sa na sestonedeli bala o babatko, ci je ok, ked mi ho zobrali, tak chodil kukat aj riska, a dosiel mi referovat, fakt uzasny!!!!! a to vobec nemusel robit, sak iba na porod!!!!

zuzkat1
18. dec 2009

ahojte baby co ste uz rodili na antolskej a mali ste muza pri sebe🙂 zaujimalo by ma kolko vidi chlap z celeho porodu, lebo ja by som ho chcela mat pri sebe, ale kamoskin muz mi ho odradil☹ ona rodila inde a tam ze vsetko videl... to by ten moj asi neustal🙂 tak ma zaujima ci je to tam dobre oddelene dakou plachtou alebo cim, proste ci bude len pri hlave a neuvidi nic ine? dakujem

zuzkat1
18. dec 2009

alex dakujem, mne ide len o to nech mi ukazu ako dat bavlnenu plienku ja si ju uz potom budem balit sama🙂

zuzkat1
18. dec 2009

ufko.. ahoj noc cislo mas dobre, nechapem, ja som tam volala 2x a 2x som sa dovolala, asi som mala stastie. no vraj tam cvicia na fitloptach a popritom p. Jezikova rozprava vselico..napr.ako dychat pri porode, ako kojit atd. baby co tam cakali na cvicenie mi to vraveli, celkom si to chvalili. neviem ako to bude v januari, bola som tam tento pondelok a ziadne info na januar tam neboli vtedy este.
no ale po 8mej tam volas zbytocne, to som sama videla ze uz bola v telocvicni

certica
18. dec 2009

nuz, tak potom obcas skoncia informacie typu - jednej kamaratkynej kamaratky kamaratka povedala, ze.....bla bla....a ten povedal, ze..... 🤐 😝

certica
18. dec 2009

ups, kamaratkinej 😨

jasminet
18. dec 2009

zuzkat, ja som tam mala muza, co videl to netusim, ale stal mi pri hlave a nestazoval si, ze by ho to nejak poznacilo. najskor nechcel ist a nakoniec sa sam rozhodol, ze tam chce byt. k noham sa mi ani nemal sncu dostat, z oboch stan boli sestricky, vpredu 2ks doktorov...mozno nieco zahliadol ked bol malu fotit a potom sa vracal. ziadna plachta tam nebola...

zuzkat1
18. dec 2009

jasminet.. dakujem, no ved to ze ani moj nechcel ist a ja som ho ukecala.. uz to berie tak ze ide, a neprotestuje, len ja som ho namotala na to ze nebude nic vidiet... ved keby daco stale moze odtial odist🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre