Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
18. dec 2009

tiez idem zmenit program vecera 😉
dobru 🙂

tehula
19. dec 2009

alex, chcela som sa ta spytat, ktory doktor ti pomahal Riska tahat vakuuoextraktorom? Robil to Rozi, ci niekoho ineho volali na to?

julietka
19. dec 2009

certica to znamena ze perinky (zavinovacky) asi netreba nosit do nemocky vsak? lebo vlastne ked pojdu domov tak musia byt babatka v autosedacke a to by som asi tazko ich davala do nej v perinkach 😕 takze asi naozaj nieco hrubsie navrch a deky?

alikaa
19. dec 2009

Ahojte, chcem sa opytat na tu prednasku "otecko pri porode" co ma byt v pondelok o 12.30. Ako dlho tato prednaska trva? potrebujem si zosuladit cas s dalsimi vecami. A este... neviete nahodou ci bude prednaska o epiduralke este aj tuto stredu? ked je to den pred vianocami.

alexandrah
19. dec 2009

kocky, tak rychle info, certica je uz sice "stara mamina" 😎 😀 ale vsetky informacie platia, muz ma navleky, pri cisaraku neni, ani pri spinale ... a pri odchode si babo mozes obliect sama, ja som sa ponahlala, som porposila sestru, tak sa skor divila, ale ja ze ho budem obliekat este milion krat, tak som chcela pomoct, a nic nefrflala, len ze aky budes krasny a podobne, tak neboj ...
julie - zavinovacky tam ma kazde babo nemocnicne ...
tehula - boltam rozi, ale toto robil asi jancok, ten tam bol, aj mi tlacil na brucho, bol neprijemny, skoro mi vyrazil dych, a tlacil na zaludok, tak som ho odohnala, tak na brucho tlacil rozi, a potom neskor urban, muz vravel, ze tam bolo aspon 5 lekarov, ale co som kukala, raz, tak to robil ten jancok ...
alika - ta prednaska otecko je o nicom, ale je super jedna v pondelok o pol 1, ale nie kazdy pondelok, ale tam je porodnik, o porode, potom neonatolog, o babatku, a potom o pupocnikovej krvi, ta trvala asi 2 hod, ale bola super ...

jasminet
19. dec 2009

certica, nebola to p. sodomova? lebo viem, ze ta robila na bezrucke. nizsia, v okuliaroch, rovne vlasy?

ja som si babo obliekala sama, len laktacna mi potom pomohla malu do sedacky supnut.

alikaa
19. dec 2009

Alexandrah, pred par stanami tu bolo pisane, ze tento rok je v pondelok o 12.30 posledna prednaska "otecko pri porode". Chcela by som tam ist s mojim drahym, nech mu aspon niekto (nejaky odbornik) vysvetli ako to cele prebieha a tak. Preco je to podla teba onicom?
Teraz som nepochopila, ci pises, ze v tej prednaske je zahrnuty porodnik, neonatolog a ta pupocnikova krv, alebo su to vsetko samostatne prednasky. Ja si v pondelok potrebujem po tej prednaske nieco zariadit a tak by som rada vedela ako dlho trva ta prednaska, nech sa mozem dohodnut niekde inde na presny cas.

certica
19. dec 2009

no, tak to ja som mala vtedy este hotelovy full servis... 😀 sestricka (starsia, blond), ze jej mam prist povedat, ked budem odchadzat. pribehla na izbu a kym som sa ja prezliekala, ona komplet maleho prebalila, ponatierala, obliekla do veciciek, aj supla do autosedacky a pomohla mi dokonca s taskou az k dveram z odd. 🙂

jasminet, moze byt, ale fakt neviem, musela by som ju zas vidiet 😅 . inak mi hovorila, ze aj tie voziky pre deti su este "dedicstvom" z bezrucovej

julietka, ja myslim, ze to oblecko + deka v pohode stacia, ved pojdete autom a ten kusok, co babo prenasate hore dole na a z parkoviska...

zuzkat1
19. dec 2009

alex...alikaa.. ja som sa pytala na tu aby manzel mohol k porodu a na tuto pondelnajsiu ma odkazali, vraj tam bude gynekolok, pediater a pupocnikovy niekto🙂 tak mi napadlo ci nie je rec o tej istej🙂

zuzkat1
19. dec 2009

gynekolg🙂

certica...no mna iste neprebalovali, lebo som sa nenarodila v BA, ale mne islo len o to aby mi nepovedali, ze mam pre nu malo veci a neposlali manzela este pre nieco🙂

tehula
19. dec 2009

alex ik za info, lebo viem, ze s vakuu... nevie vraj robit kazdy doki, tak som chcela vediet, ze kto ti to robil. Ja som si aj kvoli tomu zazmluvnovala dokiho, keby bolo treba klieste, alebo vak. ex, aby tam hned bol k dispozicii.
Na brucho museli tlacit aj mne, ale mne to robila porodna asistentka a fakt raz zatlacila a mala bola vonku. Uplne sikovne PA su na antolskej.

julietka
19. dec 2009

alexik, certica dakujem da vycerpavajuce odpovede 😉 joj baby tak vam zavidim ze uz to mate za sebou..

alexandrah
19. dec 2009

alika - lebo na tej prednaske mu povedia iba to, ze ti ma pomahat, a ze ti ma podavat veci, a prip. pomasirovat, a keby bolo zle, ho vykazu, vsetky baby, co tam boli a pisali alebo vraveli mi, vraveli, ze to trvalo cca 15 min, a ze sa nic nove nedozvedeli - to ze ma pomahat je jasne ... ale ked chcete ist, a myslite, ze to bude ok, tak je to na tebe, ja som len pocula, ze je to od veci, ale mozno sa mylim, ak hej, sorry, sama som na nej podla tych referencii nebola ... ale ta, co som bola, bola super!!!!!! a ta otecko pri porode je ina ako ta, kde je porodnik, neonatolog a pupocnikova krv ...ta bola super ,,,
zuzka - to bude asi ta, o ktorej pisem, tam sa fakt oplati ist!!!!!!!
tehula, veru, rozi potom volal posily, lebo videl, ze je so mnou zle!!!!!!! ale nao´pokon to dobre dopadlo ... no mne maly nesiel dole 2 hodiny, v najväcsich kontrakciach a tlaceni, a nic, tak pouzili ten extraktor, no sila!!!!! boze, dufam ze druhy porod bude lepsi, lebo neprezijem!!!!!! som sa zaprisahala, ze len cisarak ... jak vsetci vravia, ze po cisaraku sa tazsie dava baba dokopy, tak u mna to vyjde asi na stejno, ja este nesedim, nelezim na chrbte, strasne bolesti, a baby po normalnou porode boli hned v poho ... u mna to este potrva, mam opuchy, modriny dole, ist na velku je martyrium, a podobne ...

alikaa
19. dec 2009

a kedy teda byva tato prednaska, kde je porodnik, neonatolog a pupocnikova krv? V ake dni a o kolkej? Neviete niekto kedy to bude najblizsie?

tehula
19. dec 2009

alex> ja som sa sice po porode po 3h citila dost v pohode, ze som sa uz len do sprchy chcela trepat, ale zas na mna to dolahlo neskor, bolest po nastrihu a najma bolesti z toho, ako sa mi zas panva a kostrc napravali do povod. polohy. NAstastie mi doki vybavil nejake lieky proti bolesti, som uz isla z nemocky vypakovana s tym domov, neviem, ako by som to zmakla bez toho. Neboj, o taky tyzden budes uplne fit 😉

alexandrah
20. dec 2009

no ja som ale nastrihnuta az po konecnik, a + po tom vakuovom extraktore ma boli cela panva + krize!!! inak, veru, ja citim aj maternicu, jak sa stahuje, to boli jak pri kramoch, + aj ta panva, sila ... mne v nemocke davali injekcie od bolesti, ale nic to nezabralo ... teraz som bez liekov, ale ked kojim, alebo tak, a sedim nahodou, tak sialena bolest ... a lezat iba na 1. boku, alebo na bruchu ... no neva, da sa to vydrzat, oproti porodu super!!!

racek
20. dec 2009

po nástrihoch odporúčajú sedieť ma plaveckom kolese. (to alexandrah) inak pekné foto Riška, fešák je to... tie injekcie proti bolesti aj mne dávali, ale vôbec nezaberali, podľa mňa to bolo placebo. Pri bolestiach krížov aj mne pomohlo ležanie na boku

zuzkat1
20. dec 2009

alex..mne o inej ani nehovorili a pytala som sa jasne na tu aby mohol byt manzel pri porode.. a hned ma na toto poslali... myslim ze ked tam bude tolko lekarov tak to bude asi ta obsirna 2hodinova... no zajtra tam ideme tak uvidim... ja som nasla o tom info na ambulanciach gynekologov...

alikaa..podla mna je to ta zajtra o pol 1nej... ma tam byt gynekolog aj pediater ...

alikaa
20. dec 2009

zuzkat1 takze ty tam zajtra ides? Tak snad to bude ta prednaska ktoru si pochvalovala alexandrah. Som fakt zvedava.

alikaa
20. dec 2009

Ozaj a neviete nahodou ci prednaska o epiduralke, co byva kazdu stredu, tuto stredu bude? Ked je to den pred vianocami

alexandrah
21. dec 2009

zuzka - tak ta je super, to tam urcite chodte, tam boli same pary, ze baby aj chalani!!!!!!! ja ked som si ju vypocula, na2. den sa mi pustila pldova voda, hehe, akoze uz viem, co treba robit, kam ist, a podobne!!!!!! 😀 a nahodou to prednasal rozemberg a primar neonatologie divinec!!!!
racek - veru, ale plavecke koleso sme nikde nezohnali, ze neni sezona, uz sa to da aj bez neho, potom kupila svokra nejake v zdr. potrebach, ale nevedeli sme nafukat 😒 sikulkovia, no ale uz je to jedno, snad to ryhlo prejde 😎

zuzkat1
21. dec 2009

alikaa... no podla foto som ta tam videla🙂 tusim si sedela oproti nam... ja som bola taka blond v ruzom pulovri a manzel mal cierny a aj vlasy ma tmave... odisli sme pocas tej pupocnikovej krvi, lebo uz sa mi hrozne sedelo a ani to nechceme... podla mna to bolo to o com alex hovorila🙂 aspon som sa dozvedela ze ihle sa nevyhnem☹ takze sa zacnem psychicky pripravovat inak som rada ze sme boli...aspon si to aj moj drahy vypocul 🙂

zuzkat1
21. dec 2009

hupss nie ruzom..ale ruzovom 😀

zuzuxx
21. dec 2009

ahojte, aj ja som tam bola 😀 Bolo to celkom fajn, ze? Ta prednaska o pupocnikovej krvi mi pripadala ako cista komercia 😠

zuzkat1
21. dec 2009

ved presne ... podla mna aj o to ide.. ja som si citala na nete vsetky tie podmienky pre darcov a ked si za to platis tak je fuk cim si presla... zda sa mi ze ide cisto o peniaze... my si to nedame... v mojom si okoli to nema nikto...
ved preto sme aj odisli, lebo uz mi fakt bolo dlho a co som potrebovala pocut povedali doktorky a tamto uz bolo len reklamne sedenie🙂

alikaa
21. dec 2009

zuzkat1 hej, bola som to ja 🙂 aj mne sa pacila ta prednaska. Ja chcem darovat pupocnikovu krv, takze sme tam ostali dokonca, co bolo asi tak 2 minuty potom ako ste sa tam vsetci pozdvihali. Ked sme sa tej tety pytali na darovanie, tak velice hovorila, aby sme si to este premysleli, ze vela bab to potom lutuje a tak. Zajtra idem na prvu kontrolu do nemocnice, tak sa tam chcem popytat ako to funguje, ked chcem darovat.

Idete niekto este v stredu na prednasku o epiduralke?

jasminet
22. dec 2009

alikaa - my sme si nakoniec nedali tiez pupocnikovu uskladnit, dufam, ze to nikdy nebudem lutovat, ale co som volala co ceptry, tak tam so mnou hovorila taka arogantna doktorka, co este popri telefonate nieco zuvala. mi tvrdila, ze ked chcem darovat a chcem epidural, ze som "zlyhala na tejto otazke" - robila mi taky ten dotaznik a zlyhala som pri epidurale... vyslovene ma tlacila do sukromneho uskladnenia.
som sa potom 2 lekarov na antolskej na to pytala a obajai mi povedali, ze aby som radsej malej tie peniaze na knizku dala... takze asi tak...

alexandrah
22. dec 2009

kocky, ja som si tu krv dala odobrat, pre maleho, clovek nikdy nevie, ci mu to zivot nezachrani, tie prachy nelutujem ... väcsina deti to asi nikdy potrebovat nebude, ale co ked zrovna moj syn, by som sa zabila, keby som mu mohla zachranit zivot, a bolo mi luto penazi ...

janzurka
22. dec 2009

Ja uplne suhlasim s Alex, tiez som dala krv odobrat. Budem stastna, ak ju potrebovat nikdy nebudeme, ale ak by nahodou ano, zbytocne by som si potom vycitala, ze islo iba o komercnu zalezitost... 😖

zuzkat1
22. dec 2009

hej hej.. ja suhlasim s jasminet🙂
alikaa ... na prednasku o epidurale nejdem, lebo ja si nedam do seba pichat dalsiu ihlu☹ dost ma zobralo, ked menovali kolkokrat ma bodnu pri normalnom porode... mam co robit aby som na to uz odteraz nemyslela 😖
ja som bola dnes naposledy u mojho dr. a robil mi ten ster kvoli streptokokom.. a na antolsku pojdem az buduci tyzden... tak som tiez zvedava co a ako bude

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre