Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sammy
1. apr 2010

Caute, dnes mam po dalsej poradni, nalez nezmeneny, uz si zacinam mysliet, ze zas budem prenasat ☹
A inak poradnu som vybavila expresne rychlo, ale aby som sa velmi netesila, doktorke sa nezdali vysledky krvneho obrazu, vraj mam zvysenu hodnotu fibrinogenu a poslala ma na hematologiu. Tak som si tam pockala asi 2 hodiny a to sa este tvarili, ze mozem byt rada, ze ma zoberu hned, lebo uz objednavaju az na maj (no to by som sa tam dostala az po porode 😀 ). Pytali sa ma tam na cely priebeh tehotenstva a potom usudili, ze som vlastne ok a ta hodnota je v mojom stadiu uz normalna. Tak som rada i ked ma mohli toho celeho usetrit. No aspon mozem povedat, ze su na tej poradni aj celkom starostlivi.

sammy
1. apr 2010

A pre babo mi teda stacia len plienky a utierky? Co take gazove stvorceky a lieh na pupok, to je tam zabezpecene?

jasminet
1. apr 2010

sammy, pre dieta vazne iba plienky a utierky. nic viac, aj mast na zadok tam daju 😉

zuzuj
1. apr 2010

aha tak to ja som si uz tie gazove stvorce, lieh aj vatove stvorce zbalila...no ale ja sa chystam na obe varianty, ze tam budem 3-4 a mozno 6-10 dni 🙂 myslim, ze ked mi muz donesie ten kufor tak ho s nim vyhodia...ze nadrozmerny naklad neprijimaju 😀 😀

anjelik7
1. apr 2010

Lieh na pupok sa uz nepouziva,ak ho treba osetrit,spravia to sestricky.Staci si priniest pre babo iba jednorazove plienky a vlhke utierky(neparfemovane a bez aloe vera i kamiliek).

cicimon
1. apr 2010

nanika - kuk IP

tak ja som si nanecisto vyskusala pobyt na antolskej :na porandi u jancoka mi vyskocil mi tlak ze 150/100 tak ma lekar poslal hned ze na prijem.....potom som mala tak 200 tak 2 dni len tabletky - Mg a dobegyst, ziaden vysledok, kedze mne tlak vyskocil akonahle som videla sestricku s tlakomerom....a dnes ked mi povedali na vizite, ze tam mam ostat po buduce tyzdna a potom vyvolaju porod, tak som mala tak 220 - tak po porade s mm a jeho tetou doktorou som pospisala reverz s tym, ze v utorok dojdem zas na poradnu - a ako prepdokladam, zas mi vyskoci tlak a ostanem tam.
A vyvolavat 2 t pred terminom - na to som nebola nijako pripravena....ani doma ani nijako.
a pri tej strave som tam schudla skoro 1kg za 2 dni - nie zle ale maaaaalo

a tych 200 som si samozrejme vymyslela
a ked som dosla domov tak tlak 135/80....

ale sestricky boli mile, to fakt

saudi
1. apr 2010

ten manzel pri porode sa da kludne zaplatit aj skor, ja som si to zaplatila vcera. nechcem riskovat nejake komplikacie.

calypso
2. apr 2010

ahojte baby, neviete mi niektorá povedat, kedy sa doktor rozhodne urobit cisársky? Napr. ked je niekto prvorodicka a bábo má podla UZV vyse 4000g, to uz moze byt dovod na cisársky, podla mojej doktorky áno 😅 Ja by som chcela ,,normálny,, porod, ale tiez nechcem riskovat, aby sa malému nieco stalo...

cicimon
2. apr 2010

calypso - ja mam dojem, ze to zavisi od konkretneho dr.. to ti povedal niekto z Antolskej?

nanika
2. apr 2010

Calypso, tych dovodou musi byt viac, len preto, ze ma dieta styri kg, to nie je na cisarak. Dovodom byva velke dieta a uzka panva, predchadzajuci cisarak, zla poloha dietata, velke dioptrie matky, no a potom uz len urgentne veci, ako ruptura maternice, odlucovanie placenty, nepostupujuci porod a tak... Ale ak ti nic nie je, musela by to byt kombinacia viacerych veci a schvaluje tusim primar, takze sa moze lahko stat, ze ta bude tvoja dr ubezpecovat, ze pojdes na cisarak, lebo bude velke dieta a primar povie, ze skusime to normalne, to dopredu nikdy nevies... Ja budem mat vyse 4 kg dieta, jeden cisarak za sebou a ziadna automatika na cisarak to nie je...

matenka
2. apr 2010

calypso 4kg dieťa určite nie je dôvod na sekciu, a ja by som im určite nedovolila aby ma rezali pre nič za nič, u mňa je dôvodom veľmi úzka pánva, ten posledný údaj ktorý ti merali nesmie klesnúť pod 19cm, hranica je 18, ja mám 16cm a to už je dosť riziko, že by sa tam bábo šprajclo a mohla by som byť v ohrození života aj ja a aj dieťa ☹
nehovoriac o tom, že mám už jeden za sebou a chcela som rodiť strašne normálne ale doktori na mňa pozerajú ako že či som kompletná 😒

mici111
2. apr 2010

nanika, pisala si, ze jeden z dovodov na sekciu je napr. aj velke dioptrie matky, ja nosim kontaktne sosovky, mam dost silne dioptrie a moja ocna mi povedala, ze v tom nevidi problem..ide o to ci je sietnica v poriadku..ale tak som rada ze nemusim ist sekciou..
cicimon, ty si bola v nemocnici????

minix
2. apr 2010

calypso, ja mam dioptrie 5 na oboch ociach a nikto sa nad tym nepozastavil. 🙂)

tehula
3. apr 2010

mici presne ako pises, dolezity je stav sietnice, nie vnutroocny tlak ani vyska dioptrii. Ak je sietnica celistva, nie je problem normal porod, ak ma trhlinky, mohla by sa pri tlaceni odtrhnut. mne ju vysetroval oftalmolog z Antolskej pred TP, lebo som mala aj tlak vnutroocny aj dioptrie pomerne vysoke

calypso
3. apr 2010

No super, teraz som uz ,, kludnejsia,,nechcela by som cisarak za nic na svete, len v prípade, keby to bolo nevyhnutné 🙂 Moja kamarátka nedávno rodila a tá mi hovorila, ze mamickám, ktoré mali babo nad 4kg automaticky robili sekciu ale nie na Antolskej ale v KN

zuzana39
3. apr 2010

calypso- moj malý mal 4200 a rodila som ho normálne,ani len nikto nespomenul,že by som mala rodiť inak - to je moja skúsenosť.

e.vacka
3. apr 2010

sorry ze vstupujem do temy. Ja som totiž rodila v Ružinove,ale pre kamošku chcem urobiť malý prieskum. U koho ste rodili? Ako ste boli spokojné? Zazmluvnili ste si pôrodníka?

Ďakujem a teším sa na odpovede...

ciefulik
3. apr 2010

Dr. Janáč, staral sa o mňa 7tt na rizikovom, už som tu písala - veľký odborník, plne som mu dôverovala!, no niekomu nevyhovuje jeho svojský zmysel pre humor 😉 mala som zazmluvneného a pôrod 100%!!!
Dr. Maľová, k tej som chodila a chodím 4 roky, tiež sa už dá od decembra zazmluvniť a je super
🙂

evil15
3. apr 2010

baby tak cicimon už porodila Martinku dnes ráno o 6.03h s mierami 3050g a 50cm a pôrod trval 4h aj s prvými bolesťami 😀

sammy
3. apr 2010

Fiha, tak to bola riadna rychlovka, gratulujem Cicimon a zavidim, ze uz to mas za sebou.
Tak a hned vidno ten nespravny odhad vahy z UZV 🙂

Ja si asi este pekne pockam, vsak ked sa neponahlala prva dcera naco by sa druha ze ano? No nic, aspon si uzijem Velku noc este doma 😀

zuzuj
3. apr 2010

jaj fakt to s tou cicimon a Martinkou a jej vahou som si ani neuvedomila....sak lepsie ze odhaduju vacsiu vahu ako mensiu...fajn sprava...cicimon som uz gratulieren v nasej teme ale tak aj tu este raz ....: sa s tebou velmi tesim a vsetko s malinkou tak bezproblemove ako porod prajem 🙂
a samozrejme cakame infosky z Antolskej....

evatko
4. apr 2010

Jeeee, som v soku z Cicimon. Super sprava, velmi gratulujem.... aj ja chceeeeem

lg1
4. apr 2010

Dievčatá, takže už aj ja mám pôrod za sebou 🙂 Práve sme sa vrátili z pôrodnice a som rada, že som si vybrala Antolskú. Mala som zazmluvneného Dr. Oravca, ktorý sa o nás úžasne postaral. Samozrejme, aj ostatný personál, či už to na pôrodnici alebo šestonedelí bol maximálne profesionálny. Všetkým im patrí moja vďaka. ;)

certica
4. apr 2010

gratulujem cerstvym maminam 🙂

mne pri obidvoch chalosoch odhadli vahu takmer presne, nanajvys o 100g menej. v prvom pripade dr. janac, v druhom rozemberg 😉

pimpulienka
5. apr 2010

Ahojte. Aj ja by som chcela v júli rodiť na antolskej.
chcela by som sa spýtať, či v 30-32 tt ma dr. môže už poslať na ultrazvuk tam, alebo sa tam chodí na poradňu až oveľa neskôr..Moja dr. má len vnútorné sono, aj na morfo som bola v 21 tt inde (v gyn-five), tak preto.
A ešte jedna vec, keď tam už teda pôjdem prvý krát na tehu poradňu, tak si môžem vybrať hocijakého lekára? lebo nemám nikoho vybraného. nepoznám tam lekárov. Môžem tam ísť len tak, že kto bude mať akurát službu, či ako?

certica
5. apr 2010

pimpulienka, mozes si vybrat lekara ktoreho len chces. je tam viac ambulancii s rozpisom ordinac. hodin a prislusnych dr.
no a podla mna ta tvoja gyn. moze kludne poslat v 30tt na uzv na antolsku, len sa tam budes musiet objednat -to neplati pre klasicku poradnu, len pre uzv (myslim objednavanie sa)

pimpulienka
5. apr 2010

ďakujem veľmi pekne certica 🙂

matenka
5. apr 2010

pipulienka na ultrazvuk môžeš ísť kam chceš, ale do poradne sa chodí až od 36tt, sú nejaké rizikové prípady, čo tam chodili skôr, ale to asi nebude tvoj prípad
moja doktorka chcela aby som chodila na ultrazvuk k nej, ale pýtala za to strašné peniaze, tak som povedala, že budem chodiť na antolskú a nebol s tým žiadny problém 😉

matenka
5. apr 2010

jééééééé a gratulujem všetkým bábätkám, aj ja už chcem mať potom 🙂

evatko
6. apr 2010

Tak ja mam po poradni a sone. Dnes to bolo drsne, bola som objednana na 9.30, vchadzala som 10.30. 😲 Zatial sme dohodnuti s Dr., ze hospitalizovana budem 16.4, tak som zvedava. Uz sa aj celkom tesiiim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre