Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tea333
15. aug 2010

@lucy555 ja som ta dievcina 😀 😀

andullinka
15. aug 2010

@lucy555 @tea Kocky mame podobny termin porodu, tak mozno sa na Antolskej aj stretneme 😉 . Chodite k Dr Hammerovej do poradne?

meryyy
15. aug 2010

ahojte baby, ja mam tiez termin podobne ako vy, tak sa mozno na Antolskej stretneme.
Ked som bola v piatok u Hammerovej, tak ma privitala hned s tym, ze "vasej kamaratke sa uz babatko narodilo". - myslim, ze myslela teba, Pipi. 🙂 Tak vsetko len a len to najlepsie, nech ste s malickym obaja zdravi a najma nech ste rychlo doma! A potom, ked budes mat chvilku cas, napis nam, ako to tam vsetko prebiehalo...
Mne Hammerova povedala, ze sa mala na svet este nechysta, a ze to ani nevidi skor ako o tyzden/dva. Tak si rada precitam dake novinky z Antolskej (nech viem, na co sa treba pripravit 🙂 )

tea333
15. aug 2010

Ja idem zajtra na kontrolu prietokov a musim ist aj konzultovat s hammerovou, takze sa s nou dufam uvidim aj zajtra, sice nerobi poradnu, ale tak snad si na mna najde cas 🙂

lucy555
16. aug 2010

@tea333 daj vediet ako si dopadla, urcite dobre 🙂. Drzime palce. Andullinka, Ty mas tusim k mojmu terminu (2. 9.) najblizsie, ale vsetko je uz tak na spadnutie, ze sa pokojne mozeme zist v porodnici s meryyy ci teou333. Nechajme sa prekvapit. Kazdopadne je super, ze o sebe vieme 🙂 Tesime sa na novinky ... 😉

meryyy
16. aug 2010

Tea, Lucy, som velmi rada, ze o sebe vieme a dufam, ze sa v porodnici stretneme.
Poviem vam, ze cim je to blizsie, tym viac sa bojim a zaroven by som to uz chcela mat cim skor za sebou... No uvidime, ako sa mala rozhodne - teda, kedy sa jej bude chciet prist na svet 🙂

karaoke09
16. aug 2010

Ahojte babky, pridavam sa k Vam do diskusie, mozno sa tiez s niektorymi stretnem, TP mam 5.9. Zatial som celkom milo prekvapena reakciami na fungovanie Antolskej, tak verim ze vsetko bude ok. Akurat som si dnes zacala balit tasku, len je hrozne kolko miesta zaberaju veci ako vlozky a jednor.plienky / pre mna sa mi okrem noc.kosiel a zupana uz ani nic nezmesti.. kolko plienok pre babo si beriete, resp. aj vloziek? ma napadlo ze mi dalsie moze doniest manzel, lebo takto ani zakladne kozmeticke veci nemam kde dat. a vacsiu tasku, ci kufor sa mi fakt nechce brat... 😝

zuzicka1982
16. aug 2010

@meryyy Ahooj 🙂 Mozno aj ja niektoru z vas stretnem. Sice mam termin v piatok, ale dnes mi doktor vravel, ze to este zdaleka na porod nevyzera ☹ Takze v podnelok opät do poradne.
@karaoke09 Ja som si zbalila 2 baliky vloziek a plienok 1 balenie po 28 ks. Podla mna to bude stacit a ked nie, tak manzel donesie 🙂 Tiez mam tasku riadne natrepanu a to nemam fakt nic navyse.

minix
16. aug 2010

@karaoke09 na "uvod" ti staci minibalenie pre babatko tych najmensich plienok, ja som tam mala 30ks a spotrebovala som cca 15, viac ani nie. Jasne, ze ti moze manzel priniest potom dalsie. 🙂
Ja som mala vloziek dva baliky, a mala som malo, ale tiez mi doniesol manzel extra.

bambola
17. aug 2010

@karaoke09 ja mam taku skusenost, ze zupan je uplne zbytocny ani som nikoho v zupane nevidela. ale zase ked som tam bola tak to boli akurat tie horucavy 😠

janzurka
17. aug 2010

Uplne suhlasim, zupan akurat zaprace vela miesta v taske 😒

snehulienka24
17. aug 2010

ahojte, co myslite o tych dychovych cviceniach, robi sa to vlastne na antolskej? uz asi ani nema velmi vyznam ist, keby aj ano, v tomto tyzdni, co? som to presvihla 😠
ja mam tiez poradnu v piatok, ale vraj vydrzim vcelku este dlho....no som zvedava 😅
plienky mam jedno balenie 28ks a vloziek 40KS a podlozky 5..

elly111
17. aug 2010

snehulienka všetko dýchanie ti povedia a ukážu priamo pri pôrode 🙂

minix
17. aug 2010

@snehulienka24 suhlas s elly, pri porode ti to priamo ukazu....ja som nic neskusala pred porodom, naostro mi to ukazali, ked islo do tuheho uz priamo v boxe a velmi rychlo som to pochopila.. 🙂)

babulina
17. aug 2010

@snehulienka24 - je to aj o instinkte, nechaj sa viest vlastnym telom
co sa tyka vybavy tak ja som mala asi tak 60vloziek a poslednu na odchod mi darovala spolumamicka z izby, moja vdaka katy 😀

snehulienka24
18. aug 2010

@minix
@babulina baby dakujem... 🙂 ja len aby som tam nieco nerobila zle a neefektivne...

alenkam.
19. aug 2010

ahotej kocky, sme sa teraz len pristahovali, kusok od antolskej, takze predpokladam, ze budem rodit tam... snazim sa docitat, co tu pisete... bola ste niektora na predporodnej priprave, viete mi prosim odporucit ci a kam sa hlasit a co vsetko si zbalit? kazda nemocnica to ma inak, tak tazko mne vediet... pre male aj vecicky na oblecenie, ci tie su erarne a pod.. vopred vdaka...

ciefulik
19. aug 2010

@alenkam ja som rodila pred 8 mes a potrebovala som
bábo: plienky /napr. pampers 2-5kg 43ks/, vlhčené utierky 1bal
všetko ostatné ti poskytnú /oblečko, krém na riťku/
ty: popôrodné vložky /zober 2bal, ďalšie ti muž donesie/
podložky /tiež vezmi napr. 5ks, ostatné ti prinesú/
hygienické veci všetky, to je jasné
ja som využívala erárne nočné košele, iba na pôrod som mala svoju oblečenú

TIP od mňa: vložky a podložky si daj tak do tašky, aby si vedela sestričke povedať, odkiaľ ti ich má podať, my sme trochu mali s tým problém😀

kočky ma určite doplnia, ak som niečo dôležité zabudla

samozrejme ešte kopec vecí, ale také, že doklady, foťák, nápoje....a čo ja viem čo, nejdem písať 😉

ciefulik
19. aug 2010

@alenkam. tak už nick aj s bodkou, viď príspevok vyššie 🙂

meryyy
19. aug 2010

ahojte baby, chcem sa len spytat - neviete mi poradit ohladom tych podloziek, ktore si mame priniest? chcem vediet, ci sa jedna o nejake podlozky pre inkontinentnych alebo su to podlozky, ktore sa daju bezne kupit v drogeriach na prebalovanie pre deti, popripade sa jedna o nejake speci podlozky po porode??? Dik za odpovede!!!

jahodka11
19. aug 2010

meryyy, su to bezne podlozky, ja som ich kupovala v lekarni....a neskor aj s detskym motivom 🙂

jasminet
19. aug 2010

@meryyy vola sa to podlozky pod pacienta, bezne to v lekarni dostanes kupit a v drogerii mavaju urcite detske, obrazkove, tak ako jahodka pise.

minix
19. aug 2010

@meryyy nie je veľmi rozdiel medzi podlozkami pod pacienta a detskymi prebalovacimi, snáď len v cene a obrazkoch. V lekárni povedz že podlozky a že ideš rodiť-ak to lekarnicka sama neuvidi😉

swiss
20. aug 2010

@ciefulik jéj Luci, aj vy ste boli na Antolskej? 🙂 Vedela som len, že bola Darča s Ninkou. My sa chystáme, že tam tiež pôjdeme. Domi (ten nick ti asi nič nepovie 😉 )

ena
20. aug 2010

meryyy: tie podlozky zo zdravotnickych, ked sa popytas ze potrebujes do porodnice, tak v lekarni uz budu vediet ;)) a vyjdu tusim lacnejsie, ako keby si pre seba kupovala detske z drogerky s detskou potlacou 🙂

alenkam.
20. aug 2010

dakujem za info.. a kolko ste ich spotrebovali celkovo? neviem vobec s akymi poctami pocitat.... 😒 aj co sa vloziek tyka...

jasminet
20. aug 2010

@alenkam. v nemocnici asi 3, doma uz nie.

jasminet
20. aug 2010

@alenkam. jaj a vlozky som brala 1 balik do nemocnice a muz mi potom doniesol este 1 tam a 1 na doma.

luciarichard
20. aug 2010

@alenkam. ja som bola dost zasivana mala sa narodila ako 4000 g takze ja som pouzivala aj doma tie poporodne vlozky a spotrebovala som ich asi 10 balaní 😉 z toho v porodnici 2.

alenkam.
20. aug 2010

@luciarichard nas krpec mal uz v 31tt cez 2 kila, tak sa desim co to bude za golema... 🙂 ale ak bude moc velky, radsej by som sla cisarskym.... no tak ci tak, tych vloziek si teda este aspon zo 2 balenia kupim... som mala info, ze vlozky v nemocnici davaju.. ale evidentne nespravna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre