Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sharlotta
3. jan 2011

@zuan no prave, ze moja Dr. ma chce poslat k porodnikovi az v 37tt. Ale uz som si pozrela, ze ja mam poslednu poradnu v stredu 19.1. a Dr. Bertoldova ma vo stvrtok, tak by som tam hned na druhy den mohla ist. Len sa bojim vysadit magnezium, kym nemam porodinka zazmluvneneho. 😅

iwesska
3. jan 2011

@kvetinka211 dakujem za link. Ale ich tam je, fuuuu, to bude tazky vyber. Este mam otazku, to, ci som rizikova, alebo nie mi napise moja gynekologicka? Lebo ako som vyssie pisala, uzivam pravidelne lieky na srdce a neviem ci tym padom mam pozerat okrem prenatalnej poradne aj rizikovu poradnu 😒

zuan
3. jan 2011

@barchee 21 porodov za den? ma chyta panika... 😕 zajtra nastupujem do nemocnice na pozorovanie kvoli zvysenemu tlaku. dufam, ze sa to trochu ukludni, kym porodim, aj ked to uz asi bude coskoro

kvetinka211
3. jan 2011

@iwesska no rizikovost by mala posudit tvoja lekarka .. tusim je aj taka kolonka v tehotenskej knizke, mozno ti ju vyplnila ... ale aj kebyze prides do normalnej poradne a mala si ist do rizikovej, tak sa maximalne stane to, ze ta poslu este aj do rizikovej ... akurat skoda dalsieho cakania na chodbe (odporucam pripravit sa na min. 2 hodiny cakania, zobrat si vodu a nejake citanie) ...

williamjozef
3. jan 2011

@kwetinka1 ahoj,ja mam zazmluvneneho Scholtza,teda papiere budu stredu,ale povedal,ze keby aj skor mam mu zavolat a on dojde 😝
a ja som mala prvy cisarsky,tak mi hned navrhol aj druhy.takze ja idem cisarakom

lusil2005
3. jan 2011

inac, mne sa este strasne na Antolskej pacila aj Dubcakova 😎

certica
3. jan 2011

co sa porodu KP tyka, myslim, ze dost zavisi od aktualneho vedenia porodnice, primara a pod. - aky razia pristup a ake uprednostnuju praktiky - to je myslim prvotné (snaha postupovat urcitym sposobom) a potom je to urcite aj na individualnom posudeni toho ktoreho pripadu (kriteria ako velkost plodu, pohlavie, rozmery panvy, gestacny vek atd.).
ja som pred 6 rokmi ako prvorodicka (KP chlapec) isla sekciou, boli tam este aj ine indikacie. teraz, resp. posledne roky myslim celkovo nastal posun k snahe viest porod KP prirodzenou cestou.

@lusil2005 dubcakova je myslim este na RD

lusil2005
3. jan 2011

@certica tak to uz Rozimu neostava ine ako ma zobrat... 😅 inac nerodim!!! 😀

kwetinka1
3. jan 2011

@sharlotta no ved ona mi to odporucila, ze mala je malinka a ze by som ju mohla a prirodzene porodit. uvidim do povie scholz, ale kazdopadne riskovat malej zdravie nebudem.
@maria30 dufam, ze teraz ti to dobre dopadne, budem drzat palce.
@babulina no neviem, po tom co som citala,tak vacisnou sa zhoduju, minimalne u prvorodiciek na cisarskom. lenze pre porodnika je to lepsi biznis, nakolko ma aj lepsie za prirodzeny zaplatene. neviem ci by si niektory z nich chcel vlastne dieta porodit prirodzene ked jepoloha KP a su tam ovela vacsie rizika a hlavne deti sa rodia pridusene.

precitala som si dost o tom v teme o polohe KP a som nazoru, ze ´porod by mal ist sekciou. ked na antolskej budu proti, tak su aj ine porodnice....len co citam na nete, tak vsade odporucaju cisarak a dokonca v zahranici ani inak neuvazuju....

alexandrah
3. jan 2011

ahojte, ja som rodila minuly rok, u Rozemberga, a super!! chcem ist k nemu aj teraz, urcite!! 🙂 fakt ho velmi doporucujem, aj som tam lezala na rizikovom, a stale ma chodil pozerat, vybavoval mi vysetrenia, lekarov, aj na novorodeneckom mi chodil maleho pozerat ...a porod som mala velmi tazky, a zvladli sme to ...

barchee
3. jan 2011

@iwesska nie, Korbeľ má tehule-diabetičky a nejaké trofoblastické alebo aké choroby...to sa tam skôr skôč spýtať, že ku komu ísť...hockde keď zaklopeš a spýtaš sa, tak ti povedia 😉 Féderovú som nemala zazmluvnenú, malý sa vypýtal dosť nečakane a ona mala akurát službu 🙂 naozaj vrelo ju odporúčam 😉
@zuan hej, malý si švihol troška, ale našťastie je všetko v poriadku a po necelých 3 týždňoch si ho berieme domkov 🙂 😵 nemohla som s ním ani ostať, lebo novorodenecké prerábajú a malý je dole jak je ARO, tak tam vzadu majú rizikových novorodencov a tam nie sú izby pre maminy...dosť ťažko som znášala nemať ho pri sebe, prvé dni doma som prerevala 😔 ale každý deň sme za ním chodili, nosím mu aj mliečko, už len zajtra...neviem sa dočkať, asi si ho prilepím k prsu a nedám ho dole ani za svet, nech mu vynahradím tie 3 týždne viac bezo mňa ako so mnou 😅

sedem
4. jan 2011

@kwetinka1 ahoj,
moja mala sa narodila pred rokom a pol a tiez bola otocena KP..ja som este aj tyzden prenasala, cely cas ma chystali na prirodzeny porod, po termine ma prijali na rizikove odd. a tam som cakala, co bude..dva krat mi davali vyvolavacky, co vsak moje telo ignorovalo, nakoniec vsak plodovka odtiekla a spustili sa kontrakcie, ale vobec som sa neotvarala a okrem toho mi uz stupal tlak, takze moj porod skoncili sekciou..inak vsak na Antolskej preferuju prirodzeny porod, pokial na sekciu nie su nejake vazne indikacie, co poloha KP pre nich nie je..takze tolko moja skusenost, dufam, ze som ta moc nevystrasila, viem, ako sa teraz bojis o babo..drzim palce, nech ti porod dopadne podla tvojich predstav! 😉

kwetinka1
4. jan 2011

@sedem dakujem. no niektore nemocnice hlavne u prvorodiciek pri polohe KP hned rodia cisarskym, ale ako zistujem antolska to nie je ☹
ale ako citam, tak je to tak 50 na 50 ze ten porod prejde prirodzene a ked aj prejde tak je to dalsich 50 na 50 ze je to bez komplikacii. mam hrozny strach. mala si zazmluvneneho lekara? kto ta nakoniec rodil a potom rozhodol o cisaraku?

sharlotta
4. jan 2011

@kwetinka1 ved sa chod porozpravat s lekarom, ktoreho si chces zazmuluvnit a rovno mu povedz, ze chces ist cisarskym a ak nebude chciet, pojdes inde.

williamjozef
4. jan 2011

@kwetinka1 ahoj uz ako som pisala,ja som mala prvy cisarsky a primar Scholtz mi aj druhy hned navrhol cisarak.skus ist za nim,poradnu ma zajtra od 8.00-13.00 a opytaj sa ho,mozno uspejes 😝 u mna s normalnym porodom ani nepocital

kwetinka1
4. jan 2011

@williamjozef super, potesila si ma, napisla som ti IP.

sedem
4. jan 2011

@kwetinka1 ja som zazmluvneneho lekara nemala(co som lutovala hlavne ked som cakala na rizikovom a nevedela som, co so mnou a s malou bude, ten tyzden bol nekonecny), o tom, ze pojdem cisarskym rozhodoval vtedy(uz som bola na porodnej sale s kontrakciami) sluzbukonajuci doc. Korbel (uuuzasny clovek s velkym C a obrovsky ludskym pristupom) a este sa prisiel na mna pozret(bola ranna vizita) primar prof. Borovsky a ako tak na mna pozerali, tak sa dohodli, ze toto spontanne nepojde, opytali sa ma, ci suhlasim so sekciou, chvilku na to mi priniesli podpisat nejake papiere, ze suhlasim so spinalkou a o pol hodinku bola mala na svete..no a sekciu mi robil doc. Korbel spolu s mladuckou Dr., ale jej meno si zial nepamatam (taka pekna blondinka)..drzim ti moc palce, na tvojom a druhykrat uz aj na mojom mieste v takomto pripade by som asi nevahala uz zazmluvnit lekara(ak to financna situacia dovoli) a skus sa s lekarom porozpravat, otvorene mu povedat, ze mas velky strach a ak by nesuhlasil so sekciou, skusila by som asi ineho lekara..noo, tazka situacia, ono aj prirodzene sa to da odrodit, co by bolo asi najlepsie, ale chapem, ze sa bojis..vela sil!

kwetinka1
4. jan 2011

@sedem dakujem. uvidim ako sa k tomu postavia, ale nebudem riskovat malej zdravie a nejake postihnutie, lebo co som citala, tak takyto porod je dost rizikovy. ja sa ani tak nebojim o moje bolesti a podobne, ale o malu. co ak ju nebudem vladat vytlacit a podobne a pridusi sa a dalsie veci. v rodine mame presne tuto skusenost. sestranica rodila prirodzene KP a malu ozivovali, dali jej neviem co a vsetky mozgove bunky jej odumreli ☹ som za prirodzeny porod, ale riskovat nebudem. a co som aj citala, tak pri planovej sekcii su ovela mensie rizika ako pri akomkolvek inom porode. samozrejme najhorsia je akutna sekcia....
teraz este dufam, ze mala si to rozmysli (aj ked od 24tt trucuje v tureckom sede) a ja budem rodit prirodzene a na antolskej ako som si vybrala.

sedem
4. jan 2011

@kwetinka1 uplne chapem, tiez som mala neskutocny strach a ten tyzden na rizikovom, co som cakala co sa bude diat, som sa kazdy den modlila za cisarsky, aj ked som povodne velmi chcela rodit prirodzene, ale presne, ten strach o babo, ze sa nieco stane..si inak myslim, ze aj kvoli tym stresom som potom mala problem s kojenim, ale tak ja som mala az panicky strach, ked prisiel drahy za mnou na navstevu, hned som sa rozplakala ako male dieta... 😒 moc drzim palceky, nech sa mala este otoci (aj ked sanca uz je asi mala) a ak nie, nech najdes lekara, s ktorym sa budes vediet dohodnut a ktory ta pochopi 😉

kwetinka1
4. jan 2011

@sedem juj, dakujem. si zlata, velmi si ma povzbudila.

tiffany81
4. jan 2011

ahojte baby,nemate nahodou skusenosť s laparoskopickou operaciou na Antolskej?Pravdepodobne mám diagnozu endometrioza a caka ma laparka a vraj na Antolskej je tam odborník Mudr.Paldia-nepoznáte?alebo aj niekoho iného ak by ste mi vedeli odporučiť z Antolskej alebo z Ružinovskej,prípadne Kramáre...dakujem.

lulusha
4. jan 2011

@tiffany81 cauko, ja som taku operaciu absolvovala na Kramaroch asi pred 5 rokmi u docenta Rusnaka, nemozem sa stazovat, bol jednoducho skvely!

evixa
4. jan 2011

kwetinka1 sanca, ze sa babo otoci este je. Mne povedali pri synovi, ze je otoceny dole hlavou az na Antolskej, cize som uz bola cca. 36 tyzden. Zaroven viem o opacnych pripadoch, ked babo malo idealnu polohu a az pri porode zrazu lekar zistil, ze sa este nejakym sposobom zvrtlo. Drzim palce a asi by som tiez radsej volila cisarsky a risk. Chapem tvoj strach. Co som citala, tak vela mamin cisarskym rodil Dr. Sysak.

sedem
4. jan 2011

@kwetinka1 nemas za co 😉

evixa
5. jan 2011

to kwetinka1: vcera som zabudla, dobra poloha na otocenie baba je cvik "macaci chrbat" vtedy sa uvolni najvacsi priestor pre pripadne otocenie...

sartira
5. jan 2011

ahojte baby, citam vas uz dlhsie, vela info pomohlo, diky aj renatke100 ohladne info o pritomnosti p.Jezikovej, nejdete k nej cvicit niektora tento pondelok na 8.00??

@sharlotta ja chcem tiez chodit k Dr.Bertoldovej, odporucila mi ju spolocna znama a zrejme tam pojdem tiez toho 20.1., kedze tento tyzden budem mat poslednu poradnu u mojej doktorky., tak sa mozno uvidme 🙂

scarlette
5. jan 2011

@tiffany81 ahoj ja som bola kvoli endometrioze operovana na antolskej doktorkou malovou, aj vdaka nej mam teraz dvoch chalanov 🙂

renatka100
5. jan 2011

ahojte, v piatok ma asi prijmu a chcela by som sa Vas co ste tam uz boli opytat, co sa robi po prijme, kam sa dava oblecenie, do coho sa potom obleciem, a take prakticke rady a skusenosti ak mate. To totiz nikde nepovedia a prax je vzdy ina ako teoria. Taktiez ci je potrebne mat dve tasky jednu s vecami pre mna a druhu s vecami pre babo. dakujem

renatka100
5. jan 2011

@sartira dakujem, ja som tento tyzden nebola, lebo som mala strasnu migrenu. Na prednasky si treba nechat vzdy viac casu, lebo tym padom som neabsolvovala hodinu o prvej dobe porodnej a to ma dost mrzi. Hadam ma sestricky usmernia 😉 Preto sa nenenchajte odbyt a trvajte na prednaskach aj 2 mesiace pred porodom.

xlucia
5. jan 2011

@renatka100 gynekolog ti da papier o nastupe
ten odovzdas dole na prijmacej kancelarii, ten je dole ako je urgentny prijem a sanitky
je to prehladne oznacene, ale vsak sa opytaj
tam to trva dost dlho, lebo sa vypisuje taka obrovska karta. veci sa odkladaju hned vo dverach oproti, bud ich tam na poppis nechas, alebo ti ich niekto vezme domov. na izbe ich mat nemozes. v tej prezliekarni su kabinky kde sa prezlecies
veci na prezlecenie ako pyzamo, ponozky a zupan maj na vrchu tasky nech to tam nehladas.
a neviem si myslis veci pre babo, potrebujes len lienky, vlhke obrusky a prip. svoj krem na ritulu
takto staci? pytaj sa ak somnieco zabudla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre