Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

michaela8561
7. jan 2011

@babika0 ahoj, mne nemerali a ani nebola reč o ničom takom takže to asi bežne nerobia. Možno to robia v prípade ak je veľké bábo, neviem.

hobit
7. jan 2011

@babika0 mne nerobili ani ultrazvuk

jabadaba
7. jan 2011

Baby, ktore mate uz skusenost s Antolskou, ako to vlastne tam prebieha? Ja uz zacinam byt z toho totalny jelen. Mam rodit planovanou sekciou, kedze mi zial neotvoria do mojho terminu Koch tak zvazujem tuto porodnicu, ak teda mi bude sypmaticka. Ale co citam aka dezorganizacia tam panuje tak uz neviem kde je sever. Ako tie prekliate tyzdenne poradne tam vlastne prebiehaju? Je vobec tam realne a mozne chodit pravidelne k tomu istemu lekarovi? Nerada by som chodila zakazdym k niekomu inemu, o to nemam ani najmensi zaujem. Za dalsie ako to tam je s vysetreniami? Ultrazvuky su kde a maju vobec volne terminy? Kolko ich vlastne musim absolvovat? A co CTG. Robia to tam pred porodom a tiez ako to je s terminmi? Nechapem stale o akych zaskolenia o EPI sa stale hovori, o akom cviceni a pod. Nemam zaujem o ziadne skolenie, chcem si len vybrat pre svoju sekciu EPI namiesto spinalu, a ocakvam, ze mi za tymto ucelom spravia vysetrenia. Cvicit tiez nehodlam. Aby som to zhrnula, ja chcem od nich pokoj a len sa dostavit k terminu svojej sekcie s tym, ze k nej budem mat vykonane prislusne vysetrenia. Bez zbytocnych buzeracii. Ako to teda vlastne tam funguje? Vdaka kazdej ochotnej dusi co mi to polopate napise. Dikes. 😉

michaela8561
7. jan 2011

@jabadaba ahoj, neviem či ti dokážem odpovedať na všetko, keďže je toho dosť a sekciou som nerodila. Čo sa týka toho cvičenia, to je dobrovoľné, kto chce chodí, kto nie, nič sa nedeje. Ja som tiež nechodila ale niektoré mamičky to preferujú kvôli dýchaniu atď. Školenie epi sa musí absolvovať, porozprávajú tam čo a ako prebieha, možné riziká atď, dajú potvrdené papiere, ktoré treba vyplniť a potom zaplatiť v pokladni ale neviem ako to je pri sekcii. Čo sa týka poradne a lekárov, ja som chodila len k jednému lekárovi a nikdy sa nestalo že by ma nezobral alebo niečo podobné, kam začneš chodiť tak tam chodíš až dokonca, pokiaľ si ty spokojná s tým lekárov. Samozrejme niekedy sa dosť dlho čaká keďže popri tom chodia aj hore do pôrodnice. Teraz malo veľa lekárov dovolenky preto písali, že chodia k rôznym lekárov ale keď prejde to dovolenkové obdobie tak si myslím že bude všetko tak ako predtým. Ja by som tiež nechcela chodiť stále k inému lekárovi. Na ultrazvuk ma poslal hneď ako som prišla k nemu po tom 36tom týždni, išla som sa objednať a čakala som cca týždeň, taký mi dali termín. Ultrazvuk robili na tej istej chodbe ako sú ordinácie kde sú poradne. Ultrazvuk bežne robia len raz v nemocnici. Snáď som trošku pomohla.

michaela8561
7. jan 2011

@jabadaba Inak ak pomôže môj názor, ja som bola s Antolskou veľmi spokojná, nemala som pocit že je tam dezorganizácia, možno len okolo vianoc bola kvôli tým dovolenkám. Pôrodnicu si môžeš ísť pozrieť aby si videla ako to tam je. S lekármi som bola tiež spokojná a nemala som zazmluvneného lekára a starostlivosť nebola iná ako pre tie čo mali plateného lekára.

jabadaba
7. jan 2011

@michaela8561 miska, velmi pekne dakujem za informacie. Je to mozne, ze to sposobili tie sviatky a mna to akosi hned vyplasilo, ze ak to ma byt takto tak prcham kade lahsie. I ked netusim kam. 🙂 Ja by som si mozno aj zazmluvnila lekara, len potrebujem najprv trochu ich spoznat a spravit si o nich obraz. Priznam sa som dost tentoraz vyplasena, velke nemocnice su moja nocna mora a tak to nejako vsetko vidim cierne. A porodnica sa da kedy vidiet? Treba sa dohodnut vopred alebo to moze byt aj tak namatkovo,ze prost pridem tam a niekto bude ochotny? Lebo na Kramaroch ma odposali s tym, ze taketo nerobia a ist tam mam len ked mam zazmluvneneho lekara. No lenze zazmluvnit si snad niekoho mozem az sa presvedcim, ze prave tam chcem rodit. Hotova Hlava XXII.

lulusha
7. jan 2011

@jabadaba cauko! ja som rodila sekciou a so spinalom - neveim, ci si mozes vybrat EPI na sekciu, skor si myslim, ze nie...cvicit som nechodila, bola som rizikova
- cca mesiac pred porodom (ak si rizikova, tak aj skor) si vyberies lekara v poradni a chodis k nemu az do konca - ja som chodila do rizikovej k Mudr. Bertoldovej - maximalna spokojnost
- z casu na cas ta poslu na USG (aj kvoli prietokom)- sestra je v USG ambulancii stale a mozes sa osobne objednat, alebo aj telefonicky - tak, aby si do dalsej poradne mala so sebou vysledok
- neviem, ako casto robia CTG "normalnym" pacientkam, ja som tam chodila ako na klavir - bud na rizikove alebo na porodnicu, dokopy su tam tusim 4 pristroje - prides a na pockanie ti spravia, ziadne terminy nie su
- ked chces EPI, jednoducho MUSIS absolvovat prednsaku s anesteziologom a mat od neho potvrdenie, ze si absolvovala plus ustrizok z pokladne, ze to mas zaplatene - inac mozes byt aj brunejska princezna a EPI nedostanes (na prednasku sa netreba objednavat, byva kazdy tyzden, uz presne neviem v ktory den, ale niektora ti to iste povie)
- tusim budes musiet absolvovat aj EKG v posledny mesiac
Ak mas este otazku, napis.

lulusha
7. jan 2011

@jabadaba a este - ja som si porodnicu prisla obzriet len tak naslepo po poradni a pustili ma, sestra mi vsetko poukazovala a vysvetlila, ako to bude prebiehat...bola velmi mila - ale ked maju frmol a rodi sa, povedia, ze pridi radsej inokedy

evixa
7. jan 2011

@babika0 mne meral panvu este moj gynekolog (sestricka) ked som bola tehoska so synom takym merakom ako klieste. Teraz kedze uz mam len jednu poradnu a potom idem na Antolsku som sa pytala ci na to nezabudli. Vtedy mi sestricka povedala, ze to vraj vidia na UTZ. Asi to tak nejak je, lebo mi Dr. vzdy povie aj cca. vahu babatka. Cize podla mna to v tom svungu na Antolskej ani nemusis vediet, ze co meraju 🙂 napr. aj ked ides len na prietoky. Okrem toho velkost babatka podla UTZ je vraj +/- 500g, tak to je asi fakt niekedy len orientacne. 🙂

michaela8561
7. jan 2011

@jabadaba Myslím, že je to normálne, ja som bola tiež vyplašená, nevedela som čo a ako, kam ísť, akého lekára si vybrať lebo každý mi odporúčil niekoho iného tak som išla nakoniec naslepo k dr. Havaldovi, skvelý lekár. Nakoniec som sa rozhodla že si lekára nezazmluvním a neľutujem lebo každý jeden bol naozaj super, aspoň tí, s ktorými som prišla do styku ja. Takže je už len na tebe, ktorého si vyberieš, prídeš do poradne, povieš že si tam prvý krát, chceš k nemu chodiť a je. Len nie každý ťa musí zobrať, niektorí majú len rizikové atď. Čo sa pôrodnice týka tak stačí vybehnúť a poprosiť, že by si si to tam chcela pozrieť a ak sa bude dať v tej danej chvíli tak ťa pustia. Ak samozrejme nevychytíš že to tam bude plné alebo niečo podobné. Lebo ja keď som išla rodiť tak nás tam bolo toľko, že mamičky nemali už kam dávať. Tiež som mala strach zo všetkého ale na moje prekvapenie všetko bolo fajn a bolo tak ako má byť. Ja si osobne myslím, že to bolo tými sviatkami a už to bude zas ok. Ak ešte niečo kludne sa pýtaj.

jabadaba
7. jan 2011

@michaela8561
@lulusha
velka vdaka za infosky.

sharlotta
8. jan 2011

@jabadaba ja len dodam k tej sekcii, ze ti ju mozu robit bud v celkovej anesteze, alebo so spinalom. EPI sa pri sekcii bezne nedava. Sekcia sa berie ako operacia, takze ty nemusis nikam chodit a nic si vybavovat, oni ta poslu na predoperacne vysetrenia. So spinalom si pri vedomi, ale necitis nic.

mmimmka
8. jan 2011

@jabadaba ahoj, ja mam termim porodu 4. 2., idem planovanou sekciou a na prijem nastupujem 17. 1., tak ja to mam necele 3tyzdne skor

mmimmka
8. jan 2011

@tiffany81 ahoj, ja som bola na laparoskopii na antolskej v marci, operoval ma dr Janac a bol velmi zlaty, bola som velmi spokojna. aj teraz k nemu chodim do rizikovej a je super :o)

tiffany81
8. jan 2011

@mmimmka dakujem ti...a ako to prebiehalo?personál bol dobrý?Davali ti aj klystýr pred laparoskopiou?

tiffany81
8. jan 2011

dakujem vám,kočky za pomoc...som rada,že sa mám s kým poradiť...len sa akosi stále neviem rozhodnúť kam sa dať zoperovať a viem,že už by bolo načase...

jabadaba
8. jan 2011

@mmimmka mimi tak sa drz, prajem vsetko dobre a rychlo sa zotav. Uvidime ako dlho pred terminom to teda naplanuju mne, buduci tyzden sa chcem ozvat Dr. Bertoldovje a prekonzultovat s nou detaily, aby som sa mohla rozhodnut pripadne pre Antolsku definitivne.
@sharlotta dakujem za odpoved. Takze super, tym sa mi to zrejme trosku ulahci ak sa to tak da povedat. To je fajn. Uz len tie predoperacne ale ot je najmenej.

mmimmka
9. jan 2011

@tiffany81 ahoj, nie, nedavali mi klistir, den pred som uz od 17:00 nemohla nic jest a to bolo vsetko, personal bol v pohode, robili ma rano o 7:30 a okolo 11:00 som uz lezala na izbe, na intenzivke som nebola dlho. tak drzim prsteky, aby to dobre dopadlo

mmimmka
9. jan 2011

@jabadaba dakujem , aj tebe drzim prsteky, nech to vsetko super dopadne 😀 😀 😀

kaara1980
10. jan 2011

Ahojte,chcem sa opýtať,ako je to tam s miminkami po porode?Sú od začiatku pri matke?alebo len cez deň?Syna som rodila v LM,takže možno tu je to iné.

lusil2005
10. jan 2011

@kaara1980 ahoj! babetko ti prinesu asi dve hodky po porode a mas ho stale pri sebe. viem ze kockam co rodili sekciou dali babo az ked to chceli, ale chcela kazda 😀 ked si potrebujes nieco vybavit alebo mas navstevu, je tam taka miestnost kde mamicky odlozia babetka v tych vozikoch a sestricky tam na ne davaju pozor.

feb13
10. jan 2011

@kaara1980 Zavisi to aj od toho, kedy rodis. Ja som rodila pred polnocou a babatko mi doniesli o siestej rano na kojenie a potom uz u mna aj zostalo. A co boli so mnou na izbe, jedna rodila o deviatej a druha o druhej tu istu noc a tiez im doniesli rano o siestej. A po sekcii babatko na izbe nenechaju kym mamicka nemoze vstavat (teda po spinali 24h) len nosia na kojenie.

matulda1
10. jan 2011

ahojte! chcem sa spytat, ked to na nas pride, kam treba ist na prijem ci je na Antolskej nejaka pohotovost? dakujem.

trinity525
10. jan 2011

@matulda1 na antolskej treba ist na centralny prijem ked pojdes rodit, to je tam kde idu aj sanitky

lulusha
10. jan 2011

@kaara1980 ahoj, ja som rodila sekciou o stvrtej poobede, maleho mi doniesli po porode na izbu na prsnik, potom si vlastne ani nepamatam, bola som dost mimo, ale tusim mi ho nosili na kojenie a potom, az ked ma prelozili na normalnu izbu, tak ho priniesli, ale aj si ho bravali so sebou, prevazne na noc, pretoze som absolutne nevladala... 😒

nya
10. jan 2011

Vcera som sa vratila z porodnice. Vyborny personal s neuveritelnym pristupom... az na to, ze som k porodu dostala porodnu asistentku, ktorej by som s jej pristupom nedala pracu ani v pitevni. O nej budem mat dozivotne nocne mory, tak neprijemnu, odmeranu a zlu zenu som snad este ani nestretla.
Chcela by som vediet jej meno. Vola sa nejak Eva Blahova ci Blazova alebo tak nejak. Nepoznate ju niekto? Ma kratke hnede vlasy a je tak okolo padesiatky.

Tak ako som mala strasnu smolu na porodnu asistentku, ktora z mojho porodu spravila traumu na cely zivot, tak som mala stastie na docenta Korbela, ktory mi doslova a do pismena zachranil zivot. Najuzasnejsi lekar s pristupom, ktory sa dnes len tazko v zdravotnictve hlada.
Je skoda, ze takemu ukazkovemu personalu z porodnice jedna porodna asistentka kazi meno.

ciefulik
10. jan 2011

@kaara1980 ja som porodila o 7 večer a malú mi priniesli už na stálo ráno o 5
keby som mala aj druhý pôrod taký v pohode ako tento, tak si ju vypýtam skôr 😉

ciefulik
10. jan 2011

@nya ahoj, prepíš si údaje v pase 😵 😵 ja tiež všetkých chválim okrem jednej sestry /či čo to bolo 😅 /
no tá bola otrasná, nepríjemná a škodoradostná 😝, ale to bola nejaká mladá - tuším Lenka

labudka
11. jan 2011

Ahojte kočky, poradte mi prosím, od buduceho týždna mám začať chodiť do poradne na Antolskú tak tam chcem dnes zavolať a objednať sa do ambulancie k Rozembergovi, ale nevime kedy je najvhodnejší čas tam volať na objednanie či v čase rannej prípravy ambulancie 7-8 alebo 11-12:30 kedy by mal mať Rozemberg dnes urologynekologickú ambulanciu alebo je to jedno kedy cez deň budem volať, nemám dobrú skúsenosť so zaneprázdnenými sestričkami na telefónnej linke, tak preto sa pýtam. ďakujem a pekný dník

labudka
11. jan 2011

Už som sa dovolala, tak sestrička v ambulancii 27 neobjednáva dopredu a ordinačné hodiny lekárov sú iné než na netovej stránke nemocnice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre