Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

michaela8561
19. feb 2011

@alexandrah Vybrali si si určite dobre, ja som u dr. Hammerovej rodila a bola som maximálne spokojná, je to skvelá lekárka, odborníčka a dokáže neuveriteľne povzbudiť. Všetko pekne vysvetlila čo ma čaká atď. Tak prajem veľa šťastia.

alexandrah
19. feb 2011

diky @michaela8561 - aj ja cakam Mišku 🙂 vyzerala naozaj super po kazdej stranke, poctivo, pozorne, vsetko povedala, urobila ultrzv., monitor aj vysetrenie, aj mi vsetko povravela, ake este vysetrenia potrebujem, napisala vymenne listky, asi by som nevedela, koho si zazmluvnit, kedze tam ineho okrem rozemberga nepoznam, ale super, ze som si ju vlastne "obkukla". 😀

somewhere_33
19. feb 2011

@smejko ahojky ja mam tiez termin v juni ( 6. - 12. jun ) 🙂 a uz som sa informovala o predporodnom cviceni na Antolskej, robi to pani Jezikova, uz som s nou volala a povedala ze predporodne cvicenie zacina v 30tom tyzdni, takze vtedy jej mam zavolat a zaradi ma do kurzu, nezabudni si ale zohnat potvrdenie od gynekologa ze si sposobila cvicit. Zatial chodim na obycajne tehotenske cvicenie do studia miracle v Petrzalke.

seba1
20. feb 2011

@alexandrah to máš celkom veľkú kočku, ja som bola teraz vo štvrtok na uzv a že 1581 g, takže taký drobec, to si bola aj dosť skoro na Antolskej, nič ti k tomu nevraveli? Lebo vraj sa tam chodí od 36tt, alebo sa mýlim?

alexandrah
20. feb 2011

ahoj @seba1 - aj som sla na antolsku, lebo som dost dlho necitila pohyby, tak som sla na pohotovost, preto mi vsetko spravili, vysetrili, dali na monitor, a podobne, aj oni sa bali o babo, vsetci boli moc mili, a mali tam iba jednu rodicku, ktora este ani nerodila, tak sa chodili pytat na mna 😀 ... a tiez som sa divila, moj syncek prvy v tom tyzdni bol urcite mensi, pritom teraz vazim aj ja menej, a dcerka je asi väcsia ... ale aj tak dufam, ze nebude mat viac ako 3 kila, ku koncu, kedze som velmi malinka a uzka ... no a dohodla som sa uz na poradnu na antolsku, ked uz budem v 36 tt, cize akurat, s tou hammerovou ...

seba1
20. feb 2011

@alexandrah aha, tak preto si tam šla, ak máte už teraz 2600 a rodiť budeš 39-40 tak, asi bude väčšia, len na to určovanie váhy pomocou uvz sa asi nedá spoľahnúť, možno má aj trošku menej tvoja malá a pri pôrode bude mať tých cca 3 kg, to sa ukáže až pri pôrode, kto vie, či sa tam aj nestretneme 🙂

alexandrah
20. feb 2011

@seba1 - no je to mozne, druhe babatka sa mozno rodia aj skorej, no uvidime, a veru, aj pri synovi mi hadali vahu trochu viac, a mal iba 3 kg, a 50 cm ... lekarka vravela, ze ma presne, ako ma v tom tyzdni mat, ale 4 kilove dieta to asi nebude, kedze ja vazim dost malo aj teraz ... no a v nemocnici boli radi, ze som radsej dosla, akoby malo byt neskoro ... aj mi vraveli, ze ak nahodou by sa mi zase daco nezdalo, nech hned pridem, a necakam na poradnu, comu som bola moc rada, lebo ja mam inak pocit, ze zdravotnikov otravujem, ale ked mi malo ist o zivot dietata, tak som radsej sla, ako lutovat 🙂 ty pojdes ku komu?? jej, ty uz mas 2 deticky?? ono ta baha, vyska je fakt asi dost orientacne ... vidis, a treraz sa Mišelka hybe jak drak ...

seba1
20. feb 2011

@alexandrah ono je to niekedy aj naopak, ja mám dosť kíl - teraz 78 a naša je menšia, nechápem, ja som ešte neskončila u mojej gyn., poslednýkrát mám ísť bud.týždeň, ja som sa vždy bála ísť na pohotovosť, že čo keď to nič nie je a mňa si tam pre istotu nechajú a predsa len mám už dve deti a manžel by to zvládal ťažko a keby to bolo len také pozorovanie, ako mali mnohé ženy, potom si aj nadávali, že na čo tam šli, je to niekedy dilema

alexandrah
20. feb 2011

ahoj @seba1 - no ja mam 54 ... kg ... ale som aj stuplik, takze neni som nejaka vychudnuta, alebo tak, aj jem poctivo, a zdravo, tak si asi miska berie vsetky ziviny ... no ja nemam rada pohotovosti, lebo moc nedoverujem lekarom, ani sestram, a tak, a napr. aj mna si tam chceli nechat, ale vzdy moze povedat, ze nie, aj ja som povedala, a chapali, moj manzel by vobec nezvladal synceka, nakolko velmi dlho furt pracuje, a syn ma iba daco cez rok ...a pri minulom tehu som aj lezala na rizikovom, a boli to vaznejsie problemy, ale keby som si dupla, tak ma domov pustia, vzdy ta mozu pustit na reverz, a potom som sa uz aj tyzden pred porodom vypytala domov, a nechali ma ...

seba1
20. feb 2011

@alexandrah ja zasa sa tiež snažím jesť zdravo a ani veľa ani málo, zaujímali by ma potom prietoky keď tam prídem, ja by som v nemocnici, keď je to treba kvôli bábätku bola, ale to je ten problém, že nie vždy je isté, keď tam chcú nechať, že je to potrebné. Ja si chcem zazmluvniť Dr.Havaldu, nevieš náhodou ako ordinuje, aby som prišla v správnom čase, prípadne kde na internete by som to našla? Chcem ho zazmluvniť čím skôr, lebo potom vraj môže byť problém, keď toho bude mať veľa.

alexandrah
20. feb 2011

ahoj @seba1 - aj prietoky mi pozerali, a mala som ich v poriadku, comu sa moc tesim, sice mi uz raz robili prietoky, ale to bolo davnejsie ... no ja som vahala medzi havaldom, a hammerovou, pokial viem, havalda ordinuje v utorok a piatok, od 8-12.30, aspon tak pisali baby, ked som sa ich pytala, na amb. c. 22tel. je 02/68672549, by som tam asi dopredu zavolala, a nejak sa "objednala", len som si tiez vravela, ze havalda je znamejsi, a asi bude mat vela pacientiek, tak asi hammerova bude mat na mna viacej casu, je mlada, a snazi sa, presadit medzi starsimi, a chlapmi porodnikmi, tak asi bude aj dobra, a aj sa mi taka videla, aj to tu baby potvrdili, aj som si povedala, ze osud, jak tam bola zrovna ona, preto som sa nakoniec rozhodla pre nu ... lebo na porod, ak budu komplikacie (ako u mna boli), tak aj tak volali este dalsich lekarov, ale napr. rozemberg sa staral o vsetko naokolo, bol aj pri 1. porodnej dobe, aj sa staral o epi, aj manzelovi volal, aj ma chodil na rizikove kukat, aj aby mi vysetrenia take a take porobili, aj ekg, aj potom babo chodil pozerat, a to bolo uzasne!! a ked tam bude mat havalda, ako niekto pisal ze 9 pacientiek na 1. termin, asi sa az tolko nebude moct venovat jednej, ale zase vraj je urcite skvely, ja som ho iba videla, a vyzeral velmi sympaticky (aj fesak 🙂 ). hm, a aj s tym nechanim mas pravdu, no snazila som si to vyhodnotit, co je aj najlepsie pre babo, + pre mn,a a kedze mi vraveli, ze je vsetko ok, nechali by si ma tam iba pre istotu, tak som radsej sla domov, k synovi ...

seba1
20. feb 2011

@alexandrah je to zaujímavé, čo píšeš, mám teraz chrobáka v hlave na tú hammerovú, + pre mňa je aj to, že som zvyknutá na gyn.ženy, porozmýšľam, určite si hospitalizáciu dobre zvážila, hlavne keď ti dali dostatok informácií, ja som to myslela tak všeobecne, že nie vždy si dajú tú námahu poriadne veci vysvetliť a potom sa my laici nevieme kvalifikovane rozhodnúť

tehula
20. feb 2011

@jasminet. @dadka212, tak mna zas dokino poslal normalne na monitor ked som koncila 39tt tusim, vsetko bolo v poriadku, takze nebolo to kvoli nejakym podozreniam, poslal ma na 5posch. To bolo v piatok a v pondelok, co som tam nabehla, ze necitim pohyby, ma vzal na uzv a poslal aj zas na monitor na 3.posch, cize za 3dni 2x monitor....tam uz nieco natocili a nakoniec, ked som v ten isty den tam opat sla, lebo som zacala rodit, tak sestricka co bola este v sluzbe ma hned privitala, ze vedela, ze za par hodin som tam naspat 😀

alexandrah
20. feb 2011

@seba1 - hm, nechcela som ti nasadit chrobaka do hlavy 😀 😀 ja sa casto spolieham aj na osud, nejake naznaky, a podobne 😀 ale je pravda, ze som bola uz aj tak na 70 % rozhodnuta pre havaldu, a miska si vybrala inak 🙂 a jasne, lekari malokedy vsetko vysvetlia, ale tito boli fakt skveli, a vsetko mi povedali, aj sa vzdy pytam, su tam od toho, a ja neni som lekar, ale ani blbec, aby som nepochopila, ked sa jedna o mna 🙂 tak uvidis, prip. ked zavolas, co ti havalda povie, a tak 🙂

nikam
21. feb 2011

@somewhere_33 Ahoj, prosim Ta, kedy su tie kurzy s pani Jezikovou? Myslim den, hodina.

somewhere_33
21. feb 2011

@nikam ahoj presnu hodinu ani den ti neviem povedat, az sa nahlasim v 30tom tyzdni, dam ti vediet 🙂

zipsy
21. feb 2011

ahojte, neviete niekto ci je stale zakaz navstev?

tijana
21. feb 2011

@zipsy Ahoj mna prepustili v sobotu a žiaden zakaz navstiev dovtedy nebol ....

risovka
21. feb 2011

Baby, k Jezikovej sa musite objednat s papierom od gynekol. Ona vam potom urci den a hodinu, kedy tam vzdy budete chodit.

seba1
22. feb 2011

@zipsy ten bol asi v Ružinove, bolo to aj v TV.

nikam
22. feb 2011

@risovka Dakujem, ja mam odporucanie od gynekologa, zaujimali ma orientacne tie casy cviceni, ci su aj nejake popoludni.

meggie255
22. feb 2011

Baby ,mate niektora osobnu skusenost s MUDr. Paldiom?? Rodili ste niektora u neho? dakujem

sharlotta
22. feb 2011

Tak, konecne mam trosku casu, takze popisem svoje skusenosti s porodnicou Antolska. Co sa porodu, porodnika a poporodnej starostlivosti tyka, 1*. Vsetci boli mili, ustretovi, starostlivi, proste super. Rodila som u pani Dr. Bertoldovej a ta bola uplne super, vcas sa rozhodla pre cisarsky, kedze nasej malickej pri kontrakciach prudko klesali ozvy. Som rada, ze som si ju zazmluvnila a ze som to stihla.

Tazke srdce mam ale na novorodenecke oddelenie. Tvaria sa, ze akoze podporuju dojcenie, ale nemate sa poriadne ani na koho obratit, ked chcete poradit. Ak idete rodit na Antolsku, necakajte, ze vam tam niekto poradi, radsej si vsetko nastudujte dopredu. Raz mi ukazali, ako sa babatko prebaluje, ako sa ma spravne prisat...Ked som sa pytala sestier, ako zistim, ci mam dost mlieka, ci mala nie je hladna, co mam robit, ked place, preco place....(ved som prvorodicka a moje dieta je prve v mojom zivote, ktore som kedy drzala na rukach!!!!!!) mala som pocit, akoby som ich tym nesmierne otravovala a ako to, ze to neviem...Takze system porad si sam.

zipsy
22. feb 2011

@tijana dakujem 🙂 za dobre spravy

sharlotta
22. feb 2011

A este jedna vec, ak si budete babatka pocas navstevy , alebo na noc "odkladat" do miestnosti pre babatka, tak necakajte, ze ich tam niekto realne strazi. Radsej majte svoje babo pri sebe, ked to bude mozne.

zipsy
22. feb 2011

@sharlotta ahoj, tak vidim, ze aj ty mas cerstve spravy 🙂
ako je to prosim ta s navstevami, hlavne ked si po cisarskom... niekto im ukaze maleho cez sklo? a ty si kedy vyliezla von? hned na druhy den, ci az na treti? nepustili k tebe na izbu navstevu? a co takto navsteva vecer? sestra totiz skoro nonstop pracuje ☹

slavkav
22. feb 2011

@zipsy maleho im ukazu cez sklo, mobilizuju ta po cca 24h, na izbu pustia len hned po porode, ak bol mm pri porode - aby ti doniesol veci a potom ide prec. je to predsa len neprijemne pre ostatne, ktore tam lezia nahe pod paplonmi a nehybne ...
a neskor na izbu - tiez nepustaju - ale ty mozes vyjst na chodbu v podstate kedykolvek, ked uz si chodiaca ...

slavkav
22. feb 2011

@sharlotta to je pravda. ale nasla som tam 1 svetlu vynimku - jedna starsia sestricka tam bola s nimi - sedela tam ...

zipsy
22. feb 2011

@slavkav kedykolvek? cize ak sa nejakou nahodou moja sestra dostane ku dveram o 7ej vecer napriklad, tak ma pustia von?

sharlotta
22. feb 2011

@zipsy ano, mozes ist na chodbu kedykolvek. A tak, ako pise @slavkav, snazia sa ta postavit na nohy o 24h, babatko ti donesu v den porodu na izbu a ak budes chciet a vladat aj ti ho tam uz nechaju na stalo. Ja som bola schopna sa postavit az na 3. den po cisarskom, neviem, ci som taka citlivka, ci co, ale ja som bola uplne mimo, strasne ma to bolelo a bolo mi na odpadnutie. Teraz uz je 3 tyzdne po a som uplne v pohode, bez problemov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre