Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mia551
2. máj 2011

@muca1212 skolenie o EPI trvalo cca 3/4 hodinku az max. hodinku, ak si prip. druhorodicka tak 10 min. 😉
neviem, ako sa postupuje, ked sa male ohlasi cez den, na mna to prislo o polnoci - isla som dole na pohotovost na prijem, ale hned som zaklopala (necakala som v cakarni...) a povedala, ze rodim, tak ma hned poslali na porodnicu (3.posch). co viem, tak po spravnosti by niekto mal pre teba prist alebo niekto z pohotovsti ta odviest az na 3. posch, ale mna poslali samu (bola som s manzelom). boli sme z toho taki mimo, ze sme normalne zabludili 😀 ´porodnica je v budove A, my sme isli na 3. posch. v budove B a tam sme vyciveni pozerali, kde len ta porodnica je... 🙂 tam je potom zvoncek, zazvonis, povies ze rodis, a hned pride sestricka a uz to ide... (prezlecenie, vysetrenie atd...)
keby to na mna prislo cez den, tak by som asi isla rovno na to 3. posch...

mia551
2. máj 2011

@aaddeell ja som si zobrala, ale nakoniec som ju použila len raz, ked som isla s malou po kupani na izbu a potom domov... 🙂 normalne babatku ciapocku nedavaju, ale ani to myslim nebolo treba (rodila som vo februari)... myslim, ze ziadne babo tam nemalo capicku...

mia551
2. máj 2011

@borkap plati to, co ma Antolska aj na stranke: http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...
ano, je to tak, ze prides, sadnes si k nejakym dveram, na ktorych je napis gynekologicka amb. a cakas v poradi... ja som chodila k havaldovi, mozem odporucat, ale v podstate kazdy je dobry - vid diskusie dozadu... o inych najdes este väcsie chvaly 😉 skor by sa asi oplatilo opytat, koho baby neodporucaju 🙂 ale to nech povedia ti, co maju negativnu skusenost...

muca1212
2. máj 2011

@mia551 dakujem za odpoved 🙂) a pomohla ti tá EPI? nááhodou si nemala nadštadardny porodny box? stale nad ním uvažujem,, a neviem sa rozhodnúť, ja totižto mám pocit že budem rada v sprche a tam je tušim k dispozícií len mne , tak nad tým uvažujem.. čo si myslíš?
Btw: čakám dievčatko a bude sa volať MIA 🙂)

mia551
2. máj 2011

@muca1212 aj mne sa velmi paci (to meno)... chvilu som nad nim uvazovala aj pre moju dcerku, ale manzelovi sa nepacilo ☹
EPI je na nezaplatenie, mne velmi pomohla... i ked u mna porod trval (od prvej kontrakcie po samotny porod) 6 hodin, myslim si, ze by som nevladala tak tlacit, keby som ju nemala... povodne som si ju zaplatila len ako poistku, ale hned ako dosli prve kontrakcie, som vedela, ze ju urcite budem chciet, a to si myslim, ze mam prach bolesti celkom vysoko. toto je samozrejme uplne ina bolest, ale dost intenzivna... a hlavne niekolko hodin... iste, ze sa to da vydrzat aj bez toho, ale preco si nepomoct... a nemala som ani ziadne problemy potom (bolest hlavy a pod....). takze ak budem rodit este nie´kedy, tak urcite s EPI 😉

mia551
2. máj 2011

@muca1212 este som zabudla, ten nadstandartny porodny box 🙂 ja som rodila normalne, nemala som ho zaplateny, takze ti neviem povedat, ake to je... ale normalny bol uplne v poho, i ked ja som sprchu nevyuzivala, takze z tohto hladiska to neviem zhodnotit...

dugyna
2. máj 2011

@hoota dr.dubcakova uz ordinuje od januara.aj v probiose aj na antolskej

muca1212
2. máj 2011

@mia551 Jo to meno je supeeeeer 🙂) mojmu sa našťastie páči, tak to prešlo 🙂 síce nie je to aké by som naozaj chcela ( SANTE ) lebo to sa NIKOMU nepáči a bola som prehlasovaná 🙂
Díky za info, inak, to dúfam, že to nejako zvládnem, dosť sa bojím tej bolesti. Určite si ju dám, len dúfam, že neprepásnem ten čas kedy sa môže dať. to by bolo blbéééé, 🙂
Ta EPI je podla ma super vec, ani to šitie potom nebolí asi, že?
a mala si nadštardný porodny box, či nie?

muca1212
2. máj 2011

@mia551 hahah hej všimla si už 🙂

dugyna
2. máj 2011

@aaddeell sobasny list som nepotrebovala nikto ho nepytal aj som sa pytala a povedali ze netreba.
pribor aj pohar som dostala tiez mi netrebalo.nocne kosele si vezmi aj 3 kusy..lebo jednu si das na porod..a zupan netreba ja som nemala..podprsenky si zober viac radsej 3ks, keby ti mlieko tieklo. tie sietove gatky si zober asponn naden jedny..cize aspon 4ks.

pre diat ti staci plienky a obrusky.a az potom ked pridu pre teba donesu oblecenie.

tehula
3. máj 2011

ahojte, chcem sa informovat ohladom zazmluvnenia lekara. Vraj teraz si zmluvu najdem v pokladni? Nieco sa pomenilo a uz ju nenosi rodicka na riaditelstvo, ale lekar? A ze potom ja az do pokladne pridem?
Viete mi niekto odpovedat prosim? Som to nejako nepochopila a nechcem sa jak tatar 5x na to pytat lekara 😅

mia551
3. máj 2011

@muca1212 čo sa šitia týka - mna bolelo, ale to preto, lebo som mala len jednu davku epi pocas kontrakcii, druhu mi uz nechceli dat, lebo to vyzeralo ze uz budem rodit, a aby som citila tlaky a mohla riadne tlacit... takze koniec porodu som mala bez epi, preto aj viem, ze to bola riadna šupa tie kontrakcie... 🙂 na šitie mi ale pichli lokalku - trochu to pomohlo, ale zacalo to tusim ucinkovat az ku koncu sitia 🙂

hoota
3. máj 2011

@dugyna no ja som si nebola ista s tou antolskou lebo mali v tom dost chaos na nete je nieco ine ako v skutocnosti, ale to ja uz mam v sobotu termin a zazmluvnila som si inu lekarku takze to je jedno 🙂

hoota
3. máj 2011

@tehula ahoj, ja som si akurat asi dva tyzdna dozadu zazmluvnovala. v ordinacii mi doktorka dala podpisat papiere a ked som isla na dalsi tyzden do poradne tak som to v pokladni zaplatila. par dni trva kym ti to pride na tu pokladnu a vraj to mozes zaplatit kludne aj az ked pojdes rodit..ale tak ja som to chcela mat vsetko vyplatene nech nemusim potom uz nic riesit. v pokladni som len povedala ze som prisla zaplatit zazmluvnenie a oni sa ma opytali na priezvisko a podla toho uz nasli moju zmluvu 🙂

tehula
3. máj 2011

@hoota dakujem ti za infosky, takze mozno buduci pondelok to tam uz bude v pokladni asi 🙂 A inak stale je tam na -1posch pri centralnom prijme?

hoota
3. máj 2011

@tehula jasne to uz by ta tam zmluva mala cakat, ja som ju podpisovala v utorok a doktorka hovorila ze koncom tyzdna uz si to mozem ist zaplatit. ano pokladna je stale tam 🙂

iva302
3. máj 2011

ahojte, ja by som sa chcela opýtať, koľko stojí na Antolskej epidurálka, na ich stránke som našla dve rozdielne informácie, 106 EUR a 150EUR. ďakujem za odpoveď 🙂

hoota
3. máj 2011

@iva302 aktualna je cena 150 eur

iva302
3. máj 2011

@hoota ďakujem 🙂

dugyna
3. máj 2011

@hoota tak prijemny a pekny porod 😉

tehula
3. máj 2011

@hoota dakujem, moc si mi pomohla. Vies mi este potvrdit, ci je pravda, ze ak epi nepichnu tak vratia len 140? Ze nejaky manipulacny poplatok vraj 10eciek si nechaju?

jajka81
3. máj 2011

@tehula Ja som bola minuly tyzden v pokladni a tam je vyvesena informacia, ze v pripade, ze ti nepichnu zaplatenu epi, tak ti strhnu 10eur manipulacny poplatok.

hoota
3. máj 2011

@dugyna dakujem 🙂
@tehula no to neviem, v tych papieroch je napisane ze suma bude znizena o 10eur, ale mam pocit, ze ta anesteziologicka na prednaske vravela, ze vracaju 150.. neviem aka je realita..a dufam, ze mi ju pichnut stihnu 😀

l.lara
3. máj 2011

@tehula mne vcera doki vypisoval zmluvu a vravel, ze v stredu by uz mala byt pripravena v pokladni. ale zabudla som sa spytat na malickost. kolko to zazmluvnenie teraz stoji..mas info?

tehula
3. máj 2011

@l.lara stoji stale 232eur, bolo to tak aspon aj v zmluve pisane. Ok, zajtra mozno skocim do pokladne po tej prednaske o epi sa spytat, ci uz to tam maju a zaplatit.
S tym manipulacnym onym za PEDA aj vobec neustalym navysovanim ceny ma ale teda hnevaju. Hoota vdaka za info baby

domika007
3. máj 2011

inak baby, zajtra mam prist na odbery + Mudr. mi urobi aj UZV, mam si so sebou vziat aj moc? 😕

tehula
3. máj 2011

@domika007 moc treba na kazdu poradnu. Odbery mas rano predpokladam, na uzv bud termin, alebo ta tam vezme doki z poradne priamo na zaklopanie, a moc klasika aj tlak sa bude kontrolovat 😉

domika007
3. máj 2011

@tehula no len neviem ci mam aj poradnu 😅 lebo Mudr. mi spominala len tie odbery a pak uzv... ale tak pre istotu ho radsej vezmem

tehula
3. máj 2011

@domika007 ale poradnu mas mat kazdy tyzden uz. Kedy si mala naposledy?

domika007
3. máj 2011

@tehula no pred tyzdnom v stredu...takze je mozne, ze bude aj poradna teda...diky ti 😉 ten moc si isto vezmem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre