Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mirkita
21. máj 2011

kocky s tou vodou...mne nikto nezakazal pit...prisla som s odtecenou vodou, dali ma na tu cakaciu izbu, tam som pila vodu co som mala so sebou v 1,5 l flasi...a moc smadna som aj tak nebola...no a ked som prisla na salu nepila som...mozno to bolo tym ze som mala epi a nemusela som moc predychavat..ale teda ako som napisala, neviem o tom ze by tam zakazovali pit....a vlastne ja som si vzala na cmulanie hroznovy cukor...

tehula
22. máj 2011

@mirkita ako pisali baby, ani v sprche ta nikto neodkontroluje, ci sa napijes. Ja som ale prisla uz s rozbehnutym porodom, pricom som pred vchodom do nemocky viackrat zvracala. Hned ako ma prijali, som isla na porodny box, kde som este nejaku tu hodinu dve stravila a vtedy by mi veru maly glg bodol, lebo po vracacke a s predychavanim silnych kontrakcii som mala v hube jak na pusti, no napit sa nedalo uz

mirkita
22. máj 2011

@tehula hm...ked pises ze sa nedalo napit - to myslis ze ti to dr./sestra zakazali alebo si nemala co pit? pisala som to len preto lebo som sa cudovala preco sa stale riesi pitie pri porode ked mi nikto pocas celej doby nic nezakazal a vodu som mala stale so sebou....ja som mala jednu velku tasku a ta bola so mnou aj na cakacke aj na sale a potom na izbe na 600 nedeli...v nej som mala 2 flase vody
ked som bola na sale a bol tam mm, kedykolvek mi mohol podat flasu s vodou....
ale ked tak rozmyslam, jasne ze by som tam nepila litre vody aby som sa nepocikala 😀 ale nejaky glg-dva sa v pohode dal...
nejak mi to nedalo nenapisat nech si kocky nemyslia ze su v nemocke velke tabule s preskrtnutym poharom s vodou alebo ze tam cely personal nema co ine robit len zakazovat pit 😀
ja som tam bola so vsetkym spokojna a s personalom dvojnasobne....

domika007
22. máj 2011

@penn ahoj, vdaka, rodila som u Mudr. Malovej 😉

kaara1980
22. máj 2011

kočky,zajtra ráno má niektorý dr poradňu?ďakujem

smejko
23. máj 2011

kočky, koncom týždňa nastupujem na odd. rizikovej gravidity ležať, asi aby som sa pred pôrodom zžila s prostredím 🙂 Je potrebné mať na sebe nočnú košeľu, nemôžem si doniesť napríklad kraťasky a tričko ?

mirka1004
23. máj 2011

@smejko - fuuu no podla mna aj kratase moyu byt, sak nejdes este hned rodit...tak podla mna ziaden problem 😉

maria30
23. máj 2011

@smejko ahoj.. môžeš mať kľudne aj kraťase a tričko.. len to nemôže byť to, v čom si prišla.. ja som tam ležala už viac krát a tiež som mala aj iné ako len pyžamo.. .hlavne, nech sa v tom cítiš pohodlne.. 😉

jasminet
23. máj 2011

@smejko mozes mat aj nohavice a tricko, my sme tam uplne bezne chodili oblecene - nohavice a tricka, teplaky... len neznale pomerov vzdy prisli prvy den v pyzame a druhy den uz im z domu nosili normalne oblecko 😉

shawn7
23. máj 2011

Ahojte.... kedy sa zacina chodit k lekarovi do porodnice? Mne totiz zacali doma vsetci dychat na krk, ze uz by som si mala vybavovat lekara a tak (vsetci = mama, manzel, svokra, babka), tak som dnes isla iniciativne do nemocnice zistovat podrobnosti a sestricka ma ukludnovala ze este mam minimalne 2 tyzdne cas. Potom mi vytiahla zapisnik objednanych pacientiek a mala ho celkom plny....... mam sa objednavat uz teraz aj ked zacnem chodit az o tie dva tyzdne? a mam tam volat alebo radsej ist osobne? No a na moju otazku, ze ako maju doktori v lete dovolenku mi nevedela odpovedat. to som sa pytala, lebo by som rada chodila k doktorovi, ktory ma aj odrodi.

heln
23. máj 2011

@shawn7 ahoj, do pôrodnice sa chodí približne od 36. týždňa a pošle Ťa tam tvoj gynekológ, aspoň tak mne vravela moja doktorka, takže doma všetkých upokoj, že to máš pod kontrolou 🙂 😉
ja idem o dva týždne ešte k svojej a to už budem v 36. t., tak uvidím aj ja.......

smejko
23. máj 2011

@jasminet @maria30 @mirka1004 dakujem babky 🙂

karinecko
24. máj 2011

Ahojte dievcence neviete mi nahodou poradit ohladne ordinacnych hodin dr.Malovej?viem ze si prestahovala ambulanciu ale potrebujem k nej ist a neviem ktori den ordinuje..... ale nemam na mysli poradnu pre tehotne ale klasicku kontrolu.Ak niektora z vas vie prosim dajte mi vediet.Dakujem 😉

domika007
24. máj 2011

@karinecko ahoj, ja som k nej chodila pravidelne na poradnu pocas celeho tehotenstva ako ku svojej gynekologicke a vtedy ordidovanala 2 tyzdne v mesiaci, vacsinou tie posledne...ale najlepsie urobis ak zavolas priamo do ambulancie a spytas sa 😉

karinecko
24. máj 2011

@domika007 dakujem a nevies nahodou cislo? ostalo im to stare ?

domika007
24. máj 2011

@karinecko myslim, ze hej, ale pre istotu ti ho napisem do Ip 😉

majloo
24. máj 2011

@smejko ja som tam lezala dva dni pred porodom a boli tam baby, ktore tam chodili v takych pyzamovych gatiach a tricku, teraz ked je teplo, aj kratke gate v pohode, ved, ked baby nosia kratke nocne kosele, tak preco nie gate? 🙂 Ja som tam nosila nocne kosele do pol stehien, ale to len preto, lebo som myslela, ze ked ma chyti porod, tak nech som za peknu....nakoniec to dopadlo uuuplne inak,ale to uz je iny pribeh. A su tam fajn sestricky. 😉

majloo
24. máj 2011

Co sa tyka pitia pri porode, uz na rizikovom, ked mi vyvolavali porod, mi povedali, nech uz nejem a nepijem, potom nech sa este najem, potom zase nie, lebo som sa neotvarala. Potom mi zase dovolili jest a pit chvilu, ale ja som sa nenajedla, ani nenapila adobre som urobila, lebo zo sekundy na sekundu som sla na akutnu sekciu, takze vsetci boli radi, ze som nalacno. 🙂 Inak ten hroznovy cukor bol super na dodanie energie pri kontrakciach, to si zoberte. 🙂

monka88
25. máj 2011

ahojte babenky!
Chcela by som si zazmluvnit doktora Havaldu.Citala som nanho vela samych pozitivnych reakcii.Neviete ako na tom momentalne je?Ma vela pacientok?myslite ze ma zoberie,ked k nemu len tak nabehnem? 🙂 A aky vlastne je,je starsi,ci mladsi,totiz som ho nevidela este,tak nech sa viem pripravit. Dakujem krasne za infoskyyy 🙂

riamim
25. máj 2011

@monka88 Ahoj. Ja som bola u neho na prvej poradni cca pred dvoma mesiacmi - skutočne veľmi príjemný doktor, vyšetroval jemne, na všetky otázky odpovedal, aj sám ma vyzval, nech sa pýtam, keď chcem ešte niečo vedieť. Pýtala som sa aj na zazmluvnenie, povedal, že nabudúce to poriešime, že uvidí, či v tom termíne bude mať miesto, ale nedostali sme sa k tomu, lebo som porodila o pár dní skôr...
Inak, ja som k nemu proste len tak "nabehla", bez objednávania. Myslím, že poradňu má len v utorok. Koľko má rokov, netuším, taký "stredný vek", celkom sympoš.

monka88
25. máj 2011

@riamim diky moc za info. tak tam skusim aj ja len tak nabehnut 🙂 A u koho si nakoniec rodila?

riamim
25. máj 2011

@monka88 U primára Scholza, ale bol to cisárky, lebo malá bola KP. Inak, aj Scholz je úplne super, môžem len odporučiť.

mirka1004
25. máj 2011

@monka88 - ja som akurat vcera bola u neho...mne to dohodol moj gyndos lebo on ma sukromnu ambulanciu na antolskej ale nerodi...a na Mudr. Havaldu som len chvalu pocula, a teda urobil na mna super dojem zatial...viem ze je aj dost vytazeny, takze treba sa len spytat.. 😉 ja s nim mam zmluvu podpisovat až na dalsej poradni tak ak neporodim do vtedy budem len rada 😵 aj mi dost pomohol, lebo včera na utz este u mojho gyndosa mala malinka tachykardiu tak som mala ist na pasy, ale furt ma len vsade posielali a ked ma potom on nahodne stretol a pamatal si ma a ze to vam to ctg este nik neurobil tak mi ho rovno na porodnici vybavil 🙂 tak mi pomohol...inak moze mat tak do 40 rokov asi, taky vysoky a tmavovlasy... 😎

shawn7
26. máj 2011

Ahojte, chcem sa opytat , ci neviete o predporodnych kurzoch na Antolskej. Pocula som ze sa robia v pondelok, kazde 2 tyzdne...... neviete kedy je najblizsi termin a kde a o kelkej ich robia?
Dik

heln
26. máj 2011

ahojte, ja som akosi mimo, vôbec som neobsiahla niečo ako predpôrodné kurzy.....
ozaj, dnes ma tak napadlo, manžel mi k pôrodu nepôjde a tak ma napadlo, či by nebolo dobré zavolať si dulu, čo si o tom myslíte? len som nezistila nič konkrétne zatiaľ, že vraj na antolskú duly chodia ale netuším ako sa k nim dopracovať...... a tiež koľko sa takej dule platí, lebo som čítala, že väčšina to robí dobrovoľnícky...... nevravím, že si dulu zavolám, len nad tým teoreticky uvažujem.....

ninan2
26. máj 2011

@heln pozri www.duly.sk, v menu je ich zoznam, a jasne ze chodia aj na Antolsku. Inak je to platena sluzba, cena sa lisi od ich praxe, skusenosti a pod.

heln
26. máj 2011

@ninan2 dík, ten zoznam som našla..... len akosi nič bližšie...... aj v jednej téme som našla cenník...... tiež slušné sumy....... ešte pokukám viac info.........

mirka1004
27. máj 2011

@shawn7 - mysliš predporodnu prednašku?Ak ano tak tusim teraz 30. maja v pondelok bude, lebo ja som bola 16. maja a je to tak asi kazde dva tyzdne...no a je to o 12:30 v zasadacke na 3.poschodi nad bufetom 😉 je fajn ak chceš mat niekoho pri porode nech aj ten človek si to ide vypočut 🙂

shawn7
27. máj 2011

@mirka1004 ano myslela som predporodnu prednasku 🙂 snad to najdem, nemocnice su obvykle bludisko. MM chce byt pri porode, no momentalne je tak zavaleny pracou ..... dik

jancia
28. máj 2011

baby neviete nahodou kto ma v pondelky poradne? ja idem 1x a najprv rano na uzv tak ze by som potom aj poradnu vybavila, dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre