Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

k.a.t.k.a.
27. jún 2011

@micu13 ja som sa cez mobil pripajala na net 😉 myslim tym cez bluetooth na comp

ninimini
27. jún 2011

micu dakujem 🙂)

micu13
27. jún 2011

@ninimini neni za co 🙂 ja som si ju akurat minuly tyzden platila 🙂

denka23
27. jún 2011

@kvetinka211 Ahojky chcela by som sa opýtať, písala si o tom že chodil za tebou muž na izbu denne na 2-3 hodinky a tešili ste sa z babatka.....a to normálne tvojho muža pustili na oddelenie? a mohol ist aj k babatku? a to je iba v nadstandartnej izbe alebo ako??? ešte som nerodila, tak neviem ako to funguje...a chcem ist na antolsku...a počula som o tom že nikto nesmie ist na oddelenie, ani na izbu a dokonca ani dieťa nemoze chytit, len cez sklo na chodbe si ho môže kuknut...čo je prosím na tom pravdy....a ako je to na antolskej s epidurálkou??? nevieš čo vyjde??? ďakujem ti za info už dopredu... 😉

jajka81
28. jún 2011

@shawn7 Ahoj, trochu menej chodim na konika, kedze sa mi strasne zle sedi pri pocitaci 🙂 No my sa uz 2 dni prenasame a podla dnesnej poradne to este ani nevyzera, ze uz by maly chcel ist von...... A ty ako?

kaara1980
28. jún 2011

Chcem sa touto cestou poďakovať personálu na pôrodnici a taktiež na oddelení šestonedelia a detskom.Bola som maximálne spokojná 😀 Ďakujeme.

jajka81
28. jún 2011

@kaara1980 Tak ty uz to mas za sebou? Kto ta rodil, Scholtz?

jajka81
28. jún 2011

@kaara1980 A teda samozrejme gratulujem k miminku 🙂 🙂 🙂

kaara1980
28. jún 2011

@jajka81 Ano ďakujem 😀 .U Scholtza som rodila.Ale vyvolával mi pôrod,lebo som bola už po termíne

jajka81
28. jún 2011

@kaara1980 A kolko ta nechali prenasat? Lebo ja tiez uz prenasam a som zvedava, dokedy to tak zvyknu nechat....

kvetinka211
28. jún 2011

@denka23 ahoj, na antolskej to v 01/2011 bolo tak, ze na nadstandard moze ist hocikto, na standard nikto. Neviem ci iba v navstevnych hodinach, my sme ich ale dodrziavali, inokedy boli aj tak vizity a jedlo a nechcela som tiez rusit spolubyvajucu. Je to fakt divne spravene - akoze keby sa mi neusiel nadstandard tak uz by moj muz predstavoval hygienicke riziko pre babo? Zrejme im vsak ide o to, aby tam nemali celu bratislavu na oddeleni, takto ked su tam len dve nadstandardne izby tak sa im tam tolko ludi nemota. No mohlo by to byt aj trosku lepsie vymyslene. Takto som mala stastie, ze spolubyvajuca to tiez neprehanala s navstevami ... neviem si predstavit ze by tam nonstop mala celu rodinu a znamych. Ja by som urcite navstevy obmedzila na jednu osobu (tu, ktora bola pri porode) a na navstevne hodiny. Epi stoji po novom od januara 150.

kaara1980
28. jún 2011

@jajka81 mňa nechal len 3 dni.asi mal službu,tak mi povedal,že mám prísť

luciole
28. jún 2011

@jajka81 na tohtotyzdnovej poradni ta zrejme objednaju na bud. tyzden na hospitalizaciu a vyvolavanie...v 42tt uz vyvolavaju, aspon ja mam taku skusenost

shawn7
28. jún 2011

@jajka81 ja mám termín 4.7., takže zatiaľ som v norme. Ďalšiu poradňu mám vo štvrtok, uvidím čo mi povie doktor. Na minulotýždňovej poradni som sa ho pýtala, či má pocit, že by som mohla rodiť skôr a on sa tváril, že nie. Dnes som bola pozrieť kolegyne v práci a niektoré mi povedali, že sa im zdá, že mi klesá brucho..... čo ja teda posúdiť neviem. No povedala mi to tiež jedna pani v pekárni, kam chodím, tak asi na to niečo bude.
MM by bol rád keby to už vypuklo, no ja by som rada vydržala do tej poradne vo štvrtok.
Inak k Ježíkovej som sa nedostala, aj som sa dovolala, ale háčik bol v tom, že ani moja doktorka, ani doktor z nemocnice mi nenapisali papier.

dai
28. jún 2011

ahojte,
neviete mi dat prosim niekto konktakt na porodnu pripravu? chodila som tam pred 4 rokmi, ked som cakala malu a rada by som aj teraz - clovek ma aspon trosku pohybu🙂 dakujem moc...

wera.g
28. jún 2011

ahojte, možno blbá otázka, ale som už z tých poplatkov popletená - ak ležím na štandardnej izbe, tak mi to hradí poisťovňa a ak na nadštandardnej, tak si platím tú sumu za nadštandard na deň? Alebo platím aj za štandard niečo? Vôbec netuším ako to v nemocniciach chodí, či mi tam ten "pobyt" hradí poisťovňa, alebo si tak či tak za každý deň musím platiť - to už by som si priplatila ten nadštandard, že by som mohla mať manžela pri sebe viac než len počas návštevných hodín 🙂
ďakujem za vysvetlenie 😅

dai
28. jún 2011

ahoj wera.g,
ja som bola pred 4 rokmi na nadstandarte a platila som len ten nadstandart...manzel chodil kedy chcel za mnou ( obycajne po navstevnych hodinach, kedze az vtedy koncil v praci... ) a mohol zostat kolko chcel...

verinka100
28. jún 2011

@wera.g Ak lezis na standardnej izbe,neplatis nic. Plati sa iba za nadstandard, pokial to nezmenili, tak okolo 33eur na den.

wera.g
28. jún 2011

@dai ďakujem 🙂 a to si tam dávala nejako vopred vedieť, že chceš nadštandard, alebo už priamo tam keď ťa prijímali si povedala?

@verinka100 ďakujem moc, ja už som si myslela, že sa platí tak či tak 😅 totiž maminu keď hospitalizovali v nemocnici, tak si musela za každý deň platiť a to bola na normal izbe, žiadny nadštandard, tak som myslela, že to tak všade funguje 🙂

kvetinka211
28. jún 2011

@wera.g za standard nedoplacas nic, vsetko hradi poistovna .. plati sa za nadstandard, teda presnejsie za rozdiel medzi nadstandardnou a standardnou izbou. Nadstandard je casto obsadeny, treba mat stastie. Plati sa tiez za epiduralku 150e ak ju chces, zazmluvnenie lekara tusim 230 - tiez iba ak chces a partnera pri porode okolo 16e. Nadstandard je 33 na noc, cize 4x33 ak ta pustia ako je to zvykom na 4 den. Mozes mat aj manzela na izbe alebo sama izbu, potom je to za 66 noc, ale to je nerealne, lebo to byva obsadene.

wera.g
28. jún 2011

@kvetinka211 ďakujem moc za info 🙂 lekára si zazmluvniť chcem, hlavne preto, že som počula od kamarátky, ktorá tam rodila, že mamičky ktoré nemali doktora zazmluvneného posielali preč, lebo mali plno - a to by som nerada, nechcem inde ísť rodiť 🙂 A smiem ešte otázku, ten nadštandard, to nie som sama na izbe? Potom aký je tam rozdiel, veď keď tam budeme 2, tak nebudem chcieť rušiť spoluležiacu návštevami môjho manžela 😅

A neviete, na prehliadku pôrodnice sa môže prísť kedykoľvek, alebo sa treba nejako vopred hlásiť? Resp musím už mať lekára tam predtým zazmluvneného, alebo sa dá aj predtým tam ísť pozrieť? Ďakujem moc za rady a info 🙂

jajka81
28. jún 2011

O tom som nic nepocula, ze by posielali pacientky prec ked nemaju zazmluvneneho lekara 😒 Ked prides ze rodis tak ta urcite nikto nebude posielat prec. Jedine, co sa ti moze stat je, ze po porode nebude volna izba a tak ta daju lezat k rizikovkam alebo na gynekologiu, ale v takom pripade by ti nepomohol ani zazmluvneny lekar......
Pri nadstandarde ste na izbe 2 a mali by ste sa nejak podobrotky dohodnut, ako to budete robit s navstevami tak, aby ste sa moc nerusili.
Na prehliadku ta pustia vtedy, ked bude volna sala - cize vopred sa neobjednava. Prides a ked sa da, tak ta vezmu a ked nie, tak nie.....

jajka81
28. jún 2011

@luciole @kaara1980 Dakujem baby. Mne dnes doktorka povedala, ze v piatok ma asi prijmu do nemocnice, to budem +5 dni. Tak uvidim, kedy ma budu vyvolavat ak by bolo treba.... kazdopadne dufam, ze sa to dovtedy poriesi samo 🙂

simib
28. jún 2011

@jajka81 Držím palce.Snáď sa to presne ako píšeš porieši dovtedy,lebo ísť ležať na víkend nič moc.To ti cez víkend nikto vyvolávať nebude.A ešte je aj total plné oddelenie 🙂

veve39
28. jún 2011

@wera.g ak si platis cely nadstandard sama, je to uplne najlepsie (66,-€/noc).
Mne sa to tak zadarilo, si na izbe uplne sama a manzel, ci ina osoba tam mozu aj spat.
Taktiez ako uz kocky pisali mozu chodit navstevy kedykolvek.
To je hlavny benefit nadstandardu, ostatne vyhody su pre vacsinu rodiciek menej podstatne.
Nadstandard sa neda zial rezervovat dopredu, cize je to fakt o stasti...
Zaujem hlasis pred porodom po prijme do nemocnice.
Inak mam info, ze su aj dni, kecd je uplne prazdy - nikto z rodiciek na odd.nema zaujem...to je asi ale zriedkave.

Izba vyzera slusne, aj kupelka so sprchovacim kutom.
Pravidelne sa tam z nemocn. zasob doplnaju vlozky, hygien.podlozky.
Televizor tam tiez je, neviem, ci ho niektora mamicka vobec zapina.
Optimalne by bolo, keby bolo nadst. izieb ovela viac a s 1 postelou...aby sa dalo sukromie priplatit za skromnejsie naklady...

wera.g
28. jún 2011

@jajka81 noo mne tam tá kamarátka ležala aj na rizikovom jednu dobu aj potom rodila tam, a že také mala skúsenosti - neviem, možno ojedinelý prípad, alebo čo, ale každopádne radšej si to priplatím, nech sa nemusím báť, že ma náhodou nevezmú 😅 Jáj, vlastne fakt, tak to pôjdeme niekedy tam mrk, prípadne si aspoň natrénujeme cestu tam, aby nám to potom trvalo čo najmenej 🙂
Držím ti palce, aby malinký sa rozhodol sám ísť von z dočasného príbytku 🙂

lemurko
28. jún 2011

Baby mozem sa opytat ako je to na Antolskej s pritomnostou manzela, ale aj pocas 1. doby porodnej? V podstate mi je jedno standard, nadstandard, ale chcela by som aby bol mohol byt so mnou cely cas, nie len na to finale?

aaddeell
28. jún 2011

@jajka81 ja som prenasala 9 dni, ked som prenasala 7 dni tak ma hospitalizovali na rizikovom a potom skusali vyvolat porod

ninimini
28. jún 2011

micu: len dúfam že to stihnem aj ja lebo ma začali dost boliet kríže🙂tak dúfam že do zajtra vydrží 🙂)

denka23
28. jún 2011

@kvetinka211 dakujem ti moc za info....hlavne som sa pýtala preto lebo môj drahý nechce ísť k pôrodu (strach) 😀 a chcela by som ho mať potom pri sebe, alebo aspon aby videl malinku a nie len cez sklo.....a ta epi 150 eur....lebo na nete na antolskej co maju stranky som nasla 106 eur.....a myslis si že je to dobre si ju dať??? neviem sa rozhodnuť.... 😉 sorry ak ťa moc otravujem.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre