Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

aaddeell
18. aug 2011

@shawn7 @denda83 aj ja som mala zazmluvneho rozemberga uzasny lekar velmi som bola spokojna odporucam 😀

renatkas
18. aug 2011

@aaddeell ked si sa rozhodla u neho rodit chodila si od zaciatku k nemu do poradne do nemocnice? Najskor si mu volala ci tam mozes prist a zazmluvnit si ho? Lebo co som pozerala tak on ma poradne v inej ambulancii ako je 108, ci nie?

lindt
18. aug 2011

@denda83 nie je zac🙂 ked si chodila k jezikovej,tak podla mna tam ani ist nemusis a nic sa nestane,ak to aj nestihnes. uz sa ti to krati 😉
@ovecka84 no o kojeni by si sa vela nedozvedela, bohuzial to tam nejako nerozoberali a k porodu skor odpovedal na otazky, takze neboj, zvladnes to aj bez toho... Bodaj by to absolvovanie tej prednasky znamenalo, ze porodime bez problemov, ale nik ti nic nezaruci, ani ten priebeh,ako on nam hovoril, tak neboj, zvladnes to aj bez toho🙂... drz sa🙂

ovecka84
18. aug 2011

@lindt dakujem 🙂 ty podobne 😉

erickaa
18. aug 2011

Ahojte, máte nejaké referencie na MUDr. E. Scholza? Ja som si ho predbežne vybrala na základe odporúčaní kamarátok, čo u neho rodili, ale oni mali sekcie. Rada by som vedela ako je to u neho s normálnymi pôrodmi. 😕 Budúci týždeň mám ešte poslednú poradňu u mojej dr a potom už pôjdem na Antolskú. Neviete, kedy má poradne? Tuším, že pondelky, ale zrovna ten pondelok, čo som tam chcela ísť je sviatok (29.8.), tak potom kedy bude mať poradňu? Ďakujem za prípadné odpovede 😉

sony123
18. aug 2011

@erickaa mne robil Scholtz dve planovane sekcie, bola som velmi spokojna, je velmi zodpovedny, dobra volba. Ked som k nemu chodievala ja, byval na c. dveri 25 vzdy v stredu, ale mozno sa to uz zmenilo. Vsetko dobre ti prajem.

erickaa
18. aug 2011

@sony123 ďakujem 😉

aaddeell
19. aug 2011

@renatkas chodila som k nemu od 38 tt sadla som si do cakarne, ked pojdes dverami do polikliniky tak su to prve dvere gynekologickej ambulancie na dverach je napisane jeho meno a hned som mu povedala , ze si ho chcem zazmluvnit a bolo, ku koncu som uz nechodila do poradne ale v nedelu ked sluzil tak som chodila k nemu na oddelenie je pravda ze som prenasala 10 dni tak som tam uz chodila potom skoro kazdy den a kedze sa malemu nechcelo tak ma hospitalizoval na rizikovom a chodil za mnou a tak isto ked som uz porodila prisiel za mnou na sestonedelie a stehy mi nevyberali ked som isla domov ale prisla som za nim po2 dnoch a vybral mi ich on, velmi som s nim bola spokojna 😉

sendy10
19. aug 2011

Dobry den,
kto prosim robi morfologicky utg na Antolskej? Dakujem! 😉

mirka1004
19. aug 2011

AHOJTE, kedže som tuto temičku pred porodom často navštevovala a bola som vďačná za každý opis porodu tak prikladám svoju skúsenosť 🙂

Bola som prvorodička a mala som zaplateného Mudr. Havaldu. S jeho prístupom na poradniach som bola velmi spokojná 🙂 Poslednú poradňu som mala v den terminu porodu podla utz čo bolo den pred termínom porodu podla mrchy...a tak sme srandovali, že nech v noci prídem že má službu 😀 a veru malá ho poslúchla!
O 1:30 v noci som sa zobudila a šla na malu na wc a potom som mala bolesti take ako poslovia za posledny mesiac..no len sa to začalo stupňovať a ako som zaspavala tak ma ta bolesť vždy zobudila...o 2:30 už mi bolo jasne že to asi poslovia nebudu, kontrakcie boli každych 5 min a tak som zobudila manžela že asi podme...tak sme o 3:15 prišli do nemocky. O 4tej som sa dostala na vyšetrovňu kde skonštatovali že som na prst otvorena, vtedy som myslela že ma porazi, lebo na prst som bola otvorena posledny mesiac takže som si predstavila to že tam budem takych 20 hodin čakať kým sa otvorím... 😠
Čiže nasledovala príprava, ktorá pozostávala z klystíru a sprchy...O 6tej ma prišiel pozrieť moj doktor a že už sme na 3 cm tak ideme na box...tam sme zvažovali či dať už epi, ale bolesti boli zatial v pohode..no potom mi doktor praskol vodu a kontrakcie sa zosilneli tak už volal anesteziologa že už ju dame tu epi...o 7mej mi dali epi ale kontrakcie vobec neustali boli stále rovnaké akurát sa nezosilnovali...po celý čas som ležala napojená na monitor...o 7:45 doktor skonštatoval že sme na 6 cm že do tej 12tej to bude...vtedy som už nechcela ležať ale radšej to rozchodiť, alebo na fit lopte skákať trošku...a ako som si tak skákala na lopte a predýchavala tak som cítila tlak na konečník, ale myslela som že to nebude ešte asi ono že ešte počkám pár kontrakcií no len pri ďalšej už sa mi bruško samé zmrštilo a tlačilo tak vravím mužovi že asi tlačím, a zrazu pribehla sestrička rýchlo ma napojili na monitor a volali doktora..doktor prišiel a že my rodíme, tak a malinká bola na 2 kontracie vonku a bez nástrihu o 8:53! 🙂 mala som dake 3 stehy čiže uplne v pohode, doki skonštatoval že som rodila ako 4 rodička a ked sa ma pýtal či by som chcela aj ďalšie bábo tak vravím že jasneee aj hneď 😵 Keď to tak rátam od naozajstných bolestí až po samotný porod prešlo cca 6 hodín.
Prajem vela šťastia, rýchle a čo najmenej bolestivé porody 😲 😉

x_shushu_x
19. aug 2011

@sendy10 strieda sa ich tam....mozno aj do 20 :o)....cize na koho natrafis, asi tak :o)

pitik
19. aug 2011

@erickaa ja som u neho rodila aj pred 4 rokmi, aj teraz pred 3 tyzdnami. Mala som ho odporuceneho od mojho gynekologa a zazmluvnila som si ho oba razy. Mozem odporucat, bola som spokojna, bol precizny a myslim, ze aj na porodnici ma dobre meno a bola som svedkom, ako zachranoval niektore porody, on tam pred casom robil primara porodnice, teraz vraj zrusili tu funkciu, ale vraj to ma viac-menej pod palcom. Poradne ma v pondelok.

erickaa
19. aug 2011

@pitik júúj, ďakujem veľmi pekne..tak nebudem už vymýšľať a pôjdem pekne k nemu. 😉

heln
19. aug 2011

@mirka1004 gratulujem! úžasné 🙂 .... presne takto som si to aj ja predstavovala, len škoda že to dopadlo úplne inak 😒

pitik
19. aug 2011

@erickaa on nie je ten typ toho ukecaneho a vtipneho pana doktora, ale zase je naozaj precizny, pred tymi 4 rokmi som mala ku koncu tehu zvyseny tlak a chodila som k nemu kazdy den na meranie a kontroly, nechcela som ist do nemocnice, mala som doma vtedy 2 rocnu dcerku, tak sme sa takto dohodli. 🙂 . Samozrejme, ak by to bolo akutne, tak by ma prijal.
A nevybehnes za nim uz tento pondelok? Ja osm tiez sla tusim uz v 35 tt, lebo moj gynekolog siel na dovolenku, potom aj Dr. Scholz, no a kedze som porodila o 2 tyzdne skor, tak som stihla nejake 3 poradne.

erickaa
19. aug 2011

@pitik Chcela som ísť, ale vo štvrtok mám ešte poslednú poradňu u mojej doktorky a bude mi zapisovať ešte výsledky (krv, ster) do knižky. Tak som chcela ísť za ním až ten ďalší pondelok (nech má komplet výsledky), ale to je zas sviatok. Tak teraz neviem neviem ako to urobiť 😝 Juj, nad tým ani nerozmýšľam, žeby som mala skorej porodiť.. 😅

pitik
19. aug 2011

@erickaa ja osm tiez mala nejako v stredu poradnu a v pondelok som sla za nim, ale zase to sa chystal na dovolenku, tak preto som mala prist. Teraz uz ma po dovolenke, po mojom porode isiel 🙂

erickaa
19. aug 2011

@pitik Skúsim sa na neho nejako nakontaktovať telefonicky, aby som tam nebehala zbytočne.
A keď sa môžem opýtať, rodila si s EPI, či bez? Ja by som si ešte tú prednášku chcela vybaviť, tie sú tuším v stredu, tak pôjdem na Antolskú, tak či tak.. 😝 Ešte sa mi tam moc nechce chodiť, aby som nechytila nejakú stres-paniku 😀 😀 😀

pitik
19. aug 2011

@erickaa ja som rodila s EPI len prvy krat, potom uz bez, ale na prednaske som bola, aby som mala papier a s lekarom som sa dohodla, ze keby som ju nahodou velmi chcela, tak ju manzel skoci zaplatit pocas porodu. Prednasky su v stredu, tusim o 14stej? Malo by to tu byt v tejto teme par stranok dozadu pisane.

erickaa
19. aug 2011

@pitik A prečo si už nechcela pri ďalších EPI? Či ďalšie pôrody sú už ľahšie? 😉

kalllli
20. aug 2011

Ahojte mamicky.Mam otazocku ci by mi niektora nevedela poradit.Dnes poprebudeni som sa zobudila a mala som bolesti brucha po chvili som mala nohavicky mierne od svetlej krvi.brusko pobolieva a vraza mi to do chrbta ale len mierne.som v39tt.nemusim panikarit?Dakujem

heln
20. aug 2011

@kalllli ahoj, nemusíš panikáriť, zrejme sa chystáš na pôrod, ak je to do hneda, môže to byť hlienová zátka, ak by sa ale vyskytla krv tak šupom do nemocky.... 🙂 nech to dobre dopadne!

penn
20. aug 2011

Baby bavite sa tu aj o ortopedoch.. sice na antolskej asi, ale ked mozem poradit nas poslala pediatricka do malaciek.. asi tam ma znameho, ale reku dobre, nic sme neplatili, vobec sme necakala a za 5 min vonku.. inak kocky pisali, ze sa velmi dlho caka, alebo objednava za 15-20 eur.. panenko..

aaddeell
21. aug 2011

ked tu pisete o ortopedoch nas poslala pediatricka do Samorina a tiez musim odporucit necakali sme vobec a nic sa neplatilo klbiky tam robia vo stvrtok od 13-14 a doktor sa vola Karol Borgula 😉

erika101
22. aug 2011

Ahojte mamicky, vie mi niektora poradit ako je to teraz na Antolskej s EPI? Potrebujem vediet ci mam prist na tu prednasku o EPI aj s vysledkami odberov alebo nie. Lebo ked som tam rodila pred troma rokmi tak som na tej prednaske musela uz mat vysledky odberov. Minuly tyzden som bola prvykrat v poradni na Antolskej, pytala som sa doktorky ako je to teraz s EPI a bolo mi povedane, ze mam ist na prednasku a potom v 38. tyzdni mi urobia odbery. Tak mi je to divne, lebo na prednaske posudil anesteziolog podla vysledkov odberov, ci mozem dostat EPI. Dakujem za radu

jasminet
22. aug 2011

@erika101 ked som rodila pred 2 rokmi, tak sa odbery robili dodatocne, anesteziologicka nic neskumala, v podstate odovzdala kazdej uz nou podpisane papiere kde sme si vsetko my vyplnili... 😅 ani tehotensku knizku nepotrebovala vidiet...

jankaku
22. aug 2011

Ahojte nepoznate niekto MUDr. Moniku Sojákovú? Aka je?

shawn7
22. aug 2011

@kviann Ahoj..... ak este si tehotna a potrebujes YAL, tak v lekarni v Tescu v Lammaci ho dostanes. treba ist pred vikendom

shawn7
22. aug 2011

@erika101 ahoj, je to presne tak ako ti povedali v poradni. Vysledky nepotrebujes, na prednaske iba dostanes tlacivo o epi ktore potom prinesies k porodu. ziadne vysledky na prednasku nepotrebujes

blavacka
22. aug 2011

@erika101 ahoj ja som rodila v marci s EPI a musela som absolvovat prednasku, kde ta oboznamia o rizikach EPI a podpises papiere a tie predlozis pri porode...Co sa tyka vysetreni na EPI, tie mi robili na poradni asi 2 tyzdne po prednaske... Maju to tam asi tak zabehnute...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre