Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

renatkas
31. aug 2011

@wera.g ako si prisla k Scholtzovi, niekto ti ho odporucil, alebo ho poznas aj osobne? Mne ho odporucil moj gynekolog nech rodim u neho, mozno sa tam aj stretneme...

wera.g
31. aug 2011

@renatkas mne ho odporučil jeden známy, že je najlepší 🙂 už som bola u neho na poradni, aj uzv mi robil, bol veľmi milý 🙂 nooo, možno sa fakt u neho stretneme, alebo sme sa už stretli? bola som tam minulý pondelok na poradni a v utorok na uzv 🙂

@katulka74 juj tak to si ma potešila, ak už budem musieť ísť cisarákom, tak radšej tak než v celkovej - nech malého hneď vidím 🙂 a ty teda na antolskú nejdeš, keď nerobia v celkovej? A nemáš možnosť aj klasicky rodiť?

@bublinqa teda si nič necítila? a rana sa ti koľko asi hojila? prepáč toľké otázky 😅 To je super, že ti ho ešte večer priniesli a potom už ráno 🙂 Myslíš, že je možné sestričkám povedať, že si vyslovene nežiadam aby dokrmovali? Či to nijak neovplyvním? A potom ti teda išlo kojiť aj tak normálne, nebol problém? Ďakujem ti moc moc za všetky info 😉

katulka74
31. aug 2011

wer a.g,ja chodim na Antolsku od zaciatku,mam tam svojho lekara,budem tam aj rodit,ja som rodila 2 krat cisarskym v uplnej narkoze a polovicnej sa velmi bojim,ale nic ine mi neostava,moj lekar ma prehovoril,ze je to tak lepsie,po 2 cisarakoch uz nemozes mat klasicky porod,hrozi roztrhnutie maternice. ☹

bublinqa
31. aug 2011

@wera.g pocas zakroku som nic necitila 🙂 co sa tyka rany, tu som sa par dni bala akokolvek skumat, ci uz dotykom alebo obzeranim v zrkadle 🙂, na vizitach skonstatovali, ze sa to hoji pekne, tak som bola spokojna 🙂 Co sa tyka toho dokrmovania...povedat mozes, ale kym nebudes mat babo neustale pri sebe, tak nemas istotu, ci ho dokrmovali alebo nie, pretoze ak im tam bude celu noc plakat, tak len kvoli tomu, aby mali sestricky klud ho dokrmia 😖 Ja som sa zatala a ked som mala maleho stale pri sebe, tak som si ho prikladala kazdu chvilu, co si odniesli moje bradavky 😢 , ale po par dnoch uz boli v poriadku. Len sa netreba vzdat pri prvej bolesti ci neuspechu.

wera.g
31. aug 2011

@katulka74 joj no to áno, už keď si 2x rodila cisárskym, netreba radšej nič riskovať.. a tej spinálnej sa bojíš, že by ťa to bolelo? a keď máš plánovaný cisársky, tak to už máš aj termín? alebo budú čakať, kedy to na teba príde?
Možno sa tam nakoniec aj stretneme 🙂

@bublinqa tak to je dobre, teda dúfam, že ak nakoniec bude musieť byť cisarák, tak verím že bude spinálna anestéza.. hoci sa veľmi veľmi bojím toho pichania do chrbtice, ale tak snáď vedia čo robia a pichnú dobre 😅 a keď máš tu ranu, nie je to obtiažne potom nosiť malé na rukách, adť..? 😕 Ale ako píšeš, treba to prekúsnuť a radšej mať drobca pri sebe, aby ho sestričky na fľašu nenaučili - a to som si myslela, že antolská je "baby friendly" a také veci sa tam nerobia..

katulka74
31. aug 2011

wera.g,spinalnej sa bojim celkovo ako to zvladnem psychicky,ked budem pri vedomi a aby to dobre pichli a aj tych migren ,aby nenastali,zacinam mat strach ale to je asi normalne.Termin mam 13.10 ale doktor mi povedal ze 20.9 sa vrati z dovolenky,mam prist,urobime predoperacne,tie nesmu byt starsie ako 2 tyz a ze mam si vybrat datum,kedy maleho vyberie,povedal ze tak do 6.10 aby bol vonku.

wera.g
31. aug 2011

@katulka74 joj no to hej, toho sa bojím aj ja, kvôli tomu pichaniu do chrbtice nechcem epidurálku ak by som náhodou rodila klasicky ... ale zase ak by som si mohla vybrať medzi spinálnou a celkovou anestézou, tak jednoznačne spinálna - nech som s drobcom čím skôr 🙂 predoperačné nesmú byť staršie ako 2týždne? fíha, lebo mne doktor minulý týždeň povedal, že vybavíme predoperačné keď prídem najbližšie - a to je budúci pondelok... žeby už aj mňa plánoval? Totiž podľa PM som v 34tt, ale podľa uzv je drobec v 37tt - teda mi povedal, že určite nebudem rodiť v októbri.. jeeej žeby som ho skôr videla? 🙂

pimpulienka
31. aug 2011

Aj ja som rodila u primara Scholtza, mala som ho zazmluvneného a odporučaného. Bola som s nim veľmi spokojná, pôrod bol rýchly, všetko prebehlo v poriadku ako malo a to iste môžem povedať aj po pôrode. Všetko sa mi hojilo rýchlo a bolo ako predtým 🙂 je veľmi rozlietany,častokrat sme aj čakali na poradni, lebo mal operačku, alebo pod., ale je kvalitný. Asi si ho zvolim aj nabudúce 🙂

katulka74
31. aug 2011

wera.g,aj mna jedine tesi to ze maleho uvidim hned,aj ked len na par sekund a hned ho zoberu ☹ ,mne povedal doktor ze dva tyzdne tak neviem,to mas poriadny rozdiel medzi terminom a ultrazvukom,no mozno sa tam stretneme 🙂

lulusha
31. aug 2011

@katulka74
@wera.g ahojte babule! len som sem nakukla po dlhej dobe, aj ja som sem chodievala, ked sa blizil moj termin a uz je to vyse roka 🙂 len vam chcem napisat, ze ja som rodila na Antolskej cisarskym v spinalnej a viac-menej to bolo okej - po psychickej stranke si to ani neuvedomis, lebo si cela nadsena a netrpezliva, kecas s anesteziologom, pohodicka... mne sice nevedeli spinal hned napichnut, hrozilo, ze ma musia uspat, ale nakoniec sa im to podarilo...aj ked ta skusenost nebola najprijemnejsia, dost som citila bolest - tahy, tlaky - takze z mojho pohladu je mozno celkova anesteza lepsia, ale hadam to bola len moja skusenost - jasne, ze maleho som videla hned, co bolo uzasne 😵
migrenu som nemala po spinale ziadnu, zmorena som bola, chodila som ako starenka zohnuta, ale kazdym dnom bolo lepsie a ked mi vybrali na stvrty den steh, bolo to snad o polovicu lepsie, ak nie viac
takze - drzim vam velmi palce, nech to super dopadne! ja som bola so vsetkym spokojna, personal bol uzasny, nemam vyhrady ziadne 🙂

renatkas
31. aug 2011

@wera.g ja som tam este v poradni nebola a asi ani v pondelok nejdem, lebo mi svokor zistoval cez byvaleho prednostu naj lekara a bol mi odporuceny Dr.Rozemberg, takze nakoniec by som chcela rodit u neho.

Baby neviete kedy ma buduci tyzden ambulanciu Dr.Rozemberg? Ja som tam dnes bola pozriet po 17-tej a tam vsetko zamknute, ani cez nemocnicu, ani cez polikliniku sa nedalo dostat a dokonca ani cez pohotovost, co som bola dost prekvapena. A pytali sme sa na informaciach na pohotovosti ze ci oteckovia mozu chodit navstevovat novopecene maminky aj po 17-tej tak zevraj nie, ze len na nejaky pisomny suhlas lekara pustia tatinka do nemocnice, neviete je to fakt tak? Lebo v Ruzinove za mnou chodil manzel aj vecer okolo 19-tej a nikto s tym problem nemal.

erickaa
31. aug 2011

@renatkas Ahoj, tak dnes som bola na tej prednáške o EPI, ale do poliklinickej časti som už nešla..tak neviem, ako sú tie ordinačné hodiny Scholtza a Rozemberga. ☹ Tak ale v pondelok tam idem, tak ti to prípadne pozriem, ak ešte budeš chcieť 😉

renatkas
31. aug 2011

@erickaa jeeej to by bolo super, staci ked mi pozries Rozemberga. Ja sa tam chystam v piatok volat ale ci sa dovolam a ci mi bude nejaka sestricka ochotna povedat kedy ma Rozemberg sluzbu tak to netusim..

sony123
31. aug 2011

@wera.g Ja mam s Dr. Scholtzom len tie najlepsie skusenosti, robil mi dve planovane sekcie, precizny lekar, nic nezanedba, mala som ho zazmluvneneho, pekne sa o nas staral aj po porode. Pri oboch detoch som mala spinal, pri dcerke ho pichli na prvy sup, pri syncekovi asi na treti, ale aj tak je to ok, nicoho sa nemusis bat, babatko ti hned ukazu, nadherny zazitok, migrenu som nemala. Priamo pri cisarskom nebudes citit bolest, ale chvilu budes citit tahy, ked budu babo vyberat, ale bolest to nie je, potom budes 24 hodin lezat a potom uz normalne chodit a starat sa o babatko. Inak kym budes tych 24 hodin lezat, budu ti sestricky kazdu chvilku babo nosit, ja som mala maleho pocas prvej noci, ked som este musela po spinali lezat a nemohla som sa hybat, v noci asi 4 hod pri sebe, spinkal vedla mna na posteli, sestricka mi to dovolila. Drzim ti palce, nech ti vsetko dobre dopadne! Ja som bola na Antolskej spokojna.

erickaa
31. aug 2011

@renatkas oki, pozriem ti to, keby si sa nedovolala 😉

wera.g
31. aug 2011

@pimpulienka tak to som hneď pokojnejšia, tak som dobre vybrala 🙂 presne ako píšeš, aj ja keď som bola na poradni, tak šiel 2x na operačku, ale tak vydržali sme, veď nemôže kvôli nám nechať mamičku čakať 🙂 a rodila si s ním klasicky, či cisárskym?

@katulka74 tak tak, ale aspoň ich uvidíme, aj keď len chvíľočku, no nie? 🙂 no to je riadny rozdiel, on hneď ako ho pohmatal povedal, že v októbri rodiť určite nebudem, pre istotu si ma dal aj na uzv a tam videl, že malý je o toľko väčší.. a ešte k tomu, že je riťkou dole ☹ a vtedy povedal, že nabudúce vybavíme rovno aj tie predoperačné.. tak neviem neviem, každopádne sa už malého nevieme dočkať 🙂

@lulusha Ahoj 🙂 letí ten čas riadne, však? 🙂 teda si cítila ako malého z teba vyberajú? A vlastne, malého ti nepriložili rovno aj hneď? A mala si zazmluvneného doktora, či nie? ďakujeme veľmi veľmi pekne za držanie palcov, veľmi rada som, že si bola spokojná, verím, že toto budem môcť napísať aj ja po pôrode 😵

wera.g
31. aug 2011

@renatkas tak možno na poradni, hoci predpokladám, že naraz neordinujú 😅 mne takto odporučili Scholtza, každopádne verím, že budeme spokojné, nech už si vyberieme kohokoľvek 🙂

@sony123 moc moc ďakujem, že si sa so mnou podelila o tvoje skúsenosti, tak už mám aj z toho cisárskeho menší strach než som mala, pána doktora Scholtza si určite zazmluvním a už ako to dopadne, ako budem rodiť, to už nechám na osud, verím, že to dopadne dobre 🙂 ešte raz moc ďakujem !
A ešte otázočka, prikrmovali ti sestričky detičky fľaškou, alebo nie? Toho sa bojím asi najviac, že mu hneď šupnú fľašku a nebude ich trápiť to, že chcem kojiť... Alebo môžem ich požiadať prípadne aspoň o striekačku? V Ružinove to vraj tak robia, a to sa mi páči omnoho viac... 😕

pimpulienka
31. aug 2011

wera rodila som prirodzene bez epi, dal mi akurat len vyvolavačku, na naskočenie dovtedy nepravidelnych kontrakcií, už som prišla na 3,4 prsty otvorená.. Bolo to veľmi rýchle

lumimi
31. aug 2011

zdravím dámy, rozhodujem sa či ísť reodit na antolsku, ale zatial mam len negatívne ohlasy od svojich kamaratok, ktoré tam rodili, stazovali sa na prístup sestričiek,
rodila niektorá z vás aj v ružinove aj na antolskej, že by to vedela objektívnejšie povedat, kde je lepiše?

abbie
31. aug 2011

@lumimi ja som rodila na Antolskej a pristup sestriciek bol velmi dobry na novorodeneckom ... vzdy ochotne pomohli, ked bol problem a keby som sla znova rodit, tak na Antolu ...

lulusha
31. aug 2011

@wera.g maleho mi prilozili az ked som bola na pooperacnej izbe, to si pamatam, bolo to nadherne 😵 ano, citila som, ako ho vyberaju, bolelo to, ale akonahle ho vybrali, pichli mi nieco na bolest a uz bolo dobre 🙂 ked ho umyli a poobliekali, priniesli ho a dala som mu pusinku....potom ma este na minutku uspali a prebrala som sa, ked ma tlacili na izbu... chcela som si zazmluvnit Mudr. Bertoldovu, ale mala mat na moj termin dovolenku - no kedze som bola v nemocke este pred terminom a rozhodlo sa o sekcii, bola este v praci a akurat na jej sluzbu mi spravila sekciu, takze eno-nuno 😉
a co sa tyka kojenia a prikrmovania, nic sa neboj, sestricky su uzasne a napomocne, ja som bola zmatena, aj ked rozhodnuta kojit, vela mi pomohli, maleho sice aj prikrmili striekackou, ale museli, lebo mne to nejak neslo... a nic sa mu nestalo, kojim ho doteraz a je to uzasne🙂 dokonca aj ked som uz bola doma som im obcas zatelefonovala a vzdy ochotne poradili

renatkas
31. aug 2011

@wera.g noo mozno nakoniec budeme aj spolu lezat na izbe 😀
A co sa tyka toho dokrmovania, mala by to byt baby friendly porodnica takze by nemali davat flasku a urcite ked im povies ze trvas na striekacke tak to budu musiet respektovat.

Inac baby vy niektore ste tu totalne proti dokrmovaniu, k tomu mozem napisat len tolko - rodila som v Ruzinove a nikto mi nepovedal ze mam kazde 3 hodiny narok na dokrmovanie (striekackou), mlieko sa mi rozbehlo az po 3 dnoch a to bol uz maly tak vyhladovany a vynervovany a stale nonstop len plakal ze som preplakala s nim cely den, vrestal nonstop a ja s nim. Takze ja sa urcite branit dokrmovaniu tentoraz nebudem, pretoze potom bude aj mala kludnejsia a lahsie sa prisaje. Samozrejme nie s flaskou ale striekackou.

renatkas
31. aug 2011

@lumimi kedy mas termin porodu? ked porodim skor tak ti budem vediet povedat pozitiva a negativa jednej a druhej porodnice. Lukaska som rodila v Ruzinove, porodne asistentky spickove, na sestonedeli no comment otras a to nehovorim o izbach a socialnych zariadeniach ked sa nedostanes na nadstandard. Takze ja som tentoraz zvolila Antolsku.

wera.g
31. aug 2011

@pimpulienka juj tak to je paráda, takto rýchlo 🙂

@lulusha a na tú pooperačnú, tam môže ísť aj manžel? či nie? Joj, to muselo byť fakt nádherné, práve pre tento moment nechcem celkovú, kedy by som ho videla 😅 Tak či tak by ma pôrod bolel, aj keby som klasicky rodila, teda už som rozhodnutá, ak cisársky, tak verím, že spinál bude 🙂 Teda ti predsa len tá doktorka vyšla, ani si si ju zazmluvňovať nemusela, parááda 🙂

wera.g
31. aug 2011

@renatkas hehe, nooo možno nám to fakt aj naraz výjde 😀
Veď práve aj preto, že baby friendly som si Antolskú vybrala, ale čo čítam a počula som, tak veľa mamičkám dokrmovali fľaškou, aj dudel dokonca kamarátkinemu malému dali, len aby neplakal.. ešte som nepočula od žiadnej mamičky čo tam rodila, že by striekačkou dokrmovali, preto sa bojím, že tam na to kašlú 😕 proti dokrmovaniu nie som, to nie, nechcem aby malý hladoval, ale nechcem aby mu pchali fľašku alebo dudel do pusinky ☹

renatkas
31. aug 2011

@wera.g nooo ked sa dokrmuje pred tebou tak vies co s nim robia, horsie je to ked je to babatko na novorodeneckom a ty nevidis, ale v tomto som si ani v Ruzinove nie ista ci tam detickam nepchali flasky aby mali pokoj na novorodeneckom, pretoze my sme boli na izbe 4 a kazda jedna z nas mala problem s tym aby sa babatko spravne prisalo.

wera.g
31. aug 2011

@renatkas veď práve .. prvé čo malý dostane do pusinky bude hnusná fľaška od sestričky , keďže ja tam nebudem aby som im povedala, že nie, neželám si to? 😖 asi tam vyšlem manžela, nech na to dozerá 🙂 a aj vám sestričky poradili, ako na to, či vás nechali aby ste na to prišli samé?

renatkas
31. aug 2011

@wera.g nespoliehaj sa na sestricky ze ti poradia, mozno poradia mozno nebudu mat cas... ja som sa poistila a tentoraz som si prestudovala celu stranku o dojceni kedze pri malom som s tym mala problem a skoncili sme na odsavacke. http://dojcenie.wordpress.com/

wera.g
31. aug 2011

@renatkas tiež študujem o dušu, ale tak vieš, jedna vec je niečo si prečítať a druhá vec je, keď mi drobca priložia a že teraz čo.. 😅 ďakujem za link, idem čítať, dlhá noc pred nami a mne sa spať vôbec nechce 🙂 a problém si mala že nechcel papkať s prsníka, alebo si ho nevedela priložiť? A laktačné poradkyne na antolskej nie sú?

fibike
31. aug 2011

@wera.g mne malehon dokrmovali striekackou,ked som nevedela kojit. Ziadnu flasku ani dudel som tam nevidela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre