Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

wera.g
31. aug 2011

@fibike rodila si na antolskej? juj, tak to by bolo super, ak by to tak fungovalo, verím, že ma milo prekvapia a naozaj sa to konať nebude...

renatkas
1. sep 2011

@wera.g v Ruzinove mi maleho len priniesli, nechali tam a ze staraj sa... takze nikto mi ho neprikladal a az ked sa mi zapalili bradavky tak dosli a ukazali ze co mam robit. Ja tak viem ze maju laktacne aj na Antolskej len si asi treba vydupat aby sa ti venovali.

lulusha
1. sep 2011

@wera.g na pooperacnu pustili manzela, takze bol pri tom, ked sa syncek prvykrat prisal, aj ho odfotil 😵 inak mne ho naozaj dokrmovali striekackou, dokonca som ju mala aj vo voziku s malym, pre pripad a naucili ma, ako mu dat prikrm... pretoze moj maly nepriberal, len chudol, takze aby nas pustili domov, urobila som posledny den maximum, aby mal nejaky prirastok... potom doma som si ho uz pekne vypiplala, prikladala a podobne, ale v nemocnici po tom cisarskom som nemala tolko sily

lulusha
1. sep 2011

@wera.g a este s tym prikladanim, ja som si tiez nastudovala kadeco, ale prax bola velmi rozpacita 😅 raz za mnou dosla na navstevu svokra a to si mala vidiet, ja som sa snazila maleho prilozit, ona asistovala z jednej strany, manzel z druhej, hotova groteska 😀 ked prisla detska sestra, zobrala maleho, do druhej ruky moju cicku a uz to bolo 🙂 este ho tak pekne povzbudzovala, ze "Laci, otvor velku pusinku ako som ta ucila" 😀 strasne bola zlata - sestricka Anicka, taka starsia blondinka 😎 a je tam aj laktacna poradkyna Mariana (je aj na zozname LP od Mamily)

bublinqa
1. sep 2011

@wera.g flasou babo urcite dokrmovat nebudu, pouzivaju iba striekacku, ktoru ti nechaju "pre istotu". Nic sa neboj, vsetko dobre dopadne a nech je uz porod akykolvek, ked uvidis krpca, bolest hned pominie 🙂. Drzim palce, aby porod dobre dopadol 🙂 . Moja spolubyvajuca mala zazmluvneneho dr. Scholtza a tiez si ho pochvalovala. Ja som mala zazmluvneneho doc. Korbela a nedam na neho dopustit.

@lulusha sestricka Anicka je hotovy poklad, ta bola vzdy ochotna pomoct a poradit, aj ked nevedela kam skor skocit. Striedala sa este s jednou zlatou sestrickou, takou silnejsou, meno si uz nepamatam, ta bola tiez velmi ochotna a ustretova.

heln
1. sep 2011

@wera.g áno, na antolskej dokrmujú striekačkou, najskôr glukózou a keď sa ešte nerozbehla laktácia, tak na požiadanie aj UM - bebou. v zásade sú proti fľašiam a cumlíky tiež nechcú vidieť.
osobne, po mojej skúsenosti odporúčam preštudovať si zásady a chyby pri kojení dopredu a pripraviť sa na to, že v prvé dni to ľahké nebude.
@bublinqa taká silnejšia sestrička (ale neviem, či myslíme tú istú), neviem meno, bola naozaj veľmi milá a dosť ma povzbudila, keď som mala "krízu".
čo sa týka personálu, tam za deň prejde sto ľudí a nemáte šancu vedieť, kto z nich je "laktačná".

bublinqa
1. sep 2011

@heln pred 2 tyzdnami pouzivali na dokrmovanie nutrilon, vraj davaju take UM ake dostanu od sponzora

wera.g
1. sep 2011

@lulusha juuj tak to je super, že za vami pustili manžela 🙂 ani nevieš ako si ma potešila, že máš skúsenosť, že dokrmujú striekačkou, hneď mám pokoj na duši 🙂

@bublinqa ďakujem ti veľmi pekne za podporu 🙂 už som o dosť spokojnejšia, keď čítam, že vám dokrmovali striekačkou, padol mi kameň zo srdca.. 😵

@heln ďakujem 😵 tak som rada, že som sa dozvedela z vašich skúseností, čo som potrebovala počuť 🙂 O kojení študujem skoro každý deň, dúfam, že sa na to dobre pripravím a budem mať tú možnosť kojiť, veľmi by som chcela, tak dúfam, že sa podarí 😅

sony123
1. sep 2011

@wera.g ako ti pisali aj ostatne baby, sestricky dokrmuju striekackou, pred jeden a pol rokom tam bola aj laktacna poradkyna, ktora fakt pomahala s dojcenim, aj ostatne sestricky pomozu, len myslim, ze uz ta laktacna tam nie je. Pred siestimi rokmi dokrmovali hypoalergennou bebou a pred rokom a pol nutrilonom. A po sekcii siel so mnou manzel na izbu, par minut mu dovolili, asi 10 krat mi ukazal video, co nafilmoval maleho po porode, ja som ho videla hned, som mala spinal, len on filmoval, ked ho merali, vazili, umyvali, kym mna sili, no parada. Myslim, ze vzdy manzela na chvilu pustia.

bublinqa
1. sep 2011

@wera.g starsieho krpca mi krmili flasou (nastastie vylucne mojim mliekom), ale to bol v inkubatore a potom na vyhrievanom lozku, kedze sa narodil predcasne. Mala som potom problem, aby sa prisal na prsnik, takze este doma sme boli chvilu na flasi, ale s prsnikom som ho otravovala dovtedy, kym sa to nenaucil 😀 . Ako 2-mesacny uz pil iba z prsnika. Opat mi pomohla moja tvrda palica, ze som sa nevzdavala 😀

lumimi
1. sep 2011

@renatkas Ahoj, no budem ti moc vdačná, rodím až koncom novembra, ja som bola v ružinove s malým a so sestričkami som bola relativne spokojná - moc som ich nevyužívala, len ma jedna z novorodeneckého strašne stvala, ale zato druhá ta bola úplne úžasná, s takou láskou brala každé bábetko do náručia.
a ako sa na antolskej parkuje? keby manžel chcel za mnou príst (som mu vravela ze nemusi, nech sa stará hlavne o malého).

heln
1. sep 2011

@bublinqa aha, tak sa minulo 😉
@wera.g neboj, podarí sa, treba len chcieť. dieťatko si treba prikladať často, ale na krátko, inak vzniknú ragady a bradavky budú boľavé. ja som bola rada, že sa mi malá prisala, ona bola spokojná a vydržala tak aj viac ako pol hodiny... a potom som videla hviezdičky pri kojení.....
a potom hormóny a psychika urobí svoje, ale asi každá jedna tam na nejaký tretí deň plakala, že nemá mlieko a na štvrtý už išlo 😉
@lumimi parkuje sa zle, ale vždy sa nájde miesto, môj manžel chodil dovtedy, kým nezaparkoval, ale pozor na žlté čiary, tam dávajú pokuty.

lumimi
1. sep 2011

@heln prvý porod sme mali v ružinove kvoli tomu že sa tam super parkuje a nie je to daleko - to boli nase jedine kriteria na porodnicu vtedy 🙂

lumimi
1. sep 2011

@renatkas presne aj mne dali tak maleho, tumate, prikladajte pri každej priležitosti - to bola celá inštruktáž. až doma som sa poriadne rozkojila, a vychytala som malého oblubene polohy pri papaní

heln
1. sep 2011

@lumimi 🙂

bublinqa
1. sep 2011

@lumimi na antolskej sa najlepsie parkuje v noci 😀

@heln na tych zltych ciarach maju v oblube aj papuce 😎

aaddeell
3. sep 2011

@renatkas ahoj ja som rodila u Rozemberga je to uzasny lekar, ak pojdem rodit este raz tak len unho 🙂 a co sa tyka navstev manzel moze prist aj po 17 pojde vchodom cez urgentny prijem zavola ti na mobil a ty pojdes von nie je s tym problem , staci sa dohodnut so spolubyvajucou ci ti postrazi babo a ked sa bude nieco diat nech ti cinkne na mobil 😉 ja so tak fungovala
sestricky su uzasne ja mam super skusenosti aj s kojenim neslo mi to mali sa nevedel prisat a sla som po sestricku a krasne nas to naucila uz na 3 den si maly vytiahol 60 ml, treba chodit za sestrickami a otravovat aj v noci to je jedno ,nikdy mi ziadna nepovedala nie, najviac mi pomohla taka mlada take dievcatko trosku je silnejsia ziadna ina tam nie je mlada bola som prekvapena ze 21 rocne dievca vie tolko o kojeni ta sa mi venovala vzdy ked mala sluzbu, sedela pri mne tolko kolko bolo treba

renatkas
3. sep 2011

@erickaa prosim ta pozries mi v pondelok tie ordinacne hodiny Rozemberga? Neviem isto ale myslim ze by mal byt na ambulancii 25, ja tam budem volat v pondelok ale ako dopadnem neviem... Dakujeeem

renatkas
3. sep 2011

@aaddeell prosim ta a aj si chodila k Rozembergovi do poradni v nemocnici? Lebo sa bojim ze ked bude ordinovat len hodinu a pol tak sa k nemu ani len nedostanem a vymeni sa sluzba, nestalo sa ti to nahodou?

renatkas
3. sep 2011

@lumimi a v ruzinove si bola na standarde alebo nadstandarde? Ta z novorodeneckeho nebola taka vysoka okolo 50 taka razna baba? Mne prave ta strasne pomohla s kojenim aj ked bola razna a drza. Urcite sem napisem skusenost po porode, neboj 😉

lumimi
3. sep 2011

@renatkas na standarde som bola, a mohla to byt ona, ja som z nej raz dosatala skoro infarkt, ked mi otáčala malého v postielke, som myslela že mu krk vykrutila, som z nej bola na prasky, ale tej holčine ktorá bola so mnou na izbe tak tej tiež najviac pomohla pri kojení.

wera.g
3. sep 2011

@heln ahoj 🙂 akurát som bola v piatok na predpôrodnej príprave na antolskej, téma bola o kojení, a som úúúplne spokojná, dozvedela som sa čo som potrebovala vedieť a aj to, že prikrmujú striekačkami, tak mi padol kameň z duše 😉

x_shushu_x
3. sep 2011

@wera.g Ahoj, to si bola na tych cviceniach u p. Jezikovej? Asi nevies o com bude tento dalsi tyzden vsak? Mna to caka v pondelok prvykrat 😅 ...

renatkas
3. sep 2011

@wera.g co tam bolo o tom kojeni? Hovorili aj ako casto a na kolko prikladat babo?

barborkam
3. sep 2011

ahojte, tiez chcem prispiet svojou nedavnou skusenostou ohladom porodu na antolskej. co sa tyka porodnych asistentiek, lekarov, sestriciek a celkovo personalu na porodnici, patri im z mojej strany obrovska chvala, lebo boli neskutocne mile, ustretove a hlavne velmi napomocne...vdaka nim bol moj porod pre mna ako aj pre mojho manzela uzasny zazitok a keby viem, ze aj druhy porod prebehne tak super, tak idem hned zajtra znova rodit 😀 mala som zazmluvneneho Mudr. Oravca a musim povedat, ze som si nemohla vybrat lepsie! Staral sa o mna ukazkovo na porodnej sale a aj na sestonedeli. Manzel bol tiez velmi spokojny s jeho pristupom - je to proste odbornik na spravnom mieste a patri mu moja obrovska vdaka!
Ine kafe je to ale o sestrickach na sestonedeli... 😠

wera.g
3. sep 2011

@x_shushu_x áno u pani Ježíkovej, je veľmi milá 🙂 ja som bola v piatok a mám ísť zase v piatok, teda neviem aká téma výjde vám v pondelok - ja som bola v piatok 1x a už mali prebranú aj prvú aj druhú dobu pôrodnú, tak som trochu mimo ☹ nedáš mi prosím v pondelok vedieť, čo ste mali vy za tému? Mooc ďakujem 😵

@renatkas celkovo, od pôrodu, že hneď prikladajú, a za tú frekvenciu - závisí od bábätka, koľko krát a na ako dlho, a že vždy prikladať skôr než začne bábo plakať, aj nám signály hovorila aké sú, že bábo chce papkať 🙂 a že keď kojíme, tak žiadne fľašky, alebo cumlíky, ale keď tak, tak striekačku, alebo pohárik, alebo lyžičku.. a ako predchádzať zápalom nám vravela, prípadne čo robiť ak zápal hrozí... super to bolo, oplatilo sa ísť 🙂

x_shushu_x
3. sep 2011

@wera.g Jasne, ze dam vediet- ak zabudnem, tak mi to pripomen 😀 . Ja som ale myslela, ci nevies co ma pre vas nachystane najblizsie (cize ten piatok) lebo podla mojich informacii, je cely tyzden to iste, preto chodis len v jeden den.....Cize s nami zacne v pondelok jednu temu a ta bude kazdy den az do vasho piatku 🙂 . Aspon tak som to tu pochopila 😅 ..

wera.g
3. sep 2011

@x_shushu_x juj, moc ďakujem 🙂 práve nie, aspoň ja som tak pochopila, že s každou skupinou je inde, preto sa že vždy pýta, čo bolo naposledy... no mali sme teraz kojenie, takže nabudúce nám šestonedelie sľúbila.. hoci ja by som najradšej šla ešte na prvú dobu pôrodnú a druhú dobu pôrodnú - aj dýchať sa tam učili 🙂 aj my sme dýchali, ale všetky to už vedeli, tak ja som len obkukovala, ale či som dobre dýchala, netuším 😅

x_shushu_x
3. sep 2011

@wera.g aha.....no ved uvidime, budem referovat co bolo 🙂 .....A aj mne ide najma o dychanie, tak snad tiez obkukam 😀 . Aby sme potom plucka nevypluli 😅 ..

wera.g
3. sep 2011

@x_shushu_x v pondelok je to vlastne kedy? lepšie by mi tiež tie pondelky vyhovovali, nie som z BA, a pondelky mám aj poradňu, takto tam musím ísť v piatok len kvôli tomu.. ale tak nevadí, stojí to za to 🙂 nooo to dýchanie, to je fakt dobré natrénovať, aj rodenie sme už skúšali :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre