Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

xixi7
1. jan 2012

@lauricka
Dobry napad spytat sa oficialne, aby bolo jasno a aby ma jedna smena neinformovala inak nez druha.

kobolova
2. jan 2012

@lauricka nakoniec som si ho zazmluvnila, ale aj tak pojdem "bez", kedze nastupuje po dovolenke az 3.1. a vyzera to tak, ze uz rodim 🙂 zatial 8-minutove, tak cakam, az sa to rozbehne, he-he...

adetka
2. jan 2012

@brkabra tusim ze je primarom... ale urcite aj rodi 😉

lauricka
2. jan 2012

@xixi7 nadych, zadrzis dych a zatlacis, rychly vydych, rychly nadych, zadrzis dych a zatlacis, tak to poznam ja. Niektorym zenam sa vraj lepsie tlaci pri vydychovani vzduchu. Pri samotnom porode u mna to uz islo ako sa dalo, ako sa mi podarilo. Zadrziavala som dych poriadne teda a tlacila, lebo maly akosi nemohol von a ano, zilky po celej tvari mi popraskali. Ale to rychlo po porode zasa zmizlo. Aj ma nastrihavali, aj som sa potrhala. No ale je to uz za nami 😉

lauricka
2. jan 2012

@kobolova uuha, tak teda drzim palce! tam su dobri lekari, neboj sa, aj ostatni z personalu tam boli vyborni pocas porodu

kobolova
2. jan 2012

@lauricka este som doma... 😒 isla som do nemocky, ked boli take 5min., no boli este slabe a na monitore potom aj nepravidelne, krcok nic, akoby sa nic nedialo 😀 , takze som sa vratila domov... Potom to utalo uplne, a teraz od 20h. zase prisli, tak to tak "baj ocko" sledujem... Tie ranne vyzerali ako prave, bodaj ich, aj po teplej sprche ficali dalej, a aj tak nic... a tak som sa tesila 😖 . Kupila som si Yal, nech tomu trosku pomozem, keby sa rozbehli, takze uvidim, ako dopadne noc...

curly6
3. jan 2012

baby, viete mi povedat co je to "predporodna konzultacia" na antolskej??
nie je to ten kurz na ktorom sa aj cvici, ale asik nejaka 1-razova zalezitost, najblizsie myslim 9.1. 12.30 s nejakym doktorom /myslim ze to byva raz mesacne/..??
hmmm?

xixi7
3. jan 2012

@lauricka
Tak doslo mi oficialne, ze na normalnych izbach nie je mozne ubytovat rodinneho prislusnika, iba na nadstandarde. Ze v clanku na rodinka.sk je chyba a ze upozornia spravcu stranky, aby ju opravil.

jasminet
3. jan 2012

@curly6 to byva prednaska na 3 poschodi nad bufetom v hlavnej casti. trva to asi 1-1,2 hodiny. je tam porodnik, niekto z novorodeneckeho a zena z ceptry. vysvetlia ti ako kedy kam prist ked zacnes rodit, co dalej s dietatom po porode, ako to tam vsetko prebieha, kedy sa pusta domov, odpovedaju na otazky mamiciek atd atd.

curly6
3. jan 2012

@jasminet
aha, dakujem...absolvovala niektora z vas toto konkretne?? len ci sa mi nieco take zide 🙂
predpokladam, ze tam sa netreba nahlasovat vopred, proste pridem a hotovo..??

jasminet
3. jan 2012

@curly6 nahlasovat sa netreba, mozes prist aj s partnerom. ja som to absolvovala, bolo to fajn, aspon som +- vedela co ma caka

lauricka
3. jan 2012

@curly6 urcite je fajn tam ist, s manzelom sme boli radi, ze sme tam sli, na tu ceptru potom skoro vsetci odisli, nemusis tam byt do konca

x_shushu_x
4. jan 2012

@lauricka na pripave nam vraveli ze urcite nepustaju :o).....a ani veru nepustili....

lauricka
4. jan 2012

@x_shushu_x hm, ale je to skoda, ze sa to neda, aj ked, ak je to kvoli priestorom nevyhovujucim, da sa to pochopit, no zenam by to padlo urcite vhod, keby sa to dalo. Neviem, ci ten moj gynekolog nema prehlad, ako to tam chodi. Mozno ze si to len mysli, ze sa to da, aj ked mi je to divne, lebo tam pracuje. No mozno si taketo veci nevsima okolo seba 😕

mima77
4. jan 2012

@effkaa chcem sa opytat... ked som uz raz rodila s EPI - len to bolo v Ruzinove a nie na Antolskej - a teraz sa chystam radsej sem, lebo do Ruzinova uz ani omylom!! potrebujem mat znova to poucenie o EPI ked som ho uz raz absolvovala inde pri prvom porode? a vtedy aj EPI dopadlo bez problemov v pohode...

katy1979
4. jan 2012

@mima77 musis ist na to poucenie ale akurat tam vypises papiere a sediet tam nemusis kedze si uz s epi rodila.

effkaa
4. jan 2012

@mima77 podla mna ano, ale neviem to urcite... bez toho papiera o pouceni nedavali doklad o zaplateni, takze asi ano...

x_shushu_x
5. jan 2012

@mima77 tak ako hovorí @katy1979 🙂 ..prides ako ostatni, ale len zoberies papier, vypocujes si ako sa vyplna a na prednaske nemusis byt...vacsinou aj vyhadzuju takych, lebo je malo miesta 😝..

@lauricka no ved aj ja som to tak chcela, ved najviac ho potrebujes ked hodiny trpis, to vytlacenie je zevraj uz najmenej (neviem posudit, ja som trpela sice 7 hodin, ale potom som mala akutnu sekciu a priatela zobrali aspon dovnutra, nech si podrzi malu... ale dovtedy cakal vonku :o/)..

jasminet
5. jan 2012

ja ked som rodila, tak tam bola nastavajuca mamicka aj s oteckom, chodili spolu po chodbach porodnice, na vysetrovnu, vozil jej infuzku na stojane a nikto sa nad tym nepozastavoval. takze niekoho asi pustia... 😉

adetka
5. jan 2012

@mima77 urcite musis... ja som pri prvej dcere absolvovala.. a pri druhej nestihla - a aj tak mi ju nechceli pichnut... musis ju mat absolvovanu pri kazdom porode zvlast 😒

chaine
5. jan 2012

Ahojte, chcem sa spytat, rodili ste niektora na tom nadstandartnom boxe? Ak ano, ake boli vyhody, resp. nevyhody?

akova
5. jan 2012

Neviete náhodou, či stále platí, že prednáška o EPI byva každu stredu o 14.00 hod? Dik..

xixi7
6. jan 2012

@akova
Ano ja som tam tuto stredu bola. Dojdi o 10 min pred 14.00, vtedy pustaju, oneskorencov uz s nevolou.

xixi7
6. jan 2012

@mima77
Urcite si musis ist po papiere k EPI, lebo tam vypisujes aj tvoje alergie atd. Tie papiere ukazes aj v pokladni, ked budes platit.

lauricka
6. jan 2012

@chaine ahoj, ja som rodila na klasicom boxe a bol uplne v pohode. Na nadstandarde rodila kamoska a tiez bola spokojna. Ale jedna lekarka, co tam pracuje, hovorila, ze lekari tam neradi rodia na nadstandarde, lebo je tam ine lozko, ktore moc neoblubuju a tiez je ten box inde, nez tie klasicke, je trochu od ruky, tak sa tej rodicke tam nemusi ujst az tolko pozornosti, ked je viac porodov na tych klasickych. Ani neviem, aka je jeho vyhoda, podla mna je to jedno, jedina by mohla byt taka, ze by tam mohol, asi, byt partner od zaciatku, ze tam mas vacsie sukromie (co mne stacilo take ake bolo na klasickom) a mas tam po ruke pre seba sprchu a wc a tak. No a ta kamoska nemala zazmluvneneho lekara, ale dohodla si dopredu porodnu sestru (co sa da neoficialne sukromne, normalne nie) a ta sa o nu maximalne starala, takze aj preto bola spokojna.

akova
7. jan 2012

@xixi7 dakuejm, ešte mi prosim ťa napiš, kde to presne sa koná. 😅 Viem že niekde na ARE, ale netušim vobec kde to je? Dakujem.

jasminet
8. jan 2012

@akova aro je ked pojdes hlavnym vchodom do nemocnice, prejdes okolo informacneho pultu stale rovno do skleneneho tunela (v strede je plastika pre darcov krvi), vyjdes z neho pri kaplnke (po lavej ruke) a tam presne oproti je aro a kopec tehotnych 😉 oproti aru su vytahy a automaty na kavu

chaine
8. jan 2012

@lauricka dakujem, ja som tiez uz rodila na tych obycajnych boxoch, pri prvom som bola uplne sama, tak mi nic nechybalo, ale pri druhom bolo dost mamin, tak ma to trochu vyrusovalo a tiez tam chodili aj ini ludia, proste malo sukromia .A teraz rozmyslam, ake vyhody by mal ten samostatny box, len sa tiez obavam, aby som tam nebola "sama" bez personalu. 😅 Asi sa rozhodnem az ked uvidim aka bude situacia na porodnici.

lauricka
9. jan 2012

@chaine hm, tak to je pravda, ze to neviem objektivne posudit, lebo ked som tam rodila, tak tam bol len jeden porod kusok predo mnou, pocula som ju akurat fucat trochu, inak tam bol klud, v podstate nikto nikde, len personal. Asi by som inak pisala, keby som tam rodila za podmienok ako pises, ze si mala Ty. To zasa treba priznat 😉

sweeeteee
9. jan 2012

Ahojte, je tu strasne vela prispevkov, tak neviem ci uz sa tu o tom pisalo. Po niekolkomesacnom zvazovani Ruzinov vs Antolska som sa rozhodla ist rodit na Antolsku. Ostava mi uz len 6 tyzdnov, teraz este idem riesit nejake tie predporodne kurzy. Neviete mi vsak poradit ci sa oplati mat zazmluvneneho lekara? Ak ano, viete mi tam niekoho odporucit? Vopred dakujem za akekolvek rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre