Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lindt
1. aug 2012

@ivanka.7 fuha, dve hodiny???? no,tak to je dost!!! Ale kedze bola v poriadku, tak mozno preto... no, ja zasa opak, do 5 minut od rozhodnutia som bola na sale a rezali. U nas islo o sekundy. Tak ale hlavne,ze sme vsetci zdravi 🙂

stipec26
1. aug 2012

@monika2712 jasne

cislo na ARO - volaj medzi 13-14hod
02/686 730 25

poliklinika, 1.poschodie, c.d. 106

monika2712
1. aug 2012

@stipec26 vdaka 😉 mozno sa stretneme v porodnici, nas sa nejak ponahla s rastom, uz je vraj o 3 tyzdne vacsi nez by mal byt, len neviem ci nakoniec nebude cisarak 😒

monika2712
1. aug 2012

@stipec26 este otazocka, to poucenie prebieha tam kde si pisala, to cislo dveri 106? a zaplatit to treba kedy?

andulqa
1. aug 2012

Ahojte baby, ako to funguje ked si chcem zazmluvnit niekoho konkretneho na Antolskej? Mam tam zavolat, vypytat si nejaky kontakt alebo tam priamo ist osobne a popytat sa? 🙂

ivanka.7
1. aug 2012

@lindt u nas nebol problem s tym, ze by sme ona alebo ja mali problem, lenze mala sa zasekla o moju panvovu kost, takze som darmo tlacila, ked som jej tym len deformovala hlavu a postup ziadny. Cize, ked mi pichli nieco na povolenie kontrakcii, tak v podstate sa dalo cakat... ja som to uz ani nevnimala, bola som hotova, mne az potom manzel povedal, ze sme cakali skoro dve hodiny.

ivanka.7
1. aug 2012

@andulqa najlepsie je podla mna ist k dotycnemu doktorovi na poradnu a tam sa s nim dohodnut
@monika2712 my sme epi platili, az ked som sla rodit a bolo to ok 🙂

monika2712
1. aug 2012

@ivanka.7 super vdaka

stipec26
1. aug 2012

@monika2712 no ved to, ze aj ten moj bol vzdy vacsi o 2tt, ale teraz nejako to brusko nenarastlo.... asi mame hypotrofiu

ano - cislo dveri 106, tak mi diktovala sestricka.... Epi a otecko pri porode ti staci zaplatit v den porodu - pokladna je non stop

monika2712
1. aug 2012

@stipec26 aha, hej citala som ze mate nejake brusko male, tak dufam, ze to dobre dopadne.. to my zas rastieme az moc, nebudem sa cudovat ak bude mat maly 4kg, hlavicku ma tiez nejaku velku, tak dufam, ze bude vsetko OK a bude zdravy...
no a stale sme KP, uz od 20tt je tak, tak neviem ci je este sanca ze sa otoci. 😒

stipec26
1. aug 2012

@monika2712 hlavne sa neboj, mozes mu pripadne pomoct - su cviky, ktore pomahaju
bud, ten indicky postik alebo na styri a ruky spustit nizsie (zadok vyssie) alebo mu sviette s muzom baterkou na konci bruska ;) nech ide za svetlom - deticky v brusku maju radi jasno - robi im to take cervene prostredie v brusku
a aj hladkanie od prs smerom dole vraj vyvolava otocenie

monika2712
1. aug 2012

@stipec26 no cviky nemozem, mam zakazane, kedze mam problemy s krizami-kostrcou, akykolvek pohyb naviac mi to drazdi a rozboli to este viac, hladkat hladkam, prihovarame sa tiez.. ale zatial neuspesne.. a aj svetlo sme uz skusali.
Ja si skor myslim ze to bude niecim inym, preco sa neotaca.. co som citala na nete, tak tam moze byt aj nejaka fyzicka prekazka, preco sa neotaca, uzka panva, aj to ze ma velku hlavicku moze byt problem, kratka pupucna snura atd.. takze nechcem to nejak silit, mozno to naozaj ma svoj dovod.

stipec26
1. aug 2012

@monika2712 tak to, ze si lahnes na chrbat a podlozis zadok vankusom, aby si mala panvu vyssie nie je tazky cvik..... ale samozrejme, to co pises moze byt tiez... no keby sa ti babo moc hybalo a vrtelo, urcite by ti dalo vediet, ze sa mu to nepaci.. teda babo - mate uz meno Danielko 🙂 ved este do 36tt sa ma moznost otocit, tusim tak pisu odborne a mudre knizky 😉 tak si drzme palce!!!

matiakk
1. aug 2012

@martynnka je to skoda, ale uz s tym nic nenarobite, uzivajte si tie chvilky doma spolu 🙂 proste fakt treba na nich zatlacit nabuduce, ze vy viete, ze sa to moze a basta a naozaj mne to lekarka povedala este pred sekciu, rodila ma dr. Malova a ona ze samozrejme, ze muz ju uvidi aj si moze nafotit a pozriet ako ju budu vysetrovat, takze nejaka sestricka tam potom nema co zakazovat...Dokonca tam predo mnou bolo predcasniatko, ktore dali hned do inkubatora, ale ten muz sa mohol pozriet, odfotit si ho v tom inkubatore, tak nechapem ked ste mali zdravucke babo.

andulqa
1. aug 2012

@ivanka.7 a to tam mam prist len tak bez predchadzajuceho dohodnutia sa a spytat sa kde ma ambulanciu? asi mam blbe otazky ale fakt neviem ako sa to bezne robi 😅 😅 😅

matiakk
1. aug 2012

@stipec26 uz som si zmenila 🙂 aha a teraz cakas druhe dietatko vsak 🙂 no ja som to povedala uz ked ma prijimali vecer na rizikovom, vsade kde sa dalo som sa toho dozadovala a taka mila sestricka tam zavolala, ze ako to tam vyzera a kedy bude volny, bola to asi nahoda, alebo stastie, lebo som bola prva v nejakom poradi, takze mi povedali, ze ked sa uvolni a akurat vtedy budem po sekcii a uz schopna chodit mozem tam ist, ak ma nik nepredbehne. No a potom po sekcii to overovala este ta sestricka znova a bolo to stale volne, teda nie volne, ale este neodisli ti co tam boli az okolo obeda sli prec a nas tam dali hned poobede.

matiakk
1. aug 2012

@monika2712 moja mala bola tiez KP od 20 tt a uz sa neotocila, musela von sekciou, lebo mala snuru okolo krku a malo plodovej vody uz ku koncu tehotenstva, ale drzim palceky, moze sa otocit 🙂

ivanka.7
1. aug 2012

@andulqa ja som si opisala casy ambulovania lekarov, ktori ma zaujimali, ked som bola na antolskej kvoli niecomu inemu a potom som rovno prisla ked ordinovala doktorka, ku ktorej som chcela ist (nakoniec som ju pri porode nemala - nebola v BA, ked som rodila :D) - bez objednania a tam som si s nou rovno na poradni dohadovala zazmluvnenie

andulqa
1. aug 2012

@ivanka.7 aha, jasne, super dakujem 🙂 tak sa tam zbehnem kuknut 🙂

monika2712
1. aug 2012

@stipec26 no podlozit si zadok vankus nie je problem sice, ale moc pohodlne by mi to asi nebolo 😒
no ved uvidime. nejak to uz dopadne.. ja to neberiem nejak tragicky keby som aj skoncila na cisarskom, hlavne nech je maly v poriadku, nech sa nehazarduje zbytocne s jeho zdravim a pripadne aj mojim.. jasne ze prirodzeny porod by bol pre nas oboch lepsi, ale ked to nepojde, tak to prezijem 😉 Zavolam dnes na tu EPI, ak mi to teda vobec na nieco bude 😀 tebe tusim dali termin 10.9, a bolo tam este volne ci uz nie? no som zvedava, ci mi vobec stihnu dat termin pred porodom.

monika2712
1. aug 2012

@matiakk dakujem, no drobcovi sa takto paci, mne sa to velmi nepaci, lebo mi hlavickou tlaci do rebier a to je teda riadna bolest, pali to, zahu mam z toho.. ale uz to nejak vydrzim.

matiakk
1. aug 2012

@monika2712 hej aj ja som to mala podobne, tlacila ma hlavickou a spavat sa mi nedalo posledne tyzdne pred porodom, ale proste mala dovod preco sa neotocila a ten tvoj sa mozno este otoci a ak nie tak je to tak ako pises, asi ma na to tiez dovod, mne to bolo luto, ze nemozem rodit normalne, ale zas riskovat, ze sa mi pridusi, alebo ju nevytlacim, to radsej sekcia.

cicimon
1. aug 2012

@andulqa a ku komu chces chodit? ja mam nejake ordinacky nafotene, teraz cez leto tam nerobia vsetci dr. kvoli dovolene, ale fakt skor ako v 36tt sa ti tam neoplati ist

cicimon
1. aug 2012

@monika2712 ak sa nemylim - az tak som ten papier o epi necitala, terminy su raz za mesiac... teraz bol 13.8. a ked sa nedostanes na ten septembrovy tak..

monika2712
1. aug 2012

@cicimon volala som tam a vraj od 3.9. su kazdy den tie poucenia, alebo nieco take povedala tetuska, takze od 3.9. som si mohla zvolit hocijaky den, a vzdy o 13.00 su.

monika2712
1. aug 2012

@matiakk no ja toho tiez vela nenaspim, neviem sa totiz ulozit, jedina poloha ktora mi vyhovuje je na chrbte, ale tak ani neviem zaspat.. rebra tlacia ked lezim na boku, a plus celkovo trpim nespavostou v noci.

cicimon
1. aug 2012

@monika2712 tak potom neviem co tam maju vypisane na dverach..

mahalo
1. aug 2012

@keyka Horst mi pride precizny vo vysetreniach, velmi velmi mily, usmievavy..len dobre skusenosti 😉

andulqa
1. aug 2012

@cicimon mam vyhliadnutu Kristufkovu 🙂 no jasne ze teraz este nepojdem, ale chcem s nou prebrat aj porodny plan aj vsetko tak chcem vediet aspon ako to chodi, predsa len to strasne rychlo uteka 🙂

mahalo
1. aug 2012

Baby ktore prenasali...

prosim Vas..dnes mam riadny termin a doktor na poradni mi povedal, ze ak dnes, alebo zajtra neporodim, tak mam prist v piatok na hospitalizaciu, ze ma nechce nechat cakat do pondelku, lebo sa mu to zda dlho - vraj to uz "dobre vyzera"...mate niektora skusenosti s hospitalizaciou iba dva dni po prenasani?
Tak, ci tak..moja otazka je hlavne taka, ze ci musim nastupit skoro rano este pred vizitou, alebo staci prist neskor, neviete mi poradit? Ja som sa zabudla opytat a doktor mi povedal, len tolko ze v piatok cez pijem - nic viac neviem a kedze som sa pytala na ine veci a toto mi uniklo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre