Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

silvushtok
13. aug 2012

@stipec26 super diky za info, ja sa tam v septembri chystam "konzultovat", bo uz si nepamatam ake to bolo pred 2 rokmi a prip. ci sa nieco nemenilo

sofia27
14. aug 2012

@pokahontas2 je to taka blondina? lebo naposledy v poradni minulu stredu som bola zrejme u nej aj ked na dverach bola napisana hammerova, na peciatke bolo napisane federova. takze asi ano🙂

pokahontas2
14. aug 2012

@sofia27 diki🙂 no naposledy bola hnedovlaska, ale to bolo pred 2 rokmi 🙂 ak to bolo na peciatke, snad je to ona. taku plnsiu tvar ma, srdieckovu, inak stihla, velmi mila, cca 30 rokov.
a to bolo v stredu rano? alebo poobede? o kolkej sa tam oplati prist? dakujem moc.. 🙂

anicka245
14. aug 2012

@pokahontas2 mne tato pani doktorka robila asi pred dvoma tyzdnami ultrazvuk a dufam ze ju pri porode nestretnem, bola velmi taka...ako by som to nazvala... prva otazka bola ci som uz po termine (este to mi prislo take ze vtipne), potom ked zbadala vybavu nasho synceka tak trosku uz bola fakt trapna s tym ze je to jasny chlap ze sa musi hned ukazovat a ze po kom je, ze je to maly exhibicionista a neustale nieco tocila ze to su typicky chlapi ukazovat sa a predvadzat sa, hlavne ked tam stal moj manzel a uz sa fakt necitil najlepsie pri tych reciach... aj cely ten styl akym to vsetko rozpravala, pripomienky k mojej postave a podobne - no strasny zazitok z posledneho velkeho ultrazvuku na ktory sme sa velmi tesili... a nehovoriac o tom ze to bolo maximalne rychle, obrazovku mi ukazala asi na 5sekund... no vravim, dufam ze ju pri porode nezazijem, ale teda info pre teba - ano pracuje tam a podla vsetkeho sa da zazmluvnit. Snad mas s nou dobre skusenosti a ta moja bola len vynimka ked mala proste chut byt ironicka...

diapozitiv01
15. aug 2012

@pokahontas2
Ahoj Federova robi poradne, je na ambulancii c.22. inac sa mi zda velmi mila

diapozitiv01
15. aug 2012

@pokahontas2
a aby som nezabudla, neda sa este zazmluvnit, asi nema dokoncenu atestaciu

pokahontas2
15. aug 2012

@anicka245 dakujem..no fakt ma to prekvapuje, bola mi izbova lekarka pri prvom dietatku pred 2 rokmi, a bola fakt super!!

pokahontas2
15. aug 2012

@diapozitiv01 dakujem 🙂

pokahontas2
15. aug 2012

@diapozitiv01 a prosim, kedy tam byva? nie som z bratislavy, a to, co sa da pozriet na oficialnej stranke porodnice je asi dost stare.. ☹

diapozitiv01
15. aug 2012

No na stranke antolskej nefiguruje, ale robi tam, ja k nej chodim na poradnu, skus zavolat tam a pytat si ju k telefenu. Lebo nema presne dni v poradni, ma pisane ze by mala byt na ambulancii c.22 v stredu a stvrtok ale toci sa tam s Korbelom, takze nikdy nevies. Teraz je 2 tyzdne na dovolenke, ordinuje od 27.8. bude tam mozno poobede, lebo ja tak mam prist, ale je to vynimocne, lebo nejaky lekar ma dovcu.

saranata
15. aug 2012

Tak antolska ani po treti raz nesklamala.super pristup,bez zazmluvnenia bez nadstandartu.vsetko ako ma byt......

nikol.l
16. aug 2012

Ahojte baby, prosím Vás viete mi povedať ako je tam v týždni p. Ježíková a kde ju nájdem? ďakujem 🙂

monika2712
16. aug 2012

@nikol.l moja a ty sa nevies mna opytat? 😀
Volat 7:30-8:00 pracovne dni. tel. je 02/68673403. Chodit tam nemusis za nou, len zavolaj, ona ta informuje o kurzoch. 😉

andilka
17. aug 2012

Neda mi nenapisat....ja som rodila pred 2 rokmi na antolskej cisarskym rezom tiez v nedelu skoro rano a domov ma pustili az na 5 den po porode...v piatok. Ze skor sa neda, skoda, ze nie som medialna hviezda, mohla som ist domov uz vo stvrtok 🙂))). Vtedy sa to asi uz moze.

eir
17. aug 2012

Ahojte žienky, budúci týždeň idem 1x do poradne, chcela by som ísť k Dr. Oravcovi, platí to, čo je na stránke, že v pondelok 8 - 13:00 a v piatok 8 - 9:00? Ďakujem pekne 😉

keyka
17. aug 2012

@eir no neviem ci to presne plati..treba sa tam asi dopredu mrknut bo teraz je dovolenkove obdobie a dnes napr. ordinovali len 3 doktori a to je tam asi 8 poradni. Strasne vela ich tam ma dovolenky..ale dnes som tam Oravca videla, tak kto vie, mozno tam bude aj o tyzden ;)

janulienka89
17. aug 2012

@eir ja som bola dnes uneho 🙂

monika2712
17. aug 2012

Zienky poradte pls, zazmluvnili by ste si lekara na Antolskej keby vas cakal planovany cisarak? alebo sa mam spolahnut na to ze ten kto bude mat sluzbu bude dobry? Podla toho co zatial citam, tak vsetci lekari su tam dobri, odporucania mam od kamaratky na Dr.Malovu, ale na normalny porod nie na cisarak. Kamoska tu z MK mi odporucila Dr.Oravca na cisarak. Nepoznam osobne nikoho a vaham ci teda zazmluvnit ak naozaj bude cisarak alebo nie.

ivanka.7
17. aug 2012

@monika2712 ja som mala akutny, nie planovany, takze ma odoperovali doktori co tam boli (Federova, Korbel) a vsetko sa mi zhojilo ukazkovo, ziadny problem (cize som ti nepomohla, ale pridala som ti dalsie dve mena, ktore su ok 🙂)

monika2712
17. aug 2012

@ivanka.7 super vdaka; troska sa bojim aby to dobre dopadlo. niektore baby tvrdia ze ked mas zazmluvneneho ze sa viacej staraju aj po porode ale kto vie.

ivanka.7
17. aug 2012

@monika2712 ja som nemala a obaja doktori, co ma rodili, ma prisli pozriet aj po porode na sestonedelie 🙂 mala som podpisanu zmluvu, ale moja doktorka akurat v ten den nebola v BA, len povodne to vyzeralo, ze porodim trosku neskor a nakoniec sa mala vypytala o 3 dni skor, takze to nevyslo a rodila som bez zazmluvnenia... a dobre bolo 🙂

bonninka
18. aug 2012

@nicebaculka ahojky, takže můj porod proběhl asi tak, že jsme byli dohodnutí rodit přirozeně, přijali mě v pondělí 30.7. na oddělení rizikové gravidity, ale už jsem tam došla s kontrakcemi, takže jsem doufala, že mě pošlou brzo dolů do porodnice. No, udělali mi CTG, kontrakce byly už pravidelně po 4 minutách, tak jsem se těšila, že to konečně dopadne, poslali mě zatím na pokoj, pak přišla doktorka, že mě prohlídne, byla jsem otevřená teprve na prst, pak udělala sono a zhodnotila, že malej je už úplně úplně dole a že by se to mohlo už rozběhnout, akorát podle sona má malej 4100 g a to se jí zdálo na přirozený porod po sekci s mou výškou 160 cm už dost náročný, ale nakonec řekla že budeme vyčkávat a dá vědět mému zasmluvněnému lékaři, že co zjistila (Dr. Oravec) - ten měl zrovna službu a přilítl snad během 3 minut,...vzal mě znovu do vyšetřovny, že se chce na tu velikost podívat i pohmatem, pak zkonstatoval, že určitě má přes 4 kila a to i s tím, že sono má nějakou odchylku, tak že nechce riskovat, že tak velkej plod už přes tu ránu po sekci nemusí projít a že jsem na to i tak strašně maličká. Takže okamžitě mě začli připravovat na sekci, no přežila jsem to, ale nic moc zážitek. Ale chtěla jsem ti napsat spíš o tom, jakej je Dr. Oravec lékař a to musím říct, že mi pravděpodobně svým rozhodnutím zachránil život, nebo minimálně zminimalizoval možné komplikace. Hned po tom, co mě otevřel mi zpoza plenty hlásí, že už je na maternici v místě jizvy malá trhlinka a že by to určitě bylo při porodu prasklo. A malej měl přesně podle odhadu doktora něco málo přes 4 kila - tedy 4050 gramů, takže se fakt ve váze nesekl. V porovnání s prvním císařem jsem se pak mnohem líp uzdravovala, doktor to naprosto luxusně zašil, čistý řez, každý den přišel ještě před vizitou všechno omrknout, poptat se jak se mám, fakt jsem moc spokojená, dokonce mě pustili domů o den dřív a doktor mi pak navrhl, že nemusím jít vybírat stehy do nemocnice a ať si přijdu normálně k němu do poradny, zavolám a hned mě přednostně vezme a i tak bylo 🙂 takže pro mě spokojenost maximální a nelituju ani centu co jsem do něho vinvestovala, ještě jsem mu potom donesla aspoň lahvinku burgudského, fakt si ho nemůžu vynachválit 🙂 A tu jsme oba s Miškom v plné kráse 🙂

bonninka
18. aug 2012

@monika2712 no, mě první císařský - byl akutní ne plánovaný nedopadl moc dobře bez zasmluvněného lékaře, takže osobně bych to už nepodcenila, rozhodně bych to nenechala v rukách nějakému mladému lékaři, jakkoli příjemnému, zkušenosti nikdo ničím nenahradí. A Dr. Oravce ti na tu operaci můžu velmi doporučit, všechno proběhlo hladce, bolesti se sice nevyhneš, ale osobně můžu srovnávat 2 sekce a tato byla pro mě v podstatě neporovnatelně víc v pohodě. Doktor všechno vysvětluje a všechny problémy okamžitě řeší.

monika2712
18. aug 2012

@bonninka super dakujem za info.

diapozitiv01
18. aug 2012

@bonninka
Aj ti malinkeho hned po cisarskom prilozili?

eemmaa
18. aug 2012

@diapozitiv01 mne áno

bonninka
18. aug 2012

@diapozitiv01 na sále nepřiložili, asi by to ani moc nešlo, když jsem byla celá zaplentovaná, ale já osobně to nepovažuju za nejdůležitější věc na světě. Donesli mi ho na izbu hned co se trošku zadaptoval a přiložili mi ho a nosili mi ho pak dost často i v noci 🙂 ale asi by mi ho dali, kdybych po tom toužila, myslím, že se prostě stačí domluvit 😎

diapozitiv01
18. aug 2012

Baby no dufam že keby som náhodou išla cisarskym tak sa mi to podarí vybojovat. Prvy som mala v celkovej anestezii to bolo uplne o ničom. A keby mne nie tak aspoň tatinovi. že do 2 minút sa bábätko osidluje bakteriami a je naj ak sú to bakterie matky alebo otca.a prvy kontakt je uzasny.

bonninka
18. aug 2012

@diapozitiv01 já měla první císařský taky v plné anestezi a popravdě řečeno si myslím, že je to možná lepší, ne na ten kontakt s miminkem, ale mě malého dolovali skoro 20 minut a já jsem tam umírala strachem co se děje,...přitom jsem všechno cítila, jen to nebolelo, pořád mi bouchali různě do břicha, házeli mi po břichu nástroje, tahali ho ani snad nechci vědět jak,...pak co ho vytáhli, tak mi bylo už celou dobu, než to skončilo strašně zle, sotva jsem to tam rozdýchávala. Jinak otec ho určitě může vidět po porodu, oni tam mají takovou místnůstku, kam může a vidí i to první ošetření a dají mu ho do náruče a odfotí. Aspoň my jsme to tak měli 😎

pokahontas2
18. aug 2012

@diapozitiv01 diki🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre