Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mysicka123
25. apr 2013

@mayka81 to ja som sa na teba usmiala a skonstatovala dom,ze si bola uspesna 🙂nad pystaju domov az zajtra,mali sme nabeh na zltacku...ale pravidelne sa opalujeme a uz to rapidne klesa🙂som zvedava,ako si porafime doma...mam aj starsieho syna a nechcem aby sa citil byt odstrceny....i ked nechciat,ale abg slovicko pockaj chvilenku,tak nebral... Prajem vam vela krasnych chvil doma🙂

dulkagabulka
27. apr 2013

Svetoznámy charizmatický francúzsky pôrodník Michael Odent na ČT24 rozpráva o prirodzenom pôrode, o potrebách žien , o kokteile hormonov lasky pri pôrode , bode zlomu v pôrodníctve. O jeho prednášky je záujem na celom svete. Bola som na jeho prednáške osobne, čítala jeho knihy, s radosťou tehulkam ponukam aspon toto video:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095690193-...

tehula
27. apr 2013

@dulkagabulka nehnevaj sa, ale toto je tema o porodnici Antolska, nie nejake propagovanie zahranicnych odbornikov a publikacii. Ty si rodila na Antolskej, alebo sa tam chystas rodit, pripadne ucastnit sa porodov (dula a pod)?
Lebo inak nerozumiem tvojim prispevkom v tejto teme.
Rovnako tie zabomysie vojny, co ste tu predvadzali sem nepatria. Tolko moj nazor

dulkagabulka
28. apr 2013

@tehula
toto je tema o Antolskej a ja som pridala prispevok o tom, ako to aj na Antolskej môže vyzerať 😉

mayka81
28. apr 2013

@mysicka123 aha tak to uz viem ktori ste😉 bola to srandovna situacia ale musim povedat ze to vsetko chcela len v dobrom a ta sestricka nam na izbe veeelmi pomohla s detmi v kojeni...bola velmi vzdy ochotna a aj napomocna...prajem vam nech sa vam dari a nech ste zdravi....nam sa celkom doma dari,s muzom sa citime stale ako po preflamovanej noci ale stastni...stale sa objavujeme hehe hoci mam uz 11rocnu dceru ale to je uz tak daaaaaavno. Drzte sa!

mysicka123
28. apr 2013

@mayka81 Ahojky,mas pravdu,ta sestricka bola velmi mila. Aj nam velmi pomohla... U nas goma je situacia velmipodobna. Mame starsieho 9 rocneho syna a terax tuto bambulku... Citim sa,akoby sme to cele zazivali nanovo po prvykrat... Maly sa nam snazi velmi pomahat,pri vsetkom chce asistovat a ked ide von,aj patkrat sa ide rozlucit sosestrickou... Chodite uz aj von? My sme neodolala a ajv sobotu sjvnedelu sme boli doibeda po 1,5 hodke vonku... Drzkajte sa a dajte vefiet, ako rastiete....

andrejusa
28. apr 2013

ahojte,,, mam neštandartnu otázku na nadštandartnu izbu na antolskej 😀 😀 😀 ... treba to dopredu nejak zajednavať, alebo pri prijme stači povedať?a kolko cca stoji na jeden deň? a ked tam može byť manžel, tak by tam mohol byť so mnou aj 3-ročný syn?myslim len on bez manžela,,, nemame ho bohužial kam dať a toto mi pride asi jedina varianta... bol už taký pripad? a je tam pre neho aj strava ked si ju zaplatim? dik moc za vaše rady 🙂

marcelatje
28. apr 2013

@andrejusa dopredu sa nadštandard objednať nedá, na stránke nemocnice je aktuálny cenník a čo sa dieťaťa týka obávam sa že budete musieť hľadať inú alternatívu 😕

andrejusa
28. apr 2013

@marcelatje dakujem,pozriem tu stranku, niečo som aj našla, ale ešte za slovenske tam je 1OOOsk a to mi pride celkom dobra suma na to aby to bolo realne,,, a maeho ozaj neviem, už to riešime dva mesiace a proste neni ho kam dať,,, len si mysliš že to nejde alebo vieš že to určite nepojde, dik

marcelatje
28. apr 2013

@andrejusa o tom dieťati si to iba myslím keďže nadštandardná izba je na bežnom oddelení kam normálne deti nemôžu a neviem si predstaviť že 3-ročné dieťatko by stále sedelo v jednej izbe. Nebol by to zážitok ani pre neho asi.

tu sú tie ceny: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

sammy
28. apr 2013

@andrejusa Pokial viem, deti maju zakaz ist aj len na navstevu na oddelenie.

maznacik007
28. apr 2013

@andrejusa podla cennika by ta nadstandard a plus blizka osoba na oddeleni sestonedelia vyslo nieco nad 70 EUR na den bez stravy... ale je tam uvedene len manzel, prip. matka .... ako myslim ze dieta ti tam isto nedovolia vziat... jednak aj kto by sa o neho staral ... ked ty budes po porode.. to naozaj neni realne...

skuste si radsej zaplatit opatrovanie pocas dna

andrejusa
28. apr 2013

dakujem, aj ked ste ma moc nepotešili ☹ , asi budeme hladať teda niečo ine, ,, len absolutne netušim čo, ale ozaj dik 🙂

cicimon
28. apr 2013

@andrejusa nemoze sa onho starat manzel pocas tych dni v nemocke?

hobit
28. apr 2013

@andrejusa a Kocha si neskusala?

andrejusa
28. apr 2013

@cicimon no ved keby mohol, tak neriešim ,,, nemôže, maju v juny v práci fofry a mohol by dojsť o robotu, ked budu po lete prepúšťať. To riskovať nechceme... ☹
@hobit koch mi pride "lahučko" predražený, alebo inak... teraz na to moc nemame 😖

no niečo musime vymyslieť... 😝

silsil
28. apr 2013

@andrejusa viem ze v banskej stiavnici by nieco take mozno asi islo.. a tam sa kvazi takmer vobec nic neplati..len ta nevyhoda cestovat tam na tie poradne tych par krat pred porodom

danushka23
28. apr 2013

Baby, môžete mi prosím poradiť, čo si so sebou zbaliť na Antolskú ? Dík.

mysicka123
29. apr 2013

@danushka23 ahojky,mne bohate stacilo nasledovme :vlozky,vlozky do podprsenky,pidlozky na postel, nocne kosele 2ks,prezuvky + prezuvky do sprchy, uteraky a zakl hyg potreby. Pre babatko ti staci plienky a vlhcene obrusky. Ja som mala este svoju plienku na odgrgnutie, ale poskytuju aj nemocnicnu podobne ako davaju po cely cas oblecko....kremiky na ritku ti daju a mas ich aj v reklamnom kufriku co dostanes....zupan som nevyuzila,bolo velmi teplo minuly tyzden. A osvedcil sa mi este vlastny toal papuer a kuchynsketierky na utieranie ran po porode. Dolezitybude aj pitny rezim,hlavne nebublinkove. To nech ti nosia priebezne. A nezabudni nabijacku na mobil🙂

slavka_a_maros
29. apr 2013

@dulkagabulka pozerali sme ten rozhovor a fakt zaujimave 🙂 celkom ma prekvapilo, to s pritomnostou otca a vyplavovani adrenalinu, ale nieco na tom asi bude. Inak teraz v najnovsom cisle casopisu Dieta je taky porodny pribeh z bratislavy (vychadza mi to na antolsku, ale neviem) kde mamicka dakuje okrem inych aj dule Gabike za podporu 😉 to nie si nahodou ty?

dulkagabulka
29. apr 2013

@slavka_a_maros
Doktor Odent ma s tymto dlhoročne skusenosti..v jeho knihe Znovuzrozený porod ich opisuje podrobnejšie..

a v tom Dietati? ano, som to ja 😉

ciarka
30. apr 2013

Ahojky,

chcem sa vas spytat, chcela by som rodit na Antolskej, zazmluvnujem si lekara, palti sa 300e a to je len za lekara alebo sa plati este nemocnici? a ked chcem otecka pri porode komu to treba povedat? a kolko sa plati?
A este sa chcem spytat, tie ktore ste rodili na Antolskej co ste potrebovali pre seba a pre babo?
Dakujem!

alikaa
30. apr 2013

@ciarka tych 300 eur zahrna uz aj poplatok pre nemocnicu. Nie som si ista, ale tusim okolo 160 eur ide doktorovi a zvysok nemocnici. Netreba nikomu povedat, ze chces otecka pri porode. Staci ist dole do pokladne a tam si zaplatit 30 eur za ucast osoby pri porode. Da sa to zaplatit aj dopredu, alebo aj ked prides do porodnice rodit. A co potrebujes pre seba a babo do porodnice odporucam riadit sa tymto zoznamom - http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto...

andulja
30. apr 2013

Ahojte mamicky a tehulky.

Mam 2 otazky: predporodna priprava na Antolskej, 10.6. 2013 (zo strany 860), tam sa netreba prihlasovat, len tam rovno prist s manzelom?
Su nejake babske recepty ako "otocit babatko"? Som v 30tt, vcera som bola na sone a prekvapene sme zistili, ze malinka je ritkou dolu :( Lekar sa sice vyjadril, ze tam nema moc miesta na otocenie a asi uz tak ostane, ale mojim velkym snom a predsavzatim je rodit fyziologicky (po prvom CS).
Dakujem za kazdu cennu radu!

saranata
30. apr 2013

@andulja na otočenie ma ešte čas, dieta sa otača do 36 tt a je vela prípadov ze aj tesne pred porodom sa otočia, mam tri deti a všetky sa otočili medzi 32 a 33 tt
tak nech sa zadarí prirodzeny porod 😉 🙂

inak sa odporuca robit tzv mačací chrbat a ostat v tej polohe dlhšie , vraj je to najlepší moment pre dieta aby sa otočilo kedze ma hlavičku ťažšiu ako telíčko

silsil
30. apr 2013

@andulja nie tam sa nemusis nahlasovat, tam len prides a vypocujes si :P ja idem uz 13maja

mata128
30. apr 2013

@ciarka ahoj,koho zazmluvnujes?

mata128
30. apr 2013

Inak dnes je to presne rok,co som tam rodila (uz po druhy krat) a jednoznacne odporucam😉😉😉

mamcas
30. apr 2013

No tak andulja mas presne moj pripad 🙂 Ja som mala maleho otoceneho opacne a tak som cvicila doma a otocil sa ale teda absolutne neviem kedy 🙂 Bola som presvedcena ze v takej velkosti v akej bol to uz budem citit,ale asi sa otocil v noci 🙂 Bola som okolo 33,34tt. Tiez som mala prvu sekciu a velmi som tuzila po normalnom porode a splnilo sa mi to 🙂 Dolezita rada ked chces rodit prirodzene po sekcii je ze si trvaj na svojom,samozrejme ak bude vsetko v poriadku. Mna totiz nepriamo stale presviedcali na cisarak,lebo porod sa rozbiehal pomaly. Sestricky sa tvarili ze co vymyslam a tak podobne,doktorka respektovala moje rozhodnutie a vsetko dopadlo vyborne 🙂 Normalny porod po sekcii ma aj svoje vyhody,napriklad taku,ze ta nemozu velmi oxitocinovat aby porod urychlili.Drzim palce aby sa podarilo vsetko podla tvojich predstav 🙂

levik
30. apr 2013

@andulja jeden tip na otocenie: svietit v dolnej casti bruska baterkou 🙂 alebo dnes uz aj mobilom sa da 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre