Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dulkagabulka
16. júl 2013

Ženy, ktoré máte za sebou vaginálny pôrod, pri ktorom vám tlačili na bruško, prosíme vás o pomoc. Uz sme viac krat avizovali, ze chystame clanky o nasili pri porode. Velmi by nám pomohlo, keby ste nam pomohli potvrdit niektore predpoklady. Jednym z nich je napriklad predpoklad, ze ludovo oznacovane "skakanie na brucho" alebo "tlacenie na brucho" (porodna asistentka vyvinie velky tlak na maternicu bud predlaktim alebo dlanami), ktore ma odborny nazov "Kristellerova expresia" alebo v jemnejsej podobe "tlak na fundus", sa sice bezne robia, ale neuvadzaju sa v zdravotnej dokumentacii rodicky. Našim cielom je poukazat nato, ze ak by sa jednalo o dobru prax a tento ukon by bol nevyhnutny, tak by bol v sprave uvedeny dovod pouzitia a aj presny nazov tohto ukonu. Ak to tak nie je, to znaci, ze ti ktori ho robia velmi dobre vedia, ze to co robia nie je v poriadku. K tomu budem potrebovat Vas. Ak mate k dispozicii Vasu zdravotnu dokumentaciu, alebo ak by ste boli ochotne si ju vyziadat (mozeme poslat vzor ziadosti). Za samozrejmost povazujeme, ze Vase sukromie a citlive udaje nebudu nikomu vyzradene. Velmi pekne dakujeme!

silsil
16. júl 2013

@dulkagabulka Ahoj, mne to robili, a myslím že dôvod na to mali, lebo dali chvíľu aj mne samej čas, ale maly musel ísť rýchlo von, mala som zelenú plodov. Vodu, zápal, a malému klesali ozvy, mam kópiu prepúšťacej správy tam by to mohlo byť? Lebo je to celé viac menej po látínský

ada510
16. júl 2013

Ahojte som zdravotná sestra robila som v pôrodnici robia to len ked je ohrozený život matky a dieťaťa viem že tento úkon nieje príjemný ja sama som v 36tt a mám strach už len pri pomyslení na to ale musím sa zamýšľať nad tým čo je mi prednesie ak to budem muset vydržať pre život môjho dieťaťa vydržím...ale to je môj názor no sama som videla že niekedy do inak nejde :/

dulkagabulka
16. júl 2013

@ada510 otázkou je tiež, či je to pre dobro a život dietata...a či je to pre dobro a život matky...
zahraničné pôrodné asistentky s ktorými sme v styku vravia presný opak- a totiž, že je to životu nebezpečné tak pre matku, ako aj pre babatko....a ze namiesto tlaku na fundus ony napr. matku daju do vzpriamenej pozície...my sa snažíme príst na to,kde je pravda a poukázať na formy fyzického násilia a nerešpektujúceho správania pri pôrode...
myslíme si, že u nás je násilie pri pôrode tak normalizované, že celá spoločnosť ho vníma ako normálne a potrebné

alikaa
16. júl 2013

@ada510 nie je pravda, ze to robia len ked je ohrozeny zivot matky a dietata. Mne sa doktor celou svojou vahou s laktami zaprel do branice a vytlacal maleho hned od prvej sekundy, ked druhy doktor zavelil, ze rodime. Malemu neklesali ozvy, nijako mi nenaznacili, ze by sme ja alebo dieta boli v ohrozeni. Vlastne mi ani nedali sancu, aby som sama tlacila.

alenkam.
16. júl 2013

Rodila som v januari, nikto mi na brucho nesiahol, netlacil.. ked som mala pocit, ze uz musim tlacit a neslo to, postavili ma na nohy, zapriet sa o muza a kazali tlacit tak.. kedze prvy som mala sekciu, furt som mala pocit, ze zo mna drobec vypadneak naozaj potlacim, ale priebezne ma kontrolovali a maleho som vytlacila uplne sama s nutnym nastrihom... Hnedpotom mi ho dali na brucho... U mna max spokojnost... Evidentne zavisi od dr a smeny.. len podotykam, ze som mala v den porodu 61kg, a syn mal 3620, cize drobny nebol, narozdiel odo mna.. 🙂

beruska.zuzanka
16. júl 2013

@ada510 presne, práveže som čítala viac článkov, kde bolo uvedené, že je to nebezpečný a nepovolený "zákrok", ktorý dokonca ohrozuje život dieťaťa i matky...
Nedávno boli v ČR prípady, kedy zomrelo či už dieťa, alebo rodička, alebo mala rodička nezvratné poškodenie...

gojka
16. júl 2013

Dulkagabulka. Ako čítam, vidím, že sa vaše kruhy opäť nudia a prepáč za vyraz " kydajú na pôrodnice". Čo tak opýtať sa mamičiek, ktoré nás prosia o pomoc, aby sme pomohli vytlačiť ich dieťa, podotýkam nie naše. Ja zásadne netlačím, aj ked ma o to poprosia, pre mňa je dôležitejšie hlavne moje zdravie, zdravie matky a dieťaťa. Akým právom hovoríš o fyzickom násilííí?. Ja viem , že to bolí všetkých, ale mne ide o to, aby som nepoškodila nikoho a preto odmietam tlačiť. Bola si ty niekedy pri pôrode, ked bola mamina úplne vyčerpaná, unavená, ubolená a už nevládala nič? Ja áno, a napriek tomu roky tvrdím, že tlačiť nebudem, Predsa existujú iné rôzne inštrumentálne vaginálne pôrody, ako pomôcť bábätku na svet. A opäť tvoje zahraničné pôrodné asistentky a zahraničie. Aké fyzické násilie? ja si osobne myslím, že všetkým nám ide o najkrajší, najprirodzejší a najšťastnejší zážitok ženy, matky. A ešte posledná moja otázka: vieš vôbec čo obsahuje dokumentácia? ked sa pýtaš, či je tam zapísanie skákanie po bruchu? Moja rada, zožeň si pôrodopis a zistíš, ake sú tam kolonky. Prajem pekný večer a veľa spokojných pacientiek, ktoré nebudú potrebovať naše skákanie po bruchu a fyzické násilie. Odpíš čo chceš, nebudem reagovať, ale potrebovala som napísať svoj názor na skákanie na brucho. Prajem vašim kruhom len samé pozitívne ohlasy, aby ste sa konečne mohli venovať aj našej krásnej aj ked veľakrát náročnej práci. Všetko dobré.

silsil
16. júl 2013

@ada510
@dulkagabulka

Iba dodám že mne to nepríjemné nebolo a ani to vôbec nebolelo a o všetkom ma informovali..

dulkagabulka
16. júl 2013

@gojka poprosím ten pôrodopis 😀

ada510
16. júl 2013

@dulkagabulka
@alikaa
@beruska.zuzanka
@silsil
No tak ženy začiatkom augusta idem rodiť AK mi.niekto skúsi tlačiť na brucho budem kričať nie IDE somnou aj manžel upozornila som Ho aby to nedovolil a to som teda zvedavá či mi to pomôže a ako sa budú ku mne chovať ked som ich kolegina ale tu na slovensku asi nemám šancu tu je to zastarale stale bohužiaľ ...

gojka
16. júl 2013

A čo tak isť do Rakúska, ak ako kolegYYYňa neveríš Slovensku, ked tu je všetko zastaralé??????

cicimon
16. júl 2013

ja som rodila 2x na antolskej, nikto mi po bruchu neskakal ani nepachal ziadne nasilie na mne - ak si odmyslim sanitarku na 600nedeli, ale ta mala skor reci ako nieco fyzicke - a kludne by som tam sla rodit zas!

alikaa
16. júl 2013

@ada510 Ja som pri druhom porode mala porodny plan, v ktorom som odmietala tlacenie na brucho. Dr. s ktorou som tento plan konzultovala mi povedala, ze to sa na Antolskej uz davno nerobi. Neverila mi, ani ked som jej hovorila, ze pri prvom porode mi na brucho tlacili. Takze je naozaj dolezite, na koho pri porode natrafis.

sammy
16. júl 2013

@dulkagabulka Na Antolskej som rodila 2x a nikto mi na brucho netlacil, aj ked ma tretia dcera trosku potrapila a trvalo dlhsie, kym som ju vytlacila, boli super, povzbudzovali ma a podporovali. Zato prvy porod na Kramaroch bol des a hroza, nielenze tam po mne kricali, ze som nemozna a zle tlacim, skakali mi po bruchu 2 sestricky ci asistentky ci co to bolo a este teraz mam zivu predstavu na to, ako ma tam zvozili, ze zle rodim. No k dokumentacii netusim ako sa dostat, bolo to v r. 2007. ktovie ci to tam este vobec drzia.

mirka1004
16. júl 2013

@jajka81 tak super!!! inak ja som tu tiez teraz len o par poschodi nizsie s dcerkou na detskom :(

ada510
16. júl 2013

Asistovala som pri skoro 50 porodoch na Antolskej nesúhlasila som zo všetkým čo tam robili no aj tal som tam rozhodla rodiť lebo to tam poznám a majú najlepšie vybavenie aj lekárov...verím tomu že na mňa budú milí heh keďže z môjho manžela IDE strach len na pohľad:D

ciernaovca
16. júl 2013

@sammy maju povinnost to archivovat desatrocia

babulka
17. júl 2013

@dulkagabulka myslím, že tento tvoj príspevok sem absolútne nepatrí. Založ si samostatnú tému, keď chceš zbierať názory, ale tu je to absolútne nezmyselné a nevhodné. Je tu veľa prvorodičiek, mladých kočiek, ktoré si sem prídu po informácie o nemocnici, lekároch, atď. a tu zrazu tvoj príspevok o tom, že "pozor, deje sa NÁSILIE na pôrodných sálach" niekto niekomu skáče po bruchu a pod. a potom to ešte chcú utajiť. Spamuješ každú druhú tému všakvakými príbehmi, anketami, linkami na anonymné príbehy,...rozumiem, že každá z vás potrebuje sebaprezentáciu, ale strašenie nie je vôbec na mieste. Určite keby si si založila samostatnú tému, tam sa ti názorov nazbiera až-až.
BTW - je dosť prípadov, kedy tebou prezentované násilie zachránilo život!

gojka
17. júl 2013

Milá babulka. Si super, konečne niekto povedal pravdu. Plne s tebou súhlasím. Strašenie, dehonestujúce príspevky o slovenských pôrodniciach patrí len na ich kruhy /ako sa nazývajú/. Držím palce v auguste. Kde budeš rodiť? Nech ti všetko dopadne krásne, šťastne a radostne.

levik
17. júl 2013

Pri prvom porode mi pomahali vytlacit dcerku tlacenim na brucho, ale nikomu pisat nebudem, pretoze to nepovazujem za nasilie. Mne to neslo, tak mi pomohli a nikto ziadne nasledky nema. Isla som znova rodit na Antolsku a druhu dcerku som uz vytlacila sama. Moja skusenost okrem toho je, ze nastrih sa zahoji lepsie (nie rychlejsie, to nie, ale lepsie) ako natrhnutie hoci drobne. Ktovie ked raz bude tretie mozno si nastrih budem pytat 🙂 Rovnako ako si napriklad pytam injekciu ked mi idu trhat zub alebo vyplnat nervove kanaliky. Pritom neberiem rad za radom vsetky zjednodusenia zivota a bolesti! Napriklad rodila som obidva razy bez epiduralky a pojdem aj treti (ak bude 😀 ) @dulkagabulka zaloz si prosim novu temu, mna to opakovane nesmierne irituje, ze tu niekto ma vyhrady k sposobu, ako som s pomocou skveleho personalu na antolskej stastne porodila nase dve deti.

gojka
18. júl 2013

Dulkagabulka. Tak čo ? Išla si na dovolenku? Čo tak reagovať aj na negatívne názory na Vaše kruhy? Teraz sa schovávame? Prečo reaguješ len na zdravotníkov? Teraz vytiahni svoje zahraničné skúsenosti a násilie v slovenských pôrodniciach. prajem pekný deň.

jajka81
18. júl 2013

@mirka1004 a co sa deje? My uz sme doma....

stipec26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ciernaovca
18. júl 2013

@gojka mna Kristellerovou expresiou pri vaginalnom porode po cisarskom na Antolskej takmer zabili...hodime rec ty dokonalost sama?

ciernaovca
18. júl 2013

@gojka citujem : "že všetkým nám ide o najkrajší, najprirodzejší a najšťastnejší zážitok ženy, matky", robis si srandu? co je prirodzene na umelom oxytocine, umelom preruseni vaku blan, analgetikach, infuziach, monitorovani bez pohybu,na zakaze jedenia a pitia, polohe na chrbte s nohami na plafone, umelom chirurgickom reze - epiziotomii, odnasani novorodencov od matiek....a pod.
Zvierata vam vasu prirodzenost na Antolskej mozu len zavidietP 😀 😀 😀
Pekny den 🙂

gojka
18. júl 2013

ciernaovca. je mi ťa veľmi ľúto, tolko k tvojmu príspevku, už tá ciernaovca napovedá , že s tebou niet o čom. Nebudem tu s tebou viesť diskusiu, táto stránka je založená na iné debaty. Si fakt chúúúúďa.

bubka35
18. júl 2013

@gojka aj mne je luto zdravotnikov co sa hraju na Boha, a ktori nam takmer zabili dieta vdaka "prirodzenemu" porodu na antolskej a zo zdravej zeny spravili mrzaka. vdaka patri len pediatrom. kedy sa nam podobne " postihnutym" ospravedlnite za vsetkych namyslenych a premudrelych kolegov z porodnice antolska?

rienok
18. júl 2013

@gojka škoda, že s každého Tvojho príspevku len tak srší arogancia. Znehodnocuje aj niektoré dobré názory

mirka1004
19. júl 2013

@jajka81 a ako to zvládate..?My sme mali horúčky, kakala vodu a bolelo je pri cikaní..je to campylobaktéria ale práve sme prišli domov, bo už som fakt mlela z posledného stále len na rukách bola a mne už bruško tvrdlo atd..čiže dnes nás pustili s atb na 14 dní...no ale tak ja sa zase do tej nemocnice o pár týždňov vrátim 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre