Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jasminet
3. jan 2014

@allesandra izba je 18€ postel/noc pre zenu, pre sprievodnu osobu 12€ postel/noc. aspon tak je to na ich stranke http://www.unb.sk/Sluzby/platene-sluzby/Rozhodn...

leanny
3. jan 2014

@soniamalinik Rastislav Sysák.

86zuzana86
4. jan 2014

ahojte, prosim vas nemate info kedy sa robi na antolskej poucenie o epidrualke? v ktory den a cas? Kedy sa da ist obhliadnut porodnica? a este neviete poradit ordinacne hodiny dr. Hvaldu? Dakujem pekne.

allesandra
4. jan 2014

@stastenka42
ja som to nedočítala do konca, tam je potom taký sumar, ktorý som si nevšimla, ale dík 🙂

ynett
4. jan 2014

Ahojte, chcem sa opýtať tých čo rodili na Antolskej či mohol byť partner pri nich v prvej dobe pôrodnej vo "vzdychárni" alebo ho povolili až pri druhej dobe pôrodnej - dúfam, že som to správne napísala🙂 Zároveň som na internete čítala niečo také že sa dá priplatiť nejakých cca 80 eur na nejaké polohovateľné kreslo. Nejako sa nikde neviem dopátrať, lebo niekedy mi to vychádza že mohol byť partner stále a niekde že len priamo pri tlačení.
Ďakujem

jasminet
4. jan 2014

@ynett na vzdycharen ho nepustia - su tam ine nastavajuce mamicky, v bolestiach, dost nevhodne aby tam bol cudzi chlap.
to polohovatelne kreslo, to asi myslis nadstandardny porodny box, tam s tebou moze byt muz cely cas - tusim tam je aj kupelna. cize na vzdycharen asi ani nepojdes.
na normalnom boxe moze byt tiez, teda az od momentu kedy ta tam prevezu. moj napr. pri druhom porode prisiel o dvanastej, to ma previezli na box a maly sa narodil o pol 5 a muz tam so mnou bol cely cas plus tie 2 hodky po porode.

lenach
5. jan 2014

@zuzkat1 v stredu som sa vrátila z Kramárov z porodnice, môžem len a len odporučiť. najviac som sa počas celého tehotestva obávala pobytu v nemocnici no na kramároch som sa cítila fakt super na to, že to bola nemocnica. privítali ma tam milé porodné asistentky, úžasne sestričky, doktori na rannych vizitách a novorodenecké tiež top nehovoriac o tom, že je to skutočne baby friendly hospital. tak držím palce a pevne verím, že budeš rovnako spokojná. ja na Kramáre nedám dopustiť

zuzkat1
5. jan 2014

@lenach Dakujem to rada pocujem. Urcite pojdem tam. Na antolsku uz nikdy. Gratulujem k babu. Kto ta rodil?

ynett
5. jan 2014

@jasminet ano to bude asi ono. nezapamatala som si ako sa to volala len že je to niečo navyše za cca 80 eur. dakujem za odpoved🙂 keď ťa tu ešte mám prosím ťa ako to bolo s dotepaním pupočníku, nástrihom atď. dalo sa s nimi dohodnúť ak mal človek pôrodný plán?🙂

zuzulkaba
5. jan 2014

@lenach ja mam pocit,akoby si hovorila o uplne inej nemocnici a nie o Kramaroch ☹

hallie
5. jan 2014

@ynett ja idem rodiť na antolskú, podľa toho, čo píšeš, hovoríš o nadštandardnom pôrodnom boxe. ten chcem aj ja, pretože tam máš nielen to kreslo, ale aj môže byť partner s tebou tri hodiny po pôrode, nikto ťa nevyháňa a neberie ti bábo, ak je samozrejme všetko v poriadku 🙂. ja chcem aj nadštandardnú izbu, ale tá sa nedá nijako zaplatiť vopred, skrátka prídeš a ak je voľná, môžeš si priplatiť.
k tomu, čo sa pýtaš - podľa mňa to závisí aj od lekára. ja budem rodiť u Dr. Havaldu a dohodli sme sa, že plán mať nebudem, pretože sa na všetkom dohovoríme vopred. pokiaľ ide o to, na čo sa pýtaš, presne to chcem aj ja a tento pán doktor s tým počas nášho rozhovoru pri prvom stretnutí nemal najmenší problém. sú tam vraj viacerí takíto "otvorení" - počula som to o nejakých dvoch doktorkách (mená musím ešte zistiť) a o Sysakovi.

ynett
5. jan 2014

@hallie ano to bude ono. počula som že ten nadštandardný box sa nedá objednať, lebo nemusí byť voľný, že ak bude tak jednoducho sa zaplatí a ideš. je to tak? inak na Antolskú si chodila už od začiatku tehotenstva? vôbec netuším, kedy tam mám začať chodiť, asi sa budem musieť spýtať svojho gynekologa na najbližšej poradni. Som prvorodička a som z toho uplne mimo 😉

ynett
5. jan 2014

@hallie doktora si si zazmluvnila? 300 ečiek je trošku mimo môjho rozpočtu. tak budem dúfať, že budem mať ochotného doktora, kt bude mať práve službu.

soniamalinik
5. jan 2014

@zuzkat1 neviem, ci je to na Kramaroch lepsie, su to statne nemocnice, sestricky aj lekari su zvyknuti na zhodny a trpiace rodicky, co nevedia co robit, tiez ich netlaci nic byt velmi mily, kedze maju maly plat, kopu roboty a su v statnej nemocnici.
Ja chodim k lekarom do Procare, tam ich tlacia byt mili, ale aj tak nie su vzdy uplne dokonali a zopar krat som odchadzala so slzami z roznych zdravotnych vysetreni.

soniamalinik
5. jan 2014

@hallie
@ynett
Ahojte, ja chcem tiez urcite nadstandardny box, ale ak bude obsadeny, bude to proste smola 🙂 Maju urcite iba jeden.

hallie
5. jan 2014

@ynett ja som zase počula, že sa dá, a Havalda mi hovoril, že voľný je 98 percent času... uvidím, budem s ním v utorok, tak sa opýtam, box je pre mňa totiž ešte dôležitejší ako tá izba 🙂 nechodila som tam, prechádzam k nemu len teraz, keďže som hľadala dobrého pôrodníka, ktorý nebude mať problém s čo najviac prirodzeným pôrodom. do nemocnice, kde ideš rodiť, prestupuješ tuším až v 36tt, ale ja som chcela čo najskôr, tak sme sa dohodli na 30 - 31tt. ja som tiež prvorodička, ale v tom, ako chcem rodiť, mám pomerne jasno a na kramároch by som sa toho nedočkala, do ČR sme sa napokon rozhodli neísť, Rakúsko je drahé, Koch sa nám nepozdával - takže vyhrala Antolská práve vďaka lekárovi 🙂 idem si ho zazmluvniť, povedal, že až vo februári stačí 🙂 čo som rátala, tak s tými nadštandardami a epidurálou, ktorú ale nevyužijem, ak to vyslovene nebude treba (z hľadiska postupovania pôrodu, nie bolesti, tej sa nebojím) nás to vyjde celkom dosť, ale čo už :-/ hlavne nech má bábo nestresujúci príchod na svet a ja nemám traumu 😀

hallie
5. jan 2014

@soniamalinik áno, to majú. ale napríklad kamoška na ňom rodila, lebo hoci nemala zaplatený nadštandard, tento bol jediný voľný. tak tam rodila zadarmo. on býva fakt väčšinu času voľný vraj, ženy si to nepriplácajú. tak dúfam, že nebudeme mať s bábom smolu, že vychytáme akurát tú príležitosť, že bude plný 😀

ynett
5. jan 2014

@hallie na výber nemocnice a spôsob pôrodu pozerám presne ako ty. 🙂 dakujem za tvoje info, ak by ti to p. havalda potvrdil tak daj prosím vedieť. popýtam sa svojho lekára čo si myslí on🙂

hallie
5. jan 2014

@ynett napíšem potom, ako je to s tým boxom 🙂

ynett
5. jan 2014

@hallie dakujem 🙂

zuzkat1
5. jan 2014

@soniamalinik ja nepotrebujem aby bol na mna niekto mily. To si netrafila. Ja len chcem aby moje dieta prezilo a nemalo ziadne nasledky. To snad nie je vela.

zuzkat1
5. jan 2014

@lenach este Prosim co myslis tym Skutocne baby friendly?

soniamalinik
6. jan 2014

@zuzkat1 samozrejme ze zdravie a harmonia su na prvom mieste! Avsak lekari vedia niekedy ten pokoj uplne rozvratit.
Zaujimave video:

https://www.youtube.com/watch?v=g9GX7PtWbes

Velmi dobra kniha, teraz citam:
http://www.gorila.sk/product/376981

Vraj dobre video, ale neviem, ci si ho kupim:
http://www.mamabirthshop.cz/dvd/birth-as-we-kno...

zuzkat1
6. jan 2014

@soniamalinik ja uz som rodila na antolskej...tak viem preco sa tam nechcem vratit..

lenach
6. jan 2014

@zuzkat1 ked som porodila, hneď mi dali maleho na brucho, následne po zabaleni nam ho cele dve hodiny nechali v porodnej sale, takže sme tam boli cela rodinka, po okupani a aklimatizovani mi ho priniesli ku mne na izbu a mala som ho cely čas pri sebe. Druhy den bol hladny, ja som nemala mlieko a normalne mi odmietli dat umele, pretože vraj kolostrum, ktoré som mala - tých pár kvapiek - je najvýživnejšie a musí mu to stačiť. povedala mi sestrička na novorodeneckom, že oni nepodporujú umelé mlieka....

lenach
6. jan 2014

@zuzulkaba neviem kedy si rodila ale podla toho čo som o Kramároch čítala, čo baby písali niekolko rokov dozadu sa to tam dosť zmenilo. v prvom rade tam rodili dve kamošky predo mnou a obe boli spokojné (to bolo tento rok)

zuzkat1
6. jan 2014

@lenach tak to je super..na antolskej mi malu nechali 10min.a dali mi ju az o 10hod. Doslova mi ju podhodili ze kojte...napriek tomu ze mlieko som mala ju dokrmili aj ked ja som to nechcela... Tak som rada ze nie vsade vladnu farmafirmy

soniamalinik
6. jan 2014

@zuzkat1 tak to vies do coho ides, ja neviem nic a mam z toho strach, Antolsku mam 5 minut od domu, preto tam chcem ist. Ale teraz neviem, vela bab pise, ze je to tam zle, niekto, ze je to ok, sukromnu kliniku si nemozem dovolit. Cesky rodia doma, to by som asi brala aj ja.

zuzkat1
6. jan 2014

@soniamalinik su to 4 roky co som tam bola. Mozno je to lepsie.. sukromnu som vylucila lebo taky koch vraj nie je vybaveny na komplikacie takze keby daco beru ta na antolsku. Ja mam antolsku tiez blizko ale tam proste nepojdem. Ked chces antolsku tak urcite si niekoho zazmluvni. Viem ti povedat len tolko ze z mojho okolia tiez len negativa pocuvam. Pokial sa bojis bolesti tak k tomu len tolko..Ano boli to ale hned ako zbadas mimi uplne zabudnes na bolest. Naozaj tohto sa ja uz vobec nebojim. Bojim sa len aby som nemala takych dr ako pri dcere. Preto uz 2 mesiace hladam info a urcite niekoho na kramaroch zazmluvnim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre