Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kukenzi
2. júl 2009

akejka, aj my sme mali uz na dalsi den v porodnici cumel. mala mala silny saci reflex a bola by mi stale na cicke, tak uz aj sestricky vraveli, nech jej dam cumel.

tehula, skus jej ho dat jemnucko, len tak pobrnkat po pusine s dudlom, nech si ho sama chyti, ako didu, lebo inac sa s nim bude dusit... na zaciatku ho neudrzi, postupne ho udrzi dlhsie

mneme
2. júl 2009

baby, vidim, ze riesite dudel. tak ja som ako spravne poucena buduca matka dudlik nekupovala - ved to nie je v sulade so zasadami dojcenia 😀 ale ked martina uz v porodnici po 20 min. papani zhanala ako besna a isla si zozrat rucicky, poradila mi sestricka dudlik alebo dokrmovanie. tak som skusila dudlik - niekde mi sestricka vyhrabala len obycajny gumeny z flasky a mala po nom stastne chnapla. presne ako u kukenzi je to skratka babatko s dobre vyvinutym sacim reflexom. takze ked som po prepusteni z antolskej isla na druhy den na vyber stehov, hned som jej v lekarni kupila ortodonticky cumlik a odvtedy dudlikujeme na upokojenie. fakt je sranda, ako az pri realnom babatku prichadzam na to, kolkym hovadinam som verila 😀

a kobolovej gratulujem k statnej slecne 🙂

luciarichard
2. júl 2009

baby chcem sa spytat starate sa nejak zvlast o sitie po nastrihu ? Moja mala mala 4 kg cize som bola dost nastrihnuta a stale to dost boli ... ☹

inneska
2. júl 2009

lucka...niektorá tu spomínala nejaký sprej na to, volal sa ...počkaj.... dermo-chlorophyl...že farbí na zeleno, ale pomáha 🙂 ja som si šitie po každej sprche vedela ponatierať repíkom 🙂 🙂

jankaw
2. júl 2009

elfa: vosla som hlavnym vchodom, pojdes vlavo, tam je bufet a oproti bufetu su dvere, do tych vojdes a dalej si uz nepamatam 🙂) este tam som nejako par krat zabocila ale uz neviem ako 🙂 ja ako som tam isla tak predo mnou isla jedna tehulka tak som isla za nou a dufala ze tam ide tiez 🙂 ale pripadne sa tam niekoho opytas, chodi tam dost personalu po chodbach a pokladna je zase na opacnej strane, to ako vojdes hlavnym vchodom tak pojdes do prava a tam po schodoch o poschodie nizsie, zabocis vlavo a tam je pokladna, to zbadas podla toho ze su tam take velke dvere von, nimi sa da dostat na parkovisko...
Antolska aj riiadne bludisko 🙂)

kukenzi
2. júl 2009

luciarichard, ja som pri prvom porode pri nastrihu pouzivala repik, som si natiahla vyluh do striekacky a striekala a dermo-chlorophyl, ten ale sakra farbi, ten mne osobne nepomohol, ale repik ano

toto je ten sprej http://www.mojalekaren.sk/dm-dermo-chlorophyl-s...

jasminet
2. júl 2009

mne manzel kupil repik a robim si obklady, resp. si to nim potieram...ale len dnes som zacala 😀

kukenzi
2. júl 2009

jasminet, gratulujem k natalke 😵

kukenzi
2. júl 2009

kobolka, tebe takisto srdecna gratulacia k malickej, drzte sa babulky. 😵

jasminet
2. júl 2009

kukenzi - dakujeme 🙂

inneska
2. júl 2009

takže sme sa v podstate zhodli, sprej a repík 🙂

luciarichard
2. júl 2009

dakujem vyskusam ten repik 😉

akejka
2. júl 2009

mneme, na izbe bolo 10 zásad úspešného dojčenia (alebo baby friendly hospital ?) - už nepamätám presne...
ale pamätám, že 1 z bodov bolo, že dieťaťu nedávame cumlík...lenže tiež Lucka mala silný sací reflex, ako spomínala kukenzi...a nakoniec mi dudel poradila kamoška, čo úspešne odkojila 3 deti, aj laktačná sestra, tak som si povedala, že túto zásadu budem ignorovať 🤐

katka1981
2. júl 2009

babatku cumlik pasuje

mneme
2. júl 2009

akejka, presne na tejto zasade na nastenke som sa bavila ked som pozerala na stastne babo, ktore dudlovalo ostosest a pritom od narodenia (klop-klop) krasne papalo 😉 okrem toho, neviem ako by som malu v nemocnici upokojila po vsetkych tych vysetreniach a vizitach, ktore ju neraz zobudili prave v najnevhodnejsej chvili
katka, ako ktoremu - vraj su babatka, ktore cumlik odmietaju (mama mi hovorila, ze napr. ja bola ten pripad)

inneska
2. júl 2009

beju...vraj má zajtra oravec dovolenku 😒 ale ja idem tak či tak, mám zajtra termín, tak nech ma pozrie hocikto a hlavne, nech ma tam nechajú 🙂

inneska
2. júl 2009

ani môj paťko nechcel cumlík, vlastne ani flašku, ked som mu chcela dať trochu čajíku, alebo ked musel piť ryžový vývar....zacítil gumu, tak to vyplúval 😅

katrin79
2. júl 2009

ake cumliky davate babatkam? lebo moja mala dudel nechce ani za nic, ale my mame doma ten silikovy avent, iny v lekarni nemali...vy pouzivate tiez tie silikonove?

beju
2. júl 2009

innes to myslíš vážne? No ja pôjdem tak isto tak či tak, termín mám v pondelok. Chcela by som,aby ma niekto pozrel, či som o.k. Kedy dorazíte? Ako obvykle okolo 9,00h?

inneska
2. júl 2009

beju...gertka to dnes spomenula, že na 25 mali dovolenku a zdá sa jej, že tam bola dovolenka aj na zajtra...ale tiež idem, zajtra termín, tak nejdem riskovať...okolo tej 9h by sme mali doraziť 🙂

inneska
2. júl 2009

katrin...ja mám doma asi všetky druhy čo existujú, sillikonové, kaučukove, gulate, anatomické, rôzne velkosti...mne nechcel paťko ani jeden, tak som zvedavá, či ich bude chcieť erik...treba skúšať, kaýdému bábu vyhovuje niečo iné 🙂

beju
2. júl 2009

Dúfam, že ak budú mať ozaj zajtra dovolenku, tak tam bude aspoň napísané, kto zastupuje.
My prídeme zrejme skôr, lebo mn je zajtra opäť v práci, ale verím, že sa uvidíme.

Idem sa ospršiť a pripraviť sa na ďalšiu bezsennú noc. ☹(( Štefan zaspal pri TV, tak ho idem zobudiť. Aj on mal dnes hrozný deň.

Tak teda zajtra na Antolskej.

inneska
2. júl 2009

tak zajtra sa dúfam vidíme 😉 snád už tých zlých nocí bude čo najmenej 😉 papa

kukenzi
2. júl 2009

inn, juuuj, ty mas zajtra termin? beju a ty v pondelok? babenky, ak by si vas tam nahodou nechali zajtra, tak nam poslite aspon nejaku spravu, co a ako. 😉 moc, moc drzim palce a prajem co najlepsi porod a zdravucke uzliky stastia.

dobru nocku

katka1981
2. júl 2009

Baby som hotova, unavena, ale tesim sa obe babky dnes malej dali krasne saticky a keby len jedny jooooj. Boli sme dnes na poradni, malicka vazi 4000 gramov a asi ma reflux.

Kukenzi mala si pravdu je to uzlinka, vraj ked som bola pred porodom chora, tak ten zapal presiel do malej, tak to ta uzlinka signalizuje. Ale ze by to malo zmiznut. Nozicky ma uz paradne, ale ze mozeme dalej cvicit. Zajtra ju idem objednat na UZV klbikov.

tehula
2. júl 2009

NO tak ja este pisem, kym mala prestane revat. Dudel zas skusam, uz ho aj udrzala, ale nejde jej odtial mlieko, tak ho ma len chvilu. Skor si ale zvykla, ze ju mam stale pri sebe a ked ju ignorujem, tak huci. Ale uz aj svokra si vsimla, ze zacina byt strasne naviazana a tak ju obcas necham samu.

Gratulujem k babatkam, stale s napatim cakam, kedy aj innes a beju pojde rodit 😀 . Inneska, sex skus, aj tak potom budes dost abstinovat. My sme si ho uzivali az do porodu, teraz rozmyslam, kedy sa nan vobec odhodlam, lebo ten nastrih ma vydesil.
Luciaruchard, neboj, bolest prejde, mne presla konecne po vyse 2tt. Skusala som repikove obklady, ale mna to stipalo potom este viac, doktor mi poradil rosalgin, no to sa aplikuje dnu do posvy a na to som nemala odvahu si tam cosi pchat a striekat 😖 , takze zatial lezi netknuty. No a co mne zabralo? Ako "zodpovednej matke" lieky!!! Je to des, ale bez nich som to nezvladala.

Katka1981> to ste pekne pribrali, moja ma 3330g.

K tym klbikom sa chcem spytat........mam moznost ist niekam k sukromnemu dokimu, no je mi to odruky, radsej by som na Antolsku.
VIete niekto ordinacne hodiny a ci sa treba objednavat? Alebo tam mozem ist len tak po mesiaci?
Tusim, ze mneme tam bola....

inneska
3. júl 2009

dobré ránko 🙂

tak ako v piatok, chystám sa do blavy na poradňu🙂uvidíme čo tam...ale na pôrod sa necítim, aj som sa fajn vyspala, až na budík, čo ma zobudil...

inneska
3. júl 2009

tehulka, no ten sex už asi nestihneme, ak si ma tam dnes nechajú😀ale raz musím porodiť, nie? dávajú vám tie bábatká zabrať, ked takto po nociach koníkujete 😅

prajem vám, aby si maličké čo najrýchlejšie našli svoj režim a nič ich netrápilo, aby si aj maminky mohli v klude pospinkať 😉

danka_ba
3. júl 2009

Baby, bola ste niektora na vysetreni na prietoky?? Vôbec neviem co to je a mam tam dnes ist.

gabulka26
3. júl 2009

ahojte.chcem vas poprosit o radu:chcela by som rodit v antolskej ale ked som vcera bola v poradni,tak lekar nijaku porodnicu este ani len nespomenul...a kedze mam skrateny krcok,tak je dost mozne,ze porodime skor ako o dva mesiace.chcela by som ist na aspon cast psychofyzyckej pripravy na porod ,aj ked cvicit nemozem,rada by som si pozrela aspon porodnicu.no neviem,ako to je,ci posledny mesiac sa chodi do poradne do nemocnice a ci musi aj moj manzel absolvovat niejaku tu opripravnu hodinku,kedze chce byt pri porode...prosim poradte,lebo ja neviem,odkial mam zohnat info!!dakujem !!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre