Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kukenzi
27. máj 2009

dendula, ano, ja som bola

kukenzi
27. máj 2009
dadka212
27. máj 2009

tak baby prestaňte srandovať, že ma asi pošlú inde rodiť 😝 no ma trafí šlak...dúfam, že keď sa tam dotrepem aspoň ma vyšetria, či je čas ísť inde, nie že porodím niekde na polceste 😅

dendulka999
27. máj 2009

Dadka ale myslím, že ked máš zazmluvneného tak by ta nemali poslat preč...

dadka212
27. máj 2009

Dendulka práveže nemám...sme sa rozhodli, že nebudeme zazmluvňovať....

katrin79
27. máj 2009

dendulka: ja som bola na prednaske o epi, teraz som sa vratila...a teda po prednaske som sa rozhodla, ze urcite chcem rodit s epi

dendulka999
27. máj 2009

Aha ..no ja tiež som sa rozhodla že nebudem si zazmluvnovat ale nechcem aby ma poslali niekde inde..
A ty máš aj epidural?? ja som bola rozhodnutá že nechcem no dnes mi odtial volala kamoška a hovorila, že si to mám radšej zaplatit, tak fakt neviem?? keby som aspon vedela ako to bolí, vieš?? 🙂

dendulka999
27. máj 2009

No tak som sa asi už rozhodla.. a čo také ta k tomu doviedlo?? Alebo čo tam hovorili???

dadka212
27. máj 2009

ja budem dúfať, že ma nepošlú 😀 im tam odpadnem a budú si ma musieť nechať 😅
a prednášku mám, ale zatial som optimistka a verím, že si to nedám, prvý pôrod som prežila v tých bolestiach 3dni a mám pekné spomienky na pôrod...ja neviem nebolo to až také brutálne, najhoršie bolo netlačiť...už som to viac krát spomínala, že je to taký adrenalín 😅 a chcem si to zopáknuť aby som si to krásne prežila se vším všudy, šak je to naposledy 😎

dadka212
27. máj 2009

Dendulka podla mňa na tej prednáške aj dosť strašia prirovnávajú kontrakcie k amputácii končatiny bez umrtvenia 😲 podľa mňa je to prehnané...možno vyvolávaný pôrod ten bolí vraj o dosť viac, lebo je to vlastne nasilu, ale ak sa rozbehne prirodzene tak je to v pohode 🙂

dendulka999
27. máj 2009

Aha .. tak sa musím pripravit nato.. No len dúfam,že to ešte stíham do pôrodu, nevieš náhodou ako často sú tie prednášky??

katrin79
27. máj 2009

dendulka: tak ja som bola uz aj predtym viac-menej rozhodnuta, ze si ju asi dam, ale ked nam anesteziologicka rozpravala o tom, ze bolest pri porode sa da prirovnat amputacii koncatin, tak mi stacilo 😀 a tiez ze sitie po porode neboli o nic menej ako porod a ked mas epi, tak to v podstate necicitis, tak ma presvedcila a nema to ziadne negativne ucinky na dieta ani na matku, tak ja som sa uz rozhodla, ked to bude mozne, urcite si ju dam pichnut

dendulka999
27. máj 2009

Katrin a brali ti kvôli epi aj krv??

katrin79
27. máj 2009

prednášky sú každú stredu o 14 tej...ano krv mi brali kvoli epi

dendulka999
27. máj 2009

no dúfam, že stíham tam ist .. a dakujem za infošky

katrin79
27. máj 2009

nemas zac, to stihas neboj, chod buduci tyzden a ked pojdes na poradnu, povedz dokimu, ze chces epi, nech ti sestricka zoberie krv

dendulka999
27. máj 2009

oki dikes

kukenzi
27. máj 2009

tak ja si nespominam z prednasky tu amputovanu nohu a tiez si myslim, ze je to teda riadne prehnane 😕

kukenzi
27. máj 2009

a hlavne ked to vravia ludia, ktori amputaciu nezazili 😠

dadka212
27. máj 2009

Kukenzi veď to 😝

katrin79
27. máj 2009

ale ved je mi jasne, ze to prehnala, lebo zase asi by zeny az tak vo velkom nerodili, keby to tak straaaasne bolelo, no ale prijemna bolest to isto nie je

kukenzi
27. máj 2009

ked mi 2 tyzdne po porode bez umrtvenia tahali nerv zo zubu, tak to bola sila, to porod proti tomu, teda aspon ten moj bol naozaj malina

kukenzi
27. máj 2009

katrin, ja som cely porod necitila ako bolest, ale ako taky zvlastny tlak, fakt sa to da krasne predychat, samozrejme hovorim o nekomplikovanom porode. najhorsie je vydrzat netlacit, ale aj to sa da predychat

katrin79
27. máj 2009

ja si myslim, ze kazdy porod boli inak, ved kazda zena ma iny prah bolesti, urcite sa to neda nejak zovseobecnovat podla mna, zalezi ci su komplikacie, ci to ide hladko, proste sa to neda jednoznacne povedat, kym si to kazda z nas neprezije, tak nemoze vediet ako velmi to bude boliet

kukenzi
27. máj 2009

katrin, suhlasim a pisala som o tom istom 😉 neda sa to zovseobecnovat, hovorim len a len za seba. 😉

katka1981
27. máj 2009

kukenzi, to co za vraha ti neumrtvil ten zub? Ved to s umrtvenim boli tahat nerv nie to bez umrtvenia. Navyse take zakroky sa robia najskor po sestonedeli. Ty by si zvladla aj tu aputaciu s usmovom 😀

terezka044
27. máj 2009

No tak my sme uz doma z nemocky, nikdy som si nemyslela, ze to poviem - ale bolo tam super 😀
Fakt aj dobry porod, vyborni lekari, mile sestricky jak nase, tak na novorodeneckom... uplne zlati boli vsetci, aj spolubyvajuce na izbe, parada... fakt tych 6 dni co som tam musela byt som si uzila 🙂

mneme
27. máj 2009

jeeej, terezka, gratulujem k alexandrovi 🙂 . mam z vas radost, dlhsie si sem nepisala a zdalo sa mi, ze mas este cas... super ze uz mas drobceka pri sebe

terezka044
27. máj 2009

mneme dakujeme, tiez to prislo necakane, o 3 tyzdne skor - hoci v sprave mam napisane 38.tyzden ukonceny tak neviem 🙂 ale som rada 🙂 🙂 🙂

kukenzi
27. máj 2009

terezka, srdecne gratulujem. aj mne bolo dobre v porodnici, ja som ani domov nechcela ist, o nic som sa nemusela starat len o mojho prvorodeneho 😵 😵

kati, no moj doktor bol na prvom poschodi, nefungoval vytah (a ja som bola s dietatom v kociku, bola to bolest a vedela som, ze mi s tym musia hned nieco spravit, lebo sa zblaznim), tak som sla do polikliniky a tam ma zobrala nejaka stara mäsiarka pod ruky a ked soom jej povedala, ze to chcem umrtvit, tak mi povedala nieco take, ze to je somarina umrtvovat a bla, bla ... keby som to vedela, tak tam nejdem, ale bolest bola taka hrozna, ze som jednoducho ostala a dufala, ze ta bolest raz skonci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre