Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

smejko
1. júl 2011

koceny, co ste boli na klbikoch na antolskej - vysledky davaju hned ci to trva ?

riska
1. júl 2011

@smejko hned dostaneš papier do ruky 😉

susanq
4. júl 2011

ahojte kocky... potrebovala by som poradit. Viem, ze sa tu uz dost rozoberali lekari, ale neviem sa rozhodnut, koho si zazmluvnit. Idealne by som asi bola za zenu, kedze som nikdy muza gynekologa nemala, ale kludne si necham odporucit aj Dr.muzskeho pohlavia :D vy, ktore mate najnovsie skusenosti alebo ste boli so svojim porodnikom/ckou spokojni, napiste prosim, nech to nemusim nechat na nahodu. Dakujem velmi pekne 🙂

heidy26
4. júl 2011

@susanq ahoj, ja som rodila dvojičky u Dr. Oravca a môžem ho len a len vrelo odporučiť! Ja som ležala aj na rizikovom, aj tam sa o mňa staral, aj po pôrode. A je to naozaj odborník!!!!!!!!!!!!

heln
4. júl 2011

@susanq keďže Ti termín pôrodu vychádza v auguste, tak si hlavne zazmluvni doktora, ktorý nebude mať dovolenku v čase tvojho termínu 🙂 😉
tiež chodím k Dr, Oravcovi, je celkom fajn, na to že som bola u neho asi tri krát a bude mať dovolenky v júli, resp. voľno, len som si nezapamätala kedy, tak som zvedavá kam pôjdem na poradňu ak neporodím na termín.....

susanq
4. júl 2011

@heln : tak urcite, ze to bude hlavne kriterium, ze kto bude mat a nebude mat dovolenky, ale zatial si robim aspon prieskum, ze koho by zeny so skusenostami odporucili 🙂

@heidy26 : dakujem za nazor, pisem si meno a uvidim, ako to dopadne 🙂

veve39
4. júl 2011

@susanq uzasna je mudr.bertoldova - vlastna skusenost, velmi prijemna pani, empaticka, profesionalna.
Velmi si pochvaluju aj mudr.Hammerovu - neviem vsak, ci je mozne ju zazmluvnit (ci uz ma atestaciu), mudr. Malovu.
Z lekarov su vyborne referencie na mudr.Havaldu, Rozemberga,Dlhopolceka......urcite su aj mnohi ini, len tieto mena sa casto opakuju vo velmi pozitivnych skusenostiach rodiciek...

sony123
4. júl 2011

@susanq ja mozem po osobnej skusenosti odporucat Dr. Scholtza, robil mi 2 sekcie, pocas tehotenstva sa dobre staral aj po porode.

sony123
4. júl 2011

@susanq a Dr. Hammerova bola po druhom porode moja izbova lekarka a bola velmi mila a starostliva.

martinex
4. júl 2011

@susanq
@veve39 mne dr. Hammerova rodila oboch chalanov a bola som max. spokojna,porod bol super. ale ja by som si skorej keby sa dalo zazmluvnovala porodne sestry,lebo tie tam su cely cas,dr.len ku koncu...ale nastastie ja som vzdy natrafila na tu istu,taku silnejsiu a straaaaasne milu-hovorila mi Martinka a v tej chvili to bolo strasne fajn,mala taky matersky pristup 😉

andilka
4. júl 2011

@denka23 necitala som predchadzajuce tvoje otazky, len k tejto tvojej odpovedi napisem, ze ja som si prednasku o epi odsedela ale nezaplatila som a cakala som co bude. Musim sa priznat, ze som mala predstavu o porode, ze ked to zvladli vsetky bez epi tak aj ja, ale omyl, voda mi odtiekla v piatok skoro rano a rodila som az v sobotu v noci a to som uz bola taka vycerpana, ze bez epi si to neviem predstavit...drzim palce, aby porod prebehol hlavne rychlo a bez komplikacii.

denka23
5. júl 2011

@andilka fuha no pekne.....najhoršie na tom je že aj ja mám v mysli že keď to iné zvládnu tak to zvládnem aj ja...ale po tvojich slovách mi je normálne troška zle....tak dlho si rodila...však to sa ti ani nedivím že si bola vyčerpaná.....a nebol problém, že keď si si epi nezaplatila, a potom si ju chcela....zaplatila si ju potom po pôrode, alebo si musela ešte pred tým??? a ďakujem ti strašne moc za tvoj názor a hlavne radu... 🙂

andilka
5. júl 2011

@denka23 zaplatil ju manzel predtym, ako mi ju dali, nebol s tym ziaden problem....naozaj nechcem strasit ani nic podobne, ale za prednasku vazne nic nedas a budes aspon v tomto kludna, ze ak by nahodou...., tak si ju proste len vypýtaš a hotovo 🙂, bude kopec inych veci na ktore budes mysliet a nieto este rozmyslat ci si nemala predsa tu prednasku absolvovat. drzim palceky a som zvedava ako to dopadne 🙂

pitik
5. júl 2011

@sony123 takze si spokojna? ja som ho mala zazmluvneneho pri druhom porode, bola som spokojna, teraz som bola u neho v poradni a chystam sa ho zase zazmluvnit si ho. ale uz tam nie je primar, ze?

sony123
5. júl 2011

@pitik primar uz nie je, lebo on bol primar porodnych a sal a celkovo ta funcia sa zruslia, ale nie je primar len na papieri, inak rozhoduje a pracuje rovnako ako pred tym. Myslim to tak, ze napriklad schvaluje sekcie a riadi to tam podobne ako pred tym. Mne on vyhovoval, je pokojny a precizny, on pacientku nezanedba, ja som k nemu chodila s obama detmi, aj mi robil obe planovane sekcie, myslim, ze je dobra volba 🙂

pitik
5. júl 2011

@sony123 dakujem 🙂 na mna tiez tak posobil a posobi, bola som u neho na ultrazvuku este pri prvom tehotenstve, ked mal nejaku sukromnu ambulanciu niekde v Dubravke, nakoniec ma odrodil dr. Sutta, ale ten potom odisiel do dochodku. Inak kedy si rodila dcerku? Moja Veronika ma tiez 6 rokov, narodila sa 22. marca 2005

denka23
5. júl 2011

@andilka to máš pravdu, za tu prednášku predsa nič nedám.....a nemusím byť v strese ako si napísala.... 😉 moc ti ďakujem za radu...a určite to tak aj spravím pôjdem na prednášku a keď tak že ju budem chcieť tak pošlem drahého zaplatiť ju 🙂 určite ti dám vedieť ako som dopadla 🙂 inač chodila si aj ty na tie tehotenské kurzy (cvičenia) k p. Ježíkovej??? ja už tam volám 2 týždne aby som sa objednala a neviem sa tam dovolať... a inač moc ďakujem za radu 😉

sony123
6. júl 2011

@pitik nasa Tamarka mala 6 rokov 22.6., takze sa chystame do skoly. Mne sa zda, ze sme uz niekedy spolu komunikovali na babetku, podla mien tvojich deticiek sa mi zda.

frola
6. júl 2011

ahojte prosim vas mozete mi niektora napisat aky je rozdiel v beznej a nadstandartnej izbe na sestonedeli? maju aj bezne izby svoje wc a sprchu alebo su spolocne na chodbe?

heln
6. júl 2011

@frola ja som ešte nerodila, tak neviem presne, len reprodukovane....
pokiaľ viem tak nadštandardná izba má vlastné wc a sprchu, štandardná izba má spoločné wc so sprchou s druhou izbou..... nadštandardná izba - fotky majú zverejnené na internete, štandardnú izbu som odfotenú nenašla, na štandardnej izbe sú normálne nemocničné postele...... toľko čo viem.....

andilka
6. júl 2011

@denka23 naozaj nemas zac...ja len aby som ta povzbudila 🙂 a vypocula si dalsi nazor. este ma napadlo, ze minuly rok sa dala ta epi zaplatit aj dopredu a ak by si ju nepouzila vratili hned peniaze. ja som nechodila na ziadne kurzy ani tehu cvicenia 🙂. ja som si uzivala pekne v pokoji tehu na balkone s jahodovou drenou v ruke 🙂...joooj to bolo super.

andilka
6. júl 2011

@frola ano je to tak ako pise heln...tie standardne izby su uplne v pohode. je to tam ciste.

frola
6. júl 2011

@heln dakujem za info, a pozeram ze uz to mas za par. tak drzim palce. myslim ze som ta videla ja v teme kocha ides nakoniec na antolsku?

frola
6. júl 2011

@andilka ok diky, mne ide hlavne o to aby neboli niekde na chodbe na opacnej strane. to by mi nevadilo ze su pre dve izby spolocne.

charlize
6. júl 2011

Ahojte, aj ja mam este otazku, ak budete take zlate - su na Antolskej nejake organizovane prehliadky porodnice? Alebo staci niekedy skratka prist a skusit sa vypytat, ze sa chcem ist pozriet? Dakujem pekne 🙂

heln
6. júl 2011

@frola ďakujem. áno, idem na antolskú. keď som si mala vybrať pôrodnicu, tak ešte nebolo isté, či stihnú pôrodnicu v kochu do môjho termínu a potom suma čo za pôrod pýtajú je na môj finančný rozpočet trochu nadmieru, takže som sa rozhodla pre antolskú. a myslím, že je to super, že dve izby majú spoločné, lepšie ako celá chodba....
@charlize tak toto netuším, a keďže mám budúci týždeň termín, tak ani riešiť nejdem....... 😅

swiss
7. júl 2011

Štandardná izba vyzerá tak normálne,ale ja by som radšej prijala nadštandard. Škoda, že bolo v mojom termíne plno. Asi som v tomto náročná, ale prežiť sa to dalo. 🙂 Táto izba bola hneď vedľa novorodeneckých setričiek, ale asi všetky sú tam také podobné, čo malo tú nevýhodu, že tam bol stále hluk. 😢 Hádam, pre predstavu pomôže. Postieľka sa dá dať z ktorej strany treba, ale ku oknu neodporúčam, dosť cez neho fúka. 😒 (v lete to možno nebude až tak vadiť. 🙂 )

heln
7. júl 2011

@swiss veľká vďaka 🙂

swiss
7. júl 2011

nie je za čo. Snáď nevystrašilo. 😉

ovecka84
7. júl 2011

ahojky, tiez som rozhodnuta ist rodit na Antolsku, ale neviem kedy zacat vybavovat lekara a co este ostatne treba poriesit pred porodom.... poradite ako a kde zacat? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre