Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lusil2005
1. aug 2011

@babulkaa jasne ze nevyhodia 😀

@samayka musis ju mat znovu. 😒

kajla123
1. aug 2011

ahojte maminky,chcela by som sa spytat ako to je po cisarskom reze s babom?kedy ho mozem vidiet a ako casto ho nosia na krmenie?ak mate taku skusenost prosim napiste 🙂

xlucia
1. aug 2011

@kajla123 vidis ho ked sa narodi, tak ho daju do perinky a ukazu ti ho. potom ide do inkubatora. nosia ti ho podla potreby. prvu noc je u sestriciek, potom ti hodaju na izbu. kedze 24 hodin po CR musis lezat, nemas sa o neho ako postarat.

xlucia
1. aug 2011

@babulkaa cipok sa dava pri planovanej sekcii, ak je urgent, tak je klystir. pokial neabsolvujes prednasku, tak ti ju nedaju ani ked zaplatis 5x. ved to mozes absolvovat uz teraz. nie je problem

kajla123
1. aug 2011

@xlucia aha jasne dakujem a este by som sa chcela spytat ze ked mam planovanu sekciu ci sa zvykne cakat az do terminu porodu alebo sa to da aj skor?

xlucia
1. aug 2011

@kajla123 to zavisi do toho, preco mas planovanu sekciu.podla toho to ide bud skor, alebo nacas, alebo v niektorych pripadoch sa caka az na kontrakcie a az potom je sekcia.

kajla123
1. aug 2011

@xlucia ok dakujem pekne za odpovede 🙂

heln
2. aug 2011

@kajla123 predsa len Ti napíšem aj ja, keďže som čerstvo po.... termín sekcie je závislý od indikácie, ak sú zdravotné problémy tak sa robí už aj v tom 38. tt, veľké bábo na termín alebo skôr, je to rôzne....
a na antolskej je to asi takto: mne robili sekciu so spinálkou medzi 14:00 a 15:00, bábo sa narodilo o 14:30, ukázali mi ju (to bolo pár sekúnd) a keď ju ošetrili a mňa dokončovali, tak ju dali ku mne na pár minút, k tvári, až sme sa dotýkali, potom ma previezli na izbu, musela som ležať a hlavou som mohla len hýbať do strán, nesmela som ju dvíhať, akurát za mnou prišiel manžel, tak ho pustili na chvíľu za mnou a doniesli aj malú, malú mi doniesli aj večer "prisať", ale nešlo to, lebo som bola celý čas od sekcie na infúzkach a na druhej ruke som mala pol dňa tlakomer, ktorý meral tlak každých pár minút, keďže som celú predchádzajúcu noc nespala, tak sa mi strašne chcelo spať, ale chodili ma stále kontrolovať, tak som sa stále budila, ráno mi ju tiež doniesli, ale z infúzkou v ruke sa veľmi nedalo, ráno ma postavili na nohy, do sprchy a po vlastných som prešla na normálnu izbu šestonedelia a stále sa ma pýtali, či mi je dobre, či sa netočí hlava, celé doobedie až po návštevy som bola ešte na infúzkach, pred návštevami som konečne ukecala jednu sestru, že mi konečne vybrala cievku (na moč), po návštevách som si už vzala bábo k sebe a na ďalší deň mi ešte dali nejaké dve infúzky. V deň sekcie neješ nič, na druhý deň Ti dajú jesť len také riedke brečky, aspoň mne to teda nechutilo, iba taký vývar ako bujón mi chutil, tie dva dni dávajú feniklový čaj a keď povieš, že už máš vetry, tak Ti dajú aj normálne jedlo.
a želám pekný pôrod bez komplikácií. 🙂

natadlia
2. aug 2011

Caute kočky, poprosila by som o info, či náhodou neviete ako to je s dovolenkami na Antolskej u dr. Bertoldovej a Rozemberga? Dnes som bola v ambulancii dr. Havaldu a ten ma dovolenku od 8.8 do 19.8.
Sice mam termín 23.8. kedy by mal byt v práci, ale mam pocit, že malý príde skôr 🙂 a preto by som chcela mať lekára v týchto týždňoch k dispozícii.Prípadne máte nejake dobré skúsenosti aj s inými lekármi?

blossom
2. aug 2011

p. Dr Bertoldova je po dovolenke. Od 1.8 je normalne na svojej ambulancii. Vcera som u nej bola tak preto viem 🙂

natadlia
2. aug 2011

@blossom Ďakujem moc, si ma potešila. Štvrtok teda nacupitám na prenatálnu poradňu.

veve39
2. aug 2011

@kajla123 neviem, baby ti pisu aj ine skusenosti - ja ked som mala planovanu sekciu minuly rok na antolskej porodnik mi hovoril ze ich robia vzdy skor ako je termin porodu - 38.max.39tt. v mojom pripade indikacia sekcie nevplyvala na tehotenstvo, to bolo bezproblemove a babo bolo skor mensie - aj tak sekciu naplanovali na 39.tyzden (chceli 38., ja som ziadala az 39.koli hmotnosti dietata)

dibisd
2. aug 2011

Ja osobne mozem Antolsku len odporucat. Jediny problem som mala este pred porodom - na vysetrenia (poradnu) som musela cakat niekedy aj 3-5 hodin, kedze lekari okrem toho, ze maju byt v ordinacii, tak maju sluzbu aj na oddeleni a obcas im do toho padne nejaky surny pripad. Da sa to pochopit, ale sediet na nepohodlnych umelohmotnych stolickach taku dlhu dobu, to uz nie je sranda s bruchom velkym ako 3 futbalove lopty :/
Ale co sa tyka porodu a 4 dni stravene v nemocnic po nom - bola som absolutne spokojna. Ci uz prostredie, tak aj sestricky a doktori boli perfektni, ochotni, naozaj odbornici. Nadstandardnu izbu by som si urcite neplatila - aj standardne izby su uplne v pohode (jedine, ze by ste na izbu dostali nie moc milu mamicku) - ja som mala aj na toto stastie, bola som na izbe s uzasnym clovekom a i napriek bolestiam po porode som si tieto chvile krasne uzivala. Takze by som touto cestou chcela celemu personalu na Antolskej podakovat za ich profesionalitu, ochotu vzdy pomoct, poradit.

natadlia
2. aug 2011

@dibisd Ja som si vybrala Antolskú pretože moje kamošky boli spokojné s touto nemocnicou a lekármi, ktorých mi odporučili. Je pravda, že niekedy sa nezadarí, ale určite je to lepšia varianta ako rodiť v mojom rodnom meste TT. 4 umrtia behom pol roka je dosť (2 sú medializované). Okrem iného zlé skusenosti mojich známych ma len utvrdili v tom , že by som tam nerodila aj keby to mala býť posledná pôrodnica na svete.

lusil2005
2. aug 2011

Ahojte, ja som prave prisla z poradne, a je tam riadny natresk... Ordinuje iba jedna poradna, a do tej sa caka minimalne 2-3 hodky... Maju co robit aj mamicky aj doktorka... 😅

Inac - poslali ma na monitor kedze som mala vcera termin a do nemocnice este nechcem ist, a tam mi povedala sestricka ze mam kontrakcie 😕 a vraj dost silne 😀 Tak dufam ze su zatial len falosne... 🤐

kajla123
2. aug 2011

@heln dakujem pekne no som zvedava ako o bude cele prrebiehat ale tak dufam ze nic strasne 🙂

heln
2. aug 2011

@kajla123 nie, neboj, samotná sekcia nieje nič strašné, tá anesteziologička sa vyjadrila tak, že skôr využívajú spinál, lebo je to menej zaťažujúce a menej liekov aj pre matku aj dieťa, si pri tom, o všetkom vieš, necítiš bolesť, cítiš len, že Ti niečo robia, bábo Ti ukážu.... dôležité je to potom po zákroku, naozaj sa zbytočne nedvíhať, mne dávali do tých infúziek lieky proti bolesti, takže ma nič nebolelo, až na tretí deň keď tie lieky odozneli som začala cíťiť..... ale to najhošie bolo za mnou.....
takže hlavne mysli na bábenko a na to že ho budeš mať čoskoro v náručí.... 🙂

pepetra
2. aug 2011

ahojte, prosim, viete mi poradit, kedy ordinuje pocas dovoleniek dr kristufkova?

stolwerkas
2. aug 2011

Ahoj, rodila som pred pol rokom na antolskej a mozem len doporucit. Mala som zazmluvneneho MUDr. Oravca a spraval sa naozaj profesionalne, prisiel aj ked som este nemala podpisanu zmluvu a zaplateny poplatok - drobec sa vypytal na svet skor, ako som to stihla vybavit - riesili sme teda dodatocne 🙂
Inak podla mna ok pristup, az na par sestier velmi super aj personal. Co sa tyka izieb podla mna nadstandardku ani netreba - tiez som ju najprv chcela, ale nakoniec to bolo uplne ok na standardnej izbe. To najpodstatnejsie bol aj tak pristup do sprchy a kedze sme mali spolocne 2 bunky po 3 maminy - coize nas bolo 6 na jednu kupelnu, uplne v pohodicke sme sa vystriedali a bolo to par krokov od postele 🙂.
Co potrebujes su hlavne hygienicke potreby, ale najdes to na nete, napr. http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto...
Samozrejme treba pocitat aj s tym, ze vznikne potreba niektorych veci, napr. liekov, pripadne veci ako klobuciky na bradavky, takze nie je nad ocina na telefone 🙂 take veci ako odsavacka sa tam daju pozicat, to sa tiez zislo, ked sa mi po porode pustili kvanta mliecka prve dni.
No a na zaver perlicka - strava na sestonedeli zahrnala vsetko to, co nam zakazali kvoli mliecku papat, takze ja som si nechala doniest nejake jablcka a ovocne vyzivy, to mi dobre padlo 🙂
Prajem vela stastia 🙂

stolwerkas
2. aug 2011

jaj a ozaj co sa pripravy tyka ja som chodila na kramare k doktorke Jandovej, ale je to jedno, nemusis na Antolsku.

barborkam
2. aug 2011

@pepetra kristufkova je tam v pondelok tusim od 8-12.30 ale lepsie bude, ak sa tam pojdes sama pozriet...
@lusil2005 pripajam sa a suhlasim 😀 tiez som si to tam dnes vytrpela 😉

sony123
2. aug 2011

@kajla123 mozem ti napisat svoju vlastnu skusenost, mala som dve planovane sekcie, obe v spinali, dcerku naplanoval lekar o 10 dni skor, mala 3650 g a synceka o 15 dni skor a mal 3700 g, obe sekcie mi naplanoval a robil Dr. Scholtz

sony123
2. aug 2011

@kajla123 a neboj sa, nie je to nic strasne 🙂 prajem ti krasne, zdrave babo

pitik
2. aug 2011

Tak ja uz to mam opat za sebou a dnes nas aj Theuskom pustili domov. A bola som naozaj velmi spokojna so vsetkym(i) od porodnika a porodnych asistentiek, najma jedna bola uplne uzasna, lekari, sestricky...a je pravda, ze mozet mat babatko prvu noc na izbe sester, ja som porodila 13:45, na izbu ma dali okolo 17stej, okolo pol osmej vecer som si maleho zobrala k sebe, ale sama sestricka mi povedala, ez ho mam dat na noc k nim, tak som ho tam na noc dala a rano mi ho doviezli. Akurat, ze uz o pol piatej rano...

pitik
2. aug 2011

Jaj a este pre mna velmi mila novina, Theuska nam nechali po porode pol hodinku este na porodnej sale, bol tam len so mnou a manzelom, aj sa prisal, no uzastny zazitok, pri starsich detoch som to nezazila, ukazali a zobrali prec

natadlia
2. aug 2011

ešte by ste mi vedeli niekto povedať či platia tieto ordinačné hodiny prenatálnej poradne Dr. Bertoldovej, ktoré sú zverejnené na stranke:
http://www.unb.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrzalka...
ďakujem vopred za info

lusil2005
2. aug 2011

@natadlia ako ktore... 22-ka co viem tak plati, ale napriklad na 25-ke je v utorok Dubcakova. tak neviem. asi to nemaju aktualizovane 🤐

natadlia
2. aug 2011

Pre upresnenie mam na mysli toto : AMBULANCIA: Gynekologicko-pôrodnícka č. dv. 108. - Doktorka Bartoldová.

lusil2005
2. aug 2011

@natadlia jaj, tak tu netusim.

pepetra
2. aug 2011

@barborkam dakujem, prave tomu chodeniu tam sa chcem vyhnut, chodim mhd a mimo ba, tak by som radsej isla na istotu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre