Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

diddi
1. apr 2007

cau pipi, ja mam cvicenie 10.4. tiez neviem, ale pre istotu si beriem
cau jani

jj2202
1. apr 2007

ahoj diddi, ako sa mas? mne bolo vcera tak zle, ze som myslela ze do vecera urcite porodim... fakt 😔 . tusim kym niznanska odide, tak aj stihnem porodit

diddi
1. apr 2007

to fakt?...lebo aj ja som mala 2x bolesti vlavo dole, dufam ze islo len o roztahovanie maternice....zajtra mam poradnu, tak sa opytam...inac tak mi opuchli nohy a este horsie aj ruky...mam normalne krce v prstoch na rukach a nevladzem ani flasu mineralky otvorit 😒
jani, uz to mas za par...a aj keby si teraz porodila, tak by sa nic nemalo stat...babätko uz je donosene....citala som, ze dvojicky vytahuju okolo 36tt, kvoli miestu v maternici, ale uz su normalne donosene

jj2202
1. apr 2007

diddi, ja viem ze uz by to bolo aj ok... ale chcem aby do maja vydrzala... 😀

mna picha tiez dole aj hore. ja uz ani neviem kde vsade.
v noci mavam krce v lytkach. mala som tu uz tak ale v 30tt potom to preslo a teraz zase.

diddi
1. apr 2007

asi to tak ma byt, lebo aj ja mavam tie krce...normalne si ponadavam, ked niekolkokrat vstavam v noci na WC aka som nemotorna a vsetko ma boli...dost dlho mi to trva kym sa dostanem z postele a vstanem 🙂 ale stoji to za to 😎

jj2202
1. apr 2007

😉 😵

sasa80
1. apr 2007

Ahojte, vie mi niekto poradit, ci si treba brat peniaze aj na porodnu salu? Pocula som niekde, len si neviem spomenut kde a od koho, ze si pytali sestricky za oholenie a klistir.

certica
1. apr 2007

sasa, tak to bol dufam nejaky dobry vtip 😅 😀

diddi
1. apr 2007

sasa, ved sa ohol doma

veronikap
1. apr 2007

sasa, to sa mi zda byt dobra hlupost.. urcite na porodnej sale nebudem mysliet na ine, ako ci mam pri sebe peniaze.. a btw. nemocnica ma oficialny cennik sluzieb... a oholenie a klistir tam urcite nie su zvlast uvedene, podla mna je to "v cene" zdravotneho poistenia.. to aby si potom mohli pytat extra napr. aj za zapozicanie erarnej nocnej kosele a pod. ..

sasa80
1. apr 2007

Nie nebol, niekde asi na ihrisku s malou som to pocula a preto sa pytam, pokial niekto teraz rodil, tak aby som vedela, ci mam ist okrem uteraku a toaletneho papieru s mydlom este aj s peniazmi na porod.

certica
1. apr 2007

ja to povazujem za prvoaprilovy zart 😀

sasa80
1. apr 2007

ja dufam, ze je to tiez tak.

diddi
1. apr 2007

ked dostanes bolesti a budu ta rychlo prevazat na porod.salu, tak myslim, ze ani mydlo a uterak nebudes mat pri sebe

sasa80
1. apr 2007

tak pri prvom som mala cas na pripravu a teraz asi tiez, pokial sa nic nezmeni a budem musiet ist skor 🙂

certica
1. apr 2007

sasi a kde si rodila dceru?

sasa80
1. apr 2007

na antolskej, ale vtedy nebolo este platenie toho doktora, ako teraz. Inac kolko to treba dopredu platit.

sasa80
1. apr 2007

Certica, vsimla som si, ze mame rovnako stare deti.

certica
1. apr 2007

tak tak, neplatilo sa. a kto ta rodil? teraz mas ktoreho porodnika? nas krpec je 7.2. a ja som bola v nemocke od 1.-14.2.

sasa80
1. apr 2007

Mna rodil doktor Kutlak a bola som v nemocnici od 2.1 do 9.1. Mala sa narodila 4.1. A teba kto? Ja som bola spokojna a chcem aj teraz unho rodit. Nemam totiz rada, aj ked pravdu povediac v tej chvili by mi to bolo jedno, aby sa na mna niekto novy pozeral a hlavne on vedel o mojej polyhydramnion a placente asi najlepsie ako niekto iny, ked ma mal cele tehotentsvo.

certica
1. apr 2007

ja som mala zase malo plod. vody (oligohydramnion) a chodila som aj rodila u Rozemberga.

sasa80
1. apr 2007

Toho som si tiez oblubila, tiez bol velmi mily. No mohla som ti darovat vodu. Mne hovoril vzdy, ze tam ma mala bazen a nie plodovu vodu. Inac miluje ju doteraz, nie a nie ju vytiahnut z vody. No teraz mam zase bazen a placenta sa nie a nie dvihnut. Je vrazena dole akoby chcela ist von prva. Tak dufam, ze si to rozmysli ako pri malej. 🙂

certica
1. apr 2007

sasa, IP 😀

kape
2. apr 2007

Dakujem za odporucania, ale mozem sa tam prihlasit aj ked este nie som tehotna? Su tam normalne gynekologicke ambulancie, alebo len poradne? To som bohuzial z Vasich odpovedi nezistila.

certica
2. apr 2007

kape, ako kto. konkretne ti ale nepoviem, kto je nakolko vytazeny a ci berie aj pacientky s kartou

lucqa
2. apr 2007

kape, ja som dnes bola v poradni na Antolskej a prisla tam jedna baba co sa tiez pytala ci ju zoberu aj ako normalnu pacientku a sestricka jej povedala, ze ma ist podla obvodu ku komu patri, lebo na Antolskej su len klinicki lekari.
Ale nakoniec ju tusim vzali vo vedlajsej ambulancii, ked sa opytala dr. co bol na chodbe, tak ten jej povedal nech tam skusi. Takze sa skus opytat - ambulancia c. 26 v casti polikliniky.

kape
2. apr 2007

Dakujem Vam za rady. Za pokus nic nedam, viem ze v BB, kde som byvala predtym to bolo mozne. A podla mna ak je to mozne, je stale lepsie, ak ten doktor pozna pacientku nielen kratko pred porod. Drzim Vam vsetkym buducim mamickam palce.

zarya
2. apr 2007

Ahojte dievčatá, som tu nová a chcela by som sa opýtať ako to funguje: Takto, doteraz som chodila ku svojmu lekárovi na Cintorínskej, som 21 dní pred pôrodom a posiela ma na Antolskú do predpôrodnej ambulancie, ale meno žiadneho lekára mi nedal a ja neviem ako mám teraz postupovať, nájdem tam niekoho ráno alebo až poobede...Takisto mi nie je jasné čo všetko si mám doniesť, pokiaľ som dobre čítala, tak si musím doniesť všetko pre seba a plienky pre dieťatko? Alebo dostanem erárne ako košelu a župan a podobne...ďakujem za radu

adetka
2. apr 2007

zarya... do ambulacie urcite doobeda... vtedy tam urcite su... na dverach ambulancii (su tam dve: I. prstahovani zo Zochovej a III. povodni z Antolskej) su napisane mena gynekologov-porodnikov a casy, kedy maju sluzbu... najlepsie by bolo sa dopredu rozhodnut ku ktoremu budes tie tri tyzdne chodit (pripadne u neho za poplatok rodit, co ale nemusis)...

ked uz pojdes rodit... zo sebou si prinesies veci pre seba (zotri nocne kosele, podprsenky na kojenie, tmave uteraky, gumenne prezuvky, nelepiace vlozky, polozky pod seba, kozmetiku, odsavacku, kopiu sobasneho listu,...) a pre dietatko iba plienky a vlhcene obrusky (oblecenie ti pocas pobytu poskytnu)

zarya
2. apr 2007

adetka ďakujem za radu, takže ráno môžem ísť sna výpravu po nemocnici...Keď som rodila predtým tak to bolo úplne inakšie a teraz sa s tým robia ceremónie...Máš nejaký tip na lekára alebo to mám nechať na náhodu? Je mi jedno kto bude pri pôrode hlavne, že tam bude môj manžel...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre