Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
12. apr 2007

mne praveze vadilo, ked ten spinal este ucinkoval, som myslela ze zbesniem na tej posteli prikovana 😲 😀 , to bolo pre mna najhorsie nemoct sa pohnut a navyse necitit nohy.
inac, nedavali ti do infuzky nejake tie oblbovaky proti bolesti? lebo mna sa sestricka stale pytala a nutila mi ich 😀

dorotka
12. apr 2007

diddi s tym epi je tak ako sa pytas ak by ti ten papierik zabudli dat treba pytat kocka co bola so mnou mala zaplateny a nestihla ho a porodne sestry dupali na lekara ze jej treba ten papier vypisat
ja by som ho ho tiez nejak nestihla kym mi nedali oxitocin tak som mala bolesti slabsie ako pri ms a potom uz to bolo do dvoch hodin

lusil2005
12. apr 2007

bre ranko sa praje ^^

juj tak to ja v utorok na poradni hned osklbem doktora aj o papierik na prednasku :P chudak, nevedel co cini ked mi naposledy hovoril "nabuduce si napiste vsetko co sa chcete popytat, nech nic nezabudnete". teraz nanho vyvalim malovanie, poucenie o epi, zmluvu, a dalsie drobnosti 😀 😀 😀

oli dakujeeem 🙂 len taky detailik - ten sudokrem - to potrebujem aj ked mam pokupeny sebamed a v nom aj kremik na ritulu proti zapareninkam?

a tie avent veci vsetky - vy kupujete dopredu flasky a somarinky aj ked sa chystate kojit?

a treba mi aj paplonik do kocika? alebo mi staci deka?

(viem ze to nieje az tak k topicu tie otazky ale ved len tak zlahka... 😅 )

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

lusil ja som si nakupila dopredu Avent flašky a mala ich nakoniec nechcela .. nejak jej nešmakovali tie latexové cumlíky 😖 a podla mna ti stačí deka 😉 a v nemocnici ti dajú rybaciu masť 😉 každej dávali

diddi
12. apr 2007

ahoj dorotka, dakujem za info...ako sa ma malicka?

lusil ahoj, ja asi budem kupovat Avent, ale pockam si na ten novy obchod, co v nedelu otvaraju na Sustekovej 49..je to ten isty obchod, co je v Senci a veci z Aventu vyjdu lacnejsie ako na Kosickej...vpodstate vsetko tam podla net stranky maju lacnejsie....do kocika asi paplonik nedam, snad postaci deka, lebo budeme mat letne babätke, i ked hned po porode sa este moze ochladit

dorotka
12. apr 2007

lusil ja som mala kupenu jednu flasku nic viac a doteraz som to ani nedokupila ohladom odsavacky som si povedala ze tam mi pozicaju a ked budem potrebovat tak mi pojde muz kupit aj potom na antolskej maju aj avent aj medelu v lekarni ale aj sestricky ti to objednaju z bebeta keby si chcela
ale zatial som odsavala iba rucne a flasku som iba raz naplnila cajom ked to lekar po mne chcel na sono ale nepouzili sme to 😉
luci a ten kremik na zadok by ti aj tam mali dat ale ja som rodila v nedelu a vtedy je asi vsetko nedostatkovy tovar tak som si vytiahla svoju jecorisovu mast potom este dostanes aj balik darcekovy po dvoch dnoch a tam je kremik aj od johnsona aj ten sudocream
do kocika staci deka ja som ani fusak nemala a to som rodila vo februari ale tato zima bola taka aka bola tak mi ho nebolo treba

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

certi tiež mi vadilo že si nohy necitim a či ich ešte budem niekedy cítit 😀 ale ked prišli potom tie bolesti 😝 som celú noc nespala a dávali mi niečo proti bolesti tuším čípky ale vobec mi to nezabralo .. to bola najdlhšia noc v mojom živote 😖 ale zase na druhej strane stála zato aj ked vtedy som si to nehovorila 😀

certica
12. apr 2007

kati jasne, ze clovek s odstupom pozera na vsetko s ovela vacsim nadhladom 😀

inak ja som napriklad odsavacku nikdy nepouzila, flasku som mala tiez len jednu na zaciatok, ved vzdy sa da aktualne podla situaci dokupit, co sa komu hodi. radsej pockat, aj tak je to vzdy o inom (ine tehu, ine babo, iny porod, inak po)

lusil2005
12. apr 2007

aha. oukey. vsak - keby nieco - dole su tie lekarne takze nejako to poriesim a zatial sa spolahnem na to co mam 🙂

diddi tak tak tiez si myslim ze na leto paploniky netreba a na nejaku tu prechodnu "zimu v lete" nam postaci aj ta deka 😝. na sustekovej??? no super - dobre vediet. diiik za info 🙂
aj ked - ja neviem - ja mam voci tym flaskam averziu. to asi budem zhanat az keby som nahodou nedostala mlieko alebo co. ved babetku flasku netreba - ked cajik na bolave brusko tak lyzickou, alebo tie cajiky mozem pit ja a pojde to babetku cez mliekcko. a v lete ked bude moc teplo - hold budeme viac kojit. a sem tam si supneme prevarenu dojcensku vodu lyzickou 😀

sasa80
12. apr 2007

ahojte, inac kati ako tak na teba pozeram na foto, nie si ty moja suseda? 😝

sasa80
12. apr 2007

certica, k vcerrajsiemu praniu. Ja tiez malej dam vzdy tiez taku hovadinu, nech mam klud, upozornim a nakoniec to dopadne ako som nechcela a najradsej by som sa nakopala do zadku. 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

saši asi som 😀

certica
12. apr 2007

tak keby ten uterak namocil do zachoda, stvalo by ma asi to viac 😀

sasa80
12. apr 2007

tak tesima, vidim, ze mame spolocne hobby. Ako sa ti kocikuje na dlhacoch? Hroza, ze? Dnes manzel hovoril so spravcom ohladom ihriska pre deti, kedze niekto tu ma napad odkupit parkovisko zo spolocnych penazi, ale my sme nazoru, ze radsej nieco pre deti, lebo toto obsadzovanie je iba docasne a ked dostavaju tak uz nebude problem. HM? 😀

dorotka
12. apr 2007

lusil hlavne si zober zo sebou vineu a nemysli na to ze co ak nebudes mat mlieko proste si povedz ze ho budes mat a ak nahodou nie tak sa svet nezruti aj tak budu babatkam davat na dokrmenie najprv len glukozu zo striekacky
diddi malicka sa ma fajn len by chcela jest staale ked je hore 😉

sasa80
12. apr 2007

😀 😀 😀 no ked nebolo, moze byt. Moja mala vie zase sa vycikat a potom sa tvari, ze ma mydlo a umyva si ruky. Tak to som ako paradajka 😲 😀 🙄

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

aj mna teší 🙂
to je teda hroza tu na dlhých , ani tu preto nechodím von 😝 radšej sa odtafárim do sadu Janka Krála .. no a samozrejme že radšej ihrisko pre deti a inak aj nejaké lavičky by tu bodli človek si tu nemá ani kam zadok položiť ked sa chce ísť len tak vyluftovať 😀

sasa80
12. apr 2007

no tie lavicky spomenul, ze keby nahodou mali nejaky starsi z domu problem s ihriskom, nech im da spravi na oplatku lavicky, aby mali kde vysedavat 😀 No do sadu som chodila tiez nonstop, ale kedze je na ceste druhe, musim tu, kym mala pojde do sklky, lebo z dvoma certami by som sa tam asi zblaznila 😝

k.a.t.k.a.
12. apr 2007

no fičím s malou von lebo už je jak sto čertov 😉

sasa80
12. apr 2007

tak peknu prechadzku

lusil2005
12. apr 2007

vineu? ok. dopisujem do zoznamu ^^
certica mojej sesternici dcerka bola take sidlo - odcupkala do kupelne ze si ide umyt ruky. po par sekundach doslo sesternici ze co tam ta mala robi - vsak ona nedociahne na umyvadlo. tak letela do kupelky a mala bola pichnuta v zachode a umyvala si rucicky :DDDDD
a najlepsie je ze takychto "anjelikov" ma doma troch :D

dorotka
12. apr 2007

no a este aj nejake ine vody treba vela pit moj muz mi musel preto este utekat gynekologovia ti povedia ze staci liter a pol detsky ze mas tri litre denne vypit

certica
12. apr 2007

vinea fakt pomaha, kupis ju inak aj v nemocke v bufete pri najhorsom 😀

olinka6226
12. apr 2007

diddi ten zoznam neber doslovne. kazdy si moze pridat a vyhodit co mu vyhovuje.

olinka6226
12. apr 2007

pardon myslela som lusil 😀 ja mam zatial len deku, nejake flasky mam, ale nie avent /tommee tippee/ ak nevyuzijeme teraz, vyuzijeme neskor na cajiky. Ak mas krem proti zapareninkam, nemusis kupovat rybaciu mast, alebo sudokrem.

lusil2005
12. apr 2007

inac - ked tak nad tym rozmyslam, asi by som sa na mojho anjelika nenahnevala keby sa jej zachcelo tak tyzden - dva pred terminom sa ohlasit 😅

bubonic
13. apr 2007

diddi pokiaľ budeš mať baby otočené dobre, rodiť budeš prirodzene. a to ťa postavia po šiestich hodinách 😀 . ináč do zoznamu odporúčam malý vankúšik - tie stoličky na jedenie fakt nie sú pre ranky po prirodzenom pôrode - ale s vankúšikom sa mi sedelo oveľa lepšie 😀 . ináč dorotka ty si nemala mastičku a ja som celý víkend čakala na pondelok, kým budú sterilné nožnice, aby malému prestrihli blanku pod jazykom. 😠 .

bubonic
13. apr 2007

ešte ma napadla jedna vec. nakoľko sa hovorí, že prvá veľká potreba po pôrode je druhý pôrod, akurát bez EPI 😀 , odporúčam niečo čo uľahčí túto milú vec. ja som si dala priniesť detské presnidávočky a marhuľkový kompót a bolo po probléme a chodila som denne už od druhého dňa. mimochodom ak sa vám podarí rodiť tak aby ste tam boli vo štvrtok, vtedy robí primár prednášku a tá bola veľmi dobrá. ono pýchou toho oddelenia je asi samotný primár a niektoré novorodenecké sestričky a vrchná sestra gynekológie. ináč niektoré reči treba brať s humorom a nadhľadom. 😉

olinka6226
13. apr 2007

kocky mate niekto nejake novinky ohladne toho malovania? ze aky je plan??? do kedy sa bude malovat porodnica a sestonedelie?

diddi
13. apr 2007

oli, ja idem v pondelok do poradne, tak sa opytam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre