Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

smejko
23. mar 2011

@domika007 ja som nasla toto : http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto... ale ci to je aktualne neviem. tiez by ma zaujimalo ... tak daj prosim vediet, ked sa dozvies ... ja som z Petrzky a mozno sa stretneme v porodnici, tak ak by si mala chut pokecat, ozvi sa do IP 🙂

luciole
23. mar 2011

@domika007 mozes si ho vypytat, ked pojdes do poradne, maju ho natlaceny. Ale celkovo pre babo potrebujes iba plienky a vlhcene obrusky, vsetko ostatne dostanes. A pre seba hygienicke veci, podlozky na postel a poporodne vlozky, pre istotu aj nocne kosele, ale ja som rodila pred 2 tyzdnami a dostala som, aj na vymenu, ked sa zaspinila. Nevyzeraju pekne, ale su super prakticke, vyborne sa v nich koji, lebo maju dlhe gombiky, takze si rozopnes pokial potrebujes a nemas ziadne starosti s uspinenim svojich. A pripadne tie sietove nohavicky aspon vzdy na chvilu ked za tebou pride navsteva, inak je lepsie nechat vsetko vetrat, aj ich, myslim, lekari neradi vidia. A vela vody 🙂

domika007
23. mar 2011

@smejko
@luciole super, dakujem vam baby! 😵

lulusha
23. mar 2011

@smejko podla mna je uzasna - velmi mila, ludska a hlavne dosledna...ja som mala problemy, stale ma monitorovala, chodila som na CTG ako na klavir, nariadila aj specialne vysetrenie u internistu, ked sa jej nezdal moj pulz, atd. Nic nenecha na nahodu a prave ked mala sluzbu, tak nariadila sekciu, kedze to bolo uz vselijake a ja som aj tak lezala na rizikovom, takze u mna bola spokojnost na 100%..a este aj po porode za mnou prisla na izbu, asi na druhy den, uz mala mat dovolenku, ale aj tak prisla a skontrolovala ma 🙂

smejko
23. mar 2011

@lulusha tak to sa dobre cita 🙂 dakujem

aaddeell
23. mar 2011

@zuzi118 @luciole mate kontakt na nejaku laktacnu sestru z BA alebo ak je problem s kojenim poradia aj v porodnici

smejko
23. mar 2011

@aaddeell mne kocky poradili kuknut OZ MAMILA - tam je zoznam, skus.

zuzi118
23. mar 2011

@aaddeell ako pise smejko, zoznam laktacnych najdes na mamile. Co sa tyka poradenstva v porodnici, tak nato sa nespoliehaj. Tie ich rady vedu priamo k flasi.

certica
23. mar 2011

nuz lakt. poradenstvo je mam pocit dlhodobo achillovkou antolskej, mali by v tejto oblasti naozaj popracovat, lebo tie nazory a rady su natolko rozporuplne, ze posobia casto mätuco az kontraproduktivne, zvlast pre prvorodicky a dievcata, ktore su bez skusenosti. osobne som mala to stastie, ze sa mi problemy s laktaciou a dojcenim vyhli, ale inak ... nevim nevim 🤐

certica
23. mar 2011

@luciole sa mi pacilo, ako si zhrnula svoje postrehy z porodu aj celkovo pobytu tam 😉 . a gratulujem k princeznej 🙂

jancia
23. mar 2011

Ahojte
mate niekto skusenost s polozenim babatka na brucho bezprostredne po porode a odstrihnutim pupocnej snury az po jej dotepani? Riesili ste niektora tieto poziadavky porodnym planom a bolo Vam vyhovene? Dakujem...

dastyk
23. mar 2011

Slavkav a nevieš náhodou ktorý deň je tam? Na tej ambulancii č 108 som jej meno nenašla. Sú tam napísaný iný lekári

luciole
23. mar 2011

@aaddeell zhodnotenie zuzi118, ze poradenstvo v porodnici vedie priamo k flasi je zial presne 😒 ako som tusim spominala o par prispevkov skor v zhodnoteni mojho pobytu, nas doviedlo k takmer 2 tyzdnom trapenia, nekonecnych pokusov o prisatie, hodinam odsavania mliecka a nasledneho krmenia po prste, no hruza. Som stastna, ze sa to nakoniec obratilo na dobre a pritom ked som zacala spolupracovat s laktacnou poradkynou, zistila som, ze je to vlastne jednoduche...optimalna poloha babatka a k tomu len nekonecna trpezlivost. No ak nemas tu dobru dusu, ktora s optimalnou polohou pomoze a k tomu prida mnozstvo vybornych rad a povzbudzuje aj v tych najbeznadejnejsich chvilkach, je to velmi tazke. Mne napriklad v nemocnici hned prva laktacna sestra povedala, ze v zivote kojit nebudem, ze mam prilis velke prsia a nanic bradavky, ze mozno s klobucikmi, ale tazko...dalsia mi tak gniavila dvorce a pchala ich malej do pusinky, ze teraz, ked uz nam to ide je mi jasne, ze tak by sa chuda neprisala v zivote. Tretia detto...a pritom myslim, ze to nemysleli zle, naozaj pri mne stravili dost casu a snazili sa, ale jednoducho to nevedia...no mnohe babatka sa prisaju bez problemov, takze nemusis mat vobec ziadne starosti, ved uvidis. Kazdopadne je ale fajn byt pripravena a ak by nahodou neslo vsetko lahko, vyhnes sa mnohym problemom a zbytocnemu stresu 😉 takze mamila to isti, poradkyne tam maju popisane casto aj lokality, tak podla toho kde byvas si vies najst nejaku blizko. Aj ked ta "moja", ktoru som oslovila za mnou do centra bez problemov dochadzala z Podunajskych Biskupic.

luciole
23. mar 2011

@certica dakujem 🙂 stale mam pocit, akoby to bolo len teraz a to uz presli 2 tyzdne...no stale sa na nu neviem vynadivat 😉

luciole
23. mar 2011

@dastyk ja velmi odporucam k porodu Janka Dlhopolceka, naozaj bol uzasny a vsetky baby naokolo, co s nim prisli do kontaktu boli z neho namakko 😉 ale on poradne nemava, ja som chodila k MUDr. Hammerovej, taka mlada a tiez velmi mila aj citliva

certica
23. mar 2011

@luciole noo, to ja som mala aj po 2 rokoch dojem, ze sa to udialo vcera 🙂 .
a fakt nechapem, ako moze jedna lakt. sestra zahlasit, ze: "vy nebudete nikdy kojit..." 😨 , sa mi mozog zastavuje normalne, ach jo

sony123
23. mar 2011

@luuca1 to vrackanie by sa malo po par dnoch zlepsit, nam to zabralo dost rychlo. Dolezite je nekrmit babo s refluxom vodorovne, myslim, ze nema babo lezat. Musi papat v polosede, tak nam prikazala gastroenterologicka a pediatricka a velmi to pomohlo. Nemyslim, ze ma male babo sediet, ale drzat by si ho mala v takom sklone, ako polosed. Dufam, ze to popisujem zrozumitelne 🙂 Nas maly papal Nutrilon AR asi do 10. mesiaca, odrazu mu prestalo chutit, zo dna na den a teraz papa sunar a ten si pochvaluje 🙂

danlu
24. mar 2011

Ahojte mamicky pripadne cakatelky 🙂 ,
som v 30 tt a rozhodla som sa rodit na antolskej len v niektorych veciach nemam jasno tak vas chcem poprosit o
radu- kedy a kde sa kona prednaska o epiduralke a ci sa treba dopredu nahlasit, v ktorom tyzdni mozem zacat navstevovat lekara v nemocnici a ci potrebujem odporucanie od mojej gynekologicky a posledne rozhodujem sa zazmluvnit si dr. Malovu alebo Dubcakovu (ak sa uz vratila z materskej) tak kedy maju ordinacne hodiny dakujem 🙂 🙂

tehula
24. mar 2011

@danlu, do nemocnice ti staci zacat chodit od 36tt. prednaska o EPI sa kona vzdy v stredu na odd ARO ( hlavnym vchodom roooooooooooooovno cez sklennu chodbu a potom na konci tusim doprava, tam uz najdes hordu tehuliek cakajucich pred oddelenim ARO. Pride vas prednasajuci lekar vyzdvihnut naraz.
Bolo by dobre mat aj listok od gyndosa na tu prednasku, ale zas nekontroluju to.
S ordinac. hodinami MUDr Malovej ani Ducakovej neviem poradit.

swiss
24. mar 2011

@smejko vecičky si môžeš vziať aj svoje, hlavne nejakú tenšiu prikrývku a deku (napriek tomu, že som rodila v novembry a izba bola až nepríjemne prekúrená cez okná a dvere strašne fúkalo, takže bábätka kíchali jedna radosť). Ja som mala a aj som ich využila (treba dať len pozor pri kúpaní,aby ti ich neprimiešali k tým ich), keďže v noci sestričky nie sú veľmi ochotné ti ísť hľadať čisté oblečko, keď sa stane, že sa bábo pogrcká alebo pri prebaľovaní pociká. My sme mali aj taký problém, že v našom termíne bolo dosť veľa bábätiek s rovnakou veľkosťou a rýchlo sa im minuli oblečká a nestíhali prať. K tomu UM, dávajú Bebu. Podarilo sa mi to vytiahnuť z jednej milšej sestričky v nočnej službe.Čakala som, že budú dávať MM, ale tak čo už. :( Ja som to chcela vedieť hlavne kvôli tomu keby mal malý neskôr nejaké problémy, aby som vedela povedať pediatričke čo papal. Inak spolubývajúcej (bola po cisárskom, tak jej dávali UM pre malú kedy si vypýtala) sa malá z toho permanentne pokakala len čo dojedla.

swiss
24. mar 2011

@luuca1 skús ako ti poradila @sony123. Zvýšená poloha je pri refluxe asi to najdôležitejšie. Skús Emku dojčiť tak, že jej ruku pod hlavičkou dvihneš trošku vyššie, viem je to trochu posilovania ak nemáš poruke vankúš, ale pomáha to. Hlavné je, aby bolo bruško nižšie ako hlavička, niekedy je treba bábo nosiť aj pol hodiny vo zvyslej polohe, kým sa mliečko posunie ďalej zo žalúdka. S Nutrilonom ti neviem poradiť, my sme len na MM, ale možno keby ste zašli detskej gastroenterologičke, my sme boli v Podunajských Biskupiciach u Dr. Bízikovej, tak by vám vedela poradiť aj niečo menej komplikované ako odsávanie a pridávanie Nutrilonu do mliečka. U nás sa reflux, našťastie len tichý bez grckania, objavil až po treťom mesiaci, tak sme dostali Gastrotuss Baby (dáva sa po jedle, takže nemusíš prerušovať papanie), ktorý vytvorí gelovú zátku na žalúdku a mliečko sa už potom nevracia späť. Len neviem či sa to môže dať aj menším detičkám. Väčšina vecí je až od tých troch mesiacov alebo ešte aj neskôr. Existuje aj Nutriton, nie je to Nutrilon!, čo je prášok zo svätojánskeho chleba a ten sa zarába s vodou a dáva postupne počas papania, čo podľa mňa nie je tiež moc pohodlné a obsahuje aj dosť cukrov. Skúste, každému bábätku pomáha niečo trošku iné. Držím palce, aby ste čoskoro papkali bez grckania.

jasminet
24. mar 2011

@swiss ja som teda nemala problem dostat aj uprostred noci veci pre babo. sestru som zobudila, bolo mi to blbe, ale co uz a v pohode mna nafasovala od plienky, postolky az po novu zavinovacku 😉
a ze babo na um kakalo hned ako dojedlo - to je u deti bezne aj po materskom mlieku 😉 proste male deti len jedia, kakaju, placu, spia 😀

smejko
24. mar 2011

@danlu Ahoj, tak sme na tom rovnako, zacinam 30tt a tiez sa chystam rodit na Antolskej. Ja mam u mojej dr kontroly az do 32 tt a potom ma posle do nemocnice na kontroly - tak aspon povedala. Neviem co vsetko budem potrebovat, ale ked sa pobavis so svojou gynekologickou/om, tak ti urcite povie a da co potrebujes. Ord. hodiny su vypisane na stranke nemocnice, ale neviem ci su aktualne. Drz sa a vidime sa 🙂

smejko
24. mar 2011

@swiss Dakujem za radu. Pre istotu nieco nachystam na zabalenie a uvidim ci to potom nakoniec zoberiem so sebou.

swiss
24. mar 2011

@jasminet no, v tom čase keď sme boli na šestonedelí my tak tam bol taký nátresk, že maminy dávali už aj na iné oddelenia a koho sa dalo,tak posielali domov aj skôr. Čo ja viem, tak do rána (malý sa narodil o 13:23) pribudlo po nás ešte osem bábätiek, tak nestíhali a keď sme odchádzali, tak už nemali ani zavinovačky a dávali len také čudesné dekoperinky, ktoré sa nedali ani zapnúť, našťastie sme vystačili ešte s tou čo sme mali ešte prvú normálnu. Asi to fakt závisí od obdobia a od toho na koho práve človek natrafí. Viem, že detičky kakajú, ale jej malá chúďa mala z toho fakt, že hnačku. Potom to tam tuším aj nejak riešili na detskej vizite. Ale zo začiatku sú detičky fakt také ako píšeš.🙂

swiss
24. mar 2011

@smejko ôžeš si to pripraviť do nejakej tašky a potom keď uvidíš ako bude Ti ju môžu priniesť. Je to dosť individuálne čo kto využije. My sme mali pre istou toho viac, keďže som alergička, tak som mala obavu z "nemocničných práškov", tak sme pre istotu mali. Ešte sa ti možno zíde info o vlhčených utierkach. Odporúčajú Huggies Pure, v nich nie je nič pridané, môže byť aj iná značka kde nič nie je, lebo väčšina detičiek chytila začervenanie keď tam bol nejaký prídavok ako napr. aloe, kamilky. A tiež neradi vidia Pampersky (tak škaredo poniektoré sestričky zazerali,keď mali maminy Pampersky, no a samozrejme bez komentára to tiež nebolo), že detičky sú z toho vyhádzané. To neviem posúdiť, my sme mali Huggies a babylove a nebol problém, až doma sme skúsili Pampersku a objavilo sa začervenanie, ale to len zo začiatku, asi tak v prvom mesiaci. Teraz používame aj Pampers a je to ok. 🙂 Mastičku dávajú, je len na tebe či ju budeš používať alebo radšej niečo vlastné. Používajú Jekorisovu masť, čo je v celku dobré, len ak si alergická na vlnu alebo niekto z rodiny, tak radšej používaj svoj krémik, tento obsahuje masť z ovčej vlny. Ja som to zistila až na druhý deň a to už detská lekárka pri vizite skonštatovala exantém,ale tak sestričkám som nemala ako povedať, že nech mu tým zadoček nenatierajú.🙂 Používali sme potom len náš, ktorý mi odporučila aj jedna sestrička pri kúpaní. Žiadne problémy sme potom viac nemali. 😉

dastyk
24. mar 2011

luciole a ako si potom zazmluvním Dlhopolčeka, keď nemá poradne? Kde ho nájdem?

danlu
24. mar 2011

dakujem 🙂 @smejko ja mam termin 6. juna len pozeram ze ty budes mat dvojicky tak to u teba bude asi skor o tyzden idem k svojej lekarke tak sa popytam a aj si zazmluvnujes niekoho? ja som sa este nerozhodla vyzera ze na antolskej je dobrych doktorov viac tak sa neviem rozhodnut kamoska mi odporucila Dubcakovu len neviem ci uz pracuje kedze bola na materskej tak sa drz 🙂

dastyk
24. mar 2011

stacinka Ahoj chcela by som si zazmluvniť Dlhopolčeka,ale som sa dozvedela, že nemáva poradne. Ako sa teda k nemu dostanem a kde ho nájdem? Vieš mi poradiť? Dik

smejko
24. mar 2011

@danlu no, my budeme urcite skor ako vy 🙂 len dufam, ze nie o moc skor, to by som nerada. Najradsej by som bola keby som vydrzala do ukoncenia 38tt. Zatial neviem koho a ci si zazmluvnim. Moja dr mi odporuca dr. Bertoldovu, pisali tu kocky dobre veci o nej, vraj je dobra, tak uvidim. Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre