Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
17. mar 2007

pokial sa nic nezmenilo, tak cvicenie ofic. trvalo 1,5 h , ale zvyklo sa to natiahnut aj na 2h, ked sa moc rozprudila debata 😀
oli, preco ta nechcela zobrat? 😕 na antolsku predpokladam ides rodit...

olinka6226
17. mar 2007

ano, idem rodit na antolsku. nechcela ma zobrat, ze ma toho vela a ze mam ist v mieste svojho bydliska. ale ved na kramaroch ma nevezmu na cvicenie ked rodit idem na antolsku...

certica
17. mar 2007

aha, asi je posledny rok dva hrozne vela rodiciek, ked to takto musia okliestovat. a porodnika asi nebudes mat svojho, lebo inak by to bola sila, keby ta nechceli vziat napriek tomu na cvika

diddi
17. mar 2007

olinka, to je cudne, my sme boli s Kili a s Ivkou v piatok u s.Jezikovej...povedala sice,ze je to skoro, ale bola velmi mila a vsetky tri nas zapisala na 10.4.

certica
17. mar 2007

diddi, p. Jezikova je fakt super, velmi mila osoba, ale zas jej to verim, miestnost nie je nafukovacia a ked ma mat kazda baba priestor na fitloptu+zinenku...
ja som chodila od 24tt, ak sa dobre pamatam

diddi
17. mar 2007

ved preto sa cudujem,ze olinku nezapisala na niektory volnejsi termin, ked nas v piatok zapisala 3.
Ide vlastne o nejake specialne cvicenie pre tehotne?...alebo je to priprava dychania na porod?...nevies ako to je, ked chce ist aj partner na porod, musi prist na niektore cvicenie?...co s nim tam predvadzaju?...vela otazok 😒

diddi
17. mar 2007

a mala si zmluvneho porodnika?...ja chodim do paradne k dr.Niznanskej a chcem ju aj pri porode...tak snad to vyjde

certica
17. mar 2007

diddi, ak chces mat partnera pri porode, na to sa (neviem ci 2xmesacne alebo ako casto) robia samostatne prednasky a myslim, ze to zvykne byt v pondelok o 13h. to vas bude informovat na cviceniach. a co sa tyka priebehu, jednak cvicis (nic narocne) a potom je aj teoreticka priprava, kde sa mozes pytat, co ta zaujima, ci uz o porode, sestonedeli, ako to tam konkretne funguje, nieco o dojceni (ak sa stihnete k tomu dostat), no a potom aj to dychanie v jednotl. porod.dobach a fazach pocas kontrakcii...(kedy dychat plytko, do brucha alebo do hrudnika atd) - teoreticky a potom aj "prakticky" nacvik.
som sa rozpisala, pritom som si to dychanie nemala moznost ani vyskusat naostro 😅

certica
17. mar 2007

diddi, mala som svojho, ale pred 2 rokmi este zmluvy neboli

certica
17. mar 2007

inak ja si ta pamatam, ze chodis k niznanskej 😉

diddi
17. mar 2007

vdaka, uz sa tesim na to cvicenie 🙂

olinka6226
17. mar 2007

diddi, aj mne to bolo cudne. aj na mna p. jezikova posobila milo, aj chapem, ze je vela tehuliek, ale preco napr. zapisuje bez problemov kocky v 24tt a ja co som v 31 som mala problem. ale chvalabohu sa to vyriesilo. takze v utorok idem na prve cvicenie. sa tesim.

marijka1104
22. mar 2007

Ja som bola na Antolskej. Chcela som si zaplatiť lekára, no ten tam vždy akurát nebol.Ale v deň pôrodu mal našťastie službu, tak mi rodil aj tak. Tomu sa hovorí šťastie. Aj lekár aj zadara. Ale tá pôrodná miestnosť sa mi zdala zvláštna. V jednej miestnosti sme ležali 4 maminy a všetky počúvali pôrod tej druhej. Našťastie som rodila prvá. Tak som zatínala zuby aby nič nepočuli aby sa nebáli. Ja som sa tešila, nebolelo to. A musím pochváliť aj porodné asistentky. Sú to šikovnice.

dorotka
22. mar 2007

no babule cvicenie odporucam ja som sa tam vybrala az pat tyzdnov pred porodom a z toho tri tyzdne tam jezikova nebola a tak som si stihla vypytat iba jednu lekciu dychania a jednu poloh uvolnujucich co mi chybalo bolo nacvicenie tlacenia porodne asistentky sa ma pytatli co vsetko som absolvovala a fakt mi to tlacenie velmi neslo
a asistentky boli fakt zlate este aj ked mi to tlacenie neslo tak ma chvalili ze ved doteraz som to tak zvladala

jaaty
22. mar 2007

Ahojte, máte niektorá skúsenosť s dr. Zajacom z Antolskej?

uska
25. mar 2007

Ahote, citam tu, ze niektore chodite na cvicenia k jezikovej od 24t a niektore az v 32t. mne moj lekar povedal, ze jezikova berie az od 30t, lebo ze ma toho vela. tak teraz neviem, ci sa tam treba ist uz prihlasit alebo nie. viete mi povedat, kedy ju na antolskej urcite zastihnem a kde? dakujem.

eji
25. mar 2007

zvykne tam byt rano, ale chod tam osobne, lebo sa nedotelefonujes...to neviem ci od 30tt berie, ale ked ja som bola na cviceni, tak tam boli baby aj s malymi bruskami, ale vsetko je hlavne asi o dohode

ivka07
25. mar 2007

Uska, určite ju zastihnes každý den: 7.15 - 8.00 a 12.15 - 13.00 v týchto časoch objednáva, len možno ti povie že si prišla skoro, ale povedz jej že si sa prišla objednať lebo ta lekár poslal.

uska
25. mar 2007

dakujem, skusim ist za nou sa objednat.

olinka6226
25. mar 2007

uska a nezabudni, ze p. jezikova bude od teba potrebovat listok od lekarky, ze doporucuje cvicenie. ak nemas, tak si do najblizsieho cvicenia zbehni ku gynekologicke, nech ti napise.

uska
26. mar 2007

ahoj olinka, to odporucanie mam 🙂 ste zlate, dakujem za pomoc.

katrin
26. mar 2007

baby, ja som na to cvičenie chcela chodiť už od 20tt (volala som v auguste, termin som mala v januári). Pani Ježíková ma odpísala, že načo jej tak skoro volám, nech sa ozvem v novembri. V novembri som však už porodila 🙂 Po cisárskom chodí vždy pani Ježíková cvičiť a ukázať, ako sa má správne dýchať, aby ste sa postavili. Samozrejme, že ma nezabudla sfúknuť, prečo som nechodila na jej cvičenie. Keď som jej povedala, že som chcela, tak bola riadne zahanbená 😀 Takže, ak si myslíte, alebo máte predpoklad, že budete rodiť skôr, nedajte sa odbiť 😉

vydata
26. mar 2007

Ahojte ja by som tiez mala zaujem o cvicenie na Antolskej.
Teraz zacinam 25tt a lekar - moj gyn. mi este nic o civceni nespomynal.
Od ktoreho tt sa tam ma chodit a ked tu p.Jezikovu najdem , lebo tiez sa tam neviem dovolat.
a este sa chcem opypta ohladom toho co pisala marijka1104 za lekara sa na Antolskej plati alebo ako to tam chodi??????Dakujem za odpovede.

katrin
26. mar 2007

vydata, plati sa za lekára, ktorého si vyberieš a chceš, aby bol on pri pôrode. Podpíšeš dohodu s nemocnicou a platí sa za to 7000,- Sk+ ak chceš, aby bol aj manžel pri pôrode 500,- Sk.

Pani Ježíková je na rehabilitácii, je to blok za bufetom na prízemí. Na cvičenie sa v normálnych prípadoch chodí od 30tt, ale musíš mať odporučenie od svojho gynekológa.

vydata
26. mar 2007

jaaaaaaj dakujem katrin

kape
30. mar 2007

Ahojte.
CHcela by som sa Vás spýtať, prisťahovali sme sa do BA a zatiaľ som si nenašla gynekológa. Bývam veľmi blízko Antolskej. Chcela by som sa spýtať či je možné chodiť na Antolskú k niektorému gynekológovi, aj keď ešte nie som tehotná, či tám ma niekto aj normálnu ambulanciu.
Ak nie vedeli by ste mi niekoho v Petržalke odporučiť?

anita133
30. mar 2007

Vrelo doporucujem antolsku a konkretne Dr. Janaca. Je to najvacsí odbornik zo vsetkych. Ma sice svoje nalady ale ked ide do tuheho tak najlepsie rozhoduje a rychlo. nikoho nenecha trpiet. Zaobera sa patofyziologiou a preto do toho vsetkeho vidi viac ako obycajny porodnik.

diddi
30. mar 2007

Dr.Janaca???...fiha, tak ja mam len zle odporucania na neho...ja chodim k dr.Niznanskej a som strasne rada a spokojna...viacere ti ju mozu odporucit

pipi1211
1. apr 2007

ahojte viete mi poradit ci na cvicenie v nemocnici pre tehulky potrebujem prezuvky? 🙂 dakujem 😀

jj2202
1. apr 2007

ahoj pipi,si tu este?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre