Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lusil2005
28. jún 2007

no, na zaklade vsetkych vasich odporucani som si precitala celu cast temy "macko" a mozem povedat len: AAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHHAHAH...
myslim ze to nemyslela vazne. to nemohla mysliet vazne. jedine ze by to bol fakt chlap 😀

janetka
28. jún 2007

alexandra: dr. malova si teraz robi atestaciu, tak koluje 10 mesiacov po nemocnici a neberie pacientky, zastupuje ju dr. Bertoldova, ja som tiez mala svoju lekarku dr. malovu a bola fantasticka..... a teraz cakame druhe, tak som s nou ratala, ale bohuzial nam to nevyslo, tak som presla k dr. ciernemu

janetka
28. jún 2007

toto je prispevok mojho manzela na disk forum hned po porode:
Otcom nasho prveho dietata, krasneho syna Jakuba som sa stal 3.8.2005 v porodnici na Antolskej. Mali sme nadstandartny porodny box (5.000Sk), bol som pri porode (500Sk) a mali sme nadstandartnu izbu na 4 noci (1noc=2.000Sk). Syn prisiel na svet po cca 10 hodinovom porode nakoniec sekciou (cisar). Za predporodnu, porodnu a poporodnu opateru dakujeme skvelej Dr. Maľovej. Personal sestričiek, doktorov vratane priamara bol uzasny (vystriedali sa tam za tie dni niekolké, niekolkí), Prostredie nadstandartov (porodna sala, sestonedelie)
boli na velmi dobrej urovni (doporucujjem vsetkym), strava tiez dobra, no v skratke tohto roku som bol na najkrajsej dovolenke v zivote v porodnici na Antolskej ulici v Petrzalke. Pritomnost otca pocas celeho pobytu v nemocnici si chvali najma manzelka, ja som v podstate az tam zistil ake to zeny maju tazke, najma ked su tam "same". Prajem vsetkym (otcom aj matkam) rovnako krasny zazitok z prichodu potomka na svet.

rybka78
28. jún 2007

janetka,
tak tento prispevok by si mala vytlacit a dorucit na Antolsku, nech si ho daju na nastenku. 😉 urcite by sa potesili. 😀 asi malokto povie, ze v nemocnici prezil najkrajsiu dovolenku.

dorotka
28. jún 2007

no neda mi nevyjadrit sa macko mozes rodit aj v amerike kde ta na druhy den po cisaraku s dvojickami poslu domov s antibiotikami ked su deti donosene kazdy ma na vyber
a este k porodu ja som rodila bez klistiru sa ma len opytali ci som sa vyprazdila a ked som povedala ze ano tak mi ho ani neponukli a v tej polohe na lahu som bola naozaj len na tlacenie dovtedy som pochodovala alebo bola na lopte alebo som sa proste len opierala o manzela a ked videli ze sa mi nelezi dobre tak mi sami povedali ze mam zostat v stoji ze mi skontroluju ozvi babetka v tejto polohe
ja som velmi rada ze som rodila na antolskej a neriskovala som to ze ked nebude s malou nieco v poriadku aj tak mi ju prevezu tam alebo na kramara a ja budem lezat v niektorej inej porodnici ktora nema to iste vybavenie

dorotka
28. jún 2007

jee a este nieco macko pre tvoje dobro ak si naozaj tehotna skus sa sklidnit chuda babo ked sa takto rozculujes a urcite nebud doma po porode sama aby to zle nedopadlo

bluff
28. jún 2007

dorotka len na upresnenie po cisaraku v USA 5 dni v nemocnici

lusil2005
28. jún 2007

imo usa je dost siroky pojem...

maaaki
28. jún 2007

no teda dobre som sa na mackovi pobavila, hoci tolko prispevkov sa mi ani citat nechce.
Ja som bola s Antolskou veeelmi spokojna, s personalom aj s priebehom porodu a aj so starostlivostou po. Musim este raz pochvalit neonatologicke oddelenie 🙂. Nemam pocit, ze by som bola obmedzovana sposobom ako som rodila, resp. podanim klystiru a nastrihom. Ja som si dokonca pytala este jeden klystir (sestricka vsak povedala, ze netreba), lebo po podani prveho som musela hned utekat na zachod, a predstava, ze sa vyprazdnim na porodnom stole sa mi zdala dost nechutna a nehygienicka. Myslim, ze ak by sa mi nieco nepacilo, urcite by som sa dokazala ohradit a prejavit nespokojnost. Avsak pre mna bolo predsa najdolezitejsie zdravie babetka a verila som ze som v odbornych rukach, tak som to nechala na personal. Ani mne by sa velmi nepacilo, keby ma v praci poucali laici.
A este k tomu zahraniciu. Skoro dva roky som stravila na studijnom pobyte v USA na Yale Medical School, ktora patri k najlepsim univerzitam v Amerike. Je pravda,ze penazi je tam ovela viac (teda lepsie vybavenie atd...), ale prenatalna starostivost je u nas podla mna na ovela vyssej urovni (maju menej vysetreni, ako u nas, ved ako by lekar zistil, ze sa zena otvara, skracuje sa krcok, a hrozi jej predcasny porod keby ju odspodu nevysetril, macko???). Co sa tyka porodu, tak nic extra naviac ako u nas. A starostlivost u pediatra (bola som tam aj so synom co mal rok) je taka ista ako u nas, az na to, ze maju viac povinnych ockovani(co mi tu na Slovensku chyba). A este jedna vec, ked v Amerike nemas na zdravotnu poistku, tak mas smolu, ako tehotna sice dostanes poistku medicare pre chudobnych, ktora vsak porodom, pre zenu konci. Takze nemyslim si, ze na Slovensku je to az take strasne. 😎

dorotka
28. jún 2007

bluff toto mam info od kolegu ktoremu tam rodila sestra

lusil2005
29. jún 2007

kamaratka rodila v anglicku a vravela ze keby vedela, rodila by tu. tiez ze porod samotny v pohode, ale starostlivost po porode uuplne onicom. nic ti nepovedia, nepoucia ta, neporadia...

maaaki vidis? a este aj na tych par ockovani mamicky nadavaju a najradsej by sa im vyhli 😉

lejla77
29. jún 2007

do kelu kocky, ja sa uz vyse tyzdna neviem dovolat p. Jezikovej...
Neviem, ci mam prist v utorok na cvicko... Este som nebola - lebo 2 tt dozadu mali nejake skusky a tento tyzden mi to nevyslo,tak dufam, ze ma nevyciarkla zo zoznamu.

rybka78
30. jún 2007

lejla,
skus sa tam radsej zastavit osobne. vcera totiz p. Jezikova spominala, ze maju v pondelok opat skusky (tam kde byva cvicenie), ale neviem, ci budu trvat aj v utorok. ale nepredpokladam, ze by ta vyciarkla zo zoznamu. 🙂

kacarinka
2. júl 2007

ahojceky,
babulky viete mi poradit? od ktoreho tt mozem chodit na tu predpripravu na Antolsku a co potrebujem mat? musim mat nejake odporucanie od lekara? som v 28tt. dakujem velmi pekne 🙂

bubu25
2. júl 2007

ahoj kacarinka,
na pripravu potrebujes, presne ako pises, odporucanie od lekara, tehotensku knizku a preukaz poistenca. Myslim, ze pani Jezikova, ktorej musis zavolat, aby ta zaradila na niektory termin, zaraduje cca od 30 tt. 🙂 Zavisi od toho, kolko je mamiciek. Mozno ta vezme aj teraz, ale nezarucujem 😉

kacarinka
3. júl 2007

ahoj bubu,

dakujem ti velmi pekne, dnes som sa jej rano dovolala a opytala som sa jej na to. potrebujem to odporucanie, ako pises, ale moj doky je prave na 3-tyzdn.dovo, takze najblizsie dostanem papier az 26/7 (kedy mam poradnu). toto vsetko som jej povedala a povedala mi, ze vsak to budem v 31 tt a to je uplne v pohode. tak som sa potesila 🙂

lilynka
4. júl 2007

ahojte 🙂
babenky to co ste to tu mali za uchylaka 😲 kamoska mi dnes spominala, ze sa dobre pobavila, tak som nemohla odolat a pozrela som si to. no strasne 😔

rybka78 ked by ze v piatok nepridem na cvicko tak rodiiiiim 😀 v piatok mam kontolu, lebo ze mam uz dost vyzretu placentu a ze mi treba castejsie kontrolovat prietoky. dnes sme boli na kontrole na antolskej (kedze ma prosanus asi hromadnu dovolenku 😀 , tak ma sestricka poslala na antolsku do tej vseobecnej poradne co zastupuje vsetkych lekarov), bez problemov ma tam zobrali, sestricka bola velmi mila, ked ma videla taku utrapenu (kedze mam dost leniveho chlapceka v brusku a obcas ked tak protestuje sa hybat, tak mi zacne tak trochu sibkat), tak ma okamzite supla do inych dveri na uzv, vybavila ctg na 5. poschodi v porodnici a ked som to zakoncila tak ma ihned zobrali do ordinacie spat, prekontrolovat vysledky a urobit este vysetrenie odspodu - cize zatial u mna antolska zabodovala 😉
aha, a doki mi odkazal, ze ked by som mala urcite pochybnosti do piatku tak prist uz aj vecami 😲 uf, mam aj strach.

zatial tolko 🙂
majte sa krasne 😉

rybka78
5. júl 2007

ahoj lilynka,
tak drzime palce, nech to dobre dopadne. 😉 my mame k porodu este daleko. ja som bola tiez vcera na kontrole na antolskej a malej sa zatial na svet nechce. no u maminy jej je dobre. 😀
ja sa na antolsku tiez zatial nemozem stazovat. 🙂

a este k mackovi - ten sa vyburil na tejto stranke aj v inych temach a kocky ho/ju tiez celkom pekne upratali. velke pochopenie prenho nemali.

lusil2005
5. júl 2007

aj tak si myslim ze to bol chlap... 😀

luciaj
6. júl 2007

caute kocky, dnes som bola na uzv na antolskej a bolo tam toooolko tehuliek. Sa tam nejak pomenili tie ultrazvuky a ordinacne hodiny, takze asi preto. Ale islo to jak na pase, kazda bola v ambulancii 3 min, len dufam, ze to bolo aj kvalitne vysetrenie 😒 mna hlavne zaujimalo pohlavie, aby mi doki potvrdil, ze je to dievcatko, ale kedze je babo este otocene zadockom dole, tak nic nevidel 😠 a uzv mi robil Scholtz a bol mily, napriek tomu, ze to bolo take "bleskove" 🙂

lusil2005
6. júl 2007

luciaj tak tolko bab tam je vzdy 🤐
a myslim ze uzv na antolskej je dost dobry 😉

siskatan
6. júl 2007

katrin - jeeej sorry, som si neuvedomila, ze nie vsetky donosime babatko az do toho 40TT 😉 ale mas pravdu, treba ist radsej skjor ako neskor do poradne v porodnici, clovek si apson obzrie prostredie 😉

alexandra - DAKUJEM 🙂

lilynka
7. júl 2007

ahojte 🙂

luciaj tiez som vcera bola na anotlskej na uzv u dr. Scholtza a tiez sme to mali bleskove - kuk a dalsia 😀
a pocula som daco, ze sa zlucili 1. a 3. gynekologicko-porodnicka, tak ze je preto teraz tam taky chaosiik 😕

lusil2005
7. júl 2007

uz su zlucene 😕
inac - co to znamena v praxi? su tam aj nejake zmeny pre rodicky?

kukenzi
7. júl 2007

lusil, ano tako ako pise lily, uz su zlucene a co to znamena v praxi nevedia hadam ani samotni lekari, pre rodicky to zatial znamena totalny chaos. 😠

v stredu bol velky problem dostat sa na ultrazvuk, kedze moj doki mal dovolenku musela som ist na 23 a potom som chcela ist na ultrazvuk, ale doktor musel ist k porodu a nemal to kto robit, okrem toho streda je vyhradena na prsnikove vysetrenia a vela doktorov malo tento tyzden dovolenku

vesi
8. júl 2007

tak kočky pozerám, že ste tu mali dobrú šou s mackom 🙂
Ale baby, ktoré máte ísť prvý krát na Antolskú, žiadny strach.Rodila som tam 2 krát, lekára som nemala zazmluvneného, mala som oba cisárske, prvý robil Dr. Rozemberg, druhý Dr.Čierny.Na rizikovom som bola 4 týždne a prišla som do kontaktu s mnohými Dr. Všetci boli OK.Akurát Dr. Hrivňákovú veľmi nemusím...Ale v konečnom dôsledku to aj s ňou celkom ušlo.A do poradne som chodila k Dr. Janáčovi a bol fajn.Sestričky boli tiež super, hlavne gynekologické.Bola som na Antolskej aj pred pár rokmi keď som potratila a napriek tomuto smutnému zážitku som sa tam vrátila porodiť ďalšie dve deti.Práve kôli fajn personálu.Potom Mimochodom, dotazník, ktorý spomínal macko musí byť dosť starý, nakoľko pokiaľ viem Dr. Stanislav ktorý ho vyplňoval na Antolskej už asi nieje. 🙂
Tak Vám prajem veľa šťastia, pôrod v pohodičke a hlavne zdravé detičky 😀

kacarinka
8. júl 2007

ahojte kocky,

prosim vas, ktore ste boli teraz niekedy na uzv na antolskej, mozete mi povedat ako sa zmenili ordin. hodiny? lebo 19/7 mam ist na uzv a nerada by som sa previezla... dakujem velmi pekne... 🙂

luciaj
9. júl 2007

kacarinka,

pokial som si vsimla, je kazdy den od 10 - 12 a poobede od 12:30 tusim, okrem stredy, ta jevyhradena pre prsnikovu poradnu.

lilynka: tak sme sa tam mozno aj stretli 😀

zuzuinka
9. júl 2007

caute baby, kedy sa prosim vas chodi na glukozovy test? ja mam ist na kontrolu az buduci tyzden a to budem v 25.tt, tak len, ci to nebude neskoro. dik

vydata
9. júl 2007

caute baby - / Lusil,rybka a spol./
uz mame doma EMMKU - pozrite si album.
Este raz dakujem za cenne rady.Som strasne stastna ze sme uz doma!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre