Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

majandra
25. nov 2008

dula_renka: nie ja nebyvam priamo v Malackách...bývam priamo v Lozorne..... 😉

marrrka
25. nov 2008

inak odveci, ake je cislo na sanitku? klasika 112?

chasencha
25. nov 2008

marrrka ano ja somm volala 112 tam potom este raz prepijili a do 5 minut bola dole sanitka 🙂

marrrka
25. nov 2008

dik :o)

dadka303
25. nov 2008

dula_renka aj mńa potešilo, že sa našiel niekto, kto ešte nezabudol, že sa dalo rodiť aj na Šulekovej.Podľa mňa tam bolo super a hoci nas bolo na izbach viac, dalo sa vsetko zvladnut a bola tam vynikajuca starostlivosť.
Mam 16 ročného syna a 11 a pol ročnú dcéru, rooming som ešte nezažila, som zvedavá, aké to bude.
Po porode som bola vždy tak vyčerpaná, že mi padlo dobre ˇ- keď mi doniesli dieťatko iba na kojenie.
Ale teraz sa na to celkom teším.Termín mám až 6.1.2009

monkula, ďakujem za odpoveď, hneď si ma upokojila.Fakt mám z toho strach, ako to zvládne ten moj manžel ,ale dúfam, že všetko dobre dopadne.

dula_renka
25. nov 2008

dadka303 druhe dieta sa mi narodilo v skalici, a bolo to tam podstatne lepsie 😉 ...dnes sa to niekde nazyva nadstandart a tam to bol standart....boli sme tri na izbe, kupelna, WC aj izbicka na kupanie babatok boli hned pri izbe.....prosto paraaaaada 😉 😉

emjee
25. nov 2008

byvam 50km od porodnice - co je istejsie nahanat znamych alebo volat sanitku ked to na mna pride? len pre pripad, ze by muz prave nebol doma 😅

veracruz
25. nov 2008

emjee, ak by manzel nestihal, tak ja planujem volat sanitku...

dadka303
25. nov 2008

dula_renka, ja som zatiaľ také čosi ešte nezažila, prvé dieťa som porodila na Bezručke a hoci sme boli na izbe v porovnaní so Šulekovou " len 3 " .... kúpelku ( kde boli asi 4 sprchy ) a WC sme mali spoločné pre celé oddelenie šestonedielok a pokiaĽ si pamatám , tak na druhom konci chodby ležali aj mamičky, ktoré prenášali ! To bolo !
Ale bola som podstatne mladšia a bola som šťastná , že som porodila krásne a zdravé diieťa a viac mi nebolo treba .
Som zvedavá, aké to bude , keď budemem ležať na izbe dve . Síce neviem si predstaviť rooming a takých 6 žien na izbe..... Pre mňa bude asi nadštandard už aj to , že budeme na izbe dve a že dve a dve izby budú mať spoločné WC a kúpelku.
Ja dúfam, že si to v nemocnici s babatkom nepredĺžime a tie 3 - 4 dni to sa dá vydržať.

monkula
25. nov 2008

Dula_renak a ty bývaš v malackách? Bo ja hej 😀

dula_renka
25. nov 2008

dadka303 ...teraz to bude najlepšie, vieš čo chceš a všetko si dokonale vychutnáš 😉

dula_renka
25. nov 2008

monkula...ja bývam v Pezinku 😀

dadka303
25. nov 2008

dula_renka , ja dúfam a pevne verím, že to tak bude.
Ešte aby nenastali komplikácie pri porode a bude to super.

dula_renka
25. nov 2008

dadka303...mala som maminku, ktora si všetko do bodky naplánovala a držala sa plánu...tak aj ty dobre plánuj 😉 😉

marrrka
25. nov 2008

emjee ja by som za kazdych okolnosti volala sanitku a tatko dojde za vami, bo on ti na polceste nepomoze aj ti odtecie plodova voda alebo pridu komplikacie. tak nam vravela aj dokina na prednaske, ze je to istejsie, lebo sa ti pupocnikova snuta moze zakliesnit po odteceni plodovej vody do vchodu a babo by malo slabe ozvy. v sanitke to bude istejsie ako s vystrasenym tatkom. moj mangel robi len 20min od domu ale ja si budem volat sanitku a on bude chodit s taskou k porodu v kufri auta 🙂

marrrka
25. nov 2008

nemalo byt aj ti odtecie ale ak ti odtecie..

kattom
25. nov 2008

ahojte - vdaka za ordinacne dr. janaca

k vysetreniam pri prijme do porodnice - netreba sa ich bat: klasika po prichode na oddelenie - zavisi, kedy sa prijima - tak krv, moc (to robia rano - ak sa niekto prijme na obed, tak na dalsi den rano "nakluse"), potom je monitor 2 x denne (to je pristroj, ktory kontroluje ozvy srdiecka babatka a stahy maternice.. aspon tak to chapem ja), ultrazvuk (to nas tehulky poslali dole normalne na ten velky, kde su vsetky ambulancie), vysetrenie sluzbykonajucim lekarom - spise zakladne udaje do karty o vsetkom..komplet zdravotny stav sa bude pytat, aj vsetko okolo tehulkovania a ostatnych deti a pod. + vysetri. (to je zaklad zdravotneho zaznamu, kde potom dopisuju ostatne udaje - vlastne karta pocas celeho pobytu.. tie su u sestier, ale pred vizitou ich roznasaju po izbach, takze vtedy sa da do nich pozriet a precitat si..) a tusim som este bola aj na kardiologii este na ekg (aj ked som ho absolvovala pocas tehotenstva). a viac si nepamatam, myslim, ze to bolo vsetko..

dadka303
26. nov 2008

vie mi niekto poradiť , ako je to s tým porodným plánom, trebárs pokiaľ mamička nechce nástrih hrádze a pod. ?
Čo to má všetko obsahovať , komu sa také niečo odovzdáva a ako to vyzerá ? 😅

emjee
26. nov 2008

dadka to by zaujimalo aj mna

dula_renka ty posobis na antolskej?

janula10
26. nov 2008

dadka ja som tam bola v pondelok na priprave psychofyzikalnej dalo mi to velmi vela a poviem vam ze mam dobry pocit z toho a pytali sme sa na nastrih aj a ze oni nenastrihuju len ked je nevyhnutne....

kattom
26. nov 2008

martina2008 - myslim, ze sa pozname 🙂 a dnes sme sa stretli v poradni u dr. dubcakovej.. ak si to ty pod tou prezyvkou, daj vediet, prosim do IP. som zvedava, ako si dopadla a ci ides na ten prijem zajtra alebo nie 😉

dadka303
26. nov 2008

janula10 čítala som o tom veľa článkov,rada si kupujem časopisy "mama a ja " "a mamina"
sú tam veľmi dobré veci a rady aj pre mamičky , ktoré už majú deti , pretože stále sa niečo mení , vyvýja a zdokonaľuje, veľa sa tam debatilo aj o nástrihu hrádze, vraj sa to už nerobí ako na bežiacom páse, lebo kedysi to bola samozrejmosť a neurobili to len tej " šťastnej " , ktorej nestihli, ale aj tak , ževraj i v súčastnosti existujú lekári, ktorí to robia, aj keď to netreba.
No podľa ich zistení sa to robí už len vo výnimočných situáciách, napr. keď je dieťako moc veľké, alebo úzka panva, keď rodička nevládze vytlačiť dieťa...ale , či to tak funguje naozaj aj v praxi...neviem...snáď nám niekto povie...

dadka303
26. nov 2008

ešte by ma zaujímalo, čo može porodny plán obsahovať - na čo máme nárok a na čo nie , čo si v ňom možeme vyžadovať a tak...

monkula
26. nov 2008

dadka, jeden príklad, a inak ,kľudne s izadaj do Googla vet uako napísať pôrodný plán a vybehne T iveľm iveľa dobrých odkazov 😉
http://www.nasarodina.sk/prakticke_informacie/m...

martina2008
26. nov 2008

dadka, ja mam PP, idem zajtra na prijem, tak potom napisem, ci mi nieco vyslo podla PP.
Vyzadovat mozes skoro vsetko, co neohrozuje zdravie babatka a teba, cize informacie, sukromie, zachovanie intimity, obmedzenie podavanie liekov, .....atd, len som zvedava na tu realitu.....ja si od toho vela neslubujem, skor sa musis pytat a pytat, ja som poprosila aj muzika, aby mi pomahal, ked uz nebudem vladat.
Ja v podstate chcem len jedno, aby so mnou hovorili o vsetkom vopred ako s rovnocennou, cize aby som dostala sancu nieco odmietnut, ked to nechcem.

veracruz
27. nov 2008

ahojte, takze tie predporodne prednasky su najblizsie 8.12. a 22.12. o 12:30 hod., ale miesto si uz nepamatam, ale tusim na tretom poschodi nad bufetom (???), ale na kazdej gyn. ambluancii je vyveseny papierik...

jaja5
27. nov 2008

dakujmem veracruz.

veracruz
27. nov 2008

jaji, nemas za co... mam taky pocit, ze ta prednaska ma byt v malej sale 😅

majusa
27. nov 2008

jaji, ideš tam? Ja by som rada, netreba sa tam objednávať?

marrrka
27. nov 2008

jeej isla by som aj ja, netreba sa objednat? a moze ist aj manzel?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre