Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

skippy7
2. nov 2013

dievčatá, ktoré ste teraz nedavno chodili alebo teraz chodite tam na poradnu pred porodom, tam sa ultrazvuk robí v špec. miestnosti resp. lekar ma vyšetri a uzv mi urobia inde....neviete od kolkej ráno začínaju robiť ultrazvuky? beru podľa objednávok ,presne načas? nie som tam objednaná, tak sa pytam,že či ma vobec zoberu....

mimickapn
4. nov 2013

kocky je na Antolskej wifi?

silsil
4. nov 2013

@mimickapn nieeee

mimickapn
4. nov 2013

@silsil dakujem este ze som si aktivovala neobmedzeny net lebo na mobile mam router :D

mimickapn
4. nov 2013

Kočky a neviete ako to je ked mam odporucanie na cisarsky od endokrinologicky na Antolsku ci budem musiet platit nieco za doktora lebo mi ho chce robit ten lekar ktory mi robil IVF ale ja som ho neziadala o zazmluvnenie?

dadushka007
11. nov 2013

ahojte, neviete kedy byva poucenie o epiduralke? den a cas...dakujem

silsil
11. nov 2013

@dadushka007 na prvej poradni ti to povedia. vsetko

iivuskaa
11. nov 2013

Baby posledné 2 mesiace sa chodi uz na poradne do porodnice, kde chcem rodit a oni mi pridelia nejakeho lekara ku ktoremu budem chodit ci ja si mam nikeho vybrat??? nechcem nikoho zazmluvnit pri porode, cakam dvojky asi pojdem sekciou tak sa mi zda zbytocne zazmluvnovat...

iivuskaa
11. nov 2013

@monika2712 moze sa stat ze ta aj dr.odmietne s tym ze ma vela pacienok a povie nech ides k inemu??? ja by som chcela ist k dr. Petrenkovi len ci ma vezme,,, 😒

monika2712
11. nov 2013

@iivuskaa bohuzial asi sa to moze stat.. pokial si ho nejdes zazmluvnit.

iivuskaa
11. nov 2013

@monika2712 nie neplanujem zazmluvnovat....ale tak zas niekto ma musi zobrat aj bez zazmluvnenia....

silsil
13. nov 2013

@iivuskaa nepredpokladam ze by ta odmietli..a dr. Petrenko mava poradne? to meno mi nic nehovori...

iivuskaa
13. nov 2013

@silsil to neviem chodila som k nemu pred 4 rokmi bol primar...ale ci tam je aj teraz to neviem, mozno ze tam uz aj nerobi..

slavinkas
14. nov 2013

@iivuskaa Petrenko maval poradne aj tento rok v maji. Neviem ako teraz. Treba popozerat rozpisy na ambulanciach...

martinkova
15. nov 2013

Ahojte,minuly štvrtok som rodila na antolskej tak Vám napíšem moju skúsenosť.upozornujem,je to čisto subjektívne.

Rodila som cisárskym,nakoľko maly bol otočený koncom panvovym.Priprava pred pôrodom bola úplne v pohode,velmi milé sestričky,mala som zazmluvneneho lekára scholtza,tiez spokojnosť.

Hrôza pre mna začala na oddelení sestonedelia,kde vas väčšina berie rutinne a kedže som prvorodička,potrebovala som "školenie" avšak namiesto toho som ostala deprimovana.dozvedela som sa od nich,ze mam nevhodne bradavky a ze bez klobucikov kojiť nebudem,co je blbosť,pretože ziadny problem nemam.mala som malo mlieka a musela som zobrat o umelé mlieko,ktoré dávaju v striekacke a kŕmiť dieta so striekackou,tak to chce teda cvik a trpezlivosť. Bolo toho viac. Strava ani nehovorím,totálna katastrofa s výnimkou raňajok,tie boli vždy skvele.

Lekárky na novorodeneckom velmi profesionálne a ľudské.

skippy7
15. nov 2013

@iivuskaa ja tam idem tiež teraz rodiť, ja som si najprv zavolala do ambulancie, že či ma zoberu...

iivuskaa
16. nov 2013

@skippy7 prosim ta kde najdem kontakty na ambulancie?? 🙂 dakujem

skippy7
17. nov 2013

@iivuskaa ja som našla tie kontakty na nete, na stranke Antolskej, ale pozeram, že už to tam neni, tak neviem, či prerabaju stranku alebu čo, neviem to nikde najsť.....ak chceš, možem ti to(tel.čisla) kuknuť priamo na Antolskej, vo štvrtok tam idem, ak ti to stačí.....na koho konktretne potrebuješ kontakt, na Dr. Petrenka,či??

skippy7
17. nov 2013

@skippy7 tu som našla kontakt na Mudr.Petrenka: http://vysetrenie.zoznam.sk/ambulancia/3230/i-g...

skippy7
17. nov 2013

@iivuskaa sprava predtym patrila tebe, som si ju omylom poslala sama sebe 😀

iivuskaa
18. nov 2013

@skippy7 dakujem velmi pekne 🙂

tehula
19. nov 2013

ahojte, ak chodite niektora na poradnu k MUDr. Oravcovi, neviete, ci ordinuje tento piatok?

dulkagabulka
23. nov 2013

Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime.
(tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent!
Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť.
Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať.
To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

dulkagabulka
25. nov 2013

Nikto sa nesmie Vášho dieťaťa dotknúť bez Vášho dovolenia. Potom, ako sa Vaše dieťa narodí, sa Vy ako matka, na základe informácií a odporúčaní zamestnancov nemocnice, rozhodnete, či Vaše dieťa potrebuje niečo iné, ako Vás. Pokiaľ sa Vášmu dieťaťu darí dobre, Vy – matka sa môžete rozhodnúť, že Vaše dieťa zostane s vami. Nikto nemá právo Vám dieťa zobrať preč a rozhodovať za Vás, kedy smiete vidieť svoje vlastné dieťa. Vy ako matka sa môžete rozhodnúť, či a kedy dáte niekomu právo, aby Vaše dieťa mohol bez Vás niekam odniesť.“ Zdroj a preklad je z medzinárodnej stránky pre ľudské práva pri pôrode. http://www.humanrightsinchildbirth.com/human-ri...

salmonela
28. nov 2013

neviem, ci je to pravda, ale dnes mi znama povedala, co sa tento tyzden stalo, nepocul niekto o tom? vraj pri cisarskom reze zoskratovali akesi pristroje (neviem, ci monitor nie) a chytila sa plachta, ktorou je zakryta rodicka, aby nevidela, ked ju rezu. tato plachta nasledne zacala horiet a rodicka udajne skoncila v Ruzinove na popaleninovom oddeleni, dieta je v nemocnici. Pocul o tom niekto? Celkom ma to netesi, pretoze sa tam chystam rodit rovnako cisarskym uz onedlo.

soniamalinik
28. nov 2013

@salmonela nepocula som o tom, pozri spravy

soniamalinik
28. nov 2013

Ahojte, chystam sa rodit na Antolskej, kedze to mam hned oproti domu. Treba si zazmluvnit porodnika? Pocula som, ze ked sa nezazmluvni a zrovna ziaden nebude poruke, tak ma mozu previest do inej nemocnice.

salmonela
28. nov 2013

@soniamalinik no praveze som nic nenasla. jedine ze by sa to ani von nedostalo...

salmonela
28. nov 2013

@soniamalinik ja by som si urcite zazmluvnila, aj som tak spravila, pretoze ked bude vela zien rodit, aby sa ti mal kto venovat, inak ta tam nechaju volakde bez povsimnutia...

alenkam.
28. nov 2013

@soniamalinik tiez byvam oproti, nikoho si zazmluvnovat nemusis.. ked budes chodit na poradne, uvidis aky je stav a dohodnes sa s doktorom na poradni, ci je vela, ci sa ocakava stopstav a za akych podmienok ta mozu nezobrat... 😉 no stress... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre