Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dominika86
20. mar 2013

@cicimon
@lusinda1989
@jajka81
@willy_wonka
@saranata dakujem velmi pekne dievcata, ja som zatial v stave ze zazmluvnit netreba, no uvidim, este mam dost casu si to cele premysliet

janicka11
21. mar 2013

ahojte 🙂Tak s kým sa vidím v nemocke v juni: 😉

mirka1004
21. mar 2013

@dominika86 ja som zazmluvneneho mala a bola som rada 😉 ...ja som clovek ktory ma rad ked vie do coho ide a hlavne musim mat doveru v svojho lekara co je pre mna ozaj dolezite...a urcite si zazmluvnujem opat nakolko sa moj porodnik z prveho porodu stal aj mojim normalnym gynekologom 🙂 Ako vieme si predstavit investovat tych 300 ecok inak ale aj moj mm po prvom porode trva na zazmluvneni on velmi ocenil pristup lekara a na porod ozaj rad spomina aj on co on je clovek, ktory u zubarky uz 2krat odpadol 😀 cize nevzdrzi nic 😝

tehula
21. mar 2013

@dominika86 zazmluvovat si nemusis vyslovene. Je tam ozaj kopa odbornikov a casto lekari s menej zvucnym menom sa aj velmi snazia, aby vsetko prebehlo tip top a urobili si dobre renome do buducna. Vid ospevovany MUDr. Dlhopocek. Neviem ako teraz, ale nebolo mozne si ho zazmluvnit, hoci mnohe rodicky by si tak priali, lebo je to sikovny porodnik a ta praca ho aj bavi.
Ak tam bude niekto menej skuseny, urcite ale s pomocou odbornika. Nemusis mat strach. A aby som nezabudla, PA su tam velmi sikovne, ze ak by aj ziaden doktor nebol, tak tie zienky ten porod zvladnu aj bez doktora.
Ja som zazmluvneneho lekara mala pri oboch porodoch, ale je to moj gynekolog, takze ta situacia bola ina a opat by som volila jeho do buducna, ale kto pride do nemocnice len cisto na posledny mesiac na poradne, tak tazko sa rozhodovat a zbytocne nasilu zazmluvnovat.

jajka81
22. mar 2013

@tehula Jeeej Dr.Dlhopolcek 🙂 Najmilsia osoba čo som kedy stretla v nemocničnom zariadení 🙂

jajka81
22. mar 2013

@janicka11 ja mám termín začiatkom jula, tak ktohovie 🙂

kristina11
22. mar 2013

Ahoj, ja som zazmluvneného lekára mala a dopadlo to katastrofalne, nasledky-moj syn ma DMO vdaka zazmluvnenemu lekárovi. Nebudem to tu ani rozpisovat co sa stalo..., rodila som v Trnave. Preto som sem teraz vhupla medzi vas a pozeram, že skoro všetky ste boli na Antolskej spokojne. Neviem kam ist teraz rodit, mám z toho hrozný strach, len viem, že nie do Trnavy. Rozhodovala som sa medzi Trenčínom a BA, ale ked som pozerala co pisu mamičky v Trenčíne tak sa mi to vobec nepozdava. Ake máte prosím skusenosti s umiestnením dietata do inkubatora na Antolskej. Ak ste ho tam mali mozte mi prosím napisat aký je na jiske pristup a kolko vase babatko vazilo? Dakujem za kazdu pomoc.

lauricka
22. mar 2013

@kristina11 skus Dr. Oravca a kludne mu povedz o svojej skusenosti a obave.

kristina11
22. mar 2013

@lauricka dakujem

janca
23. mar 2013

@kristina11 ja som mala dieta v inkubatore, postarane bolo o neho velmi dobre, su tam vyborni neonatologovia, mal 1130 g, u mna prave ten mily a ospevovany doktor troska nieco zanedbal, ale nie pri porode ale ked som lezala na rizikovom. Na druhej strane vsak za nim chodili vsetky pacientky a on nevedel co skor. Nastastie ja som mala zazmluvnenu doktorku a ta sa o mna starala uz ked som lezala na rizikovom a nakoniec vdaka jej predvidavosti vsetko dopadlo ok. Ja som bola vsak komplikovany pripad preto som si mudr aj zazmluvnovala.

maria_t
23. mar 2013

ahojte, viete mi prosim niekto poradit, kedy a kde byva na Antolskej to poucenie o EPI? byva to v jeden konkretny den v tyzdni? a treba sa na to aj objednat? dakujem 🙂

alenkam.
24. mar 2013

@maria_t poliklinika c.dv.106, neobjednava, ale najlepsie ist po 12. Doobeda maju vela ludi, co si riesia predoperacne.... 😉

mayka81
24. mar 2013

Neviete mi poradit.-poucenie o EPI z mam za sebou no vraj este budu robit krvny obraz a potom sa uvidi ci tu epi mi ozaj mozu dat. No co ak porodim skor a krv este neotestuju. Daju mi tu epi???

maria_t
24. mar 2013

@alenkam. dakujem pekne 🙂 a nevies, do kolkej tam su? a da sa ist hociktory den, ci len niektory den v tyzdni? dakujem

mayka81
24. mar 2013
alenkam.
24. mar 2013

@mayka81 neboj sa, stihnu.. to maju za chvilu tie vysledky ak to bude akutne... 😉

@maria_t cely tyzden ktirykolvek den, do nejakej 14.30 su tam tusim..

mayka81
24. mar 2013

@alenkam. Myslis aj ked by na mna prisiel nahle porod tak rak promtne by spravili tie testy? To by bolo fajn,aspon nejaka sanca by tu bola.😉

mayka81
24. mar 2013
maria_t
24. mar 2013

@alenkam. dakujem, si zlata 😵

chloe21
26. mar 2013

ahojte, určite sa tu o tom písalo x-krát no neviem sa dopátrať k aktuálnym info čo si mám zorať do pôrodnici a čo pre bábo? myslím veci, ktoré aj reálne využijem 🙂 aké sú vaše skúsenosti? Ďakujem moc za odpovede

saranata
26. mar 2013

@chloe21 pre seba klasika kozmetika uteraky, nočne košele, jednorazove podlozky na postel , jednorazove nohavičky, vlozky , papuče + jedny do sprchy !, pre babatko len jednorazove plienky a vlhke utierky , oblečenie je erarne
ostatne veci ako niečo na čítanie a podobne to uz je na tebe čo ta napadne,

dvebabulky
26. mar 2013

ahojte maminky, ja som na antolskej rodila 2x, zazmluvneneho som nemala (teda ten prvykrat aj hej, ale doktor bol v kosiciach, takze ma zobrala sluzbukonajuca Dr.). mala som stastie na Dr. Filkaszovu, usmievava a pozitivne naladena zena, super!!! prvykrat som mala strach, ale prisla za mnou aj na vzdychacku, a ukludnila ma. ja urcite odporucam. na sale som na nic a na nikoho zbytocne necakala, vzdy tam niekto bol, stacilo sa ozvat. obidva porody boli krasne, nebudem hovorit ze to neboli, ale ak som to zvladla ja, tak zvladne kazda, treba mysliet pozitivne a hlavne tesit sa na babatko 🙂 a este minirada - nezostat lezat v posteli, ale prechadzat sa na vzdychacke a potom ak sa da aj pohopkavat na fitlope (tu maju na sale), mne velmi pomohlo 😀

chloe21
26. mar 2013

@saranata ďakujem .. aa čo sa týka podložiek na postel a jednorázových plienok, asi koľko ks? vôbec nemám predstavu.. aa vraj tam nie sú moc za to aby sa po pôrode používali nohavičky a vložky - skôr na voľno aby sa rany lepšie hojili, no neviem si to celkom predstaviť, vieš teda poradiť ako je to naj? 🙂 aa krémik na ritulu netreba? mám veľa otázok no vôbec nemám predstavu o tom čo reálne aj budem potrebovať a už by sa patrilo aspoň nejaké veci nakúpiť 🙂

dvebabulky
26. mar 2013

@chloe21 este doplnim saranatku, pre mna bol dolezity krem na bradavky, prve dni ci tyzdne kym si zvyknu na dojcenie tak mozu byt dost bolestive. ja mam pri 2 detoch naj skusenost s obyc. calciovou mastickou od zentivy, stoji cca 2eur, nemusi sa zmyvat, a ma aj hojive ucinky. po kojeni treba vytlacit zopar kvapiek mliecka na bradavku, rozotriet, nechat zaschnut, a potom namazat mastickou. 🙂 a vzdy pred kojenim umyt ruky 🙂 drzim palce

ganesh
26. mar 2013

ahojte, chcela by som sa opytat, na predporodnu pripravu na Antolskej treba mat nejaky papier od gynekologa,ze na nu mozem chodit? a tie poradne funguju tak,ze v jeden den si vyberiem doktora, ku ktoremu chcem chodit a potom hociktory den pridem tyzden co tyzden? dakujem

saranata
26. mar 2013

@chloe21 pravda je ze bez nohavičiek ale nie vloziek! 😀 😀 😀 to by bolo po porode krute teda , naozaj vlozky musís mat, gatky nie, preto tie jednorazove sietkove aby to bolo vzdušne
4-5 podloziek na postel, a 2 balíky vloziek , kupuj v zdravotníckych potrebach bez lepiaceho pasika, normalne poporodne vlozky tam dostaneš kupit, aj tie jednor.gatky
plienky jedno balenie newborn tie najmenšie, ak by ti chybali tak ti donesie rodina
čo sa týka kremu, na ritku sa preventívne nema davat nič len ked je treba a to ti tam daju, ak chceš vezmi si bepanthen , je aj na bradavky ak by bolo treba
a umyvat bradavky treba po kazdom kreme je jedno čo sa píše na krabičke, ty by si jedla krem? ja nie a ani dietatu ho nedam ....
skor to mlieko si dat na bradavky , ma antibioticke učinky

chloe21
26. mar 2013

@dvebabulky ďakujem za radu, to s tým mliečkom som ani nevedela takže hneď zapisujem 😉

chloe21
26. mar 2013

@saranata no veď to - nevedela som si to celkom predstaviť ako by som fungovala bez tých jednorázových sieťkových nohavičiek a vložiek, preto si to radšej overujem, inak by asi na mňa v pôrodnici dosť divno pozerali 😀 ďakujem a tie podložky pod seba - myslíš 4-5 na deň či celý pobyt? aa ešte otázočka - kojenecká podprsenka. To bude asi zbytočné keď mám košelu, lepšie bude navoľno? 🙂

luciarichard
26. mar 2013

@chloe21 Podprsenku potrebuješ určite, netreba materskú ja som si takú ani nekupovala. Kočka čo so mnou bola na izbe tak nemala podprdu a sestrička jej vynadala. A je pravda že ti môže aj mliečko tiecť 😉

cicimon
26. mar 2013

@chloe21 cca 1-2podlozky na den stacia , mozno ani neminies tolko... a urcite ber podprdu a kup si aj vlozky do podprdy, ak sa ti ppusti mlieko aby ti to vsade netieklo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre