Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dzovana
2. feb 2012

myslim ze ta izba o cosi zlacnela... ze to bolo tych 33 € na noc a osobu.. nie na celu izbu.

2mimi2
2. feb 2012

@kobolova
@lulusha dakujem kocky 🙂 a este ma napadlo ked idete planovanym cs tak nastupujem do porodnice den pred cisarakom?a tu na antolskej su na izbe po 3kocky aj po cisaraku ked su?

ellit
2. feb 2012

@ivanka.7 moj manzel bol proti Kochu len koli peniazom, ale ked sme si to doma zratali, boli sme na prehliadke v Kochu....chodim tam aj do poradne, tak je rozhodnuty pre Koch, ale len ked sa bude dat.

ivanka.7
2. feb 2012

@ellit no, ja mam v Kochu doktora, takze by to bolo fajn, ale uvidim, pockam, kym sa manzel vrati z Nemecka a porozpravame sa este o tom

macoja
2. feb 2012

@katka1981 to je individualne pri prvej ma 2 mesiace a pri druhom asi 3 tyzdne

reginleif
2. feb 2012

tak 30 eur za pritomnost otca to uz je naozaj drzost ☹

dzovana
2. feb 2012

@2mimi2 po cs sme boli na izbe 3, kym nas nedali na normalnu izbu uz ako rooming-in, tam sme boli po 2.

tehula
2. feb 2012

@reginleif ja by som len dodala, ze za tie peniaze by ozaj mal byt s rodickou pocas celeho porodu, nedovolila by som ho vyhanat zo vzdycharne, alebo pod....

jasminet
2. feb 2012

@reginleif hlavne ked si uvedomis, ze realny naklad na toho otca/osobu je asi nech to uplne prezeniem 1€ - za navleky a plast. umyt a dezinfikovat to tam musia tak ci tak po porode...

katka1981
2. feb 2012

@macoja, aha, dakujem

katka1981
2. feb 2012

@jasminet, Jani ty budes rodit u Kocha?

jasminet
2. feb 2012

@katka1981 co ti ja viem? 😀 ked sa to zacina financne vyrovnavat, tak mozno aj ano 😉

misik1
2. feb 2012

dzovana a riska....rodili sme v juni 2010 na antolskej a teraz mame zase skoro rovnake terminy,sa nam zadarilo,ze? a mozno este niekto z toho obdobia caka dalsie babo,nemam prehlad....
na antolskej bolo fajn,preto sa tam vraciam,ale tie poplatky aj mna dojali
vtedy sme mali stastie,nikto nerodil a setricka,ze kaslite na to,ked chcel manzel este skocit do pokladne za seba zaplatit,takze bol tam cely cas a este aj zadarmo... 😉 teraz to uz asi tak nevyjde

katka1981
2. feb 2012

@jasminet, jaj to na antolskej je 33 eur za otca? Ja som si myslela ze som na fore u Kocha 🙂 ty koki, no dobreee
Ale ved ozaj Jani, aj kino je drahe a toto je live 🙂

jasminet
2. feb 2012

@katka1981 aj som si myslela, ze si si pomylila temu 😀
ahaaa, tak to ano, ked to berieme ako divadelne predstavenie pre neho, alebo kino, tak by este sampus alebo popcorn mohol dostat a miesto v prvom rade, nie? 😉

dvebabulky
2. feb 2012

ahojte kocky. rodila som pred 16 mes. na antolskej. porodnik bol zajednany, ale den po kontrole na ktorej skonstatoval, ze mam este tyzden cas, mi zacal porod, a doktor v kosiciach a nemoze prist 😉 prve babo, tak som bola dost vystrasena, ale nakoniec som bola rada. lekarky v pohode, a porodne asist, resp. sestricky boli uplne perfektne, starali sa a ked bolo treba ukludnili, poradili, zavtipkovali 🙂 este aj nejake studentky sa tam obsmietali a s nimi mi rychlejsie utiekol cas hihi. inak si neviem vynachvalit predporodne cvicenie, ja som chodila k dr. Jandovej na Kramaroch lebo som to mala blizko z prace, a tak som mala aspon sajnu ako tlacit a pod. a je to bezplatne. mala som EPI, a klasika, vobec som necitila kontrakcie pri tlaceni. tak som tlacila ako blazniva ked doktorka povedala, babula uz bola davno narodena, uz ju odnasali, ked som prestala tlacit a otvorila som oci. oni mi v tej tichosti asi zabudli povedat ze uz je po tom :D este teraz mi to pride strasne smiesne.

po porode: na izbe sme boli 3, a jedna kolegyna neuveritelne chrapala, plus 3 deturence, tak som za 4 dni spala asi 6 hodin, neprehanam. takze ked pojdem teraz rodit, urcite si zajednam nadstandard izbu. mam takmer 180 cm, ale aj mne robilo problem vyliezt na tu vysoku nemocnicnu postel a kojit na nej, takze tiez uvitam nizsiu postel na nadst. izbe. inak detske sestry to boli uplni anjeli, boli vzdy ochotne, aj x-krat za noc. co sa tyka naucenia sa kojit, sestry nemaju na to velmi cas tak je to sup-sup, takze treba nasprtat o dojceni. nastastie mi pomohla spolubyvajuca (ta co nechrapala 🙂

prve 2 tyzdne kojenia boli aj pre mna velmi bolestive, babula mala silny saci reflex, a bolelo az som plakala. mala som aj drahy krem na bradavky, ale az neskor som zistila, ze najlepsie pomaha obycajna calciova masticka za 2 eura. treba to ale vydrzat, stoji to zato.

a posledna perlicka: dobre je mat so sebou nejake jedlo, aspon keksik, ja som odrodila neskoro vecer, na izbu ma previezli o 2 rano, pytala som si jest, ale povedali, ze mi neobjednali, tak som hladna ako das cakala az do rana, lebo vraj nemam sama vstavat. v sprche na mna dosiel glukozovy deficit a zlozila som sa im tam. zachranili ma kavenky z kabelky na ktore som si spomenula :D

drzim palce vsetkym maminkam, a v auguste sa hadam stretneme na tej istej lodi 🙂

dvebabulky
2. feb 2012

@jasminet
moj muz by radsej zaplatil tych 33 eur aby pri porode nemusel byt 🙂 a ja aj tych 300, lebo pocas jazdy do porodnice som musela ukludnovat ja jeho 😀

1mariannka11
2. feb 2012

no ten cennik je prosto lahodka 😖 este, ze uz ani nemam cas si to rozmysliet. jaaaaaj no co uz tak snad aspon samotny porod pojde ako po masle ked vsetko ostatne sa serie 😅

reginleif
3. feb 2012

@jasminet je to otrasne, ale nic sa neda robit, zvysuju si platy, tak to niekto zaplatit musi ☹ ved im to akurat setri robotu ked tu rodicku ma kto ukludnit, nevadi v nasom pripade otecko bude pri porode, a nech ho len skusia vyhanat, tak to este nieco zaziju 😠 lebo mna vie ukludnit iba on O🙂

katka1981
3. feb 2012

@jasminet, presne tak a mozno aj 3D okuliare 🙂

dzovana
3. feb 2012

baby neviete ako je to? Prvy porod som mala akutnu sekciu a teraz uvidime, ale rada by som normalne. Neviete ci je moznost EPI? Vsade citam inak. Uvidim co mi povie dr na poradni, ale aj tak by ma to zaujimalo

blackswan75
3. feb 2012

@dzovana no a co ti povedal doki? viem ze po sexii uz neradi rodia normalne je tam velke riziko ze sa pri porode moze roztrhnut maternica. viem ze ked uz si mala raz sexiu tak uz iba planovanou sekciou, ale to ti povie doki, 😉

blackswan75
3. feb 2012

inak baby s tymi ceenami to trochen prehnali, hlavne ten otec pri porode, ved mozu byt radi ze tam rodicka s niekym bude, urcite to pozitivne vplyva na psychiku ako keby tam mala byt sama..

dzovana
3. feb 2012

@blackswan75 hehe po sexii 😅 No do poradne do nemocky idem az buduci stvrtok, tak uvidim co mi povedia. Ale ak nemam ziadne problemy pocas tehu a jazva by bola ok, tak by to mozno islo aj prirodzene..

blackswan75
3. feb 2012

@dzovana no uz som nemohla opravit preklep sakris 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aspon si sa pobavila 😉 😉

misik1
6. feb 2012

baby,ktora mate info alebo skusenost s tym,co sa pytala uz dzovana...myslim priamo na antolskej..ked bol prvy porod sekciou,ci moze byt pri druhom epi a skusa na normalne alebo chcu robit rovno sekciu alebo ako. mna to tiez caka...vdaka

sedem
6. feb 2012

@dzovana @misik1 kocky, to, ako budete rodit druhy krat zalezi od viacerych veci - preco ste mali prvu sekciu, kolko od predchadzajuceho porodu idete rodit zas, aka je hrubka jazvy, akeho lekara budete mat, ako prebieha tehotenstvo...ja som mala druhu sekciu necele dva roky po prvej, do poslednej chvile som nevedela, ako budem rodit, 1x bola mala KP + sa jej nechcelo na svet, narodila sa tyzden po tremine a napriek vyvolavackam sa jej nechcelo, takze bola sekcia a druha babulka sa narodila sekciou 5 dni po termine - to bol aj dovod, preco uz nechceli cakat a riskovat, kedze sa mi porod sam nespustal..ak chcete rodit normalne - prirodzene, epi vam asi nikto nepichne, ale treba prediskutovat s Dr., nie kazdy Dr. je nakloneny prirodzenenmu porodu po sekcii, niektori si jednoducho nechcu to riziko, ze sa nieco stane, na seba zobrat..kazdopadne, ak velmi chcete, treba to prizvukovat Dr. tak casto, ako sa len da 😀 a ak vam co i len naznacia, ze by bola lepsie pre vas opat sekcia, kaslite na to, co ste chceli, ide predsa o vase dietatko a vas! 😉 Drobcekovia vas budu milovat, ci uz sa narodia prirodzene al. sekciou 😵 A co sa mna tyka, zotavovanie po 2.sekcii neporovnatelne lepsie ako prvy krat 😉

dzovana
6. feb 2012

@sedem dik za info. No ja budem mat od prveho porodu necelych 21 mesiacov. Sekcia bola - nepostupujuci porod + zle ozvy + 8 dni prenasana + zakalena pl. voda. Chcela by som tentokrat normalne porodit, uvidime ako sa podari 🙂 Jasne, prvorade su deticky .. uvidime ako to nakoniec vsetko dopadne, ze @misik1? 🙂
A to s tou EPI ... niekde som o tom citala ze nechcu davat, no uvidime ci ma vysle dr v poradni na prednasku 🙂

misik1
6. feb 2012

vdaka sedem...napiste aj ostatne baby svoju skusenost....ja som bola len 3 dni po termine, nepostupujuci porod,velky plod "zaseknuty kdesi hore este" do toho uz zelena plodova voda...
jasne,ved ako bude,ale predsa by som to radsej vediet dopredu...
ale s tou epi to nevdiim velmi ruzovo dzovana....hm

sedem
6. feb 2012

@dzovana ja som mala 22mesiacov od prveho... 😅 mna v den terminu supli na rizikove, aby som uz bola pod kontrolou a kedze sa nic nedialo, "dohodli" sme sa na sekcii -inak vraj som uz mala jazvu tenku ako papier, takze normalny porod by dobre urcite nedopadol 😝 Ozaj, jazvu mi kontrolovali az pri prijme na rizikove, aj to po tom, co som sa pytala, ci by bol mozny aj spontanny porod, ze by som velmi chcela..ale co som sa cely cas rozpravala s roznymi Dr. , tak boli vsetci skor nakloneny sekcii, skor som mala pocit, ze na mna pozerali ako na blazna, ze sa stale vypytujem na normalny porod... 😅 kazdopadne u teba si myslim, ze budu viac nakloneny sekcii uz len kvoli tomu malemu rozdielu medzi porodmi (samozrejme sa mozem mylit)
@misik1 tak u teba asi bude dost zalezat od velkosti babatka, sirky panvy a od toho, kedy sa vypyta na svet..samozrejme od celkoveho zdrav. stavu a este kolko mas po prvom porode...asi sa treba pripravit na obidve moznosti...

Drzim palce, nech vam to dopadne najlepsie ako sa da, chapem vase obavy, strach, neistotu.. 😝 😔 Drzte sa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre