Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

aninocka4
4. dec 2012

baby,prosim vas,budem rodit buduci tyzden sekciou na antolskej,neviete,ako to vtedy chodi s oteckom?viem,ze na sale nebude,ale moze niekde pockat,ukazu mu maleho?nechaju ho aj podrzat si ho aspon na chvilku? dakujem 🙂 a necaka niektoru z vas buduci tyzden tiez cisarsky?

verronicka
4. dec 2012

@aninocka4 ahoj, ja som tam rodila normalne ale kamaratka mala sekciu...a otecko cakal vonku a ano potom si mohol babatko aj pofotit 🙂

vevet
4. dec 2012

@nemamlogin neviem to presne posúdiť, keďže dr.Máľovú poznám len chvíľu, ale podľa refrencií od iných, išlo asi naozaj len o náhodu, žiaľ ale o nepríjemnú.
Zdá sa mi, že podľa fotky vás spoznávam, minulú stredu sme boli spolu na poradni.

christne24
5. dec 2012

Ozaj dievcata, neviete, ako je to s navstevami? Niekde som citala, ze pocas navstevnych hodin je babo na novorodeneckom oddeleni. Ukazu ho len cez sklo? Alebo ako to vlastne funguje?

ivanka.7
5. dec 2012

@christne24 babo mas stale pri sebe. Pocas navstev ho mozes dat sestrickam na izbu, kde byvaju babatka, ked sa o ne matky este nevladzu starat. A babatka sa ukazuju len cez sklo - tvoja navsteva sa zas postavi a ty prides s postielkou pred sklo, poukazujes a das ho sestrickam, ak chces vyjst von a pokecat s navstevou.

christne24
5. dec 2012

@ivanka.7 Dakujem! Uz som dost vystresovana, prvy termin porodu mam dnes (ale este stale nic...), a ani neviem, ako to tam funguje🙂

nemamlogin
5. dec 2012

@vevet ja som včera bola na prietokoch a zhodou okolností to robila MUDr. Maľová,nabudúce do mňa šťuknite aby som vedela ktorá ste🙂

marwa
5. dec 2012

Ja som rodila v oktobri na Antolskej a musim povedat, ze super, mala som obavy, pretoze prvy porod bol v Ruzinove, ale sestry aj doktori boli uzasni, nemala som ani nikoho zazmluvneneho a to som si odlezala kvoli prenasaniu na rizikovom a potom mi na 5 den po porode robili kyretaz,takze som bola aj na operacke, tak nemozem ani na jedneho doktora povedat nic, naozaj boli profesionalni aj tie porodne asistentky, fakt klobuk dolu nato co som tam vyvadzala🙂).Drzali ma za ruky a masarivali chrbat.Aj na novorodeneckom super sestricky chodili, pomahali s dojcenim aj doktori. Mozem uviest porovnanie moj prvy porod bol s EPI-dali mi ju neskoro az ked som bola na 7cm, ale super nic nebolelo potom, ale potom ma bolel asi pol roka chrbat v mieste vpichu, druhykrat som sa rozhodla, ze budem tak ako nase mamy volakedy🙂) bez EPI a bez manzela/pretoze bol mimo/ a bolelo to strasne ale moj druhy porod bol vyvolavany kvoli prenasaniu, ale bol rychly asi 2hodiny a najvacsie bolesti som mala asi hodinu, takze ked sa na to teraz pozeram dalo sa to vydrzat a nelutujem ze som ju nemala o to viac som si vychutnavala malu, ze som si ju vytrpela🙂)) a teraz ma vobec nic neboli-myslim chrbat..ale keby som mala mat take bolesti 3-4 hodiny tak to EPI urcite, ale baby fakt sa to da vydrzat. Inak dr.Havalda je perfektny, aj Janac..Mna rodila dr.Durinova, ktora tam nema ambulaciu, ale iba chodi na porody a bez nastrihu, fakt perfektna..

Inak pre babo nic iba ciapku a rukavicky, plienky a vlhcene. A par latkovych plienok, niekedy ked maju vela deti tak nemaju.A pre vas podlozky na postel aspon 4, vela vloziek dlhych,a 4 kosele-mne boli 2 malo, ale daju sa tam aj tie ich pozicat.
A inak vobec netreba nadstandard-my sme boli dve a uplne v pohode a tiez to wc pre 4 mi nevadilo, aj tak som tam nikdy nikoho nestretla.

vevet
5. dec 2012

@nemamlogin ak ešte prídem na poradňu, totižto mám aj budúcu stredu termín, i keď to ešte tak nevyzerá, ak dovtedy neporodím, tak mám ráno prísť na poradňu a monitor, tak uvidíme či sa ešte stretneme.

aninocka4
5. dec 2012

@verronicka dakujem🙂 ja som dnes pocula,ze niekedy dovolia oteckovi byt pocas sekcie s mamickou..pocula som to o kramaroch,tak neviem,ako to chodi tu,ale aspon si ho bude moct poobzerat a pofotit🙂

tin007
5. dec 2012

Ahojte, ja som rodila pred tyzdnom a kusok sekciou a mm nemohol byt na operacke (vsak ide o normalnu operaciu), ale hned, ako odovzdali malu novorodeneckej lekarke (cez take "jedalenske" okienko), tak ho zavolali, mohol si ju pofotit, potom ju zavinuli a dali mi ju pobozkat a pohladkat. Tento moj druhy porod bol (co sa tykalo pobytu na Antolskej) oproti Kramarom uplne pohodovy; bola som na standardnej izbe, kde sme boli dve, mali sme spolocne wc a kupelnu s vedlajsou bunkou, ale sukromia sme mali dostatok (chcela som ist povodne na nadstandard a nakoniec som sa ani nepytala), strava bola vcelku ok (niekedy lepsia/vyborna, inokedy taka priemerna), no hlavne sa k nam vsetci spravali velmi milo, pekne zdravili, odpovedali na to, co sme sa pytali... naozaj obrovsky rozdiel oproti Kramarom. Napr. malu mi prilozili na kojenie uz 3 hod. po sekcii, co na Kramaroch som si maleho "vydupala" az po 12 tich hodinach, ked som sa kazdej sestricky dozadovala, aby mi ho doniesli. A nosili mi ju potom snad kazde 3-4 hodiny a skusali sme prikladat, az sa druhy den po sekcii podvecer pekne prisala a napila kolostra.

petra1402
5. dec 2012

ahojte maminy chcem sa spytat ako to funguje na poradni na antoslkej vcera som bola prvy krat len ma kukli poslali na ekg a ze mam sa objednat na ultrazvuk ale pani z ultrazvuku mi dala termin az na 19.12. ja som myslela ze sa teraz pozera babtko kazdy tyzden nie?

tin007
5. dec 2012

@petra1402 ultrazvuk (termin co mas 19ho) je na zmeranie velkosti dietata, do poradne budes chodit kazdy tyzden, ale vtedy vysetrenie ultrazvukom je iba snad 1-2 minutove (u mna to bolo 3x ci bije srdce, kde je plodova voda a kde je hlava)

aninocka4
5. dec 2012

@petra1402 ja som bola tiez len na jednom ultrazvuku a to trval asi 3 minuty,na malinkeho som sa ani nestihla pozriet...mali fofry,par mamiciek vyletelo na lekarku,ze prednostne berie pacientky z oddelenia a deti,bola som sice objednana na urcity cas a tiez dva tyzdne dopredu,aj tak som si hodinku a pol pockala...inak kazdy tyzden len poradna...a podla fotky zistujem,ze vcera som sedela vedla pred anesteziologickou ambulanciou,aj ste sa dockali?

petra1402
5. dec 2012

@tin007 dakujem
@aninocka4 jeeej :D nahoda no dockali ale zbytocne sme cakali lebo ja som pani lekarke povedala ze nemam zaujem o Epidural a aj tak ma poslala ze chodte na poucenie zato sa neplati a nikdy neviete no a ked som sa pani anesteziologicky spytala ani uz neviem co ale ze nemam zaujem o epi tak mi povedala ze a naco ste tu tak som vysla bez papiera a odsedela som si tam dve hodinky :Da kedy mas termin?

aninocka4
5. dec 2012

@petra1402 no parada,ja som tiez bola na pouceni o EPI,tiez som si ju nechcela dat pichnut,ale ma lekar poslal,ze len nech mam poucenie pre istotu..tak papier mam a je mi na dve veci,lebo malinky sa neotocil,tak ideme sekciou buduci tyzden..tak som znova vcera sedela pred tou anesteziologickou ambulanciou kvoli anesteze:D

petra1402
5. dec 2012

@aninocka4 oni tam posielaju akoby to bola nejaka pomoc z ich strany nerozumiem tomu....a to uz mas termin za tyzden?

aninocka4
5. dec 2012

@petra1402 hej,14.12. mam termin 🙂 posielaju,akoby sa bez EPI nedalo rodit..ani jedna moja kamoska ju nemala a vsetky porodili..

edulkobaby
5. dec 2012

@petra1402 Tak to tam chodi. Ja som bola uz 3 krat na poradni a prvy ultrazvuk mam zajtra, objednavala som sa pred 3 tyzdnami. Cize to vychadza 1 ultrazvuk do porodu za cele to obdobie, co sa tam musi chodit, odkedy som musela prestat chodit ku svojej gynekologicke. Keby sa mala vypytala predcasne, tak ani ten jeden ultrazvuk by sme nestihli. Ale tak stale sa hybe v brusku, tak urcite je vsetko ok.

nemamlogin
5. dec 2012

@vevet ak nie tak držím palce 🙂

ivetkabab
5. dec 2012

@aninocka4 Ahoj.otecko je za sklom vedla operacnej saly.uvidi babatko skor ako ty a bude pri nom.potom ho ukazu tebe v perinke a daju ti ho na chvilku.Nesmie byt na operacke,ale cez sklo ta uvidi hned ako vyberu babatko.potom ta odprevadi vedla posteli na oddelenie a tam ho uz nepustia.lezis 24hodin po sekcii

aninocka4
5. dec 2012

@ivetkabab dakujem za info 🙂

wilinkaa
5. dec 2012

Baby s tým zazmluvňovaní je to tak, že keď tam ten lekár nebude tak mi tie peniaze vrátia? lebo mám doma už tú zmluvu a ja to tam nikde takto polopatisticky nevidím napísané...a zase nedám 300 eur, keď tam nakoniec moja Dr. ani nebude....

tehula
5. dec 2012

@wilinkaa ano vratia samozrejme

wilinkaa
5. dec 2012

@tehula ďakujem 🙂

monika155
5. dec 2012

No dufam ze vratia 😅 Ja mam taktiez zaplatene..

zeitka
5. dec 2012

@wilinkaa oni ju budu volať aj mimo služby ked ju budes mat zazmluvnenu 🙂

ivanka.7
5. dec 2012

@zeitka to sice ano, ale ked bude mimo BA, tak ti to nepomoze (moj pripad :D)
ale teda vedela som dopredu, ze ked budem rodit v rozmedzi tych 4 dni, tak holt sa musim spolahnut na niekoho ineho

rendiz
5. dec 2012

Viete mi poradiť, kedy sa konajú tie poučenia o EPI a či je nutné sa tam objednať na Antolskej ul. Ďakujem za odpoveď.

rienok
6. dec 2012

@rendiz ahoj, vraj sa už netreba objednávať, stačí na č. dverí 106 v čase 8,00 -13,00 hod ale vraj tam býva veľa ľudí 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre