Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

keyka
27. júl 2012

@martynnka no halvne ze to rychlo prebehlo a ze ste obaja zdravucky ;).....

lucia3006
27. júl 2012

ahojte kočky, prosím vás, ak by som náhodou musela ísť sekciou, je potrebné mať tiež poučenie o epi alebo niečo podobné?

zuzkag2
27. júl 2012

@marcelatje heh, no niekedy je celkom fajn, ked ma ma kto uzemnit, ked som umrncana...akurat, ze ja som jakziv nebola uz gynekologicky...len u lekarov, muzov, neviem si to ani predstavit....
a budes si ju aj zazmluvnovat?

moninka1
27. júl 2012

ahojte zienky, viete mi, prosim, napisat ako prebieha predporodna priprava na antolskej, kam treba volat, kto to ma na starosti, co to obsahuje (prednaska, priprava oteckov ...) a tiez ako sa objednava do poradne po 36tt (monitor, ultrazvuk, vysetrenie ...), pripadne ako je to s poplatkami za nadstandardny box, otecka pri porode, nadstandardnu izbu a izbu, kde moze byt ubytovany aj otecko (pripadne starsie dietatko ) a tiez potesia vase skusenosti a nazory. vopred dakujem za kazdu odpoved a radu.

anicka245
27. júl 2012

baby ked vas tu citam, uz chcem rodit 🙂 sa podozrivo na to zacinam tesit 😀

cicimon
27. júl 2012

dnes som bola na poradni u oravca a spokojnost 🙂

@moninka1 do poradne sa neobjednava, prides a cakas pred amb, len teraz ordinuju max v 2 amb, tak si velmi nevyberies... dnes to bolo len na 25tke... otecka pri porode mozes zaplatit dopredu alebo tesne ked ides rodit a nadstandard a pod = ak bude volny ked budes rodit tak povies ze ho chces a zaplatis ked ides domov, dopredu sa neda zajednat...
a ak chces epi tak najvyssi cas sa objednat, je malo terminov

saranata
27. júl 2012

@cicimon tak si bola nakoniec dnes? a Oravec v pohode?
v ktorých dverách teraz robí?

cicimon
27. júl 2012

@saranata hej, vcera ma lenivost premohla 🙂) oravec bol super, bol na 25tke

saranata
27. júl 2012

@cicimon takze pojdem asi aj ja k nemu tak ako pri malej ale najbližšie ten buduci týžden alebo ten další ani neviem , kedze ešte v pondelok idem k svojmu

marcelatje
27. júl 2012

@zuzkag2 ja si nebudem zazmluvňovať nikoho. Rodiť musím sama a ak sa niečo bude diať musia so mnou niečo robiť aj tak. Pri pôrode je aj tak väčšinou pôrodná asistentka a lekár príde nakoniec. Možno niekto dá nejaký argument ktorý ma presvedčí aby som si lekára zazmluvnila, ale zatiaľ o tom nepremýšľam. Nie je to otázka peňazí, skôr presvedčenia. Aj keď moja mama je stará škola a bola by najradšej leby som niekoho zazmluvneného mala, ale ako vravím ja to neriešim 🙂

kvetinka211
27. júl 2012

@marcelatje ja som nemala odvahu ist bez zazmluvnenia a vsetko bolo ok, ale k tym doktorom co som tam mala stastie stretnut pri porode a na vizitach, by som nemala obavu ist bez zazmluvnenia, vsetci boli velmi mili a ochotni. Teoreticky tam mozu byt este aj ine smeny, ale co tu pisu tak vsetci su spickovi. Aj tak neviem ci by som pri druhom isla len tak .. ale to mozno pojdem do kocha a tam urcite bez zazmluvnenia. Drzim palce, daj potom vediet 😉

eemmaa
27. júl 2012

@lucia3006 tam ti to poucenie je na dve veci teda ak pojdes tou sekciou

marcelatje
27. júl 2012

@kvetinka211 tiež som počula že sú všetci v pohode a každý môže mať predsa zlý deň, aj keby som si ho zazmluvnila. Ja sa vždy spolieham na na ľudskosť a nechápem baby čo sa chystajú robiť tam "porádky" len čo prídu do nemocnice. Netvrdím že to čo robím je najsprávnejšie, ale momentálne to vnímam tak. Možno na svoju naivitu doplatím, ale nemám problém priznať si chybu.

ivanka.7
27. júl 2012

@marcelatje u mna doktori rozhodne neboli len na zaver :p chodili ku mne asi narovnako asistentka a doktorka a sem tam ma prisiel pozriet este jeden doktor (docent). Nemala som ich zazmluvnenych, doktorka, ktoru som chcela, nebola vtedy v BA. Ale vsetci traja boli vyborni, s tym timom by som sla rodit pokojne znovu (a to som rozhodne nemala lahky porod 🙂).

marcelatje
27. júl 2012

@ivanka.7 tak vidíš, môže to byť už len lepšie, čakaj horšie lepšie príde 🙂 nejdem tam s očakávaním piatich hviezdičiek tak všetko lepšie bude pre mňa plus 😀

zuzkag2
30. júl 2012

@marcelatje no ja som povodne tiez nerozmyslala nad zazmluvnenim, ked som citala aki su vsetci v pohodke, tak na co riesit, ale uz ma lame aj priatel, aj kamosky, co rodili so zazmluvnenim, ze je to fajn, tak neviem...uvidim. mas pravdu 🙂 rodit musime same 😀

saranata
30. júl 2012

@marcelatje
@zuzkag2
baby rodila som na antolskej dva krát, pred 13 rokmi a pred dvomi a nemala som zazmluvneneho lekára, je to presne tak ze ak tam ideš s vedomím ze ideš do nemocnice sklamana nebudeš , hold ked tam niekto ide s tým že doslova "poserte sa zo mna idem rodit" tak to je už problem inde, nie je to 5 hviezdičkový hotel, ale nemocnica a tých rodičiek je tam viac ako dost.
Mne tam bolo doslova a do písmena dobre, bez tazkostí na porodnom ako ako aj na sestonedelí .
A na to aby mi lekár dva dni po porode chodil na izbu a pýtal sa ma ako sa mám a ze mi praje krásny den tak na to mu nemusím platit a zazmluvnovat si ho, pretoze to bol asi jediný rozdiel v tom ze som zazmluvneneho lekára nemala.
Tak ako aj pred rokmi tak aj teraz som mala fajn lekárov , je to na zvazení kazdej zeny, ja som nejako zo zasady proti tomuto zlegalizovanemu uplatku , je to jeho práca je lekár a to dieta vám na svet pomoze priviest tak či onak.
Teraz tam idem rodit tiez a nemám obavy absolutne čo sa týka lekárov a prístupu, idem si tam porodit dieta a nie hladat dovod na to aby mi tam 5 dní bolo zle, takze je to o prístupe, niekto si najde vsade problem nie?

tak vela zdaru a zdrave detičky 😉

zuzkag2
30. júl 2012

@saranata juuuj, tak to ja vobec nerozmyslam nad tym, ze idem do nemocky ako do hotela...ja som bola na antoslkej na pohotovosti, a mala som pocit, ze som v hoteli, naozaj boli vsetci taki neskutocne mili. ale dakujem, si ma utvrdila v tom, ze fakt nemusim vymyslat, a dam na to co som tu citala a na moj pocit z tej nemocky....ze to je uplne v pohodke aj bez zazmluvnenia....
vies, ja som povodne trencanka, a v tn by som nerodila , alebo by som neplanovala ten "pobyt" s takym kludom...takze preto zhanam vsetky mozne infosky 😉
dakujem....a tebe tiez, vela zdaru a zdravia tebe aj malickej

zuzkag2
30. júl 2012

@saranata a este som sa chcela spytat, ci nahodou nevies, ked som teraz v 27tt, kedy sa mam ohlasit na antolsku, kvoli Epi, na tie skolenie, ci poucenie...a na tu predporodnu pripravu....

saranata
30. júl 2012

@zuzkag2 juuj tak to ti poradia babule v tejto teme lepšie, lebo ja som Epi nemala ani nechcem , a na prípravu som chodila ešte pri prvom dietati ale tu u nás na polikliniku nie v nemocnici tak to naozaj nebudem zavádzat čo a ako, myslím ze tu dievčatá maju aj čísla kde sa treba objednat a informovat 🙂

eemmaa
30. júl 2012

@zuzkag2 mala by si sa objednať čo najskôr lebo oni tí pridelia datum kedy máš prist a viem, ze niekedy to tie baby ani nestihnú. Uz tu dávnejšie niekto dával aj číslo tak kukni strany dozadu.

zuzkag2
30. júl 2012

@eemmaa aha...tak dakujem za radu, super, zavolam tam...🙂 hej hej, citala som tu veru, ze niektora babulka zhanala volne miesto lebo nestihla....

eemmaa
30. júl 2012

@zuzkag2 hej lebo teraz robia prednášky asi po 5 ľuďoch. Predtým to bolo vo veľkej zasadačke tak to bolo lepšie. teraz sa caka 🙂

zuzkag2
30. júl 2012

@eemmaa aha, tak tu je pes zakopany...a ty si mala epi?

zoyuska
30. júl 2012

dr.korbel je velmi dobry lekar ale na antolskej by som nerodila ani za svet.mala som tam rodit ale radsej som sla na kramare

eemmaa
30. júl 2012

@zuzkag2 nie lebo som musela ísť sekciou, malý mal 2 krát omotanu šnúru a bol tým pádom zle nasmerovany. Ale prednášku som mala ja som bola v tej poslednej skupine čo malý v zasadačke prednášku.

eemmaa
30. júl 2012

@zoyuska ja kebyze mam ísť rodiť este raz tak len na antolsku su tam vsetci velmi dobry doktory...

xlucia
30. júl 2012

@zoyuska preco nie antolska?

ivanka.7
30. júl 2012

@saranata ja som nemala zazmluvnenych a obaja co ma rodili ma veru aj tak prisli po porode pozriet 🙂

@zoyuska kazdy ma zjavne ine skusenosti 🙂

xlucia
30. júl 2012

@moninka1 otecko nemoze byt nikde ubytovany a dieta detto. nastastie.... take male ti ani na navstevu na nadstadard nepustia. max ked za nim vyjdes von na chodbu kde bude milion ludi. prosim ta naco by si tam chcela mat ani nie dvojrocne???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre