Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

martina77ba
11. jan 2012

@nikuska265 Ahoj 🙂) Ja idem tiež rodiť na Antolskú, budúci utorok mi začína poradňa, vybrala som si na zazmluvnenie MUDr. Rozemberga, je to skvelý človek, či si ho zazmluvníš, alebo nie, venuje každej kočke maximálnu starostlivosť, ale nebudem riskovať, že práve vtedy nebude mať službu, tak si ho radšej zazmluvním. Aké vyšetrenia sa tam robia, to ti neviem poradiť, keďže som tam ešte nebola, ale u tvojho lekára ti v poslednej poradni má robiť stery, brať krv a moč - výsledky bude doktor potrebovať. A kam sa ohlásiť, to tiež neviem, ja som mala od známej jeho t.č. Držím palce, možno sa tam aj stretneme, ja mám termín 23.2. 🙂

nikuska265
11. jan 2012

@martina77ba ďakujem! ja tam nepoznám vôbec žiadneho lekára ani nikoho na oddelení, takže si ani nebudem zazmluvňovať lekára, keďže tam fakt nikoho nepoznám. Poslednú poradňu som mala dnes, brala mi stery a kontrolovala moč,ale krv nie. a po výsledky zo sterov si mám prísť v stredu o týždeň, preto aj na Antolskú sa chystám v ten deň,aby som to mala všetko v jeden deň. Som zvedavá ako sa tam dostanem k nejakému dr. vôbec neviem ako to chodí. my máme termín 19.2. a ty aj bývaš niekde blízko antolskej?

martina77ba
11. jan 2012

@nikuska265 ešte čo sa týka MUDr. Rozemberga, hovoril mi v telefóne, že poradňu má v utorok a štvrtok, ale neviem, kde ani na akom poschodí, v pondelok mu mám zavolať a povie mi. Ak chceš jeho t.č. na mobil, môžem ti ho dať. Bývala som v petržalke na Topoľčianskej, ale s manželom sme chcveli ísť mimo BA tak sme sa presťahovali za Stupavu. Dúfam, že keď to na mňa príde, stihnem to tam 🙂 Trvá to 35 minút 🙂
Skús ísť potom na 5.poschodie, tak ležia tehulky, sestričky ti určite budú vedieť povedať, kde nájdeš lekárov a určite tam aj budú čo budú mať službu

mata1977
11. jan 2012

@jankohrasko ano stale mi vraveli,že aj druhe babenko budem mať velke,ked aj prve bolo take velke ale ked ma prijali,tak zistili,že nie je moc velke,ale aj napriek tomu mi robili SC,lebo pani doktorka vtedy taka mlada mi povedaala,že keby som chcela rodiť normalne,tak by som mohla až po 5-tich rokoch..tak neviem..ale oni zvyknu robiť ...potom mi napis ake to tam je na kramaroch..teraz sestrina nastavajuca švagrina tam rodila medzi sviatkami ,teda prve,ale nic moc ked sme debatovali o tom🙂aj aj som mala druheho chlapceka..tak potom napis,ale sem,lebo sem som zacala chodiť zase..a čo si mala za problemy,už sa pýta drobček???my s manželom aj premyslame o treťom ,tak uvidime,vraj môže byť aj treti SC 🙂 držim ti palečky

mata1977
11. jan 2012

@nikuska265 ahoj,ani ja som nepoznala nikoho a nikoho nezazmluvnovala,a bola som velmi spokojna...poradne su dolu jak je poliklinika dvere č.25,26(čo si tak pametam spred 2 rokov)..sadla som si pred ne a ked vysla sestra,či lekar,tak som sa spýtala či ma vezmu a cakal som..tam ma poslali na ultrazvuk,ked ti dali papiere,musis sa ist objednať..vsak oni povedia,kam a čo ?!

jankohrasko
12. jan 2012

@mata1977 kuk IP

nikuska265
12. jan 2012

@martina77ba jasné, to by bolo fajn, keby si mi mohla dať to číslo. však uvidím či to potom využijem. Ja som tiež bývala v BA v ružinove,ale tiež už s manželom bývame mimo BA zas na opačnú stranu vo Hviezdoslavove. Takže tiež dúfam, že to stihneme tam prísť. tá cesta nám trvá asi rovnako,ale ak bude akurát vtedy špička tak neviem neviem 😀

nikuska265
12. jan 2012

@mata1977 to si ma aspoň upokojila, že si tam bola spokojná aj bez toho aby si niekoho poznala alebo platila. a ten ultrazvuk ti urobili hneď alebo si sa musela nejak objednávať až na nejaký iný deň?
ďakujem za radu, ja som tam v živote ešte nebola,ešteže manžel áno. viacmenej som nikdy v žiadnej nemocnici nebola,takže nič nepoznám. akurát keď som bola s rodičmi na návšteve za sestrami keď aj oni porodili detičky - ale to bolo v ružinove.

mata1977
12. jan 2012

@nikuska265 ahoj,musela som sa tam objednať ,to ti na ambulancii daju papiere a povedia a vysvetlia..ale naštastie so mnou vždy bol manželon ma tam viezol lebo ja neni som z blavy,lebo ja by som tam zabludila..tiež som bola v nemocniciach len na navstevach až pokým som sama nerodila 🙂 ked som mala dcerku vtedy som chodila k panovi doktorovi Janačovi..ak ti mam pravdu povedať,tak z prvej poradne som vyšla s plačom a pri synčekovi som natrafila na doktora (neviem si zmyslieť na jeho meno-na pismeno O alebo tak nejako začinalo priezvisko)ale bol super 🙂

akova
12. jan 2012

@nikuska265 ja chodim k dr. Dubčákovej, ta je tiež velmi milá, mava poradňu v utorok doobeda na č.dv. 25 je to na prizemi v časti poliklinika... ta ťa tiež určite zoberie, ked chceš viac info napiš mi do spravy, alebo aj cez "rodinku" možeme o tom popisať 😉

tehula
12. jan 2012

@mata1977 Oravec?

ellit
12. jan 2012

prosim ma niekto kontakt alebo ordinacne hodiny doktorky Malovej? Dakujem velmi

martina77ba
12. jan 2012

@nikuska265 napíšem ti internú poštu

sweeeteee
12. jan 2012

Ahojte, tiez sa pridam do tejto skupiny. Rozhodla som sa tiez ist rodit na Antolsku, tak si tu citam prispevky ako to funguje po poslednej navsteve gynekologicky. Stale vsak neviem ci zazmluvnit lekara alebo nie... A neviete nahodou kedy asi tak nejaky lekar urci akym sposobom bude prebiehat porod? Ci normalne, alebo cisarskym?

eaka
12. jan 2012

@sweeeteee Pôrod bude prebiehať normálne, až kým sa nevyskytne dôvod, prečo by mal byť ukončený cisárskym rezom...

mata1977
12. jan 2012

@tehula dakujem ti..fakt nie a nie sa rozmyslieť..ale bol dobrý tiež..teda ja sa nemôžem sťažovať ani na jedneho lekara.,čo mali služby,či izbova lekarka,všetci boli super🙂....

ajka2208
13. jan 2012

Ahojte baby, ja tiez idem rodit na Antolsku... buduci tyzden by som mala ist prvykrat do poradne uz na Antolsku. Viete mi len potvrdit ci stale plati, ze sa netreba objednat a staci si namieste vybrat do ktorej poradne - ku komu - pojdem a spytat sa na mieste ci ma zoberu? Lebo moja lekarka hovorila, ze sa mam telefonicky objednat, ale na stranke nemocnice su podla mna neaktualne mena dr a ordinacne hodiny 🙂 mozem ist az vo stvrtok alebo piatok, kedze az vo stvrtok rano mi moja lekarka zapise vysledky z vyteru do knizky... dakujem

adetka
13. jan 2012

@ajka2208 mozes prist aj bez objednania... ale len ak nemáš vybraného konkrétneho pôrodníka ku ktorému chceš chodiť... v inom prípade sa treba objednať...

ajka2208
13. jan 2012

@adetka dakujem

nikuska265
13. jan 2012

A mamičky, tehuľky, prosím vás, nemáte niektorá skúsenosti s Mudr. Bertoldovou? lebo som si hľadala, ktorý lekár má kedy ordinačné hodiny a v čase keď sa tam chystám, má práve táto dr. ambulanciu. tak by som rada vedela, či máte nejaké skúsenosti alebo info o nej . Poprípade Mudr. Paldia , Mudr. Lipovská ? ďakujem vám veľmi moc pekne

dzovana
13. jan 2012

@nikuska265 par krat som bola u Mudr. Bertoldovej. Je to taka prijemna dr. Pri porode som mala aj Mudr. Paldiu. Starsi lekar, v pohode.... Kamoska ho mala aj zazmluvneneho. A Mudr. Lipovska - tak tu som zazila (ak sa dobre pamatam) len na vizitach. Bola mila, vzdy usmiata. Mozno ine kocky budu vediet viac.

kobolova
13. jan 2012

Ahojte, tak mozem podat spravu o porode na Antolskej: sestricky novorodenecke - vsetky strasne zlate, ochotne pomoct kedykolvek, usmiate... Sestricky sestonedelne tiez fajn, zavisi od zmeny, ale ziadna nebola "kysla uhorka" a tiez sa vzdy pytali, ci nieco nepotrebujeme... Jedine negativum bolo, ze prave kvoli moznosti navstev rodiny som si zaplatila nadstandard a az neskor som sa dozvedela, ze deti do 15 rokov na oddelenie nesmu, ani na nadstandard ☹ , a kedze mame 2,5 rocnu dceru, nebyt vypomoci babky pocas "mojej nepritomnosti", tak by ma muz (kebyze je s nou sam) ani nemohol prist pozriet, lebo by ju nemal kde nechat... ☹ Sice sme raz ukecali sestricky, ale nadsene neboli, skor mrzute, a ze "oni teda o nicom nevedia" 😀 ... Ja len, aby ste vedeli, ak uz nahodou mate deticky a ratate aj s ich navstevou...
Co sa tyka porodov, vobec nebolo plno, na kazdej izbe po 1-2, po 3 sme boli hadam iba tesne po cisarskom, ten prvy den, bolo vtedy viacej cisarskych, no hned nas previezli na sestonedelie, takze bolo fajn, ze sme boli blizko pri babatkach. Po normalnom porode (o 23h.) doniesli babe, co so mnou bola na izbe babo rano o pol 6 uz nastalo, mne po cisarskom (o 11h.) na druhy den rano o pol 6 nastalo, a cca. po 4 hod. a po 5h. po porode na kojenie, v noci nie.
Domov sme sa (po cisarskom) vypytali uz na 4.den, tak ako po normalnom porode, vsetko bolo v poriadku, aj babo, aj ja, takze da sa... Sice vam to daju podpisat "na vlastnu ziadost", ale pustaju.

ivanka.7
13. jan 2012

@kobolova do 15? :/ a ked mam 12rocnu sestru, ktora ma 170cm a zensku postavu? :D to by mohlo prejst nie? :D

xixi7
13. jan 2012

@kobolova
Ja som pocula, ze raz bolo take mensie dietko na navsteve na izbe a po par dnoch sa vysypalo kiahnami. Takze mne sa take preventivne opatrenia pozdavaju. A odkedy-dokedy mohla byt s tebou navsteva na nadstandarde?

x_shushu_x
14. jan 2012

@nikolet_89 Drobny je uplne uzasny :o)...mala som ho sice len na UZV, ale nieco nevidel, tak si ma zavolal do jeho sukromnej kliniky, nech to tam moze pozriet ked sa mala otoci, bol uplne perfektny a hlavne ludsky...na antolskej zobral dnu aj priatela, ruky nam podaval a predstavil sa :oP....Byt znovu tehotna (co dufam uz nehrozi), tak si asi zaplatim rocne predplatne na jeho sukromnej klinike 😝 ..

kobolova
14. jan 2012

@ivanka.7 mohlo 😀 nech nahodi dospelacky krok a ide...

nikuska265
14. jan 2012

@kobolova ahoj. a prosím ťa, návštevy na nadštandarde sú kedy prístupné? od kedy do kedy môže prísť návštevy na izbu?

effkaa
14. jan 2012

Dnes sme sa vratili z porodnice a neda mi nenapisat... Co sa tyka sestonedelia... uzasne. Tolko ochoty pomoct, poradit, poucit, ale aj rozveselit som davno nevidela. Naozaj cest vsetkym lekarom/lekarkam, sestrickam. Zaroven som vdacna doktorovi Scholtzovi za vsetko... za pristup, za to, ze som mohla s nim vsetko konzultovat a bolo mi odpovedane na vsetky otazky a hlavne za to, ze aj moj nazor bol dolezity... To sa casto nevidi.

ivanka.7
14. jan 2012

@effkaa tak prajem vsetko dobre a som rada, ze ti to takto pekne vyslo🙂) Vela zdravia 🙂

effkaa
14. jan 2012

@ivanka.7 dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre