Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sashie
26. jan 2012

@iwet001 súhlasim so zubrienkou, ja som na antolskej rodila pred 2,5 rokom a bolo to rovnaké ako pred rokom, čo sa týka laktačnej poradkyne - ona keď vidí, že dieťa je prisaté, tak povie dobre, ale neskontroluje či je dobre prisaté a to je podstata. tiež mi nechcelo nabehnúť mlieko a vďaka tomu sa malá naučila na fľašu a potom som mala problémy s kojením. proste ti neukážu techniku. toto ma dosť sklamalo. navyše laktačná sestra je tam len cez týždeň a stále niekde pobehuje. keď ti nejde mlieko, tak ti brutálne stlačí prsníky a keď sa posťažuješ, tak je phoršená, že si padavka.

a čo sa týka ubytka, tak viem že v ružinove boli na izbe tri baby, čo mi hovorila kamoška. na antolskej sú dve a soc. zariadenie spoločné pre dve izby, čo je dobré, lebo nikdy som nemusela čakať a za 6 dní som sa stretla s babami z vedľajšej izby len raz, ale myslím, že inak je to všade rovnako. ja som sa rozhodovala podľa miesta bydliska, aby som nemala do poradní ďaleko.

effkaa
26. jan 2012

@iwet001 co sa tyka vybavenia je to tak ako tu uz pisu, na izbe dve postele a dve izby maju spolocnu sprchu a wc. A Co sa tyka rozbiehania laktacie a podpory dojcenia, sestricka prisla, pomohla s prisatim a utekala dalej. Ak sa mi dalsi krat nepodarilo samej to prisatie alebo som mala s niecim problem, stacilo zajst za ktoroukolvek sestrickou alebo lekarkou a vzdy boli ochotne mi pomoct, vysvetlit, ukazat, pripadne poslali za mnou v priebehu niekolkych minut svoju kolegynu, ktora mala viac casu. Naozaj sa ja osobne nemozem stazovat 🙂 A s umelym mliekom nebol problem. Bola som raz v noci kvoli UM za sestrami a nakrmili maleho striekackou.

iwet001
26. jan 2012

@jasminet @sashie @effkaa dakujem baby, kazda info sa zide 🙂

adetka
27. jan 2012

@iwet001 tak ja mam po druhom porode ine skusenosti so sestrickami... ked sa mamicky pytali - tak sa im snazili pomoct... sice kazda radila inak 😀 - ale snazili sa... s umelym v mojom pripade drahoty nerobili... dcerka sa mi narodila 21 dni skor, mala silnu zltacku - a mne sa mlieko zacalo robit az 4-ty den po porode... takze pre jej zachranu sme dostali umele mlieko (proti mojmu presvedceniu) nariadene uz druhy den po porode... samozrejme trvali na tom, ze najprv prikladat a az potom dokrmovat... ja som s Antolskou maximalne spokojna

ivanka.7
27. jan 2012

Aj kamaratka co tam bola (maly ma 3 roky), tak si doniesla flasu a sestricky jej ju nedovolili pouzit a pekne striekackou, aby si nahodou maly nezvykol (ale ona mala dost mlieka, tak nemala problem potom).

tehula
27. jan 2012

ja som na antolskej nemala pocit, zeby deti nejako ladovali s UM. Skor ked mi druha dcera uz celu noc hukala od hladu a som este nemala mlieko, som isla zobrat UM, nech je uz klud. Skor ja som sa citila trochu blbo, ze netrpezliva hned UM pytam pre dieta. Nastastie s laktaciou ani kojenim opat nebol problem, takze kojim. UM podavali striekackou, ked uz.

katka1981
27. jan 2012

@sashie, osobne si tiez myslim, ze tam laktacna stoji za prd!!! Pretoze vsade pocuvam ze spravne prisatie nesmie boliet a mne co sa mala prisala pokazde som zatinala zuby a vybehli mi slzy, nejedna mi tam povedala, ze mala je dobre prisata, a takto vyzeralo cele nase kojenie, vacisa bolest ako porod, neprehanam. Podla mna ona si hovori laktacna, ale laktacna ani nie je, lebo inak nechapem preco bolo malej prisatie povazovane za spravne. Co sa tyka UM, daju ho len ked si mamicka vypyta a je na kazdej z nas, ci ho babatku da, alebo nie. Dava sa striekackou a nie je problem potom kojit babo, ked nabehne mliecko.

kaekole
27. jan 2012

Ahojte kocky. Chcela by som poradit. Rozhodujem sa koho si zaplatit na porod na antolskej. Zvazujem medzi Rozembergom alebo Bertoldovou? Koho doporucujete?

blavacka
27. jan 2012

@kaekole ahoj ja som rodila u Havaldu aj vsetky moje kamaratky a boli sme nadmieru spokojne 🙂

kaekole
27. jan 2012

@blavacka dakujem 🙂

macoja
28. jan 2012

@jasminet laktacna na antolskej uz nie je vyse roka vsetky sestricky sa zaoberaju laktaciou

macoja
28. jan 2012

@katka1981 vzdy to boli ked to neboli nie je to spravny sposob prilozenia na prsnik

katka1981
28. jan 2012

@macoja, chcela si napisat ze to boli ked je to nespravne prilozenie?

dudduli
28. jan 2012

@kaekole podla mna neni nutné platit nikoho,odrodit ta musi kazdy kto ma sluzbu,mna napriklad odrodili dve sestricky a praktikantka,lebo mi povedali ze to je tak na dve hodinky este ,tak si odbehla a kym sa vratila malinky uz bol na svete. 🙂)
a rodila som tam dva krat a v pohode bez problemov.🙂

kaekole
28. jan 2012

@dudduli ja asi len tak pre moju psychicku pohodu si chcem zaplatit jedneho Dr., ku ktoremu chcem zacat chodit už skor do poardne, aby ma poznal. niekto na koho sa možem spolahnut 🙂 ale hej, vela bab mi hovorilo, že nemalo zaplateno porodnika, a že bolo to ok.

1mariannka11
28. jan 2012

@kaekole ahoj, ja som tiez na tom asi tak, ze radsej dakomu zaplatim a mam aku-taku sancu, ze by to malo byt v pohode. samozrejme stat sa moze hocico, ale moja mamusa mala dost divoky porod, a ja by som nerada dopadla ako ona, takze peniaze su mi uplne ukradnute. moj pokoj vplyva predsa aj na malicke a na celkovy priebeh porodu tak preco si aspon trosku nepomoct ak sa da. mas aj daku predstavu akeho porodnika by si chcela?

macoja
28. jan 2012

@katka1981 ano kym si prsnik zvykne na prisatie dietata to zo zaciatku boli a potom to prejde

1mariannka11
28. jan 2012

@kaekole aha uz som si precitala vyssie o tom porodnikovi 🙂

kaekole
28. jan 2012

@1mariannka11 presne, aj ja to robim pre svoj pokoj na dusi, a neni to zas až taký peniaz. ja asi rozemberga, ale neviem stale. ty mas koho?

katka1981
29. jan 2012

@macoja, a ako dlho si prsnik zvyka? Ja som kojila 9 tyzdnov a bolelo to 9 tyzdnov

jasminet
29. jan 2012

@macoja ja som pisala o mojom porode pred 2,5 rokom, vtedy tam laktacna bola a (ne)robila to co (ne)robila 😉

1mariannka11
29. jan 2012

@kaekole ja by som chcela dr. Malovu, uz som tam bola, ale mala rizikovu poradnu a tak ma nemohla zobrat, ale moja gynekologicka ma "prepusta" tuto stredu a zhodou okolnosti to je den ked ordinuje aj malova takze idem hned aj tam. moja lekarka to nechala az uplne na poslednu chvilu a kedze som teraz mimo BA nepodarilo sa mi ist skor, ale ak by som ti mohla poradit chod skor ako ja. ja to mam fakt len tak tak a druhy raz by som to urcite nenechala zajst az tak daleko. mam uz padnute brusko a myslim, ze aj hlienova zatka uz ochadza a som z toho nervozna, ze nemam nikoho vybaveneho. aj ked na druhej strane by som uz male najradsej malicku doma 🙂 no moja gynda to berie cele dost sportovo a stale ma objednava iba raz za mesiac a uz som sa jej viac krat pytala, ze porod a lekar a bla bla a vzdy ma len odbila, ze mam vraj kopu casu, no ale termin mam 23.2. a poslednu poradnu u nej teraz 1.2. a zdaleka sa mi nezda, ze 3 tyzdne by boli "kopa casu" ako nie som ziadna citlivka, ale ako vravim druhy raz by som to uz nenechala takto ltt. rozmyslala som aj ja nad rozembergom aj janacom, ale na stranke som ich nenasla medzi lekarmi a o tejto dr. som pocula samu chvalu, tak dufam, ze to bude v pohodke. dam potom vediet ako som dopadla.

kaekole
29. jan 2012

@1mariannka11 presne, aj mne sa zda, že aspon tých 6 týždnov treba chodit k tej Dr. co ju chces mat pri porode a hlavne castejsie kontroly v takomto pokrocilom stadiu. tak snad tu Dr Malovu vybavis a bude všetko ok. Napis ako si dopadla 🙂) držim palce.

ivanka.7
29. jan 2012

@kaekole Do nemocnice sa na poradne chodi 4 tyzdne pred porodom, nie 6, aspon co som si tak povsimala 🙂

stakat
29. jan 2012

@nikuska265 Ahoj, ja som rodila na Antolskej 06.11.2011 a ležala som na štandartnej izbe. Mňa priateľ navštevoval mimo návštevných hodín napr. o 12:00, 18:00, 20:00 a nikto nič nepovedal, vôbec to neriešili. On totiž pracuje ako kuriér a cez deň sa vôbec nemohol uvoľniť. Takže prichádzal kedy mu to vyhovovalo.

mirkita
29. jan 2012

@iwet001 ahoj ja som rodila 13 mesiacov dozadu a co mi povedali pred porodom to platilo - UM davaju len so suhlasom matky...no a ja radim kazdej ze kojenie si ma nastudovat do co mozno najvacsich detailov este pred porodom...teda pre mna to bolo riadne tazke ako pre prvorodicku ale pomohlo mi aspon vediet ake situacie mozu nastat...lebo teda spoliehat sa na pomoc jednej laktacnej v porodnici som sa nechcela...a dobre som spravila...ku mne prisla, povedala ze skusime ako sa prisaje...neslo to, maly reval ako o zivot, bol zjavne nervozny lebo mu tlacila hlavu oproti bradavke 😒 a este mi na zaver povedala ze mam vpacene bradavky a ze to nepojde...ja som ho nechala ukludnit najprv, potom som si pospominala co v takom pripade, prinutila som sa sadnut si na uboleny zadok 😀 a skusali sme a skusali...a napokon sa prisal..samozrejme techniku som mala napozeranu lebo inak by som nevedela co a ako
ale krpec mi po kojeni prvy den aj pol vobec nechcel zaspat a strasne plakal...to som uz nebola taka mudra...nastastie prisla ina sestra a ta sa ma pytala ako dlho place a ci nezaspi ani na10min...a usudila ze je chuda hladny napriek tomu ze daco si asi cuckol...tak nam dala striekacku s UM, spytala sa ci suhlasim a ukazala mi ako na to...este som si potom v noci bola jednu davku vypytat a zase mi to musela ukazat ale uplne v pohode...nakoniec mi vsak musela este spolubyvajuca nieco poradit ked sa krpec neutisil
takze neviem...myslim ze sa tam viac museli sestry venovat detickam co mali nejaky problem alebo mamickam co museli odsavat...a bola som nakoniec rada ze sme to zvladli, z porodnice sme uz odchadzali s rozbehnutym kojenim
inak Antolsku velmi chvalim, ja mam na to velmi fajn spomienky...mne este aj jest chutilo, personal super, izba super...navstevy mohli prist aj mimo hodin....ja by som tam chcela aj druhykrat rodit

iwet001
30. jan 2012

dakujem za vsetky odpovede 🙂 este to zvazim, ale kedze Kramare su uz vylucene a na Kocha mi je luto minut tolko penazi, asi to tentokrat skusim na Antolskej 🙂

ivanka.7
30. jan 2012

@iwet001 Ja som na tom tak isto 🙂 Ruzinov som nechcela (zle spomienky), Kramare sa mi strasne nepacia, takze som sa rozhodovala medzi Kochom a Antolskou. No a tie 4-5 dni (dufam, ze nie viac) uz vydrzim aj na Antolskej, navyse tri kamaratky tam rodili na konci minuleho roka a svagrina pred rokom a vsetky odporucili, tak nemam o com.

kikussska87
31. jan 2012

@kaekole Kati cau 🙂) no ja chodim ku Bertoldovej a chcem ju aj k porodu tak ti ju mozem len vrelo odporucit 🙂

sashie
31. jan 2012

@katka1981 ja mám rovnakú skúsenosť ako ty. aj mňa to bolelo, až som stonala a tiekli mi slzy. umelé mlieko - to je tiež kapitola o sebe, pretože mne sa mlieko nechcelo spustiť, až keď som dostala 4 injekcie, mna ktoré som chodila od 19 hod. do rána a to bolo tak na cca 3 deň keď som si ich išla sama vypýtať. takže ak by som čakala kým by sa mi samé spustilo mlieko tak, by sa mi skôr prsníky zapálili /mne nepomáhala ani teplá sprcha ani červené svetlo/ a dieťa by bolo podvýživené (aj tak bola chudunká). a problémy som mala s kojením preto, lebo jedna smena dávala dcére mlieko zo striekačky a na ďalšej smene to sestre nešlo, tak prišla s fľašou a cumlom. tak asi tak. ale ja som mala asi aj málo mlieka vo všeobecnosti, keď som to porovnala s ostatnými a kojiť som chcela fakt strašne - pretože som alergička a chcela som, aby dcéra mala len to najlepšie a vyhli sme sa problémom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre