Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

njonja
7. júl 2014

@fpsacka pocula som o tom, ze presmeruvavaju, lebo mali plny stav. Rodila som tam pred nieco vyse dvoma tyzdnami a viem, ze to robili. Je to zodpovednejsie, ako nabrat pacientky a nechat ich rodit na chodbe. Viem, ze brali len tie rodicky, co si zazmluvnili lekara, ostatne museli ist inde. Ked som ja rodila, mali tiez plny stav na vsetkych boxoch a vsetci lekrai boli vybukovani. Mala som stastie, ze moj doki sa stihol ku mne dostat, inac neviem, asi by ma odrodili sestricky🙂

njonja
7. júl 2014

@luslus nie🙂 Im to bolo sumafuk🙂 akurat cakajuci oteckovia sa vyjavene pozerali, ze ci dobre vidia🙂 Ono, aby som bola uprimna, ja som tam dosla, ked som mala kontrakcie kazdych 45 minut, otvorena na 4 prsty. A dako sa nepredpokladalo, ze odrodim do 1,5 hodiny 😀 . Chodili ma kontrolovat a po hodine , ze aby som sla na monitor, kukli ma a uz sa slo rodit.. dako to slo expresne vsetko🙂

erickaa
7. júl 2014

@evulienkaslx Ahoj, ja som sem zablúdila po dlhšej dobe, teda po 3 rokoch. Znova sa chystám rodiť na Antolskú, tak ako minule. 🙂 Minulý pôrod som nemala samostatný pôrodný box aj keď som ho veľmi chcela, ale kedže som na celej pôrodnej sále bola samučička sama, tak nebolo nutné. Otecko bol celý čas so mnou, keďže tam nikto iný nerodil. Ale také šťastie tentoraz asi mať nebudem 😀 Takže keďže som nemala čas to tu čítať, chcem sa opýtať, treba mať pri účasti otecka na pôrode nejaký absolvovaný predpôrodný kurz? Či stačí mať zaplatený vopred poplatok? Minulé tehu sme chodili na kurz, takže som mala v tehu knižke o tom pečiatku, ale teraz nebudeme chodiť. Ďalej EPI...treba mať to potvrdenie o absolvovaní kurzu z Antolskej? Vtedy som to mala, vyžadovali to..teraz neviem. Prípadne kedy a o koľkej sa tie kurzy vedú, ak by mi vedel niekto poradiť...
P.S. Ja som mala pri prvom pôrodne tiež dr. dlhopolčeka a ten bol perfektny, fakt prijemný človek. Mal vtedy službu našťastie, ja som mala inak zazmluvneného iného, ktorý prišiel na "finále". Som mala dilemu potom, že ktorého k druhému pôrodu, ale idem po starom. 🙂

fpsacka
7. júl 2014

Presmerovavali nie pre to že by nebolo kde rodit pre to že mali plno na oddelení potom kam dali tie čo by mali zazmluvnenych lekárov. To je jedno už pre mňa len som bola veľmi nemilo prekvapená nakoľko ma na to nikto neupozornil a tiež som si to nikde nevycitala. Tiež som na Antolsku nedala dopustiť ale ten pprístup má zarazil. Nepíšem kvôli odradzaniu len pre info aby niekto nezostal v šoku tak jak ja...

luslus
7. júl 2014

@fpsacka tak zaskocit ma moze hocico. ja som tam bola v oktobri na operacii a musim si pochvalit, vsetko bolo super

evulienkaslx
7. júl 2014

@erickaa Myslim, ze na predporodnych kurzoch nebaziruju, najma, ak si uz druhorodicka, ale pre isotu sa opytaj, ked tam budes chodit po 36.tt na poradnu, co som ja videla, vacsinou stacil ten poplatok. Ja som v knizke mala iba podpisy, co som chodila na kurz, takze v podstate nik nevedel ten klikihak rozlustit, ani to nikoho nezaujimalo. EPI treba ist na poucenie, v pokladni zaplatit a objednat sa na ARE: Epidurálna analgézia je v tomto zariadení dostupná 24 hodín denne a požiadať o ňu môžete až do pôrodu. Je však potrebné za ňu dopredu zaplatiť – 152 €, absolvovať pohovor s anesteziológom a spísať zmluvu. V prípade, že rodička dodatočne zruší svoju žiadosť o EDA, alebo z akýchkoľvek dôvodov sa EDA rodičke neposkytne, zložená záloha sa vráti ponížená o sumu 10 € za úkony, ktoré boli realizované v príprave (vyšetrenie, poučenie a vypísanie informovaného súhlasu.

erickaa
8. júl 2014

@evulienkaslx Ďakujem za odpoveď, asi sa teda nič nezmenilo odvtedy ako som tam bola. Teda okrem cien 🙂

moe
8. júl 2014

Baby chcem sa opýtať ako je to na antolskej s cisárskymi pôrodmi. Priložia bábo po sekcii na bruško alebo ho zoberú? Nosia deti na kojenie alebo ho matka 24 hod. nevidí? Kedy dajú dieťa matke na izbu?

monika2712
8. júl 2014

@moe ahoj, ja som rodila pred 2 rokmi, na brusko nedavaju po porode, ale ukazu ho a potom po 4 hodkach mi ho priniesli skusit prisat a potom uz nosili stale tie kazde 4 hodky cca.

moe
9. júl 2014

@monika2712 ďakujem za odpoveď. a ak si mala problém s dojčením alebo iný problém vedeli a boli ochotní poradiť?

monika2712
9. júl 2014

@moe ano ja sa nemozem stazovat, boli velmi ochotne, pomahali ako vedeli, polohy v akych kojit po cisarskom, ako si ho ulozit, a tak.. vsetko mi povedali.. ale zalezi asi aj na koho natrafis a tak.. treba sa pytat, su tam od toho... v pripade potreby pozicaju odsavacku, aj lampu cervenu maju, vsetko bolo super, ja som bola spokojna velmi.. akurat niekedy neochotne davali umele do striekacky, ale kedze po cisarskom trva dlhsie kym sa mliecko pusti, tak som musela pytat este aj na treti ci stvrty den lebo maly uz vrieskal hladom a ja mlieka malo 😒 vtedy ma tak zahriakla jedna, ze ci nekojim, hovorim no rada by som ale nemam .. ale nakoniec vzdy dali, ved mi ho nenechaju hladovat predsa 😉

katyt
9. júl 2014

@moe ja som bola na Antolskej dva krát, prvý krát po cisárskom, to na bruško určite dieťa nedávajú, lebo Ťa musia pozašívať a dokončiť celú operáciu. Malého hneď zobrali ošetriť, ja som počula len plač a videla som ho cez také okienko ako ho ošetrovali, tam potom zavolali aj muža, nech si ho pofotí a keď už bol celý v perinke pobalený, tak mi ho na chvíľku priniesli ešte na sále. Potom mi ho nosili na kojenie, ale dosť máličko, možno tak za celých 24 hodín prišli asi 2-3 krát. Na druhý deň som si ho už bola zobrať sama keď ma preložili na izbu, ale tú prvú noc po pôrode ho môžeš ešte odložiť k sestričkám, aby si si oddýchla, potom už tie ďalšie noci ho máš pri sebe.
Po druhom klasickom pôrode mi položili malého na bruško, to bolo veľmi milé, ale len na chvíľku, potom ho zobrali ošetriť a mala som ho v postieľke pri sebe pokiaľ ma šili a potom ešte asi polhodinku. Potom si prišla pre neho sestrička z novorodeneckého.

ringlotkaa
11. júl 2014

Viete mi prosim niekto poradit ci sa treba objednavat, resp. ako funguju tehu poradne na Antolskej? Chystam sa buduci tyzden, tak neviem ci sa mam u niekoho objednat, alebo len prist a cakat. Dakujem.

monika2712
11. júl 2014

@ringlotkaa je tu skupina Rodime na Antolskej myslim tam najdes najaktualnejsie info

ajanaka
21. júl 2014

baby prosim vas citam na nete ze mozem mat osobu pomocnu na sestonedeli za 35 eur..ale to sa mysli ako pri nadstandarte iba?nechystam sa platit si nadstatnadrtnu izbu takze ta sprevadzajuca osoba je asi pri normalnych izbach nemozna ze?neviete nieco o tom..?

monika2712
23. júl 2014

@ajanaka predpokladam ze to je iba na nadstandarde, neviem si predstavit ze by tam niekto pobehoval po normalnych izbach alebo tam prespaval.

luliu
23. júl 2014

@ajanaka na normalnej izbe urcite nie, na oddelenie sa neda ist ani pocas navstev. To plati jedine na nadstandarde

luliu
23. júl 2014

@ringlotkaa prist a cakat 🙂

ajanaka
24. júl 2014

ahojte baby prosim vas vraj niektore nemocnice davaju kufriky po porode ako to je na antolskej?neviem ci si mam kupovat vsetku kozmetiku , lebo keby mi tam dali kufrik apson vyskusam...ze ci je to ok a tak...diki, ci to zavisi iba od poistovne ,ktoru mam?

slavinkas
27. júl 2014

@ajanaka Ahoj, aj na Antolskej davaju kufrik po porode a minuly rok k tobu bola aj este nejaka "bepanthen" taska s nejakymi vzorkami. Ale nic extra tam nebolo.

eemmaa
31. júl 2014

@moe na brucho sa nedava a pokial ta nepostavia po zakroku na nohy tak ti babatko nosia, potom ked uz chodis mas ho pri sebe 🙂

oliverka
31. júl 2014

@ajanaka Kufrík veľký ako svet a vnútri pár letákov 😉 . Ide to s ním dolu vodou 😉

janulik2509
11. aug 2014

Ahojte, ja som rodila v apríli 2011 na antolskej a bola som spokojná. Mala som zazmluvneného MUDr. Scholtza. Zavolala som mu o pol 1 rano, že mi odtiekla voda a mam pravidelne kontrakcie každých 10 min. Povedal, že nech prídem do nemocnice a nech mi odtial zavlajú ako som na tom, keďže mu akurát skončila noc predtým služba. Do nemocnice som prišla asi o 1:30 h. a po vyšetrení mi povedali, že som otvorená len na 3 prsty. Kontrakcie som mala asi každých 5 minút. Holila som sama ešte doma. Klystír mi nerobili, keďže som povedala lekárovi že som o polnoci bola na veľkej a to kým som všetko zo seba nedostala tak som z wc neodišla. Dali čapík proti bolesti a poslali ma na vzdychárnu si lahnúť, že keď sa mi dá nech si pospím alebo oddýchnem lebo že to bude ešte dlho trvať. Muža poslali domov. O 5tej som mala kontrakcie každých 3 minúty dali ma na monitor, a povedali že som otvorená na 5 prstov, a aby mohol byť so mnou muž tak ma dali na pôrodný box. O 6tej som volala mužovi že má prísť na pol siedmu. Lekár došiel asi o 7.00 hod. Mala som zaplatenú epidurálku, ale nedali mi ju kvoli tomu že som mala nepravidelné ozvy plodu. Ked som mala väčšie bolesti dali mi niečo do žili, ale nejak to nezaberalo. Keď som mala tlaky na konečník a už som si myslela, že zachvílku bude mala vonku, povedali že idem rodiť na cisársky s úplnou anestézou. Prezliekli ma, nacievkovali, obviazali mi nohy a zliezla som zo stola na vozík a previezli ma na operačku, uspali a keď ma viezli na izbu, bol so mnou muž ešte asi pol hoďku. Manžela pustili k malej hneď ako ju ošetrili a mohol ju pofotiť. Takže som našeho anjelika videla prvýkrát vo foťáku. Potom mi ju na chvílu priniesli asi za 3 hodinky nakojit a odniesli ju, keďže som bola ešte dosť slabá. Na druhý deň mi ju nosili na kojenie a na tretí som ju mala u seba,ale keď som ich poprosila či by ju nechali u seba aby som sa vyspala, tak nebol problém. Dr. Scholtz prišiel za mnou aj po operácii a povedal prečo museli robiť cisársky, malá mala omotanú pup. šnúru okolo nôh. Ako som tlačila prestávala mať ozvy. Zoperoval ma bez komplikácii, jazvu mám pekne zahojenú a nie je ani velká. Na poradni bol Dr. scholtz vždy milý na všetko mi zodpovedal. Je dobrý operatér aj preto som si ho vybrala. Mala som aj šťastie, že v ten čas nikto nerodil vedľa mňa a mala som klud pri pôrode, čo deň predtým boli boxy skoro stále plné. Mám skúsenosť s Dr. Malovou, veľmi milá, starostlivá gynekologička. Bola druhá v poradí nad ktorou som uvažovala. Bola som týždeň na rizikovom v nemocnici na antolskej, tam som stretla dr. Malovu, Oravca, Petrenka. Malova a Oravec boli velmi mili a aj si ho pacientky chválili. Tentokrát mám termín pôrodu na október a rozhodla som sa pre Malovu ak nebude mat dovolenku.
Sestričky na pôrodnom veľmi milé, aj na novorodeckom aj na šestonedelí. Keď som mala problémy s chrbticou, tak ma aj jedna sestrička pomasírovala a poradila ako mám kojiť aby ma nebolel chrbát. 2. deň mi ukázali len jednu polohu ako kojiť a z toho ma bolel chrbát. Aj keď boli obrázky polôh pri kojení na stene ako prvorodička by som uvítala by viac pomoci pri kojení od sestričiek. Ale keď sa človek pýta a dožaduje, vždy poradia, len sa treba ohlásiť. Ak som mala bolesti, dali mi čapíky. Na oddelení je aj odsávačka mlieka ak niekto potrebuje. Na antolskej je veľa odborníkov, len niektorí majú zvláštny prístup. Ja osobne som bola veľmi spokojná. Pôrod bol ťažký, ale namotivovala som sa tým že každou kontrakciou bude moja Miška už pri mne, tak som to celkom dobre zvládla aj bez epiduralky. Napriek tej bolesti to bol jeden z mojich najkrajších dní v živote. Keď mi doniesli dcérku, tak som na tú bolesť zabudla. Dúfam, že druhý pôrod už dopadne prirodzeným spôsobom. Lebo keď som videla ako baby po normálnom pôrode hneď na druhý deň v pohode behajú a ja som sa z cisáraku dostávala skoro mesiac, tak jednoznačne rodiť normálne. Z narkózy sa mi hlava točila prvé 4 dni po pôrode. Každým dňom to bolo lepšie, ale bola som dosť slabá. Prajem všetkým budúcim rodičkám bezkomplikovaný pôrod a milých a skúsených pôrodníkov.

effkaa
11. aug 2014

@janulik2509 Aj ja som mala prvykrat pri porode Scholtza a tiez som bola velmi spokojna. No tento rok mal dovolenku a ja som si netrufala riskovat, lebo som netusila, kedy budem rodit, takze to tentokrat "vyhral" Janac. A tiez som bola velmi spokojna. Jeho humor mi neprekaza a nevadilo mi, ani ked si robil srandu zo mna. Nie som na seba precitlivela. Aj na sone sme sa zasmiali, jednoducho parada. No tento porod bol kvoli zrastom o dost tazsi a akosi sa z neho dlhsie spamatavam. Obidva boli cisaraky.
Co ma ale naozaj urazilo, boli slova primara na gynekologii, ktory naozaj necitlivo komentoval mna a moju ranu a mal poznamky hodne tak dojica krav alebo pastiera v hornej dolnej. Tym by som sa chcela ale aj ospravedlnit dojicom a pastierom, lebo verim, ze oni sa takto k zenam nespravaju. Odporucila by som mu vratit sa na zakladku a zopakovat ake take pravidla slusneho spravania a trosku empatie by mu tiez nezaskodilo.

Ostatni samozrejme super, nemozem sa stazovat, aj ked nemocnica bola plna a niekedy som sa musela veci dozadovat, verim, ze naozaj toho mali dost, lebo lekari boli viaceri na dovolenkach, ale porodov menej nebolo. Takze naozaj klobuk dolu pred pracou lekarov, sestriciek a ostatneho personalu. 🙂

effkaa
11. aug 2014

ach... aby som bola presna, tak rec bola o primarovi Petrenkovi, ale vidim, ze nie som sama s nie dobrymi skusenostami prave s nim: http://www.ved.sk/RC.porody.Sabina.htm

haslerka1975
25. aug 2014

Rodila som tam v roku 2006, a uz nikdy vac...mala som nadstandard porodny box, zazmluvneneho porodnika, zaplateneho otca pri porode, epi, bolo to nieco priserne, pristup na prijme, cakacke, sale, nakoniec akutna sekcia v plnej anesteze, sestonedelie absolutny des, ziadna informovanost matky, rutinne zakroky, ziaden humanny porod, bonding, ci podpora dojcenia, deti ukazovane otcom cez sklo, deti s apgar skore 10 bezdovodne v inkubatoroch, nie s rodicom, mokre vechte na poriadok pred vizitou, flase s Bebou postrkane bo vreckach sestriciek, strasne sprchy, cez vikend ani pes o vas nezakopne, ziadne sukromie, respekt, ze prisiel clovek na svet, horsie ako cislo sa tam matka citi a vsetko si musel vydobijat...baby unfriendly, nie baby friendly hospital..nikdy viac.

saranata
25. aug 2014

@haslerka1975 tak rodila som tam tri krat a s ničím takýmto som sa nestretla (okrem tej podpory dojčenia )
a nemala som nikdy nikoho zazmluvneneho ...
a deti cez sklo? niekolko hodinove dieta dat medzi naval cudzích ludí ako je tomu napr. na Kramaroch , dakujem neprosím

haslerka1975
25. aug 2014

otec pri porode, to je pocas 1 a 2 doby porodnej, to sa chape ako pritomnost otca pri porode, vsade v normalnom svete..dieta som si nevidela 24 hod, a ani mm, napriek jasnym ziadostiam nech mi ho nosia aj v noci, ziadala som ich v porodnom plane a hned ako som sa prbrala z narkozy. nakoniec som si ponho 24 hod po sekcii sla sama k sestrickam. ..trvalo mi to cca 40 min po sekcii dojst na 2. koniec chodby...ale nakoniec som dojcila 2 roky a 4 mes vdaka mojej tvrdohlavosti to nevzdat...
No a niekolko hodinove dieta ma byt s oboma rodicmi v sukromi na izbe a nie pretrcane cez sklo ako za sociku.

daniela1983
25. aug 2014

@saranata a kde by malo dieta byt ak nie s matkou?

saranata
25. aug 2014

@daniela1983 nerozumiem otazke, v suvislosti s mojím príspevkom ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre