Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
24. mar 2009

Ja radsej ani nechcem pomysliet nato ze pojdem do nemozcnie, lebo by ma prdlo. Budem sa tvarit ze si idem po babo, to znie lepsie.

zuzkad
24. mar 2009

diddi 😀 😀 to by bolo, keby si videla pekne next vecicky na inom miminku a tvoje by mali zase derave 😀 😀 to je jasne, ze svoje si treba asi strazit, lebo sa to pomiesa a bude 😖 😖

katka..to si pekne napisala...ved je to aj pravda..ideme si pre miminka 😉 😉 😉

diddi
24. mar 2009

zuzka, tak to fakt...ale vsetky babatka boli v deravych overaloch 😒 ....a v hrozne velkych...boli to sice 56+....ale vsetky babatka na nedonoseneckom boli pod 45cm....a inde ako v nexte nemali c.44...teraz ked si tie vecicky pozeram, tak tomu nemozem verit 🙂

emjee
24. mar 2009

diddi jasne pre mensie deticky tam oblecko nemaju 😝 ale prave preto nebrat moc svoje, lebo treba strazit, aby ti ho nahodou z toho nevyzliekli a mas po svojom oblecku 😝 ja som mala svoje len rukavicky a capicku

diddi
24. mar 2009

na 6.posch. na patologickych novonarodencoch je to trochu ine....nie je to ako na sestonedeli...tam mas svoju izbu, ja som tam bola sama, bola to dvojickova izba...a na vizitu chodila lekarka na izbu...vsetko sa dialo na izbe...takze sa nestalo, zeby zobrali babo, vyzliekli a dali nieco ine...alebo by mi ich brali a ja som nevedela kam idu...vzdy rano dosla lekarka a stanicna, povedala mi kam ma ist...k akym lekarom...sono mozgu, oblieciek, sluch...aj ocna ked prisla z kramarov, tak dosla na izbu...bol to taky maly hotel 😀

emjee
24. mar 2009

no aj na sestonedeli chodila vizita na izbu, ale prvu noc po porode (po sekcii aj druhu noc) si mala babo na sestrickovskej izbe, kupat sa chodilo tiez mimo (raz ho kupali bezo mna, lebo som mala teplotu a dali mi cipok, po ktorom mi bolo blbo, takze som bola rada, ze mi ho sup sup niekto okupe)

emjee
24. mar 2009

inak to kupanie - je to tam pekne spravene, ci budes kupat sama alebo sestricka zalezi od toho, na aku sestricku natrafis, ja som prve kupanie robila hned sama, druhe mi kupali oni (vid prispevok vyssie), treti krat som sice bola pritomna ale mohla som len pozerat 😝 😀
tie vanicky su ale pre 150-160 cm maminky prilis vysoko umiestnene a to nam sestricka (tiez taka 150cm) este hovorila, ze uz im to znizovali

certica
24. mar 2009

emjee, si si vsetky alteranativy nacvicila 😀
diddi, tak mne sa nestalo ani raz (a to som rodila 2x), ze by bolo oblecko drave, spinave atd. 😅 , i ked to casto na tych novorodencoch plavalo, lebo to boli vacsie vecicky. a jasne, ze to nie su ziadne vystavne kusy, kedze prevazna vacsina su darovane veci. ja som tam tiez toho kopec nechala, aj znackove 😀 , co chalani nevynosili, este ma sestricka presviedcala, ze urcite budem mat dalsie dieta, ci som fakt rozhodnuta im to tam nechat... 😀 .

inak osobne by som si pribor vzala...

diddi
24. mar 2009

certi...mozno na sestonedeli je to lepsie..ale u patologickych novonarodencoch je to horsie...asi tam ide odpad...ja tam vzdy ked nas predvolaju na kontrolu nieco donesiem...vzdy nejake malilinke oblecko kupim, lebo po nasich uz su len vacsie kusy...a to je tym babatkam na prd...tam potrebuju c.44

certica
24. mar 2009

diddi a kde sa daju kupit tieto malicke vecicky? mne sa zda, ze som tieto nedonosenecke prvykrat vobec videla v predeti na kosickej, ale nie som si stopro ista. som rozmyslala, ze by som nieco pripadane kukla a odniesla im.

katka.ott
24. mar 2009

ahojte 🙂
potrebujem poradit: v piatok mam nastupit do nemocnice uz na "pobyt" a v OBJENAVACOM LISTKU sa pise, ze pacient si ma priniest - vysledky lab. vysetreni, kt. vykona jeho prakticky lekar a nemozu byt starsie ako 14 dni. ja mam akurat 14-21 dnove.
mam si dat urobit nove???

dakujem 🙂

diddi
24. mar 2009

v mothercare,tam je to znacene ako early baby 2,3kg alebo v nexte....ale tam su hrozne drahe....v mothercare je pri pokladni taka bednicka na zlavu a tam su tie malicke vecicky....potrebuju tielocka,body s kratkym a dlhym rukavom,dupacky,ponozky

zuzkad
24. mar 2009

Keby som chcela odniest aj ja nejake veciciky..kam sa to nosi ?? Hore priamo na 3.p. ??

ja asi budem mat strach kupat maleho hned ...cize ja budem len rada, ked bude sestricka kupat drobca a povie mi co a ako 😉 😉
Ja mam strasnu paniku z nemocnice ako to tam budem zvladat, ake to tam vsetko bude atd atd...ale vzdy ked precitam prispevky, co pisali uz maminky...co tam boli mam pocit, ze je to tam pohode...len ja sa stresujem 😕 😕 musim to nejak zvladnut aj ja 😉 😉

katka.ott : fuuu takze uz ides na "pobyt" paaani...drzim paste a som zvedava na vsetko, tak daj potom vediet 😉 😉

egyptanka
24. mar 2009

jeeee to by ma nikdy nenapadlo nejake vecicky darovat v porodnici. Dobra idea. Ja mam par veciciek, ktore budu malej urcite po narodeni male tak aspon viem co s nimi. 😀

diddi
24. mar 2009

zuzka ano,priamo na oddelenie

egyptanka
24. mar 2009

inac co sa tyka toho pribora, tak ja si beriem svoj a aj svoj hrncek a to len preto, ze nech mam aspon kusok domova pri sebe a aspon mam lepsi pocit, ze nemozem dostat nejaky herpes.

diddi
24. mar 2009

viem,ze na 6.p u patologickych novonarodencoch potrebovali deky male....ale to bolo pred rokom.

egyptanka
24. mar 2009

ja si myslim, ze v stave nasho zdravotnictva sa potesia vsetkemu, najme ked sa teraz rodi tolko deticiek. Som rozhodnuta po porode tam urcite nieco priniest, ved pre deticky vsetko. 🙂

certica
24. mar 2009

diddi, dik. v mothercare som si veru nevsimla. inak aj bavlnene plienky som nechavala, tie sa takisto vzdy vyuziju

egyptanka
24. mar 2009

joj ja sa uz teraz tesim ako im tie vecicky prinesiem ... 🙂 🙂
taky dobry napad ste mali, za mam zrazu take teplo v srdiecku.

zuzkad
24. mar 2009

Viete mi poradit ake cajiky si mozem po porode davat ? Resp. naco je ten malinovy caj a aky caj je dobry na kojenie ? Brali ste si take nieco do nemocnice ? Viem, ze sa tam da varit si caj kedy len chcem...ze konvica je stale po ruke...tak by som si rada kupila nejaky caj. mam sice zoznam, ale nemam tusenie, co si tam mam vziat tak pre seba ...myslim co vobec budem moct po porode ?

egyptanka
24. mar 2009

Malinikovy caj je dobry na upravu svalstva maternice, doporucuje sa skor pit jednozlozkove caje. Na kojenie je dobry fenyklovy cajik.

zuzka, tak si nejaky cajik zober, ja som si pribalila aj maslove keksy, keby som nahodou po porode bola velmi hladna, a na doplnenie energie pri porode hroznovy cukor. Nezabudni na nejake mineralky. Staci ak si zoberies hruby zaklad, dodatocne ti urcite prinesie rodinka.

maminahenika
24. mar 2009

Čauko kočky,

zuzka: ja si beriem Feniklový čaj, + Repíkový, to na to aby sa mi hojila lepšie rana po sekcii. Feniklový ti určite odporučia aj tam. Veď je to dobré na tvorbu mlieka, a aj na to aby si mohla ľahko chodiť na vécko 🙂

egyptanka
24. mar 2009

a ako sa poznam tak si urcite od muzicka doniest Acidofilne mliecko 🙂
mamina, noooo ten repikovy je dobry tip ... xixi, to si tam doniesem asi celu cajovnu.

zuzkad
24. mar 2009

super, dakujem baby ja si zoberiem ten feniklovy cajik urcite a ten malinovy sa moze pit aj teraz, alebo az po porode ? Je nejaky specialny malinovy, alebo je jedno aky to je..len nech je malinovy ?

henika a ten repikovy mozem pouzit aj na nastrih co budem mat ? Aby sa mi rana hojila lepsie ? No na to vecko sa bojim, lebo som pocula, ze to je druhy porod ist na velku 😝 😝 tak mam strach trochen au auuuu 😕 😕

egyptanka : tak to je super napad si vziat aj keksy..to si urcite pribalim, lebo nieco si budem musiet zajest...ozaj a ako to je po porode, kedy moze zena normalne prvy krat jest ? Je to nejak obmedzene ??

leahl
24. mar 2009

egy: ty si ešte tu? myslela som, že už ste po.. ked som Ta tu pár dní nepostrehla...

egyptanka
24. mar 2009

zuzka, kvoli velkej potrebe si dam doniest preto acidko, nech pomoze. vraj uz take dve tri hodky po porode sa moze papat. a nie malinovy, ale malinikovy (alebo caj z malinovych listov), mozes ho uz aj teraz pit a aj po porode.

lea, ja som staaaale tu a staaaale 2v1. Cakame, cakame ... mozno ze sa aj dockame.

gabuliacik
24. mar 2009

baby vobec sa vopred nebojte takych veci, ze ist na stolicu a tak, nechapem na co vas takto niekto strasi... ja konkretne som s tym nemala vobec problem... praveze som chodila na stolicu 3x denne... hlavne netreba velmi tlacit, a uvolnit sa treba!!! a na nastrih odporucam pouzivat lactacyd na intimnu hygienu, zahojena som bola veeeeeeeeelmi rychlo...
po porode mi doniesli priamo na porodnu salu papat, bolo to 2h po porode 🙂
a co sa tyka caju, kupte si rovno caj pre kojace mamicky a hotovo, tam je vsetko co je potrebne...

maminahenika
24. mar 2009

zuzka: áno to si dobre počula, bohužiaľ je to pravda, s tým chodením na vecko po pôrode. A aj po sekcii. Po prvej sekcii, keď som si už myslela, že všetko je fajn, a už v nemocke som sa vzdala tých problémov ísť na veľké, keď som išla domov, bez všetkých predošlých znamení som mala zase problém, no vtedy som používala vzdychové cvičenia, čo sme sa učili na spontánny pôrod 😝 😝
Pričom som pila aj mlieko, aj acidofilné, jedla jogurty, a pila ten fenyklový čaj. No ten posledný nie tak veľa, a preto sa teraz chystám ho piť velice veľa 😀 😀 a tuším prejdem tým problémom.
Ináč som si myslela, že po sekcii nemá nik problém s hemoroidamy, bohužiaľ áno, potom som si to prečítala 😝 niekto menej, niekto zas viac. No budeme šikovné a prežijeme to 😀 😀

katka.ott
24. mar 2009

baby, zopakujem otazku, prosim poradte 😅 :

v piatok mam nastupit do nemocnice uz na "pobyt" a v OBJENAVACOM LISTKU sa pise, ze pacient si ma priniest - vysledky lab. vysetreni, kt. vykona jeho prakticky lekar a nemozu byt starsie ako 14 dni. ja mam akurat 14-21 dnove.
mam si dat urobit nove???

dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre